Hokej.net Logo

Krzysztof Zapała podsumował MŚ Elity: Dlaczego my w ogóle chcemy bić się o awans?

Ekspert TVP Sport były reprezentant Polski Krzysztof Zapała.
Ekspert TVP Sport były reprezentant Polski Krzysztof Zapała.

Mistrzostwa Świata Elity za nami, reprezentacja Polski wzięła w nich udział po 22 latach. Pomimo niezłej gry biało-czerwoni przegrali wszystkie spotkania i spadli do dywizji IA. - Jakie kroki zostały podjęte do tego, aby się tam utrzymać? Jak chcemy przygotować się na powrót, organizacją mistrzostw? Już wiemy że zostały one przyznane Rumunii, poza tym przecież wiemy, że nie jest to gwarant awansu. Jaki jest pomysł na promocję a zarazem rozwój naszej dyscypliny? - pyta były etatowy kadrowicz, Krzysztof Zapała w felietonie podsumowującym turniej w Czechach.

Patrząc na występ Polaków, trzeba pogratulować zawodnikom, bo wycisnęli z tych Mistrzostw maksimum. Oczywiście że mają niedosyt, bo utrzymanie nie było sprawą nie do osiągnięcia, aczkolwiek uważam że drużyna zrobiła co mogła i na ten moment nie mamy na nic więcej.

Bardziej nurtują mnie inne pytania: Jakie kroki zostały podjęte do tego aby się tam utrzymać? Jak chcemy przygotować się na powrót, organizacją mistrzostw? Już wiemy że zostały one przyznane Rumunii, poza tym przecież wiemy, że nie jest to gwarant awansu. Jaki jest pomysł na promocję a zarazem rozwój naszej dyscypliny? Chcemy odmłodzić kadrę w przyszłym sezonie, ale kim zastąpimy najstarszych Kolusza, Wajdę, Pasiuta czy Dziubińskiego a jeśli już to czy to rzeczywiście były przyczyny spadku? Szczerze w to wątpię. Zresztą, odmłodzić ale tak realnie na kogo konkretnego, bo jak na lekarstwo młodzieży z doświadczeniem reprezentacyjnym. Mamy jednostki, ale jeśli chodzi o kadrę to bez warunków rywalizacji. Na te mistrzostwa (trzeba byłoby zapytać trenera) rywalizacja i selekcja odbyła się względem dwóch, trzech zawodników, reszta była z góry wiadoma.

Od kiedy grałem w hokeja i przez 19 lat swojej kariery słyszałem ciągle to samo - szkolenie, poprawienie warunków, szkolenie, wyjazd do lepszych (zagranicznych) klubów, szkolenie, mała ilość zawodników, szkolenie itd.,  itp.

Dlaczego wszyscy chcą mieć i mówią o wisience na torcie jak my nie mamy toru?

Dlaczego my w ogóle chcemy bić się o awans? Rozumiem to z punktu widzenia sportowca, ja sam zawsze chciałem, ale dzisiaj uważam, że dużo ważniejsze jest budowanie fundamentu pod to a nie sama walka o awans. Po 22 latach udało się zagrać i jakie to ma większe znaczenie poza udziałem (którego osobiście mogę wszystkim zazdrościć bo nigdy nie byłem 😂😂😂) jak wracamy do 1A i nie jesteśmy dzisiaj drużyną z pogranicza Elity jak Słowenia, Austria, Kazachstan czy nawet Węgry? Jesteśmy ciągle drużyną z praktycznie zerowym zapleczem zawodników, która może mieć nawet ciężko się utrzymać w 1A w przyszłym roku (a jeśli ją znacząco  odmłodzimy to już na pewno).

Dlaczego, jeśli większość stosowanych praktyk zawodzi, nie znajdziemy sobie jednego wzorca hokejowego, najbardziej zbliżonego do naszych możliwości, i nie zaczniemy go realizować? Albo nie stworzymy innowacyjnego planu, który zaczniemy realizować latami? Nas nie było 22 lata w elicie to z chęcią poczekam kolejne 22, aby tam wrócić  z mocnym fundamentem i na stałe a nie tylko po przygodę. I tego życzę polskiemu hokejowi!

Nie mam zamiaru powielać wypowiedzi Trenerów Grutha, Valtonena, czy większości ekspertów hokejowych, bo i tak skończy się to , jakże popularną w naszym świecie, "amnezją". To ona jest, moim zdaniem, punktem zwrotnym, bo jak inaczej nazwać fakt że jeśli słyszy się coś 100 razy i więcej a i tak zaczynając „robotę” nie pamięta się tych wskazówek? A jeśli już to często odbierane są jak atak ze strony „nauczyciela”.

Koło hokejowego poziomu jest zapętlone od dawna i nie jesteśmy w stanie zacząć od mniejszych przykładów jak spopularyzować hokej w PL. My nie mamy co wracać do wygranych w 76 z ZSRR ( chyba, że prywatnie z udziałowcami tego pamiętnego widowiska) i do występów w olimpiadach, bo realia są zupełnie gdzie indziej. Polscy zawodnicy to wartościowi gracze aczkolwiek otoczeni takimi warunkami, z taką edukacją, w tak małej konkurencji, że zwyczajnie nie jest to możliwe, by konkurować z elitą.

Bardzo mocno gratuluję zawodnikom występów na mistrzostwach 💪🏻 oraz wszystkim, którzy włożyli w to swój wysiłek.

Mam nadzieję, że kolejna wypowiedź - w zasadzie o tym samym - zmusi do refleksji chociaż jedną osobę. Jeżeli cała reszta poczuje się atakowana, to biorę to na klatę.

Krzysztof Zapała

 

Liczba komentarzy: 29

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • RafałKawecki
  2024-05-28 21:06:34

  Panie Krzyśku, popieram w 100%. Już cytowałem to chińskie przysłowie, "żeby przeskoczyć przez rów trzeba się cofnąć i wziąć rozbieg". Dla nas ten rów jest dość szeroki. Moim zdaniem większość obecnych praktyk w polskim hokeju trzeba wyrzucić do kosza i zacząć od początku. Nawet gdyby to miało oznaczać przejściowe granie z Tajlandią. Inaczej nie wyjdziemy z tego gówna.

  • J_Ruutu
   2024-05-29 08:48:06

   Przecież tak właśnie zrobiliśmy, cofnęliśmy się do trzeciej ligi, a potem awans do najwyższej.

  • RafałKawecki
   2024-05-29 12:40:09

   Nie. Nie było żadnego organizacyjnego resetu. Polski hokej funkcjonuje tak jak funkcjonował 40 lat temu. A śmiem twierdzić, że nawet gorzej, bo w latach 80 były 2 ligi i 18-20 klubów.

  • J_Ruutu
   2024-05-29 12:57:58

   Żarcik taki.

 • narut
  2024-05-28 21:25:17

  sam do nie dawna głosiłem podobne hasła, po co do elity, lepiej na lata zagościć na poziomie IA i budować, budować i w końcu awansować.. ale nie można zapominać, że taki występ jest inspirujący dla naszej młodzieży, która zaczyna wierzyć w siebie, że ich ciężka, jeszcze cięższa praca ma cel, mało tego - otwiera dla co zdolniejszych szerzej drzwi w dobrych zagranicznych ligach juniorskich, nawet w słowackiej i czeskiej, daje dobry asumpt dla tych naszych obecnych reprezentantów, którzy jeszcze 30 nie osiągnęli, co do wymiany pokoleń, to jestem zdania, że przy Kalaberze nie będzie ona w cale taka bolesna, zresztą ci którzy pojechali z wiekowych i kończą już karierę w cale w ich obecnej formie nie są lepsi od tych którzy zajmą ich miejsce - zwłaszcza w ataku, ale i z obroną jakoś to się winno poukładać..także już w sam sobie awans i występ na takim poziomie jak ostatnio to poważny krok do celów o których mówi Zapała..

  • RafałKawecki
   2024-05-28 21:34:31

   Ty wiesz co jest ciekawe ? Że wszyscy byli hokeiści z jakimiś tam osiągnięciami (że wymienię tylko Grutha i Zapałę z tych co się wypowiadali ostatnio) gdy tylko wyrażą swój pogląd na to jak hokej w PL powinien wyglądać z miejsca uchodzą w waszych oczach za dyletantów co się nie znają.

   Dziwne.

  • narut
   2024-05-28 21:51:23

   Rafał - ok, ale tak na zdrowy rozum tylko, to przecież chyba nie jest tak że sam awans do elity jest jakby w próżni zawieszany i nic a nic pozytywnego z nim samym się nie wiąże? jestem zdana, że warto jest przy każdej okazji bić się o niego i dobijać się do elity..nie ma co nihilizmu uprawiać i lansować..

 • NASA
  2024-05-28 21:35:25

  No wreszcie ktoś to głośno powiedział, bez zbędnego pierd....a. Brawo. Niech sobie to wszyscy narzekający na zawodników w kadrze przeczytają kilka razy i niech sobie wreszcie zakodują, że polski hokej nie ma na teraz (i zapewne na najbliższe lata) szans aby rywalizować z najlepszymi! Mimo wszystko, patrząc na tą podwórkową mizerię, jeszcze raz wielkie brawa za duże serce dla wszystkich którzy byli w kadrze na tych MŚ.

 • atreus
  2024-05-28 21:50:12

  Mówi się o młodzieży grającej w klubach zagranicznych, zobaczcie ilu z nich gra w reprezentacji U18 czy U16, młodzi nie mają szans grać na wyższym poziomie więc nie mają się gdzie uczyć bardziej wymagającej gry. Do THL też jakoś mają drzwi zamknięte i dba o to liga open, brak dobrych turnieju dla młodych ( klubów nie stać i zostaje sponsor pod tytułem rodzic oczywiście o ile młody czy młoda załapie się do jakiegoś selektu). Możemy być dumni z reprezentacji U16, że wygrywa turniej w Rydze ale czy to turniej dla reprezentacji? Jak by nie można było zrobić sparingu z inną reprezentacją ( oczywiście brak kasy powie PZHL) Więc jak młodzi nie będą dostawali szans to nawet IA będzie miało za wysokie progi a szkolenia jak nie ma tak nie było i chyba raczej nie zanosi się by coś się miało zmienić w tej kwestii.

  • narut
   2024-05-28 21:53:08

   w Rydze grali i młodzi Estończycy i Brytyjczycy...

 • User
  2024-05-28 22:23:11

  Co sobie Polsatowi eksperci pogadali, no to se pogodali, a rzeczywistość w klubach - nawet czytając jedynie ten portal - jest taka jak nagłówki artykułów: - Ronkainen nowym obrońcą JKH - Lehtonen wraca do Polski. - Diukow z nowym kontraktem. - Žůrek zostaje w naszej ekstralidze i tak dalej można by wymieniać. Do władz miast, naszych ministrów sportu, A co jakby trochę zmusić kluby i dofinansowanie przekazywane przez władze samorządowe miast na hokej rozdzielać celowo na konkretnych wychowanków, polską młodzież. Niech miasta dofinansowują młodych jeśli klubów na to "nie stać" a klub jak chce zakontraktować hokeistę z zagranicy niech szuka sobie prywatnego sponsora. Środki przekazywane z miasta to pieniądze z naszych lokalnych podatków i nie wszyscy mieszkańcy się godzą na finansowanie zawodników z zagranicy, którzy po zakończeniu sezonu znikają tak szybko jak się pojawili, środki te powinny być przeznaczane na rozwój polskich sportowców w danym mieście.

 • atreus
  2024-05-28 22:24:09

  Ok, tylko wg mnie kadra powinna grać sparingi z innymi kadrami najlepiej silniejszymi a nie na turniejach dla selektow czy drużyn klubowych

 • Ryszard Rr66
  2024-05-28 22:43:18

  szkoda spadku ,moim zdaniem była szansa na utrzymanie w elicie ,sztab szkoleniowy powinien wybrać mecze z realnymi szansami a nie rzucać się na wszystkie ,żeby nie było wstydu , kazachstan prowadzą trochę bystrzejsi szkoleniowcy .szkoda ,i najlepszy bramkarz chory, tyle załatwiania dokumentów, wstydu nie było ,kazachstan ze wstydem a elicie

  • Karol1964
   2024-05-28 23:31:07

   Gdyby w polskim hokeju było tylko 50% kasy jaka jest u Kazachow to można myśleć o rozwoju hokeja młodzieżowego, dziś związek istnieje tylko dzięki gminom utrzymujących kluby i szkolenie hokejowej młodzieży. Sam związek hokeja jest bardzo zadowolony z tego co jest.

  • J_Ruutu
   2024-05-29 08:53:12

   Rysiu, a ty gdybyś pierwszy raz w życiu mógł zagrać mecze w elicie, przeciw tym, których oglądałeś tylko w tv, to powiedziałbyś sobie "ok, ale dam z siebie wszystko tylko z Francją i z Kazachstanem, bo z nimi już nieraz grałem"? Jak bym tak nie umiał. I nasi jak widać, też nie.

  • Gość GKS
   2024-05-29 09:14:58

   Rysiu widać jak na dłoni że w życiu żadnego sportu nawet na poziomie amatorskim nie uprawiałeś.
   Żaden z nich nie wyjdzie na mecz w MS Elity by zagrać na jednej nodze. Pora to zrozumieć.

  • koski
   2024-05-29 13:11:59

   zejdź na ziemię. Musieliśmy wygrać za 3 pkty z Kazachami z kilkunastoma zawodnikami z KHL w składzie...

 • J_Ruutu
  2024-05-29 08:45:53

  Sens wypowiedzi da się złapać, ale podczas czytania nie tylko oczy ale i zęby bolą :D

 • Gość GKS
  2024-05-29 09:32:01

  No naprawdę z czym do ludzi? Z tą 9-cio zespołową PLH czy THL w której 3/5 składu personalnego to obcokrajowcy?
  Bez zaplecza, pieniędzy, lodowisk z siermiężną jakością Zarządów i otoczką wokół klubów. Bez Związku który wspomaga kluby ale na nich bazuje? Elita w hokeju na lodzie nie jest dla przypadku bo jak widać cudem zdobyty awans i szybki zjazd w dół.
  A jak wrócą Sowieci i Białoruś a do 1A spadną dodatkowo np.Francja i Dania to sukcesem będzie utrzymanie w 1A.
  Swoją drogą nigdzie nie słychać ani nie widać jak PZHL zamierza wynagrodzić drużynie za pracę wykonaną na MS Elty 2024.
  Uścisk dłoni Prezesa i gożdzik? Jak tak to pora zastanowić się czy warto grać i narażać zdrowie.

 • manek 1906
  2024-05-29 10:22:43

  Nic dodać nic ująć, pelna zgoda Panie Krzysztofie. Jak to zrobić żeby coś zmienić w mentalności niektorych ludzi?

 • narut
  2024-05-29 10:33:43

  będę to pisać przy każdej okazji - jeszcze nigdy (w całej naszej historii, wszystkich naszych występów!) nie zagraliśmy tak równych mistrzostw w elicie, przegrywając tak niewielką różnicą bramek, grając dodatkowo przeciwko tak fenomenalnym hokejowo ekipom jak Szwecja czy USA, i ciut od nich odstających Niemiec oraz Słowacji... przed mistrzostwami bałem się autentycznie pogromów, 2 i około 2 cyfrówek cyfrówek z każdą z tych drużyn, i gdyby one były to nikt by dzisiaj się nie dziwił.. z Kazachstanem jeszcze niedawno przegrywaliśmy 6 - 1 na imprezie rangi mistrzowskiej, nawet jak z nami przegrywał to nas dominował, byliśmy schowani w mysiej dziurze przez cały mecz, to samo można powiedzieć o Francji - tym razem tak nie było, toczyliśmy z nimi wyrównane boje w sumie; także dziwie się tym wszystkim jednostronnym przygnębiającym wypowiedziom, dziwie się..

  • J_Ruutu
   2024-05-29 13:04:26

   Dokładnie.
   Ja mam nadzieję że zawodnicy będą teraz dawać z siebie 120%, żeby znów na ten poziom wrócić i móc zagrać kolejne mecze w elicie.

  • Romson21.
   2024-05-29 14:49:33

   Hokej to nie jazda figurowa na lodzie i nie liczy sie efekt artystyczny tylko wygrany mecz,a żadnego meczu na MŚ nie wygraliśmy.Byliśmy najgorszą ekipą i takie są fakty.Nikt nie będzie inwestował w coś co nie przynosi efektu.Kazachowie grając w 4 zamykali nas w zamku i takich sytuacji było bardzo dużo.A co do ofiarnej gry to wystarczy obejrzeć wywiad z Hegmanem gdzie było widać podbite oczy i rozcięty nos i co każdy grał ambitnie i z poświęceniem.

  • narut
   2024-05-29 16:14:41

   Szanowny Rom/Romiesonie21 - no właśnie nasi to udowodnili, że to nie jest jazda figurowa, a czego się spodziewałeś jeszcze po naszych, że do ćwierćfinału awansują? będąc drużyną ze zdecydowanie najmniejszym doświadczeniem spośród wszystkich, mającą najmniej zawodników grających w dobrych liczących się ligach i w tych ligach grających kluczowe role? I nie byliśmy najgorszą drużyną - formalnie, po linii dorobku punktowego tak, ale po linii jak się zaprezentowaliśmy - zdecydowanie nie, WB miała wiele szczęścia że akurat Austria miała swój dzień kryzysowy, a oni podeszli do tego meczu już na luzie, bez obciążeń psychicznych... gry naszych w przewadze bałem się na tym turnieju, bałem się w każdym meczu i obawiałem się straty bramki wówczas najbardziej (kwestie psychiczne bardziej aniżeli sportowe u naszych, usztywnienie i strach się pojawiały miast zimnej krwi), to taka nasza przypadłość na tym turnieju ale to do wypracowania i do poprawy..

 • Romson21.
  2024-05-29 18:19:02

  Panie nurt proszę czytać ze zrozumieniem a nie dorabiać swoje teorie.W całym turnieju byliśmy najsłabszą ekipą.A
  skąd Ty wiesz jak grali Brytyjczycy bo nie sądzę że oglądałeś wszyskie ich mecze.Piszesz coś o grze na luzie,no właśnie Szwedzi Niemcy ,Amerykanie ,Słowacy grali z nami na luzie bo nie wiem co by się stało gdyby zagrali na100%.Byłem na meczu z Kazachami i to była przepaść.Jazda na łyżwach sposób ustawiania się w obronie taktyka, gra przed bramkarzem.O czym ty piszesz o ofiarności tym się meczy nie wygrywa.Zresztą paradoksalnie gwiazdy NHL grały bardziej ofiarnie niż my.

  • narut
   2024-05-29 20:45:49

   Arcy Szanowny - wobec tego proponuję zmienić sobie sportowe zainteresowania, np. siatkówka u nas święci całkiem spore sukcesy, choć ostatnio brak tego najcenniejszego czyli medalu olimpijskiego, może tym razem?

 • kaem-k1
  2024-05-29 21:15:51

  Ta repa nie wygladała źle, trzeba się nauczyć cwaniactwa od takich ekip jak Kazachstan! Podziękować 2- 4 grajków ( Wajda, Kolusz, Dronia, Kostek). Wygrać 1 mecz, np z Francją, przegrywać dwucyfrówką z USA, Szwecją, to nie wstyd.
  Aaaa i jeszcze jedno, najważniejsze, w przepisie na sukces, zmienić trenera, z tym gościem wyżej nie podskoczymy!!!

  • Tomunio82
   2024-05-29 23:02:07

   Ponad elite napewno nie!!!🤦🤦🤦🤣🤣🤣👍👍👍

 • Lesiu Bejbe
  2024-05-31 18:20:59

  Czas zaczac prace od poczatku, wprowadzic nowoczesne metody treningu 10 latkow. Stanąc na glowie, aby powstalo kolka nowych ośrodków hokejowych i uzdrowic juz istniejące np Gdansk czy Bydgoszcz, Krynice. To moze za 10 lat bedzie lepiej. Pozdrawiam.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Andrzejek111: Brawo
 • mario.kornik1971: Super Nafta
 • Luque: 🛢🏒🛢🏆🛢
 • hubal: czyżby Puchar po tylu latach w Kanadzie ?
 • Zaba: no co Ty... zostanie na Florydzie. Przecież to miejsce klimatem idealnie pasuje do... hokeja ;)
 • hubal: pingwiny też wolą półkulę południową :)
 • hubal: a większość homo sapiens myśli , że północną ...
 • Zaba: a to one nie są z Madagaskaru?
 • hubal: te są z NY
 • Andrzejek111: Eee no chyba z PIT.
 • emeryt: Enejdżel i enejdżel...byście coś o Unii napisali....
 • narut: Emerycie - o Unii jak o Unii ale już o MHL-u to musowo ... :)
 • gieksa76: Wazmuz witamy w GIEKSIE
 • gieksa76: Razmuz
 • PanFan1: O unii ? OK no to nie lubię unii
 • PanFan1: ... europejskiej
 • PanFan1: ... albo jołopejskiej
 • Prawdziwy Kibic Unii: Gieksa76 Urban sie ucieszyl w koncu ktos na testy :)
 • szajbu: On nie jest na Urbana tylko na Olssona
 • Prawdziwy Kibic Unii: Twardzieli w lidze to tylko Nasz Polski twardziel Urban testuje rozgrzany po mistrzostwach gdzie nie bylo symulowania a meska gra i spisal sie na piatke
 • emeryt: ale żeby Szwedem straszyc naszego Romana...
 • emeryt: sałatka szwedzka...tylko tak to sie moze skończyć
 • Hokejowy1964: Aż się nie mogę doczekać jak nasz nowy napadzior będzie testował Maćka oraz innych chętnych do sprawdzenia się z nim ! Konkretny wojownik , będzie ciekawie.
 • hanysTHU: Nie ma lewara na Romana
 • hanysTHU: Jeszcze teraz po treningach w Draculino...
 • Luque: A w Tychach dalej cisza i cisza...
 • Luque: Jarek z Pekką chyba ME oglądają
 • emeryt: taaa...Roman strasznych szkód narobił,mate potargał,instruktora niczym kwintalem kartofli rzucał...strasznie poważnie to zabawe potraktował
 • Luque: Znowu niepokojący artykuł o Podhalu, zaś będą pisać o szczujni...
 • Arma: Zaraz Ci przyjdzie jeden z drugim i napisze że im zazdrościsz
 • szop: Luq artykul bedzie sie klikac strona zyje :D
 • hanysTHU: A mówią,że worek zbił.
 • hanysTHU: Z tropu...już nie zawisł.
 • emeryt: hubi słyszysz? pytanko do fachowca od spiningu,na okonie do tanty wiążesz fluorocarbon czy od razu mozna plecionke?
 • PanFan1: Chłopcy oddychajcie spokojnie, Zubek w akcji i wszystko jasne ;)
 • rawa: PF1 to najlepiej obrazuje tych "zatroskanych" losem innych
  https://m.youtube.com/watch?v=CzpgK-XMCS4&pp=ygUdTW9kbGl0d2EgUG9sYWthIGR6aWXFhCDFm3dpcmE%3D
 • Luque: "Zamknąć szczujnie" ;)
 • Hokejowy1964: PanFan zbiegły się hieny....Sam wiesz jak temat u Was wygląda, do zobaczenia na meczu , tym razem u Was 💪👌🏒🥅
 • AgniechaNT: zostaw fana rawa zaraz go będą nasi najlepsi zatroskani przyjaciele o konfidentkę posądzać
 • Młodziutki: Ale że M. K. I D.P. Na śląsku
 • PanFan1: Nasi zatroskani przyjaciele - Aga lata lecą a Ty dalej w formie :)
 • PanFan1: Hokejowy jak będzie już terminarz to na jesień masz jak w banku 👍
 • Luque: Czy ktoś jeszcze popiera mój "postulat"? ;)
 • rawa: Pozdro Aga. Bedziesz Kocury z nami oglądać w 6 meczu?
 • rawa: Zatroskani byli nawet przejęci losem naszej GieKSy. Love is in the air😉
 • narut: zatroskani inaczej..
 • Prawdziwy Kibic Unii: Rawa wasze transfery poki co najslabsze od dwoch lat zobaczysz ale moze to zmiana stylu gry agresja i kary nerwy w boksie charaktery zawodnikow ciezkie ale wiem nie zgodzisz sie i nie wiesz skad to wiem rozumiem ale zycze abyscie pozostale zrobili mocne jak rok czy dwa temu
 • Prawdziwy Kibic Unii: Budzet na poziomie 7,8-8 mln zobowiazuje …
 • rawa: PKU co bedzie to pokaże sezon. Z drużyną jest się na dobre czy złe co niejednokrotnie na trybunach pokazaliśmy dopingując ich do ostatniej minuty nawet jak nie szło. Lubcie liczyć innym pieniądze. Liczcie swoje bo u Was nie grają przecirż za darmo. My mamy wiele sekcji i kasa jest dzielona na nie. Moim wpisem pije bardziej do Waszych płaczków, którzy potem wielce troskę przejawiają bo obrośli w piórka po finale. Z resztą Wasze pier.do.lolo niezmiennie jest takie same, przed, w trakcie
 • rawa: czy po Mistrzostwie
 • Simonn23: Valtola w Jesenicach
 • hanysTHU: Mówicie,że macie po mistrzostwie?
 • Andrzejek111: Taak. Doping macie niezły. Ale jak przegrywaliście z Unią 5-1 dało się słyszeć "ruszcie du py, ruszcie du py". Także tego, kibice jak wszędzie. A jeżeli przydarzy się seria porażek, słabsze mecze, niższa pozycja w tabeli zobaczymy jak to będzie z frekwencją i dopingiem. Źle nie życzę.
 • Prawdziwy Kibic Unii: Kato maja doping ekstra caly czas bez orzerwy i mala hala robi podwojne wrazenie tutaj komplement i nie bylo Rawa moim celem liczenie kasy Wam jestescie top w budzecie i nie ma dyskusji w tym temacie bardziej skomentowalem transfery ze sa slabe jak na Was ostatnie dwa lata transfery mieliscie topowe
 • Andrzejek111: Ktoś kupił już karnet? Chwalić się proszę.
 • Andrzejek111: A swoją drogą... Nie wiadomo ile wystartuje drużyn (Podhale, Sanok), ile będzie meczy, a Unia zdecydowała się na sprzedaż karnetów. W poprzednich latach czekali na terminarz.
 • LukaszOsw: Ja zarazerwoealem karnet,odbiorę w późniejszym terminie
 • hokej_fan: Karnety idą jak świeże bułeczki.
 • hokej_fan: @Andrzejek111, a czemu nie wspomnisz nic o Zagłębiu? Oni już od dłuższego czasu karnety sprzedają...
 • hokej_fan: Tym czasem w Oświęcimiu dłuuuugieeee kolejki do sekretariatu
 • hokej_fan: ok 2h stania w kolejce
 • xniebiescyx: W Oświęcimiu 2 godziny stania po zakup karnetu, obsługuje jedna pani.. Plotki są że firmy biorą 400 karnetów więc frekwencja w tym roku na Chemików 4 powinna być lepsza niż sezon temu ;)
 • Roy: Coś mi się wydaje że tyszanie już w nadchodzącym sezonie będą płakać za Panem W.M
 • rober03: Panie prezesie apel do Pana niech nikt nie odejdzie z kwitkiem z przed drzwi tylko z karnetem. Nie każdy może przyjechać drugi raz. Rozumiem że pani pracuje do 16 ale taka sytuacja zdarza się raz do roku
 • rawa: PKU przecież skład GieKSy nie jest jeszcze zamknięty. Roch napewno ogarnie jakiś grajków a o co się będziemy bili to pokaże sezon.
 • rober03: Swoją drogą aż to taki problem na te kilka dni zorganizować dwie osoby?
 • Arma: Temat rzeka
 • mario.kornik1971: stałem 1 godz.20 przed południem po karnet,opornie to idzie
 • rober03: Ja naprawdę nie oczekuje cudów i niewadomo czego. Ale ktoś powinien zrozumieć że większość kibiców jednak pracuje karnet też nie kosztuje mało więc mały ukłon wobec tych co stoją godzinami w kolejce i przedłużenie godz pracy w te pare dni było by miłe
 • xniebiescyx: Będzie piękna frewkencja na trybunach w Oswiecimiu, budżet też na tym skorzysta ;) AVE Unia ;) Patrzmy dzisiaj na rozbiórkę Katowic które to tak trzymały kciuki za rozwalenie składu w Oświecimiu ;)
 • Blizzy: Podobno Wronka zmienia barwy...
 • Oświęcimianin_23: A Pasiut był widziany w Małpim Gaju:)
 • Oświęcimianin_23: Kibole, ile wolnych było miejsc na C? Pytam dla kumpla.
 • rober03: Od rana podobno taki ruch nie szło coś zadziałać żeby nie było nerwowo w kolejce?
 • Arma: Brakuje osób na etacie które wspomogą klub w organizacji wszystkiego
 • xniebiescyx: Oswiecimianin nie wiem jak na C ale po godzinie 11 już połowa sekotra A była wykupiona patrząc od sektora A w strone balkonu...
 • Oświęcimianin_23: OK:)
 • rober03: Ciekawe ile osób uda się skutecznie zniechęcić do zakupu karnetu. Oby niezbyt wielu
 • xniebiescyx: rober03 dlaczego zniechęcić? Grzecznie czekaja wszyscy
 • J_Ruutu: XXI wiek a ludzie w ogonku po karnety stoją godzinami :D
  Nie można zarezerwowac i opłacić przez neta, a odebrać przy okazji, albo sobie po prostu wydrukować?
 • Oświęcimianin_23: Niestety jeżeli chodzi o kwestie marketingowo/biletowo/karnetowe to Unia słabo stoi.
 • xniebiescyx: j_Ruutu powinna byc mozliwosc kupna karnetu przez internet.. z wyborem miejsc po pewnym okresie zeby ludzie co mieli karnet z tamtego sezonu mogli na spokojnie przedluzyc stacjonarnie..
 • J_Ruutu: Jest teraz pierdylion możliwości by to zorganizować, no ale najprościej ludzi do kolejki zagonić, jak za komuny.
 • rober03: No niestety fanatycy ponarzekają i bilety kupią. To poco się starać i coś zmieniać?
 • Arma: Zmienić można wszystko ale musi być na to jakiś pomysł, najwyraźniej albo nie ma pomysłu albo nie czują żeby to był jakiś znaczący problem do rozwiązania więc odwlekają
 • Luque: Ruton w Tychach nie ma tego problemu ;)
 • Luque: Jak ktoś chce stacjonarnie to idzie stacjonarnie, jak przez neta to przez neta ;p
 • Luque: A jak ktoś chce pooglądać jamajskich wirtuozów to musi się wybrać do Gdańska ;D
 • xniebiescyx: Luque myslalem ze to jakies wzmocnienei rodowitym obywatelem miasta Katowice :D
 • Paskal79: Chyba Katowice włączyły tryb oszczędności i wymieniają kadrę na tańszych zawodników, nie powiedziane że będzie dużo gorsza,ale piłkarzyki zabiorą jakiś procent z budżetu sekcji hokejowej....
 • Luque: Kasa pójdzie na kopaczy, chyba wszyscy to widzą...
 • rober03: Wielkie podziękowania dla pani sprzedającej karnety. Nikt nie odszedł z kwitkiem 👍
 • hubal: a co tam za mostem łachę Wam robią ?
  przecie kasę przynosicie a klient to ich pan
 • Andrzejek111: Pozwolę sobie na żarcik. Gdyby karnety były po 800 z, kolejka byłaby krótsza. 😀
 • narut: powtarzam się ale kopacze są jaki jakiś, metaforycznie mówiąc, syfilis czy AIDS dla innych dyscyplin sportu a już dla hokeja w naszym kraju to dramat..
 • J_Ruutu: @narut
  Po prostu kopana jest dużo popularniejsza i tyle. Nawet jeśli hokeiści zdobyliby medal MŚ to i tak kopana pozostanie sportem nr1 jeśli chodzi o oglądalność.
 • omgKsu: Sebastian Kryś 100 lat !!! 😉

  🤣
 • xniebiescyx: Pany wiadomo ile tych karnetów w Osw dzisiaj poszło ?
 • hanysTHU: Forza Italia!!!
 • Młodziutki: Mówiłem że Wanat koniec kariery
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe