
Dołącz do ostrawskiej szkoły hokejowej i zostań jej częścią. Obóz przeznaczony jest dla wszystkich hokeistów, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności. Szkoła oferuje niepowtarzalną możliwość szkolenia się pod okiem najlepszych trenerów i doskonalenia swoich umiejętności w intensywnym i przyjaznym środowisku.

Czeski Związek Hokeja na Lodzie (ČSLH) podsumował od strony finansowej tegoroczne Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Pradze i Ostrawie. Zysk na czysto Czesi liczą w setkach milionów koron.

Od dwóch porażek rozpoczęli turniej Ostrava Hockey Cup 2024 hokeiści reprezentacji Polski do lat 20. Biało-czerwoni w pierwszym dniu ulegli ekipie HC Vitkovice Ridera U20 1:4 oraz Schwenninger Wild Wings U20 2:3.

HC RT TORAX Poruba na inaugurację turnieju w Ostrawie pewnie pokonała JKH GKS Jastrzębie 6:1. Tym samym podopieczni Jiříego Režnara zrewanżowali się za piątkową porażkę na Jastorze. Autorem honorowego trafienia dla jastrzębian był Szymon Kiełbicki.

Dołącz do nas i zostań częścią ostrawskiej szkoły hokejowej! Obóz przeznaczony jest dla wszystkich hokeistów, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności. Oferujemy niepowtarzalną możliwość szkolenia się pod okiem najlepszych trenerów i doskonalenia swoich umiejętności w intensywnym i przyjaznym środowisku.

– Mimo wszystko sprawiliśmy, że cały hokejowy świat przecierał oczy ze zdumienia i zadawał sobie pytanie: jak to możliwe, że hokejowa Afryka - jak do niedawna hokejowy świat myślał o polskim hokeju - potrafi tak grać, tak walczyć i zmusić do wysiłku najlepsze drużyny świata mające w składach gwiazdy ligi NHL? – pisze w swoim felietonie Grzegorz Piekarski, były reprezentant Polski i ekspert TVP Sport, który podsumował grę reprezentacji Polski w turnieju Mistrzostw Świata Elity.

Mistrzostwa Świata Elity za nami, reprezentacja Polski wzięła w nich udział po 22 latach. Pomimo niezłej gry biało-czerwoni przegrali wszystkie spotkania i spadli do dywizji IA. - Jakie kroki zostały podjęte do tego, aby się tam utrzymać? Jak chcemy przygotować się na powrót, organizacją mistrzostw? Już wiemy że zostały one przyznane Rumunii, poza tym przecież wiemy, że nie jest to gwarant awansu. Jaki jest pomysł na promocję a zarazem rozwój naszej dyscypliny? - pyta były etatowy kadrowicz, Krzysztof Zapała w felietonie podsumowującym turniej w Czechach.

Kevin Fiala został uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) zakończonych w niedzielę Mistrzostw Świata Elity. Szwajcar został też uznany najlepszym napastnikiem turnieju oraz znalazł się też w drużynie gwiazd, którą wybrali akredytowani na turniej dziennikarze.

Zakończone w niedzielę Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie cieszyły się olbrzymią popularnością widzów oglądających kanały sportowe Polsatu. Nadawca pokazał na żywo wszystkie 64 mecze turnieju, a szczególna oprawa medialna towarzyszyła tym z udziałem Reprezentacji Polski. Średnia minutowa oglądalność pojedynków Biało-Czerwonych przekroczyła 200 000 widzów, a kibice najbardziej wspierali Polaków w starciach ze Stanami Zjednoczonymi oraz Kazachstanem. Skalę promocji hokeja przez Polsat dostrzegły nawet czeskie media.

Blisko 800 tysięcy kibiców obejrzało z wysokości trybun tegoroczne mecze Mistrzostw Świata Elity w Pradze i Ostrawie. Tym samym rekord z 2015 roku odszedł w niepamięć.

– Serce zostawione, flaki wyprute. Dlatego byliśmy pod takim wrażeniem naszej kadry, dlatego chłopaki dali nam tak dużo radości. Ale jakościowo wyszły braki – tak Mariusz Czerkawski podsumował występ biało-czerwonych na Mistrzostwach Świata Elity.

Mariusz Czerkawski w rozmowie z naszą redakcją podsumował występ reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Elity. Biało-czerwoni pozostawili dobre wrażenie, lecz opuścili najlepszą szesnastkę globu. Co było główną tego przyczyną? Zapraszamy do materiału wideo.

Minęły cztery dni od ostatniego meczu reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Elity w Czechach. W decydującym starciu biało-czerwoni ulegli 1:3 Kazachom i spadli z hokejowej Elity. Jak ocenił postawę hokeistów Mariusz Czerkawski?

Atmosfera na meczach hokeja może być gorąca, ale gdy zbyt gorąco jest na samej tafli, mogą być problemy. Czeski portal iSport.cz pisze o trudnych warunkach na hali w Ostrawie.

Poznaliśmy półfinalistów Mistrzostw Świata Elity. O awans do finału powalczą Szwedzi, Czesi, Kanadyjczycy i Szwajcarzy. Wszystkie mecze odbędą się w sobotę w Pradze.

Za nami faza grupowa Mistrzostw Świata Elity. Grupę A z kompletem zwycięstw wygrali Kanadyjczycy, a w grupie B najlepsi okazali się Szwedzi, którzy nie stracili nawet punktu. Jak wyglądają pary ćwierćfinałowe?

– Jesteśmy w stanie rywalizować z najlepszymi drużynami na świecie – mówił tuż po spadku reprezentacji Polski z Elity Róbert Kaláber. Selekcjoner reprezentacji Polski zapowiedział odmłodzenie kadry na przyszłe zgrupowania i turnieje.

Reprezentacja Niemiec wygrała czwarty mecz z rzędu na Mistrzostwach Świata Elity Podopieczni Harolda Kreisa w swoim ostatnim grupowym meczu pokonali Francję 6:3. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się urodzony w Gdańsku Wojciech Stachowiak, który do dwóch bramek dołożył też asystę.

– Nie możemy się wiecznie zasłaniać tym, że zabrakło nam doświadczenia, bo mamy mózgi, oczy i powinniśmy częściej myśleć na lodzie o tym, co robimy i jak robimy. Tymczasem bywało, że luz, na który pozwala nam polska liga doprowadzał do tego, że traciliśmy krążki – powiedział bez ogródek Mateusz Bryk, doświadczony obrońca reprezentacji Polski po porażce 1:3 z Kazachstanem. Biało-czerwoni opuścili najlepszą szesnastkę globu.

10 dni trwała przygoda hokejowej reprezentacji Polski w gronie najlepszych drużyn świata. Biało-czerwoni przegrali wszystkie siedem meczów na turnieju w Czechach i spadli z Elity. Po porażce z Kazachstanem, która przesądziła o spadku, porozmawialiśmy z Alanem Łyszczarczykiem.