Koniec wakacji! Treningi wznowione
Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie urlopy mają już za sobą. Przed nimi ostatni etap przygotowań do sezonu 2025/2026.
Podopieczni Rafała Bernackiego do zajęć wrócili w poniedziałek. Na razie pracują na sucho, ale w czwartek rozpoczną treningi na lodzie. W tym celu będą dojeżdżali do Bytomia.
– Przed nami kolejne półtora miesiąca pracy, bo tyle brakuje do ligowej inauguracji. Skupimy się głównie na zgraniu drużyny i ułożeniu formacji – podkreślił opiekun JKH GKS-u Jastrzębie.
I dodał: – W poniedziałek spotkaliśmy się na Jastorze po dwutygodniowej przerwie urlopowej. Na pierwszych zajęciach obecnych było 22 chłopaków, przy czym na treningach na tafli dołączą do nas pozyskani wiosną zawodnicy z zagranicy.
Jastrzębianie pierwsze dwa mecze sparingowe rozegrają 13 i 14 sierpnia w Bytomiu, mierząc się z tamtejszą Polonią. Ostatnie sparingi z drużynami z Hawierzowa i Torunia, zespół z alei Jana Pawła II rozegra w Hawierzowie.
Rozgrywki TAURON Hokej Ligi mają rozpocząć się 12 września.
Czytaj także:
- Kanadyjski twardziel opuścił GieKSę. Ma już nowy klub
- To już oficjalne. Były gwiazdor GKS-u Tychy znalazł nowy klub
- Ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Kreator gry trafi do Polski?
- Był skuteczny i waleczny. Mistrzowie Polski zatrzymali ważne ogniwo
- Polski hokej w żałobie. Zmarł były bramkarz dwóch zasłużonych klubów

Komentarze
Lista komentarzy
Uruk_Hai
Treningi hokeistów bez lodu, bez kija i krążka. Tylko w Polsce! Szkoda pieniędzy na lód. A potem brak skuteczności, wyczucia odległości, ciężaru krążka, dystansu do przeciwnika. Pełna amatorszczyzna. Zapytajcie asów z NHL czy treningi wznawiają od pływania kajakiem po wielkich jeziorach. Śmiech na sali. Rozumiem, że w latach 30 tych nie było sztucznych lodowisk i siłą rzeczy hokeiści musieli trenować bez lodu czekając na pierwsze mrozy. Dziś czasy się zmieniły ale metody z początku XX w zostały. A potem.... Marzymy o elicie.....