Kolejny ruch Cracovii. Twardo grający obrońca zostaje
Comarch Cracovia kontynuuje budowę składu na sezon 2026/2027. Władze Pasów poinformowały o przedłużeniu kontraktu z Aleksandrem Szkrabowem. Białoruski obrońca związał się z klubem nową umową obowiązującą przez najbliższy rok.
Szkrabow to obrońca o typowo defensywnym sznycie. Ma dobre warunki fizyczne (191 cm, 94 kg), potrafi sprawnie odebrać krążek, powalczyć pod bandami i przepchnąć rywala. Nie boi się też zrzucić rękawic i stoczyć pojedynku pięściarskiego.
W CV 26-letniego defensora można znaleźć 92 mecze w białoruskiej ekstralidze (2 bramki, 13 asyst) oraz 110 meczów w węgiersko-rumuńskiej Erste Lidze (4 gole, 20 kluczowych zagrań).
Do Comarch Cracovii dołączył w styczniu. W minionym sezonie rozegrał 10 meczów, w których zanotował jedną asystę i przesiedział 4 minuty na ławce kar. W istotnej dla wszystkich obrońców klasyfikacji plus/minus wypadł na -4.
– Alex, cieszymy się, że zostajesz w Krakowie i życzymy Ci kapitalnego, pełnego sukcesów sezonu! – napisało w swoich mediach społecznościowych szefostwo Pasów.
Kadra Cracovii na sezon 2026/2027
Bramkarz: Santeri Lipiäinen.
Obrońcy: Daniels Goršānovs, Aleksandr Szkrabow, Oskar Jaśkiewicz, Patryk Wajda, Jakub Michalski, Michał Jaracz, Damian Kapa i Kamil Mętel.
Napastnicy: Daniels Bērziņš, James White, Sean Montgomery, Joni Airo, Olli Valtola, Damian Kapica, Mateusz Bezwiński, Mateusz Ubowski, Krystian Mocarski, Szymon Gumiński, Borys Dawid, Radosław Kot i Jakub Ślusarek.
Czytaj także:
- Nie żyje człowiek, którego znał każdy kibic Unii Oświęcim. Miał 73 lata
- Reprezentacja Polski będzie w darmowej TV! "Domagali się tego". Porażka Polsatu
- Inauguracyjny sparing za nami. Gospodarze pokazali klasę!
- Oto ceny biletów i karnetów na mecze Unii. Są rabaty dla wiernych kibiców
- Bryk: Nic nie odda treningu hokejowego. Wszyscy cieszymy się jak małe dzieci

Komentarze
Lista komentarzy
Bacznyobserwator
A kto go przepytal na okolicznosc współpracy jego ojczyzny z Putinem Czy zadeklarował potepił? Czy moze juz prezesz Nt wraz ztrenerem tłumaczem zakceptowali fakt napaści na Ukraine