Hokej.net Logo
SIE
31

Kaláber wysłał powołania. Znów nie brakuje debiutantów

fot. Polski Hokej
fot. Polski Hokej

Przed reprezentacją Polski kolejny sprawdzian formy w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata Dywizji IA. Selekcjoner biało-czerwonych Róbert Kaláber ogłosił powołania na konsultacje szkoleniową w Sanoku oraz dwumecz z Ukrainą.

W gronie powołanych ponownie zabrakło doświadczonych zawodników na czele z Grzegorzem Pasiutem, Bartoszem Fraszką i Patrykiem Wronką, za którymi występy w Pucharze Kontynentalnym. Trener Kaláber doskonale zna ich potencjał i wie, czego może się po nich spodziewać, dlatego postanowił dać im odpocząć.

Taki sam manewr zastosował w przypadku czołowego strzelca TAURON Hokej Ligi Filipa Komorskiego oraz kapitana Krystiana Dziubińskiego. 

Na liście powołanych widnieje czterech graczy, którzy nie rozegrali jeszcze oficjalnego spotkania z orzełkiem na piersi. To Kamil Sadłocha, Miłosz Noworyta, Mateusz Studziński i Mateusz Bezwiński. Pierwszy z nich jest jedną z nadziei kadry, a w lidze radzi sobie znakomicie. Noworyta i Studziński byli już powołani na poprzednie zgrupowanie, ale z udziału w nim wykluczyły ich odpowiednio kontuzja i choroba. Bezwiński był powołany na kwietniowe zgrupowanie kadry w Jastrzębiu-Zdroju.

Konsultacja szkoleniowa kadry rozpocznie się 8 grudnia w Sanoku. Z kolei w dniach 12-13 grudnia nasza reprezentacja rozegra dwa mecze z Ukrainą. 


Lista powołanych

Bramkarze:
Maciej Miarka (JKH GKS Jastrzębie) i Mateusz Studziński (KH Energa Toruń).

Obrońcy:
Karol Biłas, Bartosz Florczak (Texom STS Sanok), Kamil Górny (JKH GKS Jastrzębie), Marcin Horzelski (Podhale Nowy Targ), Oskar Jaśkiewicz, Jakub Wanacki (Comarch Cracovia), Kacper Maciaś (GKS Katowice), Michał Naróg (EC Będzin Zagłębie Sosnowiec), Miłosz Noworyta (Re-Plast Unia Oświęcim).

Napastnicy:
Mateusz Gościński, Bartłomiej Jeziorski, Alan Łyszczarczyk (wszyscy GKS Tychy), Mateusz Bezwiński, Sebastian Brynkus, Damian Kapica (wszyscy Comarch Cracovia), Szymon Kiełbicki (JKH GKS Jastrzębie), Łukasz Krzemień, Kamil Sadłocha (obaj Re-Plast Unia Oświęcim), Patryk Krężołek, Damian Tyczyński (obaj EC Będzin Zagłębie Sosnowiec), Igor Smal (GKS Katowice) i Mikołaj Syty (KH Energa Toruń).

Lista rezerwowa:

Bramkarz: Paweł Bizub (Podhale Nowy Targ).

Obrońcy: Olaf Bizacki, Mateusz Bryk (obaj GKS Tychy), Adrian Jaworski, Oliwier Kurnicki, Mateusz Zieliński (KH Energa Toruń), Jauhienij Kamienieu (Comarch Cracovia).

Napastnicy: Mateusz Ubowski (GKS Tychy), Krystian Mocarski (Comarch Cracovia), Jakub Ślusarczyk (JKH GKS Jastrzębie), Paweł Zygmunt (HC Litvinov) i Jakub Musioł (Texom STS Sanok).

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 7

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • danielos8
    2024-11-24 10:55:36

    Tak się zastanawiam czy trener już kompletnie zrezygnował z takiego np. Chmielewskiego czy też Mroczkowskiego który ostatno świetnie gra, pewnie niepasują mu do koncepcji ale czy stać nas na to żeby choćby ich nie sprawdzić w jakimś meczu? Może też warto namówić takiego Pociechę do powrotu do kadry bo w obronie to jest dopiero posucha, albo starzy zawodnicy albo młodzi dopiero wchodzący do reprezentacji. Każdy dobry zawodnik jest na wagę złota jeżeli myślimy o awansie do elity, jak szybko nie awansujemy to znowu się tam zagrzebiemy na lata. Poza tym wojna na Ukrainie się kończy pomału więc kwestią czasu jest powrót Rosji i Białorusi i awansować będzie jeszcze trudniej.

    • Luque
      2024-11-24 11:25:35

      Może być tak, że ich przywrócą już na te Mistrzostwa Elity, więc ten awans byłby dosyć ważny żeby nie spaść z większą ilością dobrych ekip, bo potem ciężko będzie awansować. Co do Arona to myślę, że trener tak do końca z niego nie zrezygnował, ale może być tak że to Aron sobie dał póki co spokój z kadrą (w końcu nie pojechał na najważniejszy turniej jaki się Naszym przytrafił). Ciekaw bardziej jestem czy taki Sokay lub Sozansky nie powinni być sprawdzeni, jeśli chcą grać w kadrze oczywiście. Dobrze, że jest Sadłocha, na niego to akurat liczę bo to dobry zawodnik.

    • narut
      2024-11-24 17:20:20

      Luque - właśnie liczyłem na Sokaya, mam nadzieję, że chociaż w terminie lutowym będzie testowany ... razem z Mroczkiem coś ostatnio zdaje się udowodnili Kalaberowi w meczu jego GKSem.. i tak po cichu liczyłem, że obu ich powoła.. w ogóle też i Radka Galanta bym miał w polu widzenia, mimo, że nowych kryteriów wiekowych już formalnie nie spełnia, to dobrze się prezentuje no i na IV formację jak znalazł-prawdziwy specjalista.. chłopak ma charakter do gry.. zresztą nigdy nie wiadomo jak z kontuzjami.. mnie cieszy i Damian Kapica no i oczywiście Kamil Sadłocha w tej kadrze.. no i liczę na 2 zwycięstwa z nimi ... psychikę trzeba budować, rachunki wyrównywać.. ten skład jest mimo wszystko silniejszy niż na turniej węgierski.. oby bez kontuzji i zmian wśród powołanych..

  • kłapek
    2024-11-24 15:35:43

    Ciekawe bo trener konsekwentnie powołuje rezerwowego bramkarza jastrzębia ciekawe dlaczego nie sprawdzi rezerwowych innych drużyn np w Craxie jest dwóch chłopaków Łukasz i Oskar w Sanoku Filip też nie jest anonimowy ale jednak Maciej jest nie do zastąpienia

    • Keny
      2024-11-25 14:14:30

      Maćka ogrywa w Kadrze, na wszelki wypadek, (bo to nie wiadomo) żeby
      miał na PO w Jastrzębiu :D

  • hubal
    2024-11-24 16:33:19

    nie ma Kielera ale jest mierny "gwiazdor" Miarka ...

  • podhalent
    2024-11-25 16:08:07

    Myślę, że Bizub zasłużył, szczególnie po wyniku 18:0 zapisał się w notesie Kalabera

© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe