Hokej.net Logo

Zawadzka ripostuje. "Trener Roháček miał czas na zgłaszanie swoich uwag. Szkoda, że wtedy tego nie uczynił"

Zawadzka ripostuje. "Trener Roháček miał czas na zgłaszanie swoich uwag. Szkoda, że wtedy tego nie uczynił"

Prezes i komisarz Polskiej Hokej Ligi Marta Zawadzka odniosła się do zarzutów Rudolfa Roháčka, który zarzucił władzom ligi, że źle ułożyły terminarz przez co faworyzują niektóre zespoły. – Każdy klub dostał wcześniej terminarz do wglądu i mógł zgłaszać swoje propozycje. Ze strony Cracovii nie przyszła żadna uwaga – zaznaczyła Zawadzka.

Trener Comarch Cracovii po porażce z GKS-em Katowice 2:4 nie gryzł się w język.

 

– Przyczyną naszej porażki jest terminarz. Niestety trudy turnieju (Pucharu Kontynentalnego – przyp. red.) były bardzo duże. Jeden z zespołów, który grał w Lidze Mistrzów, dostał pięć dni wolnego. PHL albo pani Zawadzka dała im pięć dni wolnego. My po trzech meczach pod rząd, mając w perspektywie kolejne spotkania: we wtorek, czwartek, niedzielę i wtorek nie otrzymaliśmy nic. W tej lidze są równi i równiejsi. Jednemu zespołowi daje się pięć dni wolnego, a drugiemu zaledwie jeden dzień. To jest po prostu fakt – pieklił się Rudolf Roháček.

 

Poprosiliśmy Martę Zawadzką, by odniosła się do słów szkoleniowca Cracovii. 

 

– Każdy klub w sierpniu dostał terminarz do wglądu na tydzień dni przed jego oficjalnym opublikowaniem. Był więc czas na przyjrzenie się intensywności spotkań i zgłoszenie swoich propozycji. Ze strony Cracovii nie przyszła żadna uwaga – powiedziała na wstępie prezes i komisarz spółki PHL, która sprawuje pieczę nad rozgrywkami.

 

Zaznaczyła też, że na zmiany terminów meczów można dokonywać także w momencie trwania sezonu. Wystarczy uzyskać zgodę rywali. 

 

– Przecież kluby i tak dogadują się między sobą, a ja często idę na rękę w takich sytuacjach. Warunkiem jest oczywiście porozumienie między klubami. Pretensje trenera Cracovii są nieuzasadnione – wyjaśniła Marta Zawadzka, dodając, że Rudolf Roháček swego czasu narzekał też na niską intensywność spotkań.

 

– Ba, pamiętam taką sytuację, gdy trener Cracovii narzekał, że ma 9 dni wolnego, a Jastrzębie gra cały czas i ma pełno meczów. Wtedy akurat grali w CHL i musieli nadrabiać zaległości. Miał też pretensje o to, że terminy spotkań zostały zmienione ze względu na udział JKH GKS-u Jastrzębie w Hokejowej Lidze Mistrzów. Miał czas na zgłaszanie swoich uwag, szkoda, że wtedy tego nie uczynił – dodała. 

 

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2021 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe