Paweł Dronia zdobył swój 200. punkt w rozgrywkach niemieckiej ligi DEL2, a zespół Polaka cieszył się ze zwycięstwa nad wiceliderem.
Zajmująca w tabeli ligowej 4. miejsce drużyna Ravensburg Towerstars z naszym obrońcą w składzie pokonała u siebie 3:1 EC Bad Nauheim.
Dronia asystę zaliczył przy otwierającym wynik meczu golu swojego partnera z pierwszej formacji obronnej Jamesa Bettauera. Już po 40 kolejnych sekundach na 2:0 podwyższył pochodzący z Gdańska, ale reprezentujący w przeszłości w juniorskich kategoriach na arenie międzynarodowej Niemcy Wojciech Stachowiak, a później trafił także Amerykanin Sam Herr. Bettauer i Herr kończyli mecz mając na koncie po golu i asyście.
Dronia w całym meczu oddał 3 strzały na bramkę. Uzyskał wynik 0 w statystyce +/-, ponieważ był także na lodzie, gdy w trzeciej tercji rywale strzelali swojego honorowego gola. Polak w 19 ligowych meczach na zapleczu niemieckiej ekstraklasy w tym sezonie strzelił 3 gole i zaliczył 8 asyst.
Według oficjalnych danych DEL2 dzisiejszy punkt Droni był jego 200. w rozgrywkach niemieckiej drugiej ligi licząc łącznie sezony zasadnicze oraz play-offy. Na ten wynik zapracował w 381 występach w barwach Fischtown Pinguins Bremerhaven, Löwen Frankfurt nad Menem i Towerstars. Do tej pory strzelił 46 goli i zaliczył 154 asysty. Obecny sezon jest jego 8. w DEL2. Sięgał po mistrzostwo tej ligi w 2017 roku z "Lwami" z Frankfurtu i 2 lata później z obecnym klubem. Ponadto przez rok grał w Niemczech na poziomie DEL. W 49 występach w barwach Schwenninger Wild Wings zaliczył wówczas 5 asyst.
Ravensburg Towerstars wygrali 3. mecz z rzędu. W tabeli pozostają na 4. pozycji. Obecnie mają na koncie 37 punktów. We wtorek na wyjeździe zmierzą się z liderem, ekipą Löwen Frankfurt.
Ravensburg Towerstars - EC Bad Nauheim 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
1:0 Bettauer - Herr - Dronia 20:58
2:0 Stachowiak - Czarnik - Ketterer 21:38
3:0 Herr - Bettauer - Sarault 27:43
3:1 Reiter - Wörle 50:31
Strzały: 32-20.
Minuty kar: 4-4.
Widzów: 750.
Czytaj także: