Hokej.net Logo

Fotorelacja: Nieszczęsne trzy minuty

Trzy minuty zadecydowały o tym, że reprezentacja Polski w hokeju na lodzie na pewno nie pojedzie na igrzyska do Vancouver. Pomiędzy 9 a 12 minutą padają trzy jakże ważne w przeciągu całego spotkania bramki dla Japończyków, które decydują o tym, że to właśnie oni w lutym 2009 w Hanowerze zmierzą się z reprezentacjami Niemiec, Słowenii oraz Austrii w walce o bezpośredni awans na XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

./obrazek.php?string=Fot.%20S.%20Kr%F3licki&foto=./galeria/329o7136.jpg

Sanocka Arena już na około godzinę przed meczem była szczelnie wypełniona. Takich tłumów gospodarze tego obiektu nie widzieli już od dawna. Spodziewano się wielkich emocji i takich nie brakowało. Od samego początku spotkania podopieczni Petera Ekrotha narzucili swój styl gry. Groźne strzały oddają Rafał Dutka oraz Sebastian Gonera. Ale japoński bramkarz jest na posterunku. Japończycy pierwszy groźny strzał na bramkę „Radzika” oddali dopiero w 7 minucie za sprawą Tanaki. Nieszczęście naszej reprezentacji rozpoczęło się w 8 minucie, gdy czeski sędzia Radek Husicka odsyła Tomasza Proszkiewicza na ławkę kar za uderzanie kijem. Japończycy, pomimo że na początku okresu gry w przewadze grali bardzo niemrawo, z mozołem zakładają zamek i dokładnie 45 sekund przed zakończeniem kary naszego zawodnika zdobywają pierwszą bramkę. Polacy, chcąc szybko odrobić straty, rzucają się do ataku, niestety popełniając kolejny błąd. Gdy sędzia główny uniósł rękę do góry, sygnalizując karę dla naszego zawodnika (Leszka Laszkiewicza za niebezpieczną grę wysokim kijem), Japończycy zwolnili grę, co pozwoliło zjechać ich bramkarzowi do boksu i wprowadzić w pole szóstego zawodnika. Przyniosło to znaczący efekt w postaci kolejnej bramki dla przeciwników. Napastnik pierwszego ataku, Domeki Masato, spokojnie wjechał w naszą tercję obronną, swobodnie minął Rafała Dutkę, położył Rafała Radziszewskiego i wpakował krążek do pustej bramki. Przy tej bramce zupełnie pogubiła się nasza obrona, która dała ze dużo wolnego miejsca napastnikowi drużyny japońskiej, co zakończyło się utratą drugiej już bramki. A od straty pierwszej nie minęło 30 sekund! Od tego momentu hala zamilkła. Ta bramka zupełnie podcięła skrzydła naszym orłom a, jak się później okazało, to jeszcze nie był koniec. W 11 minucie 42 sekundzie podpora naszej obrony, Adam Borzęcki, łapie dwu minutową karę za przeszkadzanie. Grający w przewadze Japończycy zdecydowanie przyspieszyli grę i, po niespełna minucie, zdobywają trzecią bramkę. Strzał Takahito Suzuki „Radzik” odbija przed siebie, a na taki obrót sprawy czekał tylko Obara Daisuke, który, przez nikogo nie pilnowany, spokojnie pakuje krążek nad leżącym już Rafałem Radziszewskim. Po tym ciosie nasi reprezentanci długo nie mogli się otrząsnąć. Gra przestała się kleić, pojawiły się pierwsze gwizdy na sanockiej Arenie. Japończycy pierwszą karę otrzymali dopiero w 17 minucie!

./obrazek.php?string=Fot.%20Tomasz%20Jasi%F1ski&foto=./galeria/329o7152.jpg

Sygnał do ataku dał kapitan naszego zespołu Leszek Laszkiewicz, ale po jego strzale w 19 minucie krążek tylko ostemplował słupek. Jeszcze przez długi okres nasza reprezentacja wyglądała jak zamroczony bokser po serii ciosów. Nadzieje w serca kibiców pojawiły się ponownie w 29 minucie, kiedy to po pięknej akcji Krzysztof Zapała zdobywa kontaktową bramkę. Napastnik Podhala Nowy Targ po objechaniu japońskiej bramki wpakował „gumę” obok bezradnego Masahito Haruny. W 31 minucie w naszej tercji obronnej krążek wyłuskał Marcin Kolusz i pomknął na bramkę Japończyków, ale jego strzał pewnie obronił dobrze dysponowany w tym spotkaniu bramkarz gości. Natomiast od 33 minuty do końca drugiej tercji oglądaliśmy festiwal obustronnych kar. Sędzia nałożył ich w tym okresie aż dziewięć po dwie minuty każda, z czego 6 na Polaków i 3 na zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni. W trzeciej tercji podopieczni Petera Ekrotha za wszelką cenę próbowali odrobić straty. Osiągnęli zdecydowaną przewagę, ale nie przekładało się to na dorobek bramkowy. W tej części spotkania zabrakło precyzji. Z dużym szczęściem bronił Masahito Haruna, ale także dużo pomagali mu jego koledzy z pola wypełniając dokładnie taktykę nakreśloną przez ich trenera Marka Mahona. Wycofanie bramkarza w 58 minucie spotkania również nie przyniosło Polakom spodziewanego efektu. Japończycy dzielnie się bronili do końca spotkania i jego wynik nie uległ już zmianie.

W hokeju, tak jak w każdej grze zespołowej wygrywa, nie ta drużyna, która ma przewagę, ale ta która jest bardziej skuteczny. Drugie powiedzenie mówi, że gra się na tyle ile, na ile pozwala przeciwnik. Japończycy w tym spotkaniu pozwolili nam na wiele, ale cóż z tego skoro nie potrafiliśmy sforsować ich obrony. Efekty pracy Petera Ekrotha były już widoczne. Dwa tygodnie to jednak zbyt krótko aby przestawić reprezentację na myśl taktyczną szwedzkiego trenera. Ale mamy nadzieję, że z czasem będzie lepiej.

./obrazek.php?string=Fot.%20Tomasz%20Jasi%F1ski&foto=./galeria/329o7160.jpg

Polska – Japonia 1:3 ( 0:3 ; 1:0 ; 0:0 )

09:07 0:1 Iimura, Yoshinori ( Kawai Ryuichi ) 5/4

09:31 0:2 Domeki, Masato ( Keller Aaron - Saito, Takeshi ) 6/5

12:41 0:3 Obara, Daisuke ( Suzuki Takahito - Keller, Aaron ) 5/4

28:57 1:3 Zapała Krzysztof ( Dolega Jarosław ) 5/5


Polska: Radziszewski Rafał, (Odrobny Przemysław) -Dutka Rafał, Gonera Sebastian; Łopuski Mikołaj, Proszkiewicz Tomasz, Zapała Krzysztof - Borzęcki Adam, Piekarski Grzegorz; Drzewiecki Filip, Laszkiewicz Leszek, Słaboń Damian - Dąbkowski Bartosz, Dronia Paweł; Jaros Marcin, Kolusz Marcin, Kowalówka Sebastian - Wilczek Łukasz, Baginski Adam, Dołęga Jarosław, Rzeszutko Jarosław, Urbanowicz Maciej.


Japonia: Haruna Masahito, (Kikuchi Naoya) - Keller Aaron, Yamashita Takafumi; Domeki Masato, Saito Takeshi, Saito Tetsuya - Osawa Hideyuki, Tonosaki Jun; Obara Daisuke, Ogawa Katsuya, Tanaka Go - Kawai Ryuichi, Miyauchi Fumitaka; Kon Yosuke, Mitani Darcy, Suzuki Takahito - Minami Ryota, Iimura Yoshinori; Kamino Toru, Ogawa Masafumi, Tonosaki Kei.

Widzów 4000

sędziowali: Radek Husicka (Czechy) – Rastislav Gajan (Słowacja) oraz Vit Lederem (Czechy)

strzały:50 - 33

strzały celne: 37 - 23

kary 30 - 14

./obrazek.php?string=Fot.%20Tomasz%20Jasi%F1ski&foto=./galeria/329o7151.jpg

Marka Mahona (trener reprezentacji Japonii):

Przede wszystkim bardzo chciałbym podziękować polskim kibicom za oklaski podczas hymnu japońskiego. Ich zachowanie było wzorowe. A co do spotkania, to świetny mecz po raz kolejny rozegrał nasz bramkarz. Podobnie jak w meczu z Wielką Brytanią puścił tylko jedną bramkę, ale obronił bardzo wiele groźnych strzałów i sytuacji. Gdy moja drużyna nie strzela bramek w przewadze, to z reguły przegrywamy. Dzisiaj było inaczej. Graliśmy twardo, strzeliliśmy bramki w przewadze i dlatego wygraliśmy. Bardzo uczulam zawodników na to, aby nie łapali zbyt dużej ilości kar, bo to właśnie one bardzo często przechylają szalę zwycięstwa na czyjąś stronę. Do tej imprezy przygotowywaliśmy się od 4 lat. Miejsce rozgrywania turnieju bardzo nam się podobało, przyjechaliśmy nawet kilka dni wcześniej, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zarówno organizacja turnieju, jak i opieka medyczna była na bardzo wysokim poziomie, dlatego jestem bardzo zadowolony z pobytu w Sanoku.

Peter Ekroth (trener reprezentacji Polski):

Zawsze jest miło usłyszeć zadowolonego trenera. Znaliśmy swoje słabości. Wiedzieliśmy, że w meczu z Japonią nie możemy łapać za dużo kar. Ale niestety straciliśmy trzy bramki w osłabieniu. Ale uważam, że pokazaliśmy charakter. W trzeciej tercji przeciwnicy oddali tylko cztery strzały na naszą bramkę, ale, podobnie jak obrona Wielkiej Brytanii, obrona Japonii grała dzisiaj bardzo dobrze. Ostanie dwie minuty graliśmy sześciu na pięciu, bo wycofałem bramkarza, ale goście zdołali obronić bramkę. W tym turnieju postawiłem na Rafała Radziszewskiego i uważam, że to była słuszna decyzja. Nie zawiódł mnie w żadnym spotkaniu. Był to prawdopodobnie najsłabszy turniej w naszym wykonaniu. Jeśli ta drużyna będzie nadal pokazywała taki charakter, to na pewno będzie lepiej w kolejnych turniejach. Przed nami będzie dobra przyszłość. Bardzo chciałbym z tego miejsca pochwalić cały sztab szkoleniowy. Wszyscy zasługują na słowa uznania za trud wniesiony w przygotowanie zawodników do tego turnieju. Szczególne słowa uznania kieruję pod adresem Wojtka Tkacza, który naprawdę mi pomagał. Chciałbym także podziękować jego córce Magdzie za to, że użyczyła mi taty na te dwa tygodnie i mam nadzieje, że przy kolejnej okazji też mi go wypożyczy.

GALERIA Z MECZU <<<TUTAJ>>>Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Paskal79: Co lugue boisz się że Unia będzie mocna i postawi się Tychom i Cracovii 😁
 • Luque: Kwas, że trenera kradno? ;p
 • Luque: Bo rozumiem, że Fina trzeba zatrudnić w pakiecie z wybranką? ;>
 • Paskal79: Myślę że tu nie chodzi o Unię bo jak Unia złożyła propozycje trenerowi X a okazało się ma klazule że nie może odejść do innego polskiego klubu Tylko za granicę a robi dziwnne ruchy by rozwiązać kontrakt i go rozwiązuje a potem podpiszę z polską drużyna to czy to dobrze o nim świadczy....
 • Luque: Nie jeden już całował herb klubu, a za tydzień był już gdzie indziej ;P
 • Paskal79: No zobaczymy jak to będzie mam różne przecieki a w sumie nawet nasz prezes potwierdził że rozmawiają z Lotyszem , Ukraińcem i Finem a fin powiedział że jego przyszłość wyjaśni się za kilka tygodni a Unia mówiła że VW tym tyg się wyjaśni w tym tygodniu
 • Paskal79: Wiadomo że z tym różnie bywa ale są jeszcze ludzie honorowi.....
 • Paskal79: Może to tylko zabieg okoliczności .....
 • Luque: Znając nasz hokejowy grajdołek to by mnie to nie zdziwiło, bo póki co sporo ruchu wewnątrz ligi...
 • Luque: Emeryt coś jeszcze nie skomentował nowych nabytków ;P
 • emeryt: hmm
 • Arma: Pewnie dlatego że jeszcze nikt nie podpisał.
 • KubaKSU: Kiedy oficjalne info o duecie ? :D
 • emeryt: hokejowa historia niczego nas nie uczy,niestety...
 • Hokejowy1964: Hasek1964 człowieku małej wiary ;) bądź cierpliwy, bądź :) . To nie wyścigi ;)
 • emeryt: przyleco sobie we wrzesniu i tylko miec nadzieje że nie zardzewiejo
 • Luque: Teraz mają chłopy czas na rodzime przysmaki, formę będą robić na PO ;)
 • hanysTHU: FIN:USA polecam.
 • Hasek1964: Hokejowy po prostu zbyt dobrze znam klub i zarządzających by się nie martwić. Osiąść na laurach to bylo by do nich podobne :)
 • Tellqvist>: Też mam mieszane uczucia co do nich. Ale grajo jako Polacy więc to ich plus. Ważniejsze bedo kolejne kroki czyli Kołcz i bramkarz itd
 • hanysTHU: Prawie jak finał...
 • covid19: 1-0 dla Finów
 • emeryt: łapacz mus TOP
 • hanysTHU: Piękny gol
 • Luque: A Michała też przygarniecie? ;)
 • Luque: No Granlund zrobił to jak na klasowego napadziora przystało
 • hanysTHU: A Majkel to wonsa musi zgolić, bo wjazdu na CH4 nie będzie
 • hanysTHU: Tero USA szczeli
 • Tellqvist>: Jako uzupełnienie mogą być. Matthews, Keane by sie przydali Jankesom
 • Tellqvist>: Eme bez łapacza bydzie lipa.
 • hanysTHU: Eee te przewagi grają jak poloki
 • Luque: Zwykle bierze się trójkami, więc jeszcze Kotek w pakiecie
 • Paskal79: Co Panowie sądzicie że gdyby tym Finem był Fin z Torunia chodźi mi o trenera
 • Hokejowy1964: Hasek to chyba jednak słabo znasz. Przypomnij sobie poprzedni maj.
 • hanysTHU: Luk, Adaś wystarczy...kołcz motywator.
 • hanysTHU: Piykno ta hala, marzenie.
 • hanysTHU: Kupiłby karnet z miejscówką w Skodzie hehe
 • Luque: Tampere 226 tyś mieszkańców i hala pierwsza klasa, Katowice 300 tyś mieszkańców i trzeba grać w Ostrawie... ;P
 • Paskal79: Gdzie oglądacie USA -Fin bo TVP Sport niet
 • Paskal79: Lugue w Ostrawie przyjdzie Max 599 osób a na lodowisko ok9 tys miejsc
 • Tellqvist>: https://www.youtube.com/watch?v=XLYquxRZ1r0&ab_channel=IIHFWorlds2022
 • covid19: https://www.youtube.com/watch?v=XLYquxRZ1r0
 • covid19: wrzuć se na tv i masz lux
 • Paskal79: Ok dzięki panowie 👍😁
 • covid19: 2-0
 • hanysTHU: Ale przewaga.
 • covid19: 3-0
 • Luque: 3-0 karcą w tych przewagach niesamowicie...
 • hanysTHU: Tak się gra.
 • covid19: bałwan z usa zaje bał z tym łokciem
 • hanysTHU: USA nie pierdło nawet
 • hanysTHU: Watson....
 • covid19: i przewaga nadal trwa
 • hanysTHU: Jak za starych czasów...
 • hanysTHU: Kiedyś kara się nie anulowała.
 • hanysTHU: Ale to było za czasów wielkiej szóstki.
 • Paskal79: Finowie chyba przybyli , choć Jankesi będą walczyć...
 • Paskal79: Amerykanie prowokują próbują coś zmienić...
 • hanysTHU: Dostać w papu krążkiem w stylu lacrosse bezcenne.
 • Luque: Od kiedy to można kary sprawdzać na video?
 • hanysTHU: Wszystko można
 • Luque: No chyba, że to był challenge trenera... ale to zawsze dotyczyło się prawidłowości gola
 • hanysTHU: Tymczasem FRA:GER 2:2
 • hanysTHU: Prawidłowe mają być decyzje stąd challenge.
 • Paskal79: U nas tez wprowadzą analizę Video przez trenerów Tylko tak za20 lat...😁
 • hanysTHU: Przy tej dynamice nietrudno o błąd.
 • covid19: to będą mieli trudno to nadrobić
 • Paskal79: Finowie chyba ida na finał.... zależy kiedy trafią na Canade
 • Paskal79: Przewagi ogień 🔥
 • covid19: chyba Amerykanie muszą myśleć już o kolejnym meczu
 • fruwaj: byleby się ze wszystkiego nie wystrzelali ;)
 • Luque: No Duńczycy się wystrzelali z Kazachami i Szwajcarzy ich potem przewieźli ;p
 • Paskal79: Wychodzi finał Canada i Finowie
 • Paskal79: Choć jeszcze ma dojechać po kilku zawodników z NHL w różnych reprezentacjach to kto to wie....
 • RafałKawecki: O renomie tych mistrzostw najlepiej świadczy fakt, że telewizje nie bardzo kwapią się by je transmitować i lecą za darmo w necie
 • Luque: Rafałku telewizje pokazują i można oglądać tylko w kraju to czego nie transmituje tv
 • Paskal79: Chyba w Polskiej TV bo raczej w tych krajach uczestniczących to chyba jest duża oglądalność
 • fruwaj: od lat na iihf są streamy do szpili... no ale tym się trzeba interesować ;)
 • Luque: Jakby np. transmitowała inna tv w PL ten mecz to byś już go nie oglądał na yt
 • Paskal79: Dobrze że jest gdzie oglądać.... Bo nasi czasem pokażą coś...
 • Paskal79: Jutro praktycznie nie ma fajnego meczu ....mocni ze słabymi grają... To pewnie nasi coś będą pokazywać....😁
 • Paskal79: Za to w środę derby Skandynawii 🏒🏒😁😁👍👍
 • Paskal79: A go Fin rzucił na bandę 😱
 • Luque: Szpetnie go rzucił na bandę...
 • Paskal79: Dobry Twardy mecz choć kara ewidentna i może być większa 2+2
 • Paskal79: Choć chyba nie bo amerykański Trener dymi
 • Paskal79: Amerykanie nie odpuszczą będą by walczyć....
 • Hasek1964: Hokejowy no na pewno nie znam tak dobrze jak Ty :p
  Obyś miał rację, ale z tego co na razie widzę jeszcze pozbywając się kręzołka, Michalskiego, Wronki No słabe to, słabe zaangażowanie działaczy. Chyba, że nagle zrobimy jakieś wartościowe szałowe transfery ale jak zaspimy to patrząc na skład Cracovii będziemy im mogli bidony nosić
 • Simonn23: Pytanie tylko kogo bo wewnątrz ligi to tak coraz mniejszy wybór. Jedynie poza liga.
 • Simonn23: Może Łotyszy z JKH bierzecie ;P
 • Luque: Walczyli, walczyli i uklepali tą bramkę... I to całkiem ładną ;)
 • hanysTHU: Świnie przegrały zasłużenie!
 • Hokejowy1964: Hasek tego nie wiem :) Rok temu mieliśmy kapitalne transfery. Mamy na ławce Trenera który wie co robi.Bądźmy cierpliwi. Będziemy mieli wartościowy zespół, czy nasi czy obco tego nie wiem. W ubiegłym roku mieliśmy trafione transfery. My się z nikim nie ścigamy ;) Bądź cierpliwy :)
 • hanysTHU: Nimce ino jedną bramką.
 • rawa: Hasek jestes kobieta? Jak nie hurra optymizm to za chwile sra... ogniem. Na to co bedzie nie mamy wplywu. Ty sie lepiej martw zeby w Polsce specjalnej operacji nie bylo bo wtedy wszystko wuj strzeli. Ogladajac mecze elity to sie zastanawiam co tam niby mialyby nasze gwiazdki robic. Ledwo japoncow ograli. Z czym do elity?
 • Hokejowy1964: Hasek Johny zostaje zadowolony ;)? I teraz taka przesłanka- zostałby w kiepskiej ekipie czy nie ;) . Też chciałbym żeby już wszystko było wiadomo ale tak nie będzie. Będzie po...naszemu ;)
 • Hokejowy1964: Simon w poprzednim sezonie wzięliśmy obco z poza ligi i wyszedł Majster ! Jacek ma rozeznanie na rynku transferowym. Wie co robi a ja mu ufam.
 • emeryt: nowe mordki w lidze bardziej interesujące od tych opatrzonych i w pewnym sensie zepsutych
 • emeryt: so wyjątki od reguły ale zwykle po 1 dobrym sezonie przychodzi zjazd
 • rawa: Dokladnie emeryt.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe