Koniec plotek wokół polskiego klubu. Jasne stanowisko władz
Władze JKH GKS Jastrzębie wydały oficjalne oświadczenie, odnosząc się do pojawiających się w ostatnim czasie spekulacji związanych z faktem, iż Jastrzębska Spółka Węglowa zdecydowała się zrezygnować ze wspierania klubu siatkarskiego i hokejowego. Najważniejsza wiadomość dla kibiców jest jednoznaczna - start drużyny w sezonie 2026/2027 nie jest zagrożony.
Władze Jastrzębskiego Klubu Hokejowego opublikowały dziś specjalne oświadczenie, w którym rozwiano wszelkie wątpliwości na temat przyszłości drużyny.
Działacze poinformowali, że trwa już proces budowy zespołu na sezon 2026/2027 i wszystko przebiega zgodnie z przyjętymi założeniami.
– Klub konsekwentnie realizuje swoje założenia sportowe i organizacyjne. Naturalnie każda zmiana w strukturze finansowania wymaga dostosowania działań, jednak są to procesy, które wpisane są w funkcjonowanie profesjonalnego sportu – podkreślono.
Najważniejszy fragment komunikatu dotyczy jednak przyszłości drużyny. Klub jasno rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące udziału w rozgrywkach.
– Najważniejsza informacja dla kibiców jest taka, że udział JKH GKS Jastrzębie w rozgrywkach sezonu 2026/2027 nie jest zagrożony. Klub obecnie prowadzi przygotowania do nowego sezonu – czytamy w oświadczeniu.
Pełne oświadczenie władz klubu zamieszczamy poniżej (pisownia oryginalna).
W odpowiedzi na pojawiające się spekulacje oraz w trosce o rzetelną komunikację z kibicami, Klub pragnie przedstawić aktualną sytuację.
Jeśli chodzi o kwestie budowy drużyny oraz przygotowań do sezonu 2026/2027, Klub konsekwentnie realizuje swoje założenia sportowe i organizacyjne. Naturalnie każda zmiana w strukturze finansowania wymaga dostosowania działań, jednak są to procesy, które wpisane są w funkcjonowanie profesjonalnego sportu.
Nie komentujemy szczegółowych danych dotyczących budżetu ani udziału poszczególnych Partnerów. Możemy natomiast zapewnić, że Klub prowadzi odpowiedzialną politykę finansową i podejmuje działania mające na celu utrzymanie stabilności.
Najważniejsza informacja dla kibiców jest taka, że udział JKH GKS Jastrzębie w rozgrywkach sezonu 2026/2027 nie jest zagrożony. Klub obecnie prowadzi przygotowania do nowego sezonu. Klub jest dobrze zarządzany i funkcjonuje w sposób zapewniający jego dalsze działanie oraz rozwój.
Prosimy kibiców o spokój i zaufanie – dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić stabilną przyszłość Klubu.
Czytaj także:
- Kolejne zmiany w Bytomiu. Kadrowicz odchodzi z klubu
- Bytomianie odsłaniają karty. Oto ich sparingpartnerzy!
- Czeski obrońca opuścił Unię. Zagra u ligowego rywala?
- Kolesnikow po dołączeniu do KH Toruń. "Władze stawiają przed zespołem wysokie cele"
- „Od naszego lodowiska do reprezentacji Polski”. Ogólnopolski Dzień Hokeja i projekt edukacyjny związany ze 100-leciem PZHL

Komentarze
Lista komentarzy
rober03
Można się kłócić w trakcie sezonu ale w naszym małym hokejowy światku trzeba trzymać kciuki za każdą hokejową drużynę i za jej start w kolejnym sezonie. Tak więc jastrząbki trzymam kciuki i do zobaczenia w następnym sezonie w jak najlepszym składzie 👍👍👍
Buku
JKH nie tylko przetrwa ale będzie miało lepszy skład w przyszłym sezonie.
KuzynKSU
Osobiście trzymam kciuki.
Olsen
To jest poczatek konca jak w wielu innych przypadkach.....
Beta
Wierzę w to co mówi Prezes bo nigdy nie rzuca słów na wiatr...JKH będzie grał w nowym sezonie
Buku
To nie jest początek końca. Już rok temu pisałem że JKH będzie mocne jak im wróżono upadek.
Teraz też będzie dobrze.
hubal
zapaść grozi całemu miastu Jastrzębie nie tylko sekcjom sportowym
Beta
nie tylko nam
szop
na szczęście macie uczciwych prezesow ktorym na hokeju zależy i wierze ze bedzie szczesliwe zakonczenie powodzenia JKH