Hokej.net Logo

Drużyna wycofała się z Mistrzostw Świata z udziałem reprezentacji Polski

Drużyna wycofała się z Mistrzostw Świata z udziałem reprezentacji Polski

Jedna z drużyn wycofała się z turnieju Mistrzostw Świata, w którym wystąpi reprezentacja Polski. Powodem jest sytuacja pandemiczna i restrykcyjne przepisy dotyczące kwarantanny.

Drużyna Tajwanu wycofała się ze styczniowych Mistrzostw Świata juniorek dywizji I grupy B, które odbędą się w austriackim Radenhtein. To w tym turnieju zagra reprezentacja Polski.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) poinformowała, że zespół Tajwanu nie wystąpi w Austrii, ponieważ nie byłoby możliwe zebranie odpowiedniej liczby chętnych do udziału w imprezie zawodniczek. Powodem jest sytuacja związana z COVID-19 na świecie, a także restrykcyjne przepisy dotyczące kwarantanny dla osób wracających z zagranicy.

Tajwanki miały tworzyć jeden z sześciu zespołów startujących w turnieju w Radenthein zaplanowanym na 10-16 stycznia przyszłego roku i zagrać z Polską na zakończenie rywalizacji. W imprezie wystąpią reprezentacje Polski, Austrii, Chin, Danii i Korei Południowej. Turniej zostanie rozegrany ze zmienionym terminarzem. Przedstawiciele Tajwanu liczą zaś, że ich drużyna wróci do rozgrywek w 2023 roku.

To nie pierwszy zespół, który wycofał się z udziału w Mistrzostwach Świata juniorek. Wcześniej także z powodu zagrożenia pandemicznego i wynikających z niego restrykcji dotyczących podróży z gry zrezygnowały Australia oraz Nowa Zelandia.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2021 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe