Hokej.net Logo
Mecze na żywo
Ekstraliga
Cracovia
godz. 18:30
Sanok

Zmiany w zawieszeniach licencji zawodniczych. Za jaką karę meczu zawodnik będzie pauzował?

Zmiany w zawieszeniach licencji zawodniczych. Za jaką karę meczu zawodnik będzie pauzował?

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie podjął uchwałę o zmianie zapisów w Regulaminie Współzawodnictwa Sportowego w sprawie licencji zawodniczych i zawieszeń po otrzymaniu kary meczu.

W uchwałach czytamy m.in., że :

§ 26

1. Organizator rozgrywek może podjąć decyzję odmawiającą przyznania licencji okresowej zawodnika, a także decyzję o jej pozbawieniu lub zawieszeniu.
2. Pozbawienie lub zawieszenie licencji okresowej zawodnika oznacza bezwzględny zakaz gry danego zawodnika w określonej kategorii rozgrywek.
3. Decyzja o odmowie przyznania, pozbawieniu lub zawieszeniu licencji okresowej zawodnika – z zastrzeżeniem przepisów ust. 4 - wydawana jest na piśmie wraz z uzasadnieniem i doręczana jest Klubowi z urzędu.

4. Decyzja w sprawie zawieszenia licencji okresowej zawodnika na czas określony, której podstawą jest naruszenie przepisów gry w hokeja na lodzie w zakresie wskazanym w § 25, podejmowana jest przez organizatora rozgrywek z urzędu, na zasadach wynikających zzałącznika do niniejszego Regulaminu i nie podlega doręczeniu. Od takiej decyzji nie przysługuje odwołanie.

§ 26

1. Podstawą pozbawienia lub odmowy przyznania licencji okresowej zawodnika jest:

a) ujawnienie faktu, iż zawodnik przed otrzymaniem licencji podpisał umowę lub zobowiązanie do reprezentowania barw klubowych dotyczące reprezentowania barw klubowych w tym samym czasie z więcej niż jednym klubem,
b) nieuzasadnione zerwanie umowy z klubem przez zawodnika,
c) rażące naruszenie obowiązków zawodnika w stosunku do IIHF, PZHL, OZHL, innego organizatora rozgrywek bądź klubu,
d) odmowa reprezentowania barw narodowych lub nieusprawiedliwiona nieobecność na zgrupowaniu, konsultacji lub badaniach medycznych kadry narodowej lub wojewódzkiej
e) pozbawienie zawodnika licencji zawodnika,
f) inne przesłanki wskazane w odrębnych, powszechnie obowiązujących przepisach prawa lub przepisach IIHF, PZHL, OZHL lub innego organizatora rozgrywek, w szczególności zaś nałożenie na klub sankcji dyscyplinarnej w postaci zakazu dokonywania zmiany barw klubowych do tego klubu, wypożyczeń lub zakazu zawarcia umowy szkoleniowej.

oraz

Załącznik do Regulaminu Współzawodnictwa Sportowego PZHL - Karomierz

1. Licencja okresowa zawodnika, który na podstawie przepisów gry w hokeja na lodzie otrzymał karę meczu lub karę meczu za niesportowe zachowanie ulega zawieszeniu na czas określony począwszy od dnia następnego po meczu, wtrakcie którego nałożono karę, chyba, że co innego wynika z przepisów poniższych.

2. W przypadku nałożenia na zawodnika po raz pierwszy w sezonie kary większej (5 min.) plus kary meczu za niesportowe zachowanie wynikającej z następujących przepisów IIHF dot. gry w hokeja na lodzie: 119 ii, 121 ii, 122 ii, 123 ii 124ii.2, 125 iii, 127 ii,139 ii,141 ii, 141 vii, 143 iii, 146 iii, 150 vii, 153 ii, 156 i, 158 i, 159 iii, 159 iv, 159 vi, 161 ii, 167 iv, 169 ii.2, 169 iii, - pierwsze tego typu przewinienie wsezonie nie powoduje zawieszenia licencji okresowej zawodnikowi.

Każde następne nałożenie kary wskazanej wyżej powoduje natychmiastowe zawieszenie licencji okresowej odpowiednio na:

1) jeden mecz – w przypadku nałożenia kary po raz drugi w sezonie
2) dwa mecze – w przypadku nałożenia kary po raz trzeci w sezonie
3) trzy mecze – w przypadku nałożenia kary po raz czwarty w sezonie
4) kolejne trzy – w przypadku każdorazowego nałożenia kary po raz piąty i następne

3. Licencja okresowa zawodnika ukaranego karą meczu wynikającą z następujących przepisów IIHF dot. gry w hokeja na lodzie: 119 ii – rzucenie na bandę, 122 iv – natarcie, 125 iii – podcięcie, 127 ii – atak kijem trzymanym oburącz, 139 ii – atak łokciem, 141 i, 141 ii, 141 vii, 141 viii, 141 ix, - bójka na pięści lub ostrość, 143 iii – atak wysoko uniesionym kijem, 146 iii – zahaczanie, 150 vii, 153 ii – atak kolanem, 159 iii, 159 iv, - uderzanie kijem, 167 iv – spowodowanie upadku przeciwnika, 169ii.2, 169 iii, 219 i, 219 iii - zawieszana jest na dwa kolejne mistrzowskie.

4. Licencja okresowa zawodnika ukaranego karą meczu wynikającą z następujących przepisów IIHF dot. gry w hokeja na lodzie: 121 ii, 121 iii, - atak trzonkiem kija, 123 iii, - atak z tyłu, 124 ii.3, 124 iii. – atak w okolice głowy i szyi, 142 i, - uderzanie głową, 160 i, 161 ii, 161 iii. – kłucie końcem kija jest zawieszana na trzy kolejne mecze mistrzowskie.

5. Licencja okresowa zawodnika ukaranego karą meczu wynikającą z następujących przepisów IIHF dot. gry w hokeja na lodzie: 118 i, - gryzienie, 152 i, - kopnięcie przeciwnika, 168 iv. 2, 168 iv. 3. – jest zawieszana na cztery kolejne mecze mistrzowskie.

6. Licencja okresowa zawodnika ukaranego karą meczu wynikającą z następujących przepisów IIHF dot. gry w hokeja na lodzie: 116 v.1, 116 v.2, 140 i, 162 i, 162 ii, 168 vi.1, – atak na osobę urzędową, opluwanie kogokolwiek jest zawieszana na sześć kolejnych meczów mistrzowskich.

7. Licencja okresowa zawodnika ukaranego karą meczu za niesportowe zachowanie się wynikającą z następujących przepisów IIHF dot. gry w hokeja na lodzie: 116 iv. 1, 141 viii, 141 ix, 141 x, 154 iii, 154 iv, 165 i, 168 iv.1, 168 iv.2, 164 i, 178 ii. - jest zawieszana na kolejny mecz mistrzowski.

8. Licencja okresowa zawodnika ukaranego dwukrotnie w jednym spotkaniu karą za niesportowe zachowanie się (10 minut ) co spowodowało automatycznie nałożenie kary meczu za niesportowe zachowanie karą meczu ulega zawieszeniu na jeden mecz.

9. W przypadku nałożenia kolejnej kary meczu lub kary meczu za niesportowe zachowanie się w danym sezonie rozgrywkowym zawieszenie licencji okresowej ulega wydłużeniu o:

1) dwa mecze – w przypadku drugiego nałożenia kary meczu
2) trzy mecze - w przypadku trzeciego nałożenia kary meczu
3) cztery mecze - w przypadku czwartego i kolejnego nałożenia kary meczu

10. Licencja okresowa zawodnika drużyn młodzieżowych ukaranego za popełnione wykroczenia określone w przepisach wskazanych wyżej ulega zawieszeniu na jeden mecz już w przypadku nałożenia pierwszej kary. Przy drugiej karze licencja ulega zawieszeniu na dwa mecze a przy trzeciej i kolejnej karze – na cztery mecze.

11. Licencja okresowa Zawodnika drużyn młodzieżowych, który otrzyma karę 10 minut po raz drugi, ulega zawieszeniu na jeden mecz. Każda kolejna kara 10-minutowa w danym cyklu rozgrywkowym powoduje zawieszenie licencji okresowej na kolejne dwa mecze.

12. Zawieszenie licencji okresowej zawodnika młodzieżowego powoduje, iż nie jest on uprawniony do gry w jakiejkolwiek kategorii wiekowej.


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Unikatowy99: oby lód a nie dyspozycja po chorobie
 • emeryt: juz pomijqjąc wszelkie animozje klubowe-liga bardzo ciekawa
 • Unikatowy99: tak zgadza się nawet zdarza mi się wykupić transmisje meczów bez udziału Uni
 • PEL52: 99,ja wykupuje caly czas jak Unia nie gra w danym dniu a zwlaszcza teraz jak maja przerwe.Juz sie zastanawiam jaki jutro wykupic
 • Arma: Ciekawy to będzie kolejny sezon gdzie ma być mniej obcokrajowców. Ciekawe czy poziom lekko spadnie czy zleci z hukiem
 • Hasek64: Arma wszystkie wskazują na Unię. Już? Tak może być? Tak lepiej? 😂😂😂
 • Arma: Nie rozumiem. To SB powstało żeby rozmawiać to próbuje rozmawiać bo od tygodnia wchodzicie tu się pozaczepiać jedynie.
 • Hasek64: Jutro Toruń - Katowice ciekawy mecz
 • PEL52: No nie wiem,ogladalem Torun Zaglebie nic ciekawego
 • Hasek64: Bo mecze z zagłębiem z reguły nie są ciekawe :D jutro będzie próba rewanżu za festiwal błędów w Pucharze Polski z naszej strony
 • emeryt: ciekawe czy Rosjanin zadebiutuje w Toruniu czy czekanie na wize
 • PEL52: No i skonczy sie na festiwalu,gra na jedna bramke
 • Hasek64: Wydaje się ciekawszą opcją od Sanok - Jastrzębie. Innego wyboru już nie ma, bo reszta leczy katar
 • Hasek64: Ciekawe jak Kolusz się pokaże
 • Unikatowy99: PEL52 jutro wykupuje transmisje meczu z Torunia może uda się zobaczyć jak Kolusz się w Kce zaprezentuje
 • PEL52: Napewno w zoltym stroju
 • Gepoq: Nikomu nie służy przerwa w lidze....będą decydować szczegóły w PO
 • PEL52: 99,a ja sie chyba skusze na rozpedzajace sie Jastrzebie,a Sanok dlugo nie gral zobacze co nowego wniesie nowy trener
 • Hasek64: Pel no chyba, że zagramy w koszulkach upamiętniających 9 z wujka to będzie na czarno :p
 • Hasek64: Play off już bez publiczności to bedzie smutne oglądać te ciche mecze w internetach
 • PEL52: 64,a gdzie to wyczytales
 • Hasek64: Zobaczysz w poniedziałek. Po spotkaniu klubów zostanie ustalone
 • PEL52: na taki ruch moze sobie pozwolic Kato, Cracovia,Tychy,bo reszta klubow liczy na zarobek z biletow ktory jest wliczony zeby dopiac budzet
 • emeryt: Pelu...
 • Hasek64: Wytłumacz to koronapanikarzom. Ich budżety nie interesują a zdrowie i bezpieczeństwo :D
 • Simonn23: Hasek w Jackowskiego się bawisz?
 • gbr22\\/: Ciekawostka, za Sidorenki ino jeden trening poranny.
 • Hasek64: Simonn nie muszę :) wystarczą mi pewne informacje :)
  A jeśli chodzi o Jakowskiego to dzisiaj przewiduję Sanok-Jastrzębie 2-1
  Torun-Katowice 2-6
 • hubal: gbr jeden ale 6 h :)
 • gbr22\\/: Tak, tak dalej opowiadajcie te bajki.
 • hubal: a co , już ślizgacze latają do Prezydium na skargi ?
 • gbr22\\/: I kolejne bajki...
  Tak z innej beczki nie potrzebuje ktoś skrzydłowego(jeszcze przed 30) ogranego w KHL, ciekawe jakby się sprawdził, albo na przyszły sezon takiego słowackiego Czereśniaka do obrony, ten to powinien być gwiazdą PHL, ciekawe czy by dał radę.
 • emeryt: witamy,poczekajmy na oficjalne info
 • ml3ko: cdn.livetv499.me/webplayer.php?t=ifrx&c=1761403&lang=pl&eid=17075015&lid=1761403&ci=322&si=2
 • ml3ko: gdyby ktos chcial trzyniec zobaczyc
 • Arma: Bardzo estetyczne reklamy na tafli, niby szczegół ale no
 • Gepoq: Spotkanie klubów się skończyło i raczej nie zapadły decyzje o pustych trybunach...hasek musisz źródło zweryfikowac
 • ml3ko: Aron gol
 • ml3ko: no i długo się nie cieszyli :D
 • Simonn23: Łyszczarczyk asysta! No pięknie
 • Simonn23: Aron po raz drugi!
 • PEL52: ml3ko,dzieki za link
 • PEL52: Torun 1-0
 • JARASSTO: Toruń2:1
 • rober03: Fajna ta liga nikt się przed nikim nie położy i każdy walczy z każdym . Tak trzymać
 • PEL52: Sanok 3-3,niezle obstawione Jastrzebie i Kato a tu jak na razie kupony do kosza
 • Luque: Ole Trzinec do toho ;) 6-2 i fajny meczyk Naszych chłopaków
 • gbr22\\/: Łyszczarczyk się bardzo dobrze pokazał, styl Komorskiego niestety jest taki, że robi wrażenie mało zaangażowanego, bardziej czeka na swoją okazję.
 • PEL52: Lycha ma szanse zalapac sie do Trzynca
 • gbr22\\/: Pod bramką nie miał zbytnio sytuacji żeby błysnąć, za to na bulikach robił jak zawsze dobrą robotę. No i brawo Aron, trudny sezon, ale idzie ku dobremu.
 • gieksa76: 3 minuty 3 bramki pięknie
 • Luque: Fajnie jakby obaj tam zostali i grali
 • Luque: Aron wprowadzenie krążka do tercji no Pan Profesor ;)
 • gbr22\\/: Tak, ma szanse na przyszły sezon, tym bardziej że bracia Kovarcik odchodzą.
 • Luque: Łycha fajnie walczył pod bandami i dużo pracował, no ale wszyscy wiemy że to jest utalentowany chłopak, szkoda że za oceanem mu tak nie poszło jakby tego chciał
 • gbr22\\/: Komora to raczej musi czekać na swoje szanse z doskoku, ale kto wie, tylko że on ma mało czasu z racji wieku żeby przekonać do siebie trenera, albo znaleźć zespół w którym by miał miejsce, aczkolwiek zaplecze też nie jest złe dla niego.
 • Zaba: Akurat Komorski dzis był dłużej na lodzie niż Łyszczarczyk...
 • Luque: Komora jako zadaniowiec to się sprawdza
 • kunta: Aron dzisiaj zawodnik meczu w drużynie stalowników. Zagrał super mecz, chociaż 2 brama dla baranów z jego winy. Łyszczarczyk coś szarpał, Komorski słabo. Niestety widać duużą różnicę w grze tych dwóch bądź co bądź jednych z lepszych polskich hokeistów w porównaniu z innymi graczami czeskiej ligi. Technika, ustawienie, przegląd sytuacji, na razie to na poziomie 20 latków czeskich. Bo do Finów, Szwedów, Kanadyjczyków, Rosjan czy innych nacji w tej kategorii wiekowej to nawet nie ma co..
 • kunta: porównywać. Taki jest niestety aktualny poziom polskiego hokeja..
 • Luque: W historii to my nigdy nie mieliśmy w meczu mistrza Czech w składzie 3 Polaków
 • kunta: W ogóle nie mieliśmy 3 Polaków w ekstraklasie czeskiej....
 • Luque: 4 prawie, bo Zygmunt nie grał dzisiaj
 • kunta: Aaa i jeszcze Zygmunt....A dotychczas były epizody z Klisiakiem i chyba jeszcze ktoś tam krótko...
 • Luque: Leszek Laszkiewicz kiedyś grał w ekstralidze
 • Luque: I w DEL też grał
 • kunta: No to Jastrząbki sobie komplikują...
 • Luque: Prowadzili 3-1 a przegrywają 7-4..
 • Luque: Sawicki ich załatwił ;p
 • PEL52: dobrze ze wykupilem Sanok -Jastrzebie bo bylo co poogladac.Graty Sanok
 • Zaba: Kolusz tez grał w Trzyncu
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe