Hokej.net Logo

Zdolna młodzież czy wschodnia łapanka?

Zdolna młodzież czy wschodnia łapanka?

Przedsezonowe zapowiedzi sterników Zagłębia Sosnowiec zwiastowały, że klub czeka chudszy okres; mierne wyniki osiągane przez hokeistów znad Brynicy nie stanowią więc zaskoczenia. Problem tkwi jednak w rozbieżności kierunku rozwoju, w jaki zabrnął klub. Na początku buńczucznie mówiono o pracy z młodzieżą, by wkrótce odstawić na boczny tor własnych zawodników, stawiając na zaciąg ze wschodu.


Jesteśmy w na tyle komfortowej sytuacji, ze mamy swoich wychowanków, których możemy wprowadzać do seniorskiej drużyny. Wygrywając w ubiegłym sezonie rozgrywki Młodzieżowej Hokej Ligi udowodnili że zasługują aby dać im szanse – mówił przed sezonem Grzegorz Klich.


I tak też było w istocie. Zmiany kadrowe dały szansę zawodnikom z regionu, którzy chcieli wykorzystać swą szansę na zaistnienie na najwyższym poziomie krajowego hokeja. Naturalnie, do składu dokooptowano zawodników zza granicy, wewnątrz zespołu zachowano jednak zdrowe proporcje.


Małymi krokami chcemy budować to silniejsze Zagłębie. Mam nadzieję, że ta drużyna będzie grała na miarę naszych ambicji i swoich możliwości. Drużyna jest bardzo młoda, lecz mam nadzieję, że będzie do początek drogi w górę. Naszym celem będzie sprawienie niespodzianki i zagranie w play-off – głosił na prezentacji drużyny prezes Marcin Jaroszewski.


Dziś te słowa mogą brzmieć śmiesznie, w obliczu marnych 6 punktów uzbieranych w 24 spotkaniach i zaledwie jednego zwycięstwa. Nie zapominajmy jednak, że w trzech pierwszych meczach sosnowiczanie urwali skromny punkt GKS-owi Katowice, tracąc gola w ostatnich chwilach dogrywki, a także wzbogacili swój dorobek po porażce w rzutach z Podhalem Nowy Targ. Wówczas wydawało się, że Zagłębiakom uda się jeszcze niejednokrotnie sprawić niespodziankę i napsuć krwi mocniejszym rywalom.


U startu sezonu w szatni Zagłębia znajdowało się dziesięciu stranieri, wliczając w to bramkarza Tadasa Ramanauskasa, Andreja Dubinina i Wasilija Jerasowa, którzy stawiali dopiero swoje pierwsze kroki w seniorskim hokeju. Zaledwie tydzień po inauguracji zakontraktowano jeszcze Jewgienija Nikiforowa, notującego w zeszłym sezonie dobre liczby w ukraińskiej ekstralidze.


Z czasem jednak wyniki zaczęły się pogarszać i szybko stało się jasne, że pozyskani latem obcokrajowcy nie zapewniają odpowiedniego poziomu. Defensywa, której ostoję mieli stanowić Magnuss Jākobsons, Eduard Kaščak, Michaił Syrojeżkin i Dienis Salnikow popełniała amatorskie błędy. Lepiej prezentował się atak, gdzie prym wiedli Rusłan Baszyrow i Nikiforow. Łatwo jest zauważyć, że to właśnie z przodu występowało więcej Polaków.


Pierwsze rozstrzygnięcia zapadły wraz z końcem miesiąca. Za grę podziękowano Maksimowi Citokowi oraz Daniłłowi Kulikowowi, którzy wrażenie po przyzwoitych występach z końcówki zeszłego sezonu zatarli fatalną grą w nowej kampanii. Poprawa jednak nie nadeszła. Podopieczni trenera Klicha przegrywali mecz za meczem, a rokowania były po prostu słabe.


Wraz z końcem października walizki spakował Adam Domogała, jednakże każdy był na to przygotowany, bowiem wiadome było, iż występuje on w Sosnowcu „gościnnie” przed wznowieniem rozgrywek w Niemczech, gdzie miał ważną umowę z trzecioligowymi Crocodiles Hamburg. Jak grom z jasnego nieba spadła natomiast informacja, że kontrakt rozwiązał dotychczasowy kapitan zespołu, Dominik Nahunko. Popularny „Mietek” szybko związał się z katowicką GieKSą, osłabiając znacznie swój macierzysty klub. W międzyczasie bilet w jedną stronę wręczono zawodzącym na każdej linii Eduardowi Kaščákowi i Dienisowi Salnikowowi.


W tym momencie stało się już jasne, że rozgrywki brutalnie zweryfikowały na wskroś nieopierzony zespół, a o dobry wynik i awans do play-offów będzie szalenie ciężko. Zamiast podążać wcześniej wytyczonym szlakiem, w klubie zaczęto podejmować jednak szereg decyzji, które już z góry były skazane na porażkę.


Kibice i obserwatorzy z niezrozumieniem kręcili głową, kiedy w połowie października ogłoszono pozyskanie Cody’ego Portera. Michał Czernik był wówczas najjaśniejszym punktem zespołu, a jego ofiarna postawa między słupkami została dostrzeżona przez selekcjonera reprezentacji Róberta Kalábera, który wyróżnił go powołaniem do reprezentacji Polski. Przy Zamkowej uznano jednak, że warto postawić na golkipera mającego problemy z regularną grą w niszowej lidze u wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej. Wkrótce nad Brynicę ściągnięto także Lucasa Bombardiera, lecz i on zaprezentował, że hokej stanowi raczej jego pasję, aniżeli wrodzony talent.


Dlaczego ci zawodnicy zabierali miejsce lokalnym hokeistom? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, a niskie apanaże nie są argumentem za grą słabych zawodników. Na istną ofensywę transferową postawiono kilka tygodni później. Do klubu zawitali wówczas Imants Ļeščovs, Aleksandr Rodionow, Iwan Rybczik i Aleksandr Wasiljew. Nerwowe ruchy transferowe stanowiły praktycznie całkowite przekreślenie przedsezonowych założeń. Zamiast obdarzyć młodych zawodników kredytem zaufania i umożliwić im dalszy rozwój, w beznadziejnym punkcie sezonu desperacko upatrywano nadziei w zagranicznym zaciągu.


To nie miało prawa zadziałać. Czarna passa trwała, a pierwszy od wielu tygodni punkt wywalczony z Toruniem stanowił jedynie nikłe pocieszenie, nie przełamanie. Liczono, że nastąpi ono w meczu z bezpośrednim rywalem o awans do fazy play-off – STS-em Sanok. Był to mecz o wszystko: zwycięstwo wciąż dawałoby realne szanse na uratowanie sezonu, porażka natomiast złamałaby optymizm nawet najbardziej zagorzałych fanów.


Skończyło się na blamażu. Beniaminek z Podkarpacia boleśnie wypunktował swych rywali, wygrywając aż 6:2. Każdy z miejsca dostrzegł, że wyniki i gra w wydaniu młodego kolektywu stały na wyższym poziomie, niż „ślizgawka” zagranicznych najemników, których anonsowano występami w KHL. Zupełnie niedawno ogłoszono natomiast pożegnanie z zawodnikami zza oceanu. Oni także nie zapisali się złotymi zgłoskami w historii sosnowieckiego hokeja.


Zagłębie Sosnowiec nie jest spętane presją wyniku, tak jak miało to miejsce w zeszłym sezonie, co paradoksalnie może przynieść ciekawy efekt. W podobnej sytuacji znajdują się hokeiści Stoczniowca Gdańsk oraz STS-u Sanok i to właśnie te drużyny będą najprawdopodobniej walczyły o zajęcie 8. pozycji premiowanej awansem do fazy play-off – takie przedsezonowe przewidywania przedstawiliśmy na łamach naszego „Niezbędnika Kibica”.


Po niespełna trzech miesiącach widzimy, jak dramatycznie od swych pierwotnych założeń odbiegli sosnowieccy działacze. Stoczniowiec Gdańsk posiada identyczną zdobycz punktową, ale od początku było wiadomo, że nad morzem dysponują znacznie gorszymi warunkami sportowymi niż w Zagłębiu Dąbrowskim. Abstrahując od kontrowersyjnego modelu zarządzania klubem, widać tam jednak pewną konsekwencję, a także progres czyniony przez młodych hokeistów. „Hokejowy biznes” okazał się być najbardziej udany na Podkarpaciu. Od początku obrano tam kierunek fiński, a zawodnicy z północy stanowią funkcję liderów drużyny i drogowskazu dla młodzieży, nie zaś jej bezpośredniej konkurencji.


Ciekawe światło na sprawę rzucają wypowiedzi dyrektora Piotra Majewskiego, w odpowiedzi na pytania Gazety Wyborczej. W korespondencji z działaczem zadano jedne z najbardziej nurtujących kibiców pytań, na które on postarał się odpowiedzieć w jak najbardziej rzeczowy sposób.


Chcieliśmy mimo wszystko sprawić niespodziankę, stąd taki układ. Wychowanków jest jednak wielu. Pod tym względem jesteśmy akurat w czołówce ligi. Kibice jak to kibice, Chcą zwycięstw i już dyskutujemy nad strukturą drużyny w przyszłym sezonie. Gdy środki są ograniczone, pracuje się ciężko. Ale usprawiedliwiać się nie będziemy – wyjaśnił Majewski.


Rzeczywiście, ciężko jest znaleźć usprawiedliwienie na ostatnie ruchy dokonywane w Sosnowcu. Wizje i schematy zmieniają się z dnia na dzień, jedna rzecz pozostaje natomiast stała: porażki. Kibice czekają na zwycięstwo swojej drużyny od października, kiedy to na początku miesiąca ich ulubieńcom udało się pokonać Stoczniowca Gdańsk. Do dziś stanowi to jedyne zwycięstwo Zagłębia w trwającej kampanii ligowej. Trudno także mówić o planowaniu drużyny na przyszły sezon w momencie, gdy jeszcze miesiąc temu podążała ona w zupełnie innym kierunku niż dziś. Któż więc wie, na jaki pomysł wpadną osoby decyzyjne w nadchodzącym roku?

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Paskal79: Prwada weszli na poziom ale jak było powiedzmy 20-30 dobrych Polaków to z tego w Tychach grało 8 w Craxe 7 a resztą ... Dyktowali warunki jak chcieli i były dwie drużyny a teraz jest przynajmniej 5-6 do finału
 • botanick: Zagrał u nas w seniorach chwilę,ale tu się uczył grać w hokeja.
 • Paskal79: Nie Tylko Pasiut...
 • Luque: Botanick zobacz Pasiuta sezon 05-06... ciekawe który się ostatnio zbliżył do tych liczb...
 • Luque: W sensie, że w jego wieku..
 • Paskal79: Botanick to są pojedyncze jednostki w sumie w każdym sporcie mamy czy mieliśmy takie rodzynki u nas szkolenie leży kwiczy w każdym drużynowym graniu może siatka tu jest wyjątkiem
 • Luque: Brynkus jest dobry gracz i młody w sumie? Ale jakoś ciężko mu się wybić...
 • Paskal79: Powinni wprowadzić przepis że w lidze musi grać przynajmniej jeden młodzieżowiec z obrony i dwóch w ataku i to na stałe ale jak to wdrożyć?
 • botanick: No w tym roku może w Krakowie się to zmieni?Życze im tego. To nie wina kibiców Cracovii że tak się tam dzieje.
 • Paskal79: A Brykus po malu Ale idzie do przodu musiał by zmienić klub ale gdzie dostanie Tyle co w Craxe? Tychy i Kato mogą się zbliżyć a czy będzie w tych drużynach odgrywał większą rolę!?
 • Luque: Ja tam nie mówię, że każdemu się należy ale My wykosimy nawet takich co mają talent...
 • Paskal79: Długi i ciężki temat przez 30 lat nie ma pomysłu na szkolenie młodych a my ty chcemy to uzdrowić...🤔😁
 • botanick: W każdym hokejowym polskim mieście życze co sezon kilku rokujących.
 • Paskal79: Lugue talent talentem bez ciężkiej pracy nic nie ma za darmo to że ktoś jest Polakiem ma mieć z urzędu miejsce w składzie to też nie tak
 • Luque: Więc czasem to 50 na 50 nie jest złe, bo z pustego tych zawodników nie wezmą...
 • botanick: Jakieś stypendia by się przydały.
 • botanick: Kasa zawsze motywuje
 • Luque: Paskal ale też nikt nie każe brać jednych i tych samych, chodzi o to że jak temu się nie chce to biorę następnego młodego, po to się szkoli graczy...
 • Paskal79: Czasem przypadek czasem szczęście czy kontuzja wskakuję młody i gra i wykorzysta swoję 5 min co by nie mówić dużo młodych w Jkh dostaje szansę choć ostatnio to się zmniejszyło i to sporo
 • Luque: A nikt mi nie powie, że młody woła Bóg wie jaką kasę...
 • Luque: Woła dopiero jak wskoczy na jakiś poziom...
 • botanick: Doobra bo za bardzo się rozpisałem.Do następnego.
 • Luque: W sumie spytałem kto ostatnio wskoczył z młodych na prawie dwucyfrowy poziom punktowy...
 • Luque: To odpowiem: Bukowski ;)
 • Paskal79: Lugue ale tak jest na całym świecie że z wieku juniora do pierwszej drużyny trener bierze powiedzmy 5 na okres przygotowawczy 3 zostanie przy drużynie z tego jeden może dwóch gra systematycznie, chyba właśnie że chyba są kontuzję czy zawieszenia to dostaną drugą szansę ale tam są drugie drużyny lub farmerskie i koło się zamyka bo u nas tego praktycznie nie ma!
 • Luque: Pardon około 20 pkt w sezonie ;)
 • Paskal79: I znów wyjątek który się czasem trafi.....nie ma rządnej powtarzalności, dobrze że trafił do Tych bo znów będzie miał dwu cyfrowe statystyki bo w Sanoku miałby trudniej bo już by nie był takim anonimowym graczem i inaczej by go kryli wg mojej opinii...
 • Luque: Dokładnie Paskalu nie ma zaplecza, nie ma gdzie ograć, błędne koło... do tego nie ma solidnej juniorki...
 • Paskal79: U nas nic w hokeju nie ma mocnych fundamentów no może prawiey nic...
 • Paskal79: Zobacz Kraków wygrał PK a kopacze nie mogą lub z bieda zakwalifikują się do grupy ligi konferencji gdzie nasi tam powinni mieć dwie drużyny i może walczyć o ligę Europy ( grupa) jedyny klub co wygląda że jest dobrze prowadzony to Raków!!!
 • Paskal79: Dlatego hokeja i tak nikt poważnie u nas nie traktuję nie ma transmisji sposora ligi nie ma nic a co dopiero trenowania młodych,w piłce po 30 latach to pomału zrozumieli a kasę jest tam kosmiczna w porównaniu z biednym hokejem
 • Paskal79: Kończę Pozdro
 • Luque: Trzymaj się Paskalu, do zaś ;)
 • uniaosw: Nasi dzisiaj mają testy na awfie w Katowicach ciekawe jakie kto ma wyniki :)
 • uniaosw: Takahito Suzuki sto lat
 • Paskal79: Wygląda że ogólnie jest lepiej niż na rok temu,chyba nikt nie miał takiej nadwagi i braku przygotowań co Philips!,
 • Paskal79: No najbardziej ciekawi przygotowanie zawodników co przygotowywali na się sami ,bo chłopaki którzy byli na miejscu i trenowali z szefową od przygotowania fizycznego to są na pewno przynajmniej dobrze przygotowani i mają podstawy by dalej mocniej trenować na lodzie
 • Chinchill: https://zapodaj.net/7de1e818b75f9.jpg.html
 • hubal: a tym czasem Fińczyki oklepały 5-2 Szwabów w MŚ juniorów
 • emeryt: Chinchill dzięki
 • emeryt: ech szkoda tych sparingów jak cho le.ra
 • emeryt: wczoraj sie troche goryczy wylało ale...niech chłopaki spokojnie trenujo pod okiem Pana Trenera,dzisiaj były testy na AWF Katowice
 • emeryt: pod okiem Pani Anny
 • rober03: Szkoda tych sparingów człowiek już się na nie nastawił. Oby w przyszłym tygodniu już zagrali
 • uniaosw: Widząc ten upał za oknem może i lepiej że odwołane
 • uniaosw: Ale że dwie wieże..
 • Luque: "Śledztwo w tej sprawie wszczęła śledztwo w tej sprawie." - skh chyba nie czytałeś swojego dzieła ;)
 • skh: Poprawione, dzięki :)
 • redgar: to już jest skandal, żeby kompletnie blokować stronę jak się ma adblocka, skh, chyba jest wolność wyboru, nie chce oglądać tych reklam, ale żeby wszystko blokować. Klupnijcie się w głowę
 • redgar: tej strony z reklamami nie idzie używać
 • redgar: wszystko skacze, rozjeżdża się ja tu wchodzę poczytać newsy a nie oglądac reklamy, reklamy to se mogę w tv włączyć
 • skh: Czy gdy wchodzisz do np. Emipku to czytasz przez godzinę książkę i wychodzisz nie płacąc za otrzymaną usługę/produkt? Czy jednak płacisz i czytasz ją w wybranym przez siebie miejscu. Czas skończyć z myśleniem, że jak "mam internet to wszystko mi się należy za darmo".
 • Luque: Wiadomo, że żyjecie z reklam, więc ciężko się czepiać :p
 • botanick: Nikt mnie z empiku nie wygoni.
 • botanick: pJa rozumie reklamy,ale tak jak wspomniał kolega redgar tego portalu bez ad blocka nie da się na telefonie przeglądać.
 • redgar: no właśnie, podałeś z tyłka przykład, empik był od początku otwierany z zamiarem czytania godzinami książek. Pamiętam te czasy jak ludzie siedzieli przy regałach i czytali.
 • redgar: botanick, nie da się oglądać, to są jaja jakieś. Na początku przebolałem, że komentarze nie były widoczne i nie można było ich pisać, ale to już gruba przesada. Na bank coś takiego można zgłosić bo pazerność ludzi nie zna granic
 • botanick: To może szanowny Pan SKH wyjaśni nam promocje lgbt?
 • redgar: jak mam internet to wszystko mi się należy, kiedyś się wchodziło na stronę i była teraz musze klikać w 500 okienek, żeby coś zobaczyć co chce. taka prawda.
 • redgar: mam nadzieje, ze bedzie tutaj więcej ludzi takich jak botanick i ja i coś zrobimy, nie bedziemy wchodzić na stronę przez miesiąc w ramach protestu i wystarczy
 • Luque: W pewnym sensie łatwiej zarabiać kanałowi polskiego hokeja na yt, bo tam za określoną ilość wyświetleń się dostaje hajs
 • Arma: Dobra skh ale powiedzmy sobie szczerze, uBlock jak wchodzę na HN blokuje 32 reklamy, jakby to były reklamy nieinwazyjne to już pal licho, dużo osób by wyłączyło byście sobie zarobili bo robicie dobrą robotę. Ale to są reklamy inwazyjne i w tym jest problem. To że są każe także zakładać że sami używacie adblocka skoro wciąż się pojawiają.
 • Arma: Mi to lotto czy będzie wall na stronie, każdy orze jak może by strona nie przynosiła strat, najwyżej przestanę wchodzić
 • Hokejowy1964: rober03 a może będą inne sparingi ;)....
 • emeryt: w związku z przymusem reklam-dobranoc Państwu
 • skh: Na głównej stronie portalu jest obecnie tylko 12 reklam (nie liczę stałych typu jpg ewinner czy obozu hokejowego, które nie mają żadnego wpływu). Przeglądam stronę na www i w wersji mobilnej od początku tej wersji bez blokad. Działają bez zarzutu. Na komórce nic nie wyskakuje niechcianego. Są trzy reklamy (pasek stały z reklamą na dole, wideo w artykule oraz gdy kliknie się w newsa trzeba zamknąć reklamę - takie rozwiązania są na większości stron). Wczoraj usunąłem ok. 10-12 reklam.
 • skh: Jeśli ktoś liczy całe życie na darmoszkę to się grubo myli "że mi się należy", bo portal trzeba z czegoś utrzymywać, a koszty rosną jak wszystko. Jest też możliwość zbudowania systemu premium i wykupienia za stałą kwotę miesięcznie dostępu do portalu bez reklam (tylko z głównym sponsorem - ale to JPG reklamy). Ale czy jest sens inwestycji w cały system jak zainteresowanych będzie np. 50 osób? Nie sądzę.
 • J_Ruutu: Skh - tutaj ruch jest i tak głównie na SB. Zrób płatny dostęp do SB i kasa poleje się szerokim strumieniem :D
 • fruwaj: uBlock w tej chwili zablokował mi 18 pozycji więc to troszkę odbiega od podanych przez skh 12... reklamy tutaj są strasznie upierdliwe i chcąc cieszyć się czystą stroną trzeba co najmniej recznie z 3 zamknąć... no ale wiem że z czegoś żyć trzeba więc ogądam stronę bez uBlocka i za kazdym razem tylko złorzeczę pod nosem ;)
 • fruwaj: nakjbardziej wkurza dolny pasek który zasłania z 20% ekranu...
 • Miletor: Jutro o 16 powtórka finału PHL 😉
 • skh: Fruwaj - czytaj ze zrozumieniem. Jest 12 reklam głównych, nie licząc pozostałych jak ewinner, obozy ziętary, strzelnica i kilku innych stałych JPG czy GIF, które w niczym nie przeszkadzają. Dolny pasek ma praktycznie większość stron tak samo reklama po otworzeniu artykułu. Reklam jest mniej jak na poprzedniej wersji strony. A wyskakujących praktycznie nie ma oprócz ta z artykułu. Chyba chcą mieć dobry portal należy go wspierać a nie podstępem korzystać za darmo ...
 • J_Ruutu: Podstępem, hahaha :D
 • skh: Stanowski o Adblocku, polecam :)

  https://www.youtube.com/watch?v=v6fWW_9KHFs
 • Żółty Kacior: Opera jest zakazana?
 • C!chy: Z tym adblockiem to już przesada
 • Żółty Kacior: nie ma adblocka a pieknie blokuje niechciane tresci :)
 • C!chy: Na telefonie żeby trafić w artykuł trzeba być dobrym strzelcem a na laptopie trzeba specjalnie dla hokej net wylaczyć adblocka na 5 minut
 • C!chy: Jak tak dalej pójdzie skh zostaniesz na portalu sam jak palec
 • C!chy: mamy 9 klubów w PLH niech każdy klub da 200 zł miesięcznie i Królicki wypłata jak znalazl
 • skh: Każdy ma wolny wybór. Coś czuję, że stali bywalce niby lojalni chcieli by wszystko za darmo a mniej przywiązani wspomogą i uszanują naszą pracę.
 • szop: reklamy niestety utrudniaja pozdrawiam
 • Jersan1: Seba zrób druga wersję hokej.net z płatnym dostępem, będzie wybór, reklamy albo kasa...
 • C!chy: SKH-ja rozumiem ze nie bedziesz poświecał swojego czasu za darmo ale jesteś redaktorem masz kontakt z ludzmi innych klubów w końcu nie tylko trenerzy ale i zawodnicy odwiedzają tą strone. Mnóstwo klubów ma dużych sposnsorów więc może w tą strone powinieneś iść
 • skh: Niestety nie jest to takie łatwe, żeby kluby dawały pieniądze na prywatną stronę.
 • Unikatowy99: Pięknie jutro gramy sparing z Katowicami na Janowie podobno będzie transmisja
 • rober03: Gdzie ta transmisja?
 • Unikatowy99: podobno gks tv
 • Unikatowy99: mecz o 16.00 więc trzeba szukać może będzie również na youtube
 • Unikatowy99: mam nadzieje że to będzie mały rewanż za finał
 • rober03: Dla nas każdy mecz teraz ważny wynik sprawą drugorzędną
 • Unikatowy99: Katowice słabe przegrały wszystkie sparingi i oby się nic nie zmieniło w tym temacie po meczach z nami w piątek jak i we wtorek
 • Miletor: Unikatowy serio traktujesz sierpniowy sparing jako rewanż za 4:0 w finale ?
  Mieliśmy wygrać wtedy albo chociaż nawiązać rywalizację, w sparingach nie sztuką jest wygrywać.
 • Unikatowy99: Teraz na każdy mecz z Katowicami będę patrzył przez pryzmat ostatniego finału
 • rober03: Oj czekam bardzo na mecze u siebie. No i oczywiście na konkretnych obrońców
 • Luque: Unikat jak chcesz rewanżu to od tego jest PO ;)
 • Luque: Nasi dzisiaj w 3 tercji wyglądali jakoś tak słabo i sam się zastanawiam czy to trening mocniejszy czy to rywal lepszy ;p
 • Chinchill: Hokej.net RIP [*]
  Niestety, ale tej strony nie da się przeglądać bez adblocka.
  Jeśli ktoś chce poznać sposób na ominięcie nowego zabezpieczenia na Androidzie, piszcie: xchinchill@gmail.com
 • redgar: Wchodze z telefonu. klikam zaloguj się. I mam 5 reklam od razu. Musze scrolowwać w dół, żeby wpisać dane. Strona główna. Naliczyłem, że jedna i ta sama reklama pojawia się 5 razy przy scrolowaniu w dół strony. Na litość boską. I jeszcze teksty, że za darmo umarło mnie rozwalają. To zamknij tą strone skh i daj se spokój. I tak 99% czyta newsy na insta czy fb. Zamknij strone będziesz zdrowszy i my też
 • lou: Trochę macie rację - żeby przejść z newsa na telefonie (będąc zalogowanym) na SB muszę kliknąć w 4 reklamy a i tak w końcu wychodzę ze strony i wchodzę jeszcze raz - bo inaczej się nie da. Dramat.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe