Hokej.net Logo

Lewandowski wraca zza ocean

Lewandowski wraca zza ocean

Utalentowany polski napastnik Jakub Lewandowski będzie kontynuował karierę w Stanach Zjednoczonych. 19-latek powrócił w poprzednim sezonie do Europy po rocznej grze w USA. Jednak przez pandemię czeska liga juniorów została wstrzymana.


Lewandowski będzie kontynuował grę i naukę na uniwersytecie Bemidji State, który gra w najwyższej lidze NCAA (Narodowe Stowarzyszenie Sportów Akademickich).

Poprzedniego sezonu napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski nie może zaliczyć do udanych gdyż liga czeska juniorów została wstrzymana po kilku kolejkach. Lewandowski zdołał rozegrać w barwach HC Vitkovice 5 meczów w których zdobył 4 bramki i zaliczył 1 asystę.

Wychowanek toruńskiego hokeja w latach 2016-2019 występował już w młodzieżowych grupach klubu z Vitkovic. Z Czech na jeden sezon trafił do mocnej ligi USHL i tam w barwach Sioux Falls Stampede w 42 meczach zdobył 20 punktów (11 bramek i 9 asyst).

Nowy klub polskiego napastnika rywalizuje w jednej z sześciu dywizji - WCHA.


Czytaj także:

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe