Hokej.net Logo

Eriksson opuści GieKSę? Ma propozycję z klubu SHL

Anthon Eriksson, napastnik GKS Katowice (Foto: Klaudia Baron)
Anthon Eriksson, napastnik GKS Katowice (Foto: Klaudia Baron)

Anthon Eriksson, który w poprzednim sezonie występował w ekipie GKS-u Katowice, otrzymał ofertę ze szwedzkiej najwyższej klasy rozgrywkowej. Czy GieKSa straci czołowego napastnika?

 

Szwed w ekipie GieKSy rozegrał 37 spotkań w sezonie regularnym, w których strzelił 14 bramek i zanotował 8 asyst. Z kolei w 13 meczach fazy play-off zaksięgował 10 punktów, na które złożyło się 6 bramek i 4 asysty. W sumie na ławce kar spędził 59 minut, a w klasyfikacji +/- wypadł na +6. Z ekipą z alei Korfantego zdobył tytuł mistrzowski.

Teraz pojawiły się informacje, że Erikssonem zainteresowany jest klub IK Oskarshamn z SHL. 27-letni napastnik ma już na swoim koncie sześć spotkań w tej lidze, ale znacznie częściej grał w HockeyAllsvenskan, czyli na bezpośrednim zapleczu szedzkiej ekstraligi. Przed tym, jak związał się z GKS-em Katowice przez trzy lata był najlepszym zawodnikiem Västerås IK.

 Na razie nie mam czego potwierdzać. Nic nie jest jasne i nie chcę tego komentować – mówi Thomas Fröberg, dyrektor sportowy klubu IK Oskarshamn.  

Ale Fröberg zna tego zawodnika i wie, czego może się po nim spodziewać. Określa go mianem gracza od zadań specjalnych.

– Myślałem, że cholernie fajnie go oglądać, gdy był w Västerås. To szczególny typ gracza – dodał Fröberg.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 1

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • WitekKH
    2022-05-03 22:26:55

    Świetny zawodnik, tacy hokeiści znacznie podwyższają poziom PHL. Byłaby wielka szkoda utracić Erikssona, choćby w kontekście występów w HCL. No, ale finansowo żadnych szans GieKSa nie będzie miała w porównaniu do Szwedów. Poza tym wielka szansa dla samego zawodnika, by zaistnieć w swojej rodzimej lidze.

© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe