Będzie debiut! Utalentowany napastnik powołany do reprezentacji Polski. Wiemy, kogo zastąpi
Jeszcze jedna zmiana nastąpiła w seniorskiej reprezentacji Polski. Pekka Tirkkonen wysłał dodatkowe powołanie do Jonasza Hofmana. Ma to związek z chorobą etatowego kadrowicza.
20-letni napastnik radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze, bo w 24 rozegranych meczach zdobył 4 bramki i zanotował 6 asyst.
Teraz dostanie szansę pokazania się w seniorskiej reprezentacji Polski, bowiem został powołany w miejsce chorego Pawła Zygmunta. Wychowanek KTH Krynica z orzełkiem na piersi rozegrał 73 spotkania i strzelił w nich 20 bramek.
Zgrupowanie w Tychach potrwa do czwartku. W piątek biało-czerwoni rozpoczną zmagania w Memoriale Tamása Sárközy’ego, w którym zmierzą się z Francuzami, Włochami i Węgrami. Z "Les Bleus" zagramy 12 grudnia (piątek) o 15:00, dzień później zmierzymy się z Italią (15:00), a na zakończenie turnieju skrzyżujemy kije z "Madziarami" (16:30).
Skład reprezentacji Polski
Bramkarze:
Michał Kieler (GKS Katowice), Maciej Miarka (ECB Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Studziński (KH Energa Toruń)
Obrońcy:
Kamil Górny (BS Polonia Bytom), Karol Biłas, Michał Naróg, Jakub Wanacki (wszyscy ECB Zagłębie Sosnowiec), Olaf Bizacki (GKS Tychy), Bartosz Florczak (KS Unia Oświęcim), Mateusz Zieliński, Eryk Schafer (obaj KH Energa Toruń), Kacper Maciaś (GKS Katowice), Oskar Jaśkiewicz (Comarch Cracovia)
Napastnicy:
Patryk Krężołek (Baník Sokolov – 1. liga, Czechy), Damian Tyczyński (HC Frydek-Mistek – 1. liga, Czechy), Jonasz Hofman, Mateusz Michalski, Patryk Wronka (wszyscy GKS Katowice), Sebastian Brynkus (ECB Zagłębie Sosnowiec), Szymon Kiełbicki, Jakub Ślusarczyk (obaj JKH GKS Jastrzębie), Alan Łyszczarczyk, Dominik Paś, Mateusz Gościński, Bartłomiej Jeziorski (wszyscy GKS Tychy), Jakub Lewandowski (KH Energa Toruń), Łukasz Krzemień (Unia Oświęcim) i Dominik Jarosz (BS Polonia Bytom).
Czytaj także:
- Polacy są gotowi. Reprezentant wskazał najważniejszy element
- Gramy o Elitę. Warszawa wspiera kadrę na największym ekranie w mieście
- Oto kadra Polski na MŚ! Selekcjoner zostawił sobie furtkę
- Polska pokonała faworyta! Maraton karnych, aż 14 serii i eksplozja radości
- W takim składzie zagrają Polacy! Dziś starcie z Francją [TRANSMISJA]

Komentarze
Lista komentarzy
narut
no to kolejna spora strata....
szop
powodzenia w mlodosci sila
Hajnel
I to jest bardzo dobra wiadomość, Jonasz po awansie do wyższej formacji dobrze się do niej wpasował oby w reprezentacji był tak skuteczny czego mu życzę.
Kerad
Gratulacje. Przyszlosc przed nim.
J_Ruutu
Nie wiem jak na lodzie, ale na wodzie jonasz to ktoś kto przynosi pecha :D