10. gol Alana Łyszczarczyka. Polak najlepszy w drużynie [WIDEO]

Alan Łyszczarczyk w barwach HC Frýdek-Místek (Foto: Jan Velčovský)

Alan Łyszczarczyk zdobył kolejne punkty w rozgrywkach czeskiej Chance Ligi. Polak został dziś wybrany najlepszym graczem swojej drużyny w zwycięskim meczu.

Zespół HC Frydek-Mistek z polskim napastnikiem w składzie pokonał dziś w wyjazdowym spotkaniu 17. kolejki zaplecza czeskiej ekstraklasy ekipę Baníka Sokolov 3:1, a Łyszczarczyk zanotował gola i asystę.

Swoje punktowe konto w dzisiejszym spotkaniu otworzył w 14. minucie, asystując przy golu Oskara Haasa na 1:0 dla gości. A później sam podwyższył na 2:0.

Na początku drugiej tercji uciekł rywalom i dostał świetne podanie od Vojtecha Zeleňáka. Znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem gospodarzy i okazji do podwyższenia wyniku nie zmarnował.

Gol Alana Łyszczarczyka:

Polski napastnik po meczu został wybrany jego najlepszym graczem w swoim zespole, choć jego kolega z ataku Haas zakończył spotkanie z 2 golami. Tego drugiego zdobył w ostatniej minucie, strzelając już do pustej bramki rywali, którzy wycofali bramkarza.

Łyszczarczyk wystąpił w drugiej formacji ofensywnej swojego zespołu. Spędził na lodzie 16 minut i 41 sekund. Aż 7 razy strzelał na bramkę gospodarzy. W statystyce +/- uzyskał wynik +2, a w końcówce pierwszej tercji otrzymał podwójną karę: 2 minuty za uderzanie i jeszcze 2 za niesportowe zachowanie. Dodatkowo w trzeciej odsłonie przesiedział w boksie kar kolejne 2 minuty, gdy jego zespół został ukarany za nadmierną liczbę graczy na lodzie.

Polak w 10 meczach tego sezonu Chance Ligi strzelił już 10 goli i zaliczył 4 asysty. W 9 grach w ekstraklasie w barwach Oceláři Trzyniec nie punktował, za to raz trafił i raz asystował dla ekipy z Trzyńca w Hokejowej Lidze Mistrzów.

HC Frydek-Mistek ma na koncie 24 punkty i zajmuje 8. miejsce w 14-zespołowej tabeli czeskiej drugiej klasy rozgrywkowej. W kolejnym meczu we wtorek podejmie VHK Vsetín.

Baník Sokolov - HC Frydek-Mistek 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

0:1 Haas - Zeleňák - Łyszczarczyk 13:32
0:2 Łyszczarczyk - Zeleňák - Kowalczyk 21:18
1:2 Kverka - Vracovský - Tomi 26:55
1:3 Haas - Hotěk - Teper 59:25 (w przewadze, pusta bramka)

Strzały: 35-37.
Minuty kar: 10-12.
Widzów: 483.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 2

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • PanFan1
    2022-10-29 20:50:51

Alan trzymaj formę, przynajmniej do wiosny, będziesz potrzebny z formą w Nottingham.

• Patrick Albert Dole
    2022-10-30 02:32:42

Szkoda ze nie w Tipsport Extraliga.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • PanFan1: W Nowym Targu początek dobry, jeden dla Podhala i widzę że górale mają straszną ochotę dziś zrobić niespodziankę, no nic zobaczymy
  • maślanka: mówię wam, będzie tak: na PP przyjedzie masa kibiców z tychów i katowic garstka z krakowa. finał to będzie mecz przyjaźni GKS-pasy, obie drużyny mają wysoką formę, kibiców z krakowa wtedy może nawet więcej przyjedzie jak zarzucą słowem w mieście... Tak to widzę
  • PanFan1: maślanka oglądasz pasy ❓
  • botanick: W Jastrzębiu sędzia głowny rozmawia w boksie JKH z zawodnikami,a za sekundę słyszymy goool dla Jastrzębia,brawo liniowy..rzucił na krążek bo tak chciał
  • botanick: No w końcu! Dipłi
  • wiemswoje: W Jastrzębiu druga tercja to kabaret przecież oni sami nie wiedzą co gwizdają
  • botanick: Kabaret to doping fanatyków JKH..
  • botanick: Dwaaaaaa
  • botanick: Marcowa bramka
  • wiemswoje: Botanick proszę cię Vini dostał karę za atak kijem trzymanym więc skoro ty również to tak widzisz to siedz przy tym laptopie bo jesteś kilka lat za murzynami
  • Aquasky: GKS Tychy na zawsze dobra marka
  • wiemswoje: W każdej kolejce pisze się tu o pasiakach którzy niszczą nam te kilka chwil emocji
  • botanick: Zobaczysz powtórke to nawet nie musisz przepraszać.
  • botanick: Ewidentny bezmyślny i bezsensowny atak kijem trzymanym oburącz.
  • wiemswoje: Niech ci będzie co nie zmienia faktu że wadi w tercji lepsi
  • fruwaj: 30 min - Uderza broni Balizs dobitka Dupuj i ponownie golkiper jastrzębian - wspaniałej relacji tekstowej ciąg dalszy ;)
  • PanFan1: A u nas, o dziwo, Jonasz zmienił retorykę i pierwszy raz słyszę, że nie jedzie po Podhalu, ktoś "strugnął" Buraka czy co ❓
  • botanick: Komora 3!!!
  • redgar: W Oświęcimiu, Słoniu staje na wysokości zadania z komentowaniem. A gaśnica będzie nowym logo w Unii :D
  • wiemswoje: Ci Kanadyjczycy co chcieli rozwiązać w Tychach dostali podwyzki czy jako bo jak małe motorówki zapierdzielają
  • botanick: wiemswoje mam nadzieję że te nasze Kanadziory nie pokazały jeszcze wszystkiego.
  • botanick: Ale to fakt super się ich ogląda
  • PanFan1: Jak tylko skończy się mecz Podhala, trza przeskoczyć na Wild/Maple Leafs
  • botanick: Anglia-USA
  • wiemswoje: Botanick szkoda żeby tacy odchodzili od nas z ligi mimo wszystko
  • botanick: Zgadzam się z tym.
  • Arma: Trzy bramki w osłabieniu. Fiu fiu, mają polot
  • botanick: Dipłi nie musi strzelać bramek..styl gry,poruszania się po lodzie..
  • botanick: śtyry
  • wiemswoje: Graty Tyszanie dziś wasi lepsi do następnego
  • Arma: Rudolf, odbiór
  • botanick: Dobry szpil naszych.
  • rober03: Akcja na 7 do 2 stadiony świata 👍👍👍
  • redgar: ja pierdziele, Unia troche za bardzo pewna siebie i się to mści, więcej bramek nie można stracić
  • jastrzebie: Mecz wypaczony przez pasiaki.
  • hubal: nie marudź jastrzebie
  • hubal: ogracie Unię/GieKSę/Cracovie i humor Ci wróci
  • hubal: albo nie :)
  • hanysTHU: HEJ.HEJ.NASZ KS!!!
  • swojak: A te gamonie co wybrały kopaną i nie przyszły na Chemików niech żałują. Takiej tercji w wykonaniu Unii daaaawno nie widziałem. A swoją drogą to Rudolf jakichś takich dziurawych bramkarzy ma :)
  • hanysTHU: swojak 10/10
  • hanysTHU: przez duże Gy
  • hanysTHU: Ewentualnie Gie
  • hanysTHU: Też duże...
  • Luque: Szkoda, że dzisiaj nie mogłem zobaczyć GKSu Tyskiego, ale z tego co widzę to gramy swoje :) Gratulacje chłopaki, GKS!!! GKS!!!
  • botanick: I faulujo bez sensu.
  • botanick: Cash to chyba nie wie sam co robi w reprezentacji Polski.
  • botanick: W końcu doczekaliśmy się gola,ale skuteczność i gra Lewandowskiego to porażka .
  • Arma: Szybko poszło
  • rober03: botanic ogólnie głęboko mam kopaną ale co ty chcesz od Lewego zwłaszcza przy tej bramce?
  • emeryt: ido na 1:1
  • botanick: Co chce? Ano to że już Lewy powinien to strzelić. Zobacz powtórke 1 połowy tego meczu i znajdź mi jedno dobre przyjęcie piłki naszego wielkiego gwiazdora.A zdeptanie araba i udawanie że nic nie było to juz dno.
  • botanick: Glik następny,3 razy dostał na piłe i 3 razy aut!
  • botanick: Wiecie ile oni zarabiają za te kalectwo..? Musimy wymagać.
  • emeryt: Michniewicz a wpuść żesz tego Prusaka
  • PanFan1: Rawa - już w drodze ❓
  • botanick: Nooo w końcu
  • botanick: Brawo Polacy za wygraną,Szczęsny i L
    askowski najlepszy.
  • Luque: Szczęsny póki co pokazuje klasę na tych mistrzostwach, jak nigdy ;)
  • Luque: W końcu pokazali jakąś mądrość w grze, a nie autobusy i wybijanie "na pałę", taki mecz to można oglądać
  • botanick: Tak jest Luqu,sam cały czas krytykowałem Wojtka,ale na tych mistrzostwach pokazuję czemu On jest nr 1,ta sama sytuacja z Krychowiakiem.
  • botanick: Lewemu ta krytyka i bramka może w końcu pomoże.
  • rober03: botanick zapewne lewy już siedzi z telefonem i z wypiekami na twarzy czyta twoje słowa krytyki po tym jak go zjechaleś mimimum 4 bramki Argentynie włoży 😁👍
  • Luque: Dla mnie Pan Bereszyński, Pan Kiwior, Pan Bielik to potrafią grać w piłkę, brakuje Pana Modera
  • botanick: rober03 zobacz reakcje Lewego po bramce i zrozum.
  • botanick: Chłop który zarabia miliony popłakał się po strzelonej bramce...rozumiesz ten stres to emocje?
  • Luque: Co by nie było, możesz mieć gwiazdę ale reszta musi zrobić swoją robotę, wtedy są takie okazje jak ta po której Lewandowski zdobył bramkę, coś jak w hokeju na lodzie ;)
  • botanick: Nawet nie wiecie jak się cieszę z tej wygranej! Jak dziecko z nowej zabawki.
  • Luque: Grałem w nogę ale dla mnie to takie... w końcu zagrali na jakimś poziomie i tyle, szczerze to Polska z Kazachstanem i Białorusią to były super mecze, tym się bardziej jarałem ;)
  • rober03: Polakowi nie wygodzi nie strzelił źle strzelił jeszcze gorzej. Popłakał się wstyd gdyby skakał z radości burak . Jak zareagował tak zareagował jego sprawa. I najważniejsze zajrzymy mu w portfel i skomentujemy zarobki. Jak ktoś mu chce płacić miliony jego sprawa co mnie do tego
  • botanick: rober03 jak wytrzeźwirjesz,przeczytaj,zrozum i nie musisz przepraszać,pozdro
  • botanick: Wytrzeźwiejesz
  • botanick: Ja naprawdę kibicuję Naszym
  • emeryt: na chłodno...nie przegralismy jeszcze meczu,nie stracilismy bramki,nadal jestesmy w grze...ludzie kochani czego chciec wiecej
  • Luque: Ale jedno mi się nie podobało, jak oni przy karnym czy wolnym wręcz modllili się do Allaha żeby to wpadło... a mówią że Polacy to jacyś przesiąknięci przesadnie wiarą...
  • botanick: Polska! Tututu..Polska! Tutu Polska....
  • botanick: Łoooo łoooo łooo
  • PanFan1: RAWA - zaparkowałem na rogu Greenland Rd i Tinsley Park Rd, dwa kroki od hali, miejsca jest tu w diabły jeszcze, a łatwiej będzie stąd wyskoczyć na M1
  • boogerd: i dalej cytat:
    Były wystąpienia zaproszonych gości, a wśród nich prezesa Tauronu Pawła Szczeczka. Ten zapewnił zebranych, że firma zwiększy sponsoring. Nie podał kwoty, ale powiedział, że pomoc będzie znacząca. Dzisiaj wyczynowy sport bez pieniędzy nic nie znaczy. Żeby „bić” się o 20 tytuł mistrza kraju potrzebne są pieniądze. Mamy nadzieję, że obietnica prezesa pozwoli odbudować sportową markę Podhala.
  • boogerd: oby oby
  • boogerd: w takim razie moje pytanie abyt ściągnac z powrotem wartościowych wychowanków podhala ile tauraon musi przebic comarch filipiaka
  • boogerd: jak comarch powie wronce 40 tys za miesiac to ile tauron powie
    hhhmmm ciekawe
  • PanFan1: wybory za pasem, a preferencje górali są dobrze znane, łaska wyborcy na pstrym koniu jeździ, zatem lepiej dmuchać na zimne 😉
  • PanFan1: ... ale wieści obiecujące, oby przełożyły się na fakty
  • boogerd: jest kilkunastu wychowankow podhala do sciągnięcia
  • boogerd: zobaczymy jak to sie potoczy
  • PanFan1: niech im tauron i po 100.000 płaci, co komu do tego, jak się gra w domu, to prócz pieniędzy, jeszcze serce bije mocniej, tak było, jest i będzie.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!