Hokej.net Logo

Dwa miliony i śpimy spokojnie

Dwa miliony i śpimy spokojnie

Rozmowa z prezes klubu MMKS Podhale Nowy Targ Agatą Michalską.


Uroczystość zakończenia sezonu 2014/2015 miała bardzo podniosły charakter.


- Bardzo nam na tym zależało. To forma podziękowania przede wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom, którzy bez względu na kategorię wiekową przez cały rok w pocie czoła ciężko pracują dla dobra klubu, ale i dla samych siebie, po to by stać się jeszcze lepszymi. Trenerzy mieli olbrzymi problem aby wskazać tę jedną ich zdaniem najmocniej zasługującą na wyróżnienie postać swojego zespołu. Mam jednak nadzieję i mocno w to wierzę, że wszyscy nasi podopieczni poczuli się w tym dniu wyjątkowo.


Wyróżnienia spotkały nie tylko zawodników. Upominki dostały się też w ręce dosyć pokaźnego grona sponsorów.


- Sponsorów, partnerów i przyjaciół naszego klubu. To też było dla nas szalenie istotne. To taki ukłon w ich stronę za okazywaną pomoc, bez której nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Bardzo chcieliśmy aby poczuli się oni wyjątkowo docenieni. Stąd pomysł aby naszych głównych sponsorów nagrodzić oryginalnymi brązowymi medalami, takimi jakie odebrali nasi zawodnicy po zwycięstwie w rywalizacji o trzecie miejsce. Obecność prezesa PZHL Dawida Chwałki miała na celu jeszcze bardziej podnieść rangę tego wydarzenia i jeszcze mocniej podkreślić naszą wdzięczność. Mam nadzieję, że w chociaż mały stopniu poczuli się oni docenieni.


W grupie sponsorów wciąż brakuje jednak tego generalnego.


- Bardzo nad tym ubolewam. To jednak jest szalenie trudne zadanie, pomimo że Mistrzostwa Świata w Krakowie zrobiły naprawdę bardzo dużo dla promocji hokeja. Otworzyły wiele nowych możliwości. Na pewno łatwiej się teraz rozmawia z firmami. Nasza dyscyplina przestała być że tak powiem anonimowa. To jednak nie zmienia faktu, że w sporcie nadal brakuje pieniędzy. Dzisiaj nikt już nie jest zainteresowany samą reklamą. Każdy szuka jeszcze partnerstwa i korzyści z niego wynikających. W ślad za reklamą muszą iść konkretne działania. Oczywiście są też takie firmy, który pomagają nam bezinteresownie, co wynika głównie z zamiłowania do hokeja.


Wywalczony w zeszłym sezonie przez drużynę seniorów brązowy medal Mistrzostw Polski przyniósł jakieś korzyści stricte marketingowe?


- W jakimś stopniu na pewno. Coraz więcej osób docenia naszą pracę, chcę nam pomóc, ale to wciąż za mało, aby mówić o stabilizacji i spokojnej, bezstresowej przyszłości.


Budżet na nowy sezon dopięty?


- Nie. Jeszcze wciąż pracujemy nad zamknięciem starego sezonu. To dosyć pracochłonne i czasochłonne.


Jaki budżet jest dzisiaj potrzebny do tego aby móc włączyć się w walkę o najwyższe cele?


- Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W mojej ocenie gdybyśmy mieli go na poziomie miliona osiemset czy dwóch milionów złotych na cały klub, to byłabym bardzo szczęśliwa. Oczywiście to dosyć skromna suma biorąc pod uwagę budżet jakimi ostatnimi laty dysponowały kluby z Sanoka, Tychów czy Krakowa, ale myślę, że przy mądrym i rozsądnym gospodarowaniu te pieniądze wystarczyłby to tego aby ten nasz hokejowy biznes sprawnie funkcjonował. Wtedy wszyscy spalibyśmy spokojnie.


Władze PZHL ogłosiły, że od nowego sezonu kluby mają obowiązek przekształcić się w spółki akcyjne. Czasu pozostało niewiele.


- W mojej opinii jest to nierealne. Więcej będę mogła powiedzieć dopiero po spotkaniu z naszymi prawnikami. Wiem już jednak, że niektóre kluby już pisemnie zwróciły się do PZHL, że w tak krótkim czasie nie są w stanie spełnić tych wymogów. Po prostu jest zdecydowanie za mało czasu. Choć podczas naszego ostatniego spotkania prezes Chwałka usiłował mnie przekonać, że czasu jest wystarczająco dużo. Tak jak mówię z ostateczną decyzją w tej sprawie poczekam do spotkania z naszymi prawnikami i wtedy oficjalnie przedstawię nasze stanowisko.


Powoli domykana jest kadra zespołu. Ostatnio na tapecie jest temat Piotra Kmiecika, który przynajmniej na ten moment bliżej jest rezygnacji z gry w Podhalu.


- Bardzo byłoby szkoda, gdybyśmy stracili Piotrka. Dla mnie to bardzo wartościowy zawodnik. Bardzo waleczny i zawsze dający z siebie sto procent. Trudno mi wypowiadać, się w jego temacie, bowiem rozmowy z nim prowadziła inna osoba. Z tego co zdążyłam się zorientować, problem dotyczy kwestii okresu przygotowawczego i pewnych zasad których trzyma się trener Marek Ziętara, a z których w jakimś stopniu chciał wyłamać się Piotrek. Dlatego to bardzo delikatna sprawa. Potrzeba dialogu między stronami i próby znalezienia kompromisu.


Problem jest też w linii defensywnej, na co zresztą zwraca uwagę trener Marek Ziętara, który domaga się od zarządu jeszcze co najmniej dwóch klasowych zawodników.


- Nie da się ukryć, że tutaj są braki i czynimy starania aby je zniwelować. Rozmawiamy m.in. z Martinem Lucką, który już w zeszłym sezonie u nas występował. On wyraził chęć dalszej gry w drużynie. Nowy Targ bardzo mu się podoba. Ma też jednak inne opcje. Daliśmy sobie kilka dni na podjęcie ostatecznej decyzji. Podobnie jak w sprawie ukraińskiego obrońcy, który też jest w kręgu naszych zainteresowań. W sytuacji kiedy nie mamy wciąż dopiętego budżetu każda taka decyzja niesie za sobą pewne ryzyko i dla mnie osobiście jest to bardzo niekomfortowa sytuacja.


Ma pani żal do tych którzy odeszli z zespołu?


- Na pewno jakiś żal w sercu został. Każda strata wychowanka musi boleć, zważywszy że obraliśmy sobie za cel budowę drużyny w oparciu o naszych zawodników. A my w jednej chwili straciliśmy dwóch, którzy w dodatku odgrywali ważną rolę w zespole i mieli stanowić o jego sile w kolejnych latach. Poza tym to byli jedni z pierwszych zawodników, z którymi rozmawialiśmy o nowych kontraktach, obaj wstępnie zaakceptowali warunki, które zresztą w całości wypełniały przedstawione przez nich oczekiwania. Wydawało mi się więc, że temat jest zamknięty.


Różnica między tym co wy im oferowaliście, a tym co zapewnił im klub z Krakowa była duża?


- Spora. Dlatego też staram się, odsuwając na bok emocje i sentymenty, zrozumieć tych chłopaków. Podjęli decyzję kierując się własnym interesem. Finansowo na pewno zyskają oni i ich rodziny. Pytanie tylko jak sportowo na tym wyjdą. Z pewnością ich pozycja w nowej drużynie nie będzie taka sama jak u nas.


Czuje się pani przegrana na polu bitwy z Cracovią?


- Nie. Dlaczego? Część z tych naszych zawodników, których Cracovia chciała udało się nam przekonać, aby zostali w drużynie. To ważne, bo pokazuje, że pieniądz nie zawsze odgrywa decydującą rolę. Po tych wydarzeniach z końcówki zeszłego sezonu, mam wrażenie, że klub z Krakowa bardzo emocjonalnie podszedł co do pewnych spraw.


Zmienił się też kierownik pierwszej drużyny. Po 13 latach pracy zrezygnowaliście ze Stanisława Pali. Zastąpił go Wojciech Chowaniec. Postać dla większości kibiców anonimowa.


- Nie do końca zrezygnowaliśmy z pana Staszka. Dalej będzie udzielał się w klubie, ale w nieco innej roli. Zmiana kierownika, myślę że wyjdzie wszystkim związanym z pierwszym zespołem na dobre. A Wojtek to bardzo sympatyczna osoba, mając w naszej opinii odpowiednie cechy i umiejętności ku temu aby podołać niełatwej roli kierownika.


Sezon 2014/2015 będzie ostatnim rokiem trzyletniej umowy z trenerem Markiem Ziętarą. W rozmowach z nim pojawia się temat ewentualnego jego przedłużenia?


- Na ten moment skupiamy się na aktualnej sytuacji w klubie. Myślę, że na takie rozmowy jest jeszcze czas.


Na koniec poruszmy temat drużyny akademickiej. Dziś po tych kilku miesiącach jej funkcjonowania, może pani z całym przekonaniem stwierdzić, że był to dobry ruch z waszej strony?


- Czy był do trafiony czy chybiony pomysł będzie można określić dopiero za trzy lata najwcześniej. Wielu zarzuca nam, że wcieliliśmy go w życie zbyt szybko, bez konkretnego panu działania. I może faktycznie było to robione na prętce, ale najważniejsze było postawić ten pierwszy krok. Dla mnie jednak największą motywacją było to aby stworzyć zawodnikom możliwość zdobycia wykształcenia. Żeby na równi z grą w hokeja, szła edukacja. Na początku spotykaliśmy się raczej z negatywny odbiorem w środowisku. Trzeba było przeprowadzić szereg rozmów, aby dopuszczono nas do rozgrywek ligowych. Na przestrzeni roku to się jednak zmienił. Najlepszym tego przykładem jest moje ostatnie spotkanie z szefem wyszkolenia w PZHL panem Tomaszem Rutkowskim, który zwrócił się do mnie z prośbą, co było dla mnie dużym zaskoczeniem, abyśmy nie rezygnowali z gry w pierwszej lidze. Sam podkreślił, że mecze z udziałem naszej drużyny cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. To też jakiś dowód, na to że drużyna akademicka me sens.


Rozmawiał Maciej ZubekLISTA NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH W TRAKCIE UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA SEZONU MMKS PODHALE

Sponsorzy Główni

ZEW NIEDZICA – Sponsor Główny Klubu,URZĄD MIASTA NOWY TARG,PRZEDSIĘBIORSTWO KAMIENIARSKIE "WOLSKI",POLSKIE BANKI SPÓŁDZIELCZE Z PODHALA, ORAWY, SPISZA I PIENIN,Firma REGATTA - DARE2B – oficjalny sponsor, ubiorów sportowych zawodników MMKS Podhale Nowy Targ,POLSKI BAZALT

Sponsorzy

CASTORAMA POLSKA Sp. z o.o.,E. LECLERC – Tomasz Żarnecki,GASPOL Sp. Akcyjna,Firma „KAPS" - Andrzej Aleksandrowicz,KOMPANIA PIWOWARSKA S.A.,OPAX Sp. J - Zbigniew i Jerzy Oprychal - producent opakowań,Poseł Andrzej Gut - Mostowy,Press Colour S.C. Zakład Produkcyjno Usługowy,Ranczo LOT - Mirosław Węgrzyn,Starostwo Powiatowe w Nowym Targu,FPH STESKAL - Zbigniew Steskal,WOJAS S.A.,„ŻANEX" Sp. z o.o. - Jan Żółtek

Partnerzy

AND COMPUTERS,ARBEX SERVICES,Atelier Gd Gabriel Wolski,Auto-Servis - Krzysztof Boroń,CARITAS,Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Hawrań" Sp. z o.o.,DREWPOL - Osina,EURO PROMOTION,FALA - Domki Na Morzem,FHP JANAS Sp. Jawna,FHU „GAWIS" Andrzej Gałowicz,FHU "DUKAT",FHU SMOLEŃ - Bronisław Smoleń,FHU „TRAK-POL",FHU „WOLT – SYSTEM",FHU Piotr Ścisłowicz,FUH „Bryjax",FUH „Żądlak",Hotel CROCUS - Zakopane"HOŁEK" Ośrodek Szkolenia Kierowców Grzegorz, Tomasz HOŁOWCZAK,JANKES - Zakład Kuśnierski Marek Jankowski,LED-POL - Dorota Patora,Kamil Zaczyński Indywidualna Kancelaria Adwokacka,Kancelaria Radcy Prawnego - Mirosław Guzik,KOMPEX,KUROS - Firma Budowlana - Katarzyna Skupień,McDonald's RESTAURACJA SZYBKIEJ OBSŁUGI,MEBLORAW – Produkcja i Sprzedaż Mebli – Józef Sarniak,METALIC Sp. Jawna,MP DECOR - Farby, Dekoracje ścienne,MOVE – MED,OSKAM - Agencja Reklamy Drukarnia Wielkoformatowa,OWEN - Paweł Budzyk,Pantofle24.pl - Wójciak,PIEKARNIA CIASTKARNIA - Piotr Żarnecki,PIEKARNIA TRZCIŃSCY,P.P.H. JAPOŁ – Piotr Japoł,PPWSZ w Nowym Targu,POWIATOWE CENTRUM KULTURY w Nowym Targu,Pralnia Ekologiczna „EKO-ANA",Skład Opałowy i Minerałów Budowlanych Andrzej Siuta, Krzysztof Łuczkowski S.J.,SOLID SECIURITY Sp. z o.o.,STC - S. Kazek, R. Kazek Sp.J.,TG Soft,Thornel - Piotr Rypel,TSD - Firma Remontowo Budowlana,TRAK-POL,W&K s.c. Zakład Usługowo Handlowy Paweł Kolasa, Bogusław Wilczek,WOLT SYSTEM - Firma Handlowo Usługowa - Głąb Marek,WORWA - Szyby samochodowe,Zakład Elektroinstalacyjny - Krzysztof GUZIK,Zakład Kuśnierski i Wyprawa Skór Futerkowych Export-Import,Zakład Produkcji Jogurtu "MAGDA",Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze Sp. z o.o.,Związek Podhalan Koło nr2 im. Władysława Orkana w Chicago

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • emeryt: bez mikrofonu , z ksero na plecach...bardzo mnie to boli bo to jest tez mój klub z mojego miasta
 • hanysTHU: Klucze od świetlicy trzyma mosir...
 • hanysTHU: I mówi,że za darmo nie da ...
 • emeryt: gdzie ścianka ze sponsorami?
 • MarioG76: Te wywiady pomeczowe w Oświęcimiu totalna amatorka. Powiedziałbym że totalnie spartolone , jakość obrazu fatalna a dzwięku to nawet nie komentuję. Jak mają tak wyglądać to tego nie róbcie .
 • PEL52: Ten wywiad po meczu mozna porownac do sedziowania tego meczu,amatorka
 • uniaosw: Fakt żenujące to jest
 • Unikatowy99: Bardzo dobry materiał
 • hanysTHU: A na balkonie miejsca w [****]...
 • DallasStars: Srokejowy zawsze i wszędzię na ciebie i hasioka srał będę, znafco dywanów, okazjonalny kibicu...
 • DallasStars: Srajbu -pudło!
 • rawa: Dallasik mega autorytet. D.upsko wyzej niz moher. Uwazej zebys na siebie niezakleksil.
 • szajbu: DallasStars [****] z ciebie i tyle w temacie
 • rawa: Jak sie nie ma za wiele do powiedzenia to sie z dywanami wyjezdza.
 • hubal: a co Wy tacy narwani, chcecie komuś doj3bać to może podpowiem komu , pytajcie
 • DallasStars: Ore, ore szabadaba da amore...dawać cygany dywany.
 • DallasStars: Odsuń lustro srajbu!
 • DallasStars: Rawa nie będę cie naśladował...musiało ci śmierdzieć. Powiedz rzadkie ci pociekło po moherze?
 • Hokejowy1964: rawa szajbu nie ma sensu marnować na DalejSrasz czasu. Dyskusja z takim jak on przypomina zapasy w błocie ze świnią. Po jakimś czasie zauważasz że już Cię to nudzi a świni sprawia to coraz większą przyjemność.
 • szajbu: DallasStars widzę że jak popijesz to wylewny się stajesz tylko nie ma to wcale związku z hokejem
 • statys: Widać, że SB obniża poziom. Do elegancji emeryta, do drażniącego racjonalizmu hubala, do postępowych myśli luqa, tęskno mi Panie.
 • botanick: Stary gazda zawsze godoł,jaki mistrz Polski,taki poziom sb..
 • Hokejowy1964: botanick mądrego to i dobrze posłuchać..... ;))) tyscy zwyzywali u siebie bramkarza, który miał niewątpliwy udział przy dwóch Majstrach śpiewając " Ole, ole ole, Murray c.w.e.l " . Tak że nie pisz już nic więcej boroku bo przebiliście dno żenady.... pięknie okazaliście Johnemu szacunek za lata gry w tyskim klubie, no pięknie....
 • wojtiF1: jeśli coś takiego miało miejsce to było raczej o niejakim Pasiucie śpiewane gdy chciał wymusić decyzje na sędziach a nie o Jaśku więc nie kreuj alternatywnej rzeczywistości. No ale poziom niestety przenoszony jest z piłki na wszystkich lodowiskach więc jest jak jest...nie pochwalam.
 • Hokejowy1964: Na Grzesia to zawsze troglodyci śpiewają, na Jaśka pierwszy raz śpiewali pod koniec meczu. Na transmisji było slychać, kilku kolegów z Tychów potwierdziło co byli na mecze więc Ty nie kreuje alternatywnej rzeczywistości i nie wypieraj tagi co miało miejsce. Zgodzę się że na wszystkich lodowiskach niestety jest podobnie, chociaż we wtorek w Oświęcimiu poza kilkoma bluzgami pod naszym adresem o dziwo nie było bluzgów pod adresem zawodników i to jest na plus dla kibiców Unii.
 • Oświęcimianin_23: Przekleństwa na trybunach były, są i będą, a robinie z siebie świętoszków nie ma najmniejszego sensu :) Podczas spotkania emocje, ale po meczu nie miałbym problemu pogadać z normalnym kibicem Tychów, Kato czy Craxy.
 • Hokejowy1964: Kolos kiedyś w wywiadzie powiedział że " na lodzie jest ostro ale poza lodem jest szacunek bo się wszyscy ze sobą znają od lat" - taki czy podobne słowa. Znam wielu normalnych kibiców z innych klubów, ciekawi mnie ich punkt widzenia i przemyślenia i co ważne odbywa się to w cywilizowanej formie no może czasem z lekką szyderą w obie strony ale zawsze z szacunkiem i o to chodzi, tak powinno być.
 • Szefu1982: lou zaprosiłem Cię do znajomych na PS4
 • uniaosw: A może by tak dać Dziubka do Majkela i Alexa a DC z finami ustawić
 • hanysTHU: AeejaAaooOo!
 • hanysTHU: #zupamakeuniagreatagain
 • J_Ruutu: Póki co Zupa pierwszy oficjalny mecz na ławce Unii przegrał ;)
 • Simonn23: Nie ma Lundina
 • LukaszOsw: Ciężki mecz będzie dzisiaj, mam nadzieję, że zwycięzki
 • Szefu1982: Ktoś wie czemu bez Lundina dziś?
 • LukaszOsw: Oj Kowal...
 • Oświęcimianin_23: Nie można tracić takich bramek w takim meczu...
 • born-for-unia: Takich w żadnym meczu nie wolno tracić
 • Oświęcimianin_23: Można tracić, ale nie takich ;)
 • primosz: Magia cara jeb....ła totalnie.
 • RafałKawecki: A co to się panie w Tychach wyprawia ?
 • WyrwiSzmat: Brawo Salama ! Patrik wróć :( spesny nie blaznowal rzucając się na brzuchu w stronę kibiców... Ale przynajmniej bronił......
 • WyrwiSzmat: 2 lata temu Pan Rudy Radwański mówił o grze wychowankami. Rok później połowa z nich skończyła karierę. Płacicie dalej 600zl wychowankom......
 • wiemswoje: Nie czaisz że u nas w PHL liczy się sezon który jest teraz i wynik. Wychowankowie nie są potrzebni. Za rok przyjdą następni obco dograć do emerytury. Przykre
 • Miletor: W Sanoku ewidentnie ludzią zarządzającym klubem brakuje cierpliwości…. Ilość obco do nie do przyjęcia
 • Miletor: Czas na pierwsze zwolnienia w Tychach… ile się można ośmieszać
 • C!chy: Co do Salamy się zgadzam pochopnie podjęli decyzję o jedynce w bramce tylko dlatego bo miał okres konia w PO ale między nogami puszcza wszystko czy to w meczu czy na treningu
 • wiemswoje: W Tychach pewnie ktoś poleci dla przykładu
 • Arczi: Tak się zastanawiam kiedy strzelimy gola w przewadze, gramy 50 min. w pp, i nic. Toruń pierwsza przewaga i brama i zamiast prowadzić 2-0 to jest 1-1.
 • C!chy: a jeśli chodzi o wychowanków to się nie zgodzę bo kto lepszy to zaraz odchodzi do lepszego klubu np.J.B czy też R.S a dołu tabeli nie chce mi się oglądać a tak dzięki obco są jakieś emocje
 • wiemswoje: Arczi ewidentnie u nas szkoda 5 na 3
 • WyrwiSzmat: Sanok dzisiaj w Oświęcimiu to chyba może trzy razy wygrał wznowienie. Masakra. Źle się to oglada a pamiętam czasy torsanu gdzie klub potrafił 9pkt w sezonie zdobyć
 • WyrwiSzmat: Trzymam kciuki aby jakoś to wyglądało lepiej :D
 • wiemswoje: Nasz zawodnik Mikyska przyznał się że nie był faulowany podoba się takie fair play
 • Arczi: To co my gramy w przewagach to dramat. Toruń gra w przewadze i czuję że padnie bramka z naszą gra w obronie
 • Borek: Bacy po tej nominacji do prowadzenia kolejnego meczu CHL, chyba odbiło... Czekam na powtórki tych kar :) bo z perspektywy TV wygląda to komicznie.
 • Arczi: Jak widzę grę w obronie na radar to śmierdzi brama
 • wiemswoje: U nas w Jastrzębiu gwizdają wszystko jak leci
 • wiemswoje: C[****] z wami pasiakami krowy doić się nadają banda matołów nic więcej
 • Arma: 350 widzów. Tragedia
 • gieksa76: BRAWO DLA MISTRZÓW POLSKI
 • Unikatowy99: Co się dzieje za mostem?
 • botanick: Jeszcze się sezon na dobre nie rozkręcił,a ja już podziękuję.
 • botanick: Pewnie kanapa w szatni za twarda..
 • Unikatowy99: Kolejny turniej PP bez Tych?
 • hanysTHU: HEJ, HEJ NASZ KS!!!
 • Unikatowy99: Hubal pisz co tam się u Was dzieje? Maji nie oddamy. Macie zawsze Bagiśa
 • hubal: 99 nie wiem , mam na głowie inne sprawy
 • Unikatowy99: Ciężkie czasy w biznesie
 • emeryt: w Tychach ogon myrda psem...ci sami ślizgacze co Husaua wyprowadzili,wsparci swoimi czeskimi kolegami...nie chce sie skrobać nie po swoich jajach ale...Panie Wojciechu nie ulegaj im Pan
 • KuzynKSU: Tadek się na razie nie umie wstrzelić. Ale będzie dobrze
 • KuzynKSU: EME Tychy wrócą do gry. Może nie na PP ale na PO napewno. Moje zdanie
 • botanick: Ale z drugiej strony gdzie gra 12 Polaków...sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
 • botanick: Przegrać zawsze można,ale styl.
 • rawa: Netflix nie pękaj. Tychy sie ogarną na PO.
 • PanFan1: Ogląda ktoś Jersey - Rangers ❓
 • Prawdziwy Kibic Unii: Kibice Unii wracając do zapowiedzi jednego z Nas …gdzie ten As ?
 • uniaosw: Wiza
 • Prawdziwy Kibic Unii: Wiza z jakiego kraju …?
 • uniaosw: Z Kambodży
 • Prawdziwy Kibic Unii: Tak myślałem…dla Denyskina jak znalazł partner do ataku 👍🏻
 • Luque: W Tychach bez zmian, dalej grają przeciwko trenerowi i chyba bardzo chcą Nas kibiców do siebie zrazić...
 • uniaosw: A po drugie czy jest sens doprawiać tą zupę jeśli na razie dobrze smakuje? 😁
 • Luque: Ciekawe czy ta plotka z Valtonenem, którą tutaj jeden napisał w komencie jest prawdą...
 • Frasier: Dobrze smakuje,ale przyprawiona dużą ilością Magee była już niejadalna
 • Frasier: Dzisiaj nie było treningu rano...
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Y1IapiSxfOo
 • Luque: Frasier mówisz o naszych Tyskich ślizgaczach? (z tym treningiem)
 • Frasier: Tak
 • Luque: Czyli wychodzi na to, że Sidor zostanie kozłem ofiarnym tej szopki co odstawiali...
 • Arma: Bagiś naprawi sytuację
 • emeryt: wie ktos czy za 100 zł idzie kupic jakis dobry mikrofon?
 • Luque: Bagiś nie weźmie się za trenowanie na stałe, bo doskonale wie, że to go wysadzi z tego klubu prędzej czy później, także będzie asystentem przez kilka lat
 • Frasier: Dlaczego król strzelców poprzedniego sezonu i najlepszy zawodnik ze sparingów nie zmieścił się w składzie? Mamy aż tylu lepszych snajperów? Ale przecież 120 minut bez gola... Ktoś to może rozsądnie wytłumaczyć
 • Luque: Frasier trzeba zwolnić trenera bo: a) nie wywodzi się z tzw. Zachodu i jest Białorusinem, b) treningi są za ciężkie, a do PHL się przyjeżdża po łatwą kasę
 • uniaosw: Ale że Valtonen..
 • jastrzebie: a)
 • botanick: Frasier,może dlatego że Valtonen był Go oglądać?:)
 • botanick: Życzę Bukowskiemu żeby jak najszybciej spieprzał z tej ligi.
 • botanick: A Tyskim sporcie bez zmian,dziś kopacze pokazali charakter..
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe