Fińskie rozstanie w Sosnowcu. Kreator gry odchodzi
Szefostwo ECB Zagłębia Sosnowiec poinformowało o kolejnym ruchu kadrowym. W szeregach brązowych medalistów w przyszłym sezonie nie będziemy oglądać Aleksiego Hämäläinena.
Dla 30-letniego napastnika nie była to pierwsza przygoda z naszą ligą, gdyż w sezonie 2021/22 przywdziewał barwy STS-u Sanok, gdzie w 35 meczach ośmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali, a na jego koncie znalazło się 30 kluczowych zagrań.
Do Sosnowca natomiast trafił w połowie stycznia tego roku, zastępując kontuzjowanego Erkkę Seppälę.
W Zagłębiu Dąbrowskim nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. Wystąpił w 17 spotkaniach, notując w nich 10 punktów za 3 bramki i 7 asyst. W tym czasie spędził 8 minut na ławce kar oraz wypadł na +2 w klasyfikacji plus/minus.
Jest to zarazem szóste pożegnanie z trzecią ekipą minionego sezonu. Wcześniej Zagłębie opuścili Niilo Halonen, Olaf Włodara, Dominiki Nahunko, Jan Sołtys oraz Eric Kaczyński.
Czytaj także:
- Kanadyjski twardziel opuścił GieKSę. Ma już nowy klub
- To już oficjalne. Były gwiazdor GKS-u Tychy znalazł nowy klub
- Ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Kreator gry trafi do Polski?
- Był skuteczny i waleczny. Mistrzowie Polski zatrzymali ważne ogniwo
- Polski hokej w żałobie. Zmarł były bramkarz dwóch zasłużonych klubów

Komentarze