Hokej.net Logo

Największe zaskoczenie kontra ogromne rozczarowanie, czyli pojedynek Podhale - Katowice.

Największe zaskoczenie kontra ogromne rozczarowanie, czyli pojedynek Podhale - Katowice.

W Polskiej Hokej Lidze nadszedł czas play-offów. Kibice czekali na tę część sezonu z utęsknieniem. Trzecią ćwierćfinałową parę tworzą Podhale Nowy Targ i GKS Katowice. Będzie to zapewne bardzo wyrównana rywalizacja, tak jak to miało miejsce w sezonie zasadniczym.

W tej parze ćwierćfinałowej znalazły się dwie bardzo mocne ekipy. Katowiczanie w tym sezonie zanotowali regres względem poprzedniego. Tym samym miano faworyta należy nadać podopiecznym Phillipa Barskiego. Czyli drużynie solidnej, ale i bardzo groźnej.


Ciężki sezon obu ekip


Prawdziwą niespodzianką rozgrywek okazało się Podhale Nowy Targ. “Szarotki”, które objął Phillip Barski, przed sezonem typowane były do okupacji dolnych części tabeli. Wszystko ze względu na zawirowania finansowe i odejścia m.in: Marcina Kolusza, Oskara Jaśkiewicza, Patryka Wajdy, czy Krzysztofa Zapały. Przez pierwsze kolejki rzeczywiście tak było, ale nowotarżanie rozpoczęli marsz w górę tabeli i zagrzali tam miejsce na dłużej. Strzałem w “10” okazało się zatrudnienie trenera Barskiego, który poukładał grę Podhala. Pod jego batutą zespół udanie walczył w Pucharze Wyszehradzkim, gdzie odpadł w ćwierćfinale ze słowackim wicemistrzem - HK Nitra (późniejszy finalista rozgrywek). “Szarotki” wywalczyły także awans do turnieju finałowego Pucharu Polski. Tam jednak w półfinale musiały uznać wyższość JKH GKS-u Jastrzębie. Zagraniczne wzmocnienia pozwoliły “Góralom” do ostatniej kolejki walczyć o podium w sezonie zasadniczym PHL. Udało się je wywalczyć dzięki wygranej 3:1 w Gdańsku. Teraz Podhale czeka znacznie trudniejsze zadanie, bowiem w ćwierćfinale zmierzą się z nieobliczalnym GKS-em Katowice.


- Nikt przed sezonem nie spodziewał się, że będziemy, tu gdzie jesteśmy teraz. Play-off to już jednak inne rozgrywki, postaramy się zagrać w nich jak najlepiej - powiedział Phillip Barski, trener Podhala Nowy Targ.


W zeszłym sezonie to katowicka GieKSa, była na czele tabeli Polskiej Hokej Ligi. Tym samym widać przemianę, jaką przeszli od zeszłej kampanii. W ciągu roku w Katowicach pracowało, aż trzech trenerów. Pod koniec zeszłego sezonu klub opuścił Tom Coolen, a zastąpił go Fin Risto Dufva. Ten jednak nie zagrzał długo miejsca i jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia opuścił klub. Jego obowiązki przejął Piotr Sarnik, który stanie przed ciężkim wyzwaniem. Celem włodarzy jest zdobycie złotego medalu. W szeregach brązowych medalistów pojawiło się wiele nowych twarzy. Na polskie lodowiska wrócił Teddy Da Costa i to on miał być liderem zespołu. Było jednak zupełnie odwrotnie. Francuz po dobrym początku sezonu, doznał kontuzji i musiał pauzować kilka tygodni. Wydawałoby się, że ciężar gry przejmą na swoje barki tacy zawodnicy jak Marcin Kolusz czy Grzegorz Pasiut. Jednak w doskonałej formie okazał się być Patryk Krężołek. Na koniec sezonu zasadniczego został on najlepszym strzelcem swojej drużyny z 16 bramkami na koncie. Optymizmem może napawać też zatrudnienie Mathiasa Porselanda. Doświadczony obrońca dołączył do drużyny chwilę przed zamknięciem okienka transferowego i dotychczas pokazał się z bardzo dobrej strony.


- Drużyna Podhala, z pewnością jest bardzo poukładana. Musimy być przygotowani na hokejowe szachy. Spodziewamy się, że każdy mecz z nimi będzie bardzo wyrównany - stwierdził Patryk Krężołek, napastnik GKS-u Katowice.


Mocne strony


Podhale pokazało, że potrafią wygrać z każdym i będą niewygodnym rywalem. Siłą podopiecznych Phillipa Barskiego jest dobra gra w ofensywie i mocna praca w tercji przeciwnika, gdzie wysoko atakują rywala forecheckingiem. “Szarotki” przez długi czas były także jedną z najlepiej rozgrywających przewagi drużyn w Polskiej Hokej Lidze. Nie da się ukryć, że przy tak znakomicie taktycznie ustawionych drużynach, to właśnie formacje specjalne mogą być tym, co zadecyduje o awansie do półfinału. Motorem napędowym “Szarotek” w całej serii powinien być kapitan, Krystian Dziubiński. “Dziubek” z 28 bramkami na koncie został królem strzelców PHL, zajął także najniższy stopień podium klasyfikacji kanadyjskiej. Mocnym punktem gospodarzy pierwszych pojedynków jest także Przemysław Odrobny. “Wiedźmin” w wciąż jest jednym z najlepszych bramkarzy w naszej lidze i nieraz ratował Podhale przed stratą punktów.


- Decydującym czynnikiem będą przewagi i osłabienia. Przy grze 5 na 5 oba zespoły są znakomicie przygotowane taktycznie - ocenił Krystian Dziubiński.


Podopieczni Piotra Sarnika bardzo dobrze prezentują się w grze w destrukcji. Wszak, w całym sezonie zasadniczym stracili najmniej bramek spośród wszystkich drużyn. To zasługa przede wszystkim solidnej postawy defensorów. Trzeba także pamiętać, że w doskonałym stylu bramki strzeże Robin Rahm. Szwed niejednokrotnie stawał się bohaterem podczas kryzysowych momentów swojej drużyny. Gorzej wygląda sytuacja w ofensywie. Jak już pisaliśmy, kiepsko prezentują się statystyki indywidualne. W nich numerem jeden w Katowicach jest Grzegorz Pasiut z 35 punktami na koncie. Jednak w kwalifikacji ogólnej plasuje się dopiero na 30. pozycji. Mizernie prezentują się także formacje specjalne. Drużyna ze stolicy Górnego Śląska zdobyła w sumie podczas gry przewadze zaledwie 27 bramek. Gorsza od nich była tylko drużyna Naprzodu Janów. Trzeba mieć na uwadze też to, że nieszczególnie garną się do ataku podczas gry w osłabieniu. W tym elemencie gry zdobyli dwie bramki. Tak, jak ich rywale z Nowego Targu. Jednakże podopieczni Piotra Sarnika znakomicie utrzymują dyscyplinę. Świadczyć o tym może liczba minut karnych, których było tylko 415. To drugi najniższy wynik w lidze.


- Uważam, że w każdym meczu decydowały będą najmniejsze detale i przewagi. Ta drużyna, która lepiej będzie umiała wykorzystać te elementy, przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść - ocenił Krężołek.Wyniki na korzyść górali


Wydaje się, że przed meczami ćwierćfinału lekką przewagę psychologiczną mogą mieć nowotarżanie. Wygrali oni bowiem 3 z 5 bezpośrednich starć z GieKSą, a ostatnie, nie tak dawno, bo 14 lutego. Trener Barski podkreślał jednak, że “Szarotki” muszą zagrać inaczej, bo rywale z pewnością przeanalizowali to spotkanie i będą przygotowani do rywalizacji. Nowotarżanie więcej razy znaleźli też sposób na bramkarza rywali. Trzynastokrotnie pokonali Robina Rahma, natomiast Katowiczanie zdobyli o trzy bramki mniej w starciach z KH Podhalem Nowy Targ. Miejmy na uwadze jednak fakt, że w katowickim zespole występują tacy zawodnicy jak: Oskar Jaśkiewicz, Marcin Kolusz, Damian Tomasik, Patryk Wajda czy Mateusz Michalski. Ci zawodnicy swoją przygodę z hokejem rozpoczynali właśnie w Nowym Targu. Będzie to dodatkowy smaczek w rywalizacji pomiędzy tymi drużynami.


Jedno jest pewne. Drużyny są na podobnym poziomie i kibice mogą spodziewać się długiej i wyrównanej serii. Atut lodu należy jednak do Podhala, które zajęło wyższe miejsce w sezonie zasadniczym, dlatego też rozpoczną i zakończą serię u siebie, jeśli będzie potrzebne do rozegrania siedem spotkań.


Sezon zasadniczy pokazał, że spotykają się dwie równorzędne drużyny. Zawsze spodziewam się siedmiu meczów w play-offach. Jeśli uda się zmniejszyć tę liczbę meczów, to jest to na plus - powiedział Dziubiński.


Garść statystyk:


KH Podhale Nowy Targ:

Bilans bramek: 183-106

Bramki zdobyte w przewadze: 36

Bramki zdobyte w osłabieniu: 2

Skuteczność gier w przewadze: 22,4%

Skuteczność gier w osłabieniu: 83,3%


Najlepsi strzelcy:

Krystian Dziubiński - 28 bramek

Tomáš Franek - 25 bramek

Richard Jenčík - 21 bramek


Najlepiej punktujący:

Krystian Dziubiński - 57 (28G +29A)

Richard Jenčík - 46 (21G + 25A)

Emil Švec - 46 (19G+27A)


Najwięcej minut karnych:

Maciej Sulka - 44 minuty

Petr Chaloupka - 38 minut

Robert Mrugała - 38 minut


Bramkarze:


Przemysław Odrobny

mecze: 45

skuteczność interwencji: 92,6%

średnia wpuszczonych bramek: 2,18

średnia obronionych strzałów: 27,11

czyste konta: 1


Błażej Kapica

mecze: 7

skuteczność interwencji: 96,1%

średnia wpuszczonych bramek: 0,43

średnia obronionych strzałów: 10,43

czyste konta: 1


Paweł Bizub

mecze: 2

skuteczność interwencji: 100%

średnia wpuszczonych bramek: 0

średnia obronionych strzałów: 8,5

czyste konta: 0


Nicholas Vilardo

mecze: 1

skuteczność interwencji: 96,4%

średnia wpuszczonych bramek: 1

średnia obronionych strzałów: 27

czyste konta: 0


GKS Katowice:

Bilans bramek: 147 - 83

Bramki zdobyte w przewadze: 27

Bramki zdobyte w osłabieniu: 2

Skuteczność gier w przewadze: 17,4%

Skuteczność gier w osłabieniu: 85,4%


Najlepsi strzelcy:

Patryk Krężołek - 16 bramek

Teddy Da Costa - 14 bramek

Tuukka Rajamäki, Jussi Makkonen - po 11 bramek


Najlepiej punktujący:

Grzegorz Pasiut - 35 (10G+25A)

Jussi Makkonen - 30 (11G + 19A)

Marcin Kolusz - 28 (7G + 21A)


Najwięcej minut karnych:

Filip Starzyński - 60 minut

Nestori Lähde - 47 minut

Miika Franssila - 22 minuty


Bramkarze:


Robin Rahm

mecze: 39

skuteczność interwencji: 93,3%

średnia wpuszczonych bramek: 1,85

średnia obronionych strzałów: 25,9

czyste konta: 4


Michał Kieler

mecze: 7

skuteczność interwencji: 92,6%

średnia wpuszczonych bramek: 1,29

średnia obronionych strzałów: 16,14

czyste konta: 2


Marcin Wyśnik

mecze: 1

skuteczność interwencji: 100%

średnia wpuszczonych bramek: 0

średnia obronionych strzałów: 3

czyste konta: 0


Bezpośrednie starcia w tym sezonie:


GKS Katowice - KH Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

KH Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

GKS Katowice - KH Podhale Nowy Targ 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

KH Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

KH Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)


Bilans bramek: 13-10 dla KH Podhala Nowy Targ


Skuteczność gry w przewadze:

KH Podhale Nowy Targ: 33,3%

GKS Katowice: 16,7%


Skuteczność gry w osłabieniu:

KH Podhale Nowy Targ: 83,3%

GKS Katowice: 66,7%


Najlepsi strzelcy KH Podhala Nowy Targ w meczach z GKS-em Katowice:

Krystian Dziubiński, Richard Jenčík, Jussi Nättinen - po 2 bramki


Najlepsi strzelcy GKS-u Katowice w meczach z KH Podhalem Nowy Targ:

Teddy Da Costa, Patryk Krężołek - po 3 bramki

Nestori Lähde - 2 bramki


Najwięcej punktów przeciwo KH Podhalu Nowy Targ:

Teddy Da Costa - 3 (3 bramki)

Jussi Makkonen - 3 (bramka + 2 asysty)

Patryk Krężołek - 3 (3 bramki)


Najwięcej punktów przeciwko GKS-owi Katowice:

Krystian Dziubiński - 5 (2 bramki + 3 asysty)

Alexander Pettersson - 5 (2 bramki + 3 asysty)

Richard Jenčík - 4 (2 bramki + 2 asysty)


Najwięcej minut na ławce kar:

KH Podhale Nowy Targ:

Krystian Dziubiński - 6 minut

Robert Mrugała, Samu Suominen, Alexander Pettersson - po 4 minuty


GKS Katowice:

Filip Starzyński - 12 minut

Tadej Čimžar - 6 minut


Skuteczność bramkarzy:


KH Podhale Nowy Targ:

Przemysław Odrobny: 93,9% (obronił 140 ze 149 strzałów) - czas gry 286:21


GKS Katowice:

Robin Rahm: 91,8% (obronił 135 ze 147 strzałów) - czas gry 294:32


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Hasek64: Wytłumacz to koronapanikarzom. Ich budżety nie interesują a zdrowie i bezpieczeństwo :D
 • Simonn23: Hasek w Jackowskiego się bawisz?
 • gbr22\\/: Ciekawostka, za Sidorenki ino jeden trening poranny.
 • Hasek64: Simonn nie muszę :) wystarczą mi pewne informacje :)
  A jeśli chodzi o Jakowskiego to dzisiaj przewiduję Sanok-Jastrzębie 2-1
  Torun-Katowice 2-6
 • hubal: gbr jeden ale 6 h :)
 • gbr22\\/: Tak, tak dalej opowiadajcie te bajki.
 • hubal: a co , już ślizgacze latają do Prezydium na skargi ?
 • gbr22\\/: I kolejne bajki...
  Tak z innej beczki nie potrzebuje ktoś skrzydłowego(jeszcze przed 30) ogranego w KHL, ciekawe jakby się sprawdził, albo na przyszły sezon takiego słowackiego Czereśniaka do obrony, ten to powinien być gwiazdą PHL, ciekawe czy by dał radę.
 • emeryt: witamy,poczekajmy na oficjalne info
 • ml3ko: cdn.livetv499.me/webplayer.php?t=ifrx&c=1761403&lang=pl&eid=17075015&lid=1761403&ci=322&si=2
 • ml3ko: gdyby ktos chcial trzyniec zobaczyc
 • Arma: Bardzo estetyczne reklamy na tafli, niby szczegół ale no
 • Gepoq: Spotkanie klubów się skończyło i raczej nie zapadły decyzje o pustych trybunach...hasek musisz źródło zweryfikowac
 • ml3ko: Aron gol
 • ml3ko: no i długo się nie cieszyli :D
 • Simonn23: Łyszczarczyk asysta! No pięknie
 • Simonn23: Aron po raz drugi!
 • PEL52: ml3ko,dzieki za link
 • PEL52: Torun 1-0
 • JARASSTO: Toruń2:1
 • rober03: Fajna ta liga nikt się przed nikim nie położy i każdy walczy z każdym . Tak trzymać
 • PEL52: Sanok 3-3,niezle obstawione Jastrzebie i Kato a tu jak na razie kupony do kosza
 • Luque: Ole Trzinec do toho ;) 6-2 i fajny meczyk Naszych chłopaków
 • gbr22\\/: Łyszczarczyk się bardzo dobrze pokazał, styl Komorskiego niestety jest taki, że robi wrażenie mało zaangażowanego, bardziej czeka na swoją okazję.
 • PEL52: Lycha ma szanse zalapac sie do Trzynca
 • gbr22\\/: Pod bramką nie miał zbytnio sytuacji żeby błysnąć, za to na bulikach robił jak zawsze dobrą robotę. No i brawo Aron, trudny sezon, ale idzie ku dobremu.
 • gieksa76: 3 minuty 3 bramki pięknie
 • Luque: Fajnie jakby obaj tam zostali i grali
 • Luque: Aron wprowadzenie krążka do tercji no Pan Profesor ;)
 • gbr22\\/: Tak, ma szanse na przyszły sezon, tym bardziej że bracia Kovarcik odchodzą.
 • Luque: Łycha fajnie walczył pod bandami i dużo pracował, no ale wszyscy wiemy że to jest utalentowany chłopak, szkoda że za oceanem mu tak nie poszło jakby tego chciał
 • gbr22\\/: Komora to raczej musi czekać na swoje szanse z doskoku, ale kto wie, tylko że on ma mało czasu z racji wieku żeby przekonać do siebie trenera, albo znaleźć zespół w którym by miał miejsce, aczkolwiek zaplecze też nie jest złe dla niego.
 • Zaba: Akurat Komorski dzis był dłużej na lodzie niż Łyszczarczyk...
 • Luque: Komora jako zadaniowiec to się sprawdza
 • kunta: Aron dzisiaj zawodnik meczu w drużynie stalowników. Zagrał super mecz, chociaż 2 brama dla baranów z jego winy. Łyszczarczyk coś szarpał, Komorski słabo. Niestety widać duużą różnicę w grze tych dwóch bądź co bądź jednych z lepszych polskich hokeistów w porównaniu z innymi graczami czeskiej ligi. Technika, ustawienie, przegląd sytuacji, na razie to na poziomie 20 latków czeskich. Bo do Finów, Szwedów, Kanadyjczyków, Rosjan czy innych nacji w tej kategorii wiekowej to nawet nie ma co..
 • kunta: porównywać. Taki jest niestety aktualny poziom polskiego hokeja..
 • Luque: W historii to my nigdy nie mieliśmy w meczu mistrza Czech w składzie 3 Polaków
 • kunta: W ogóle nie mieliśmy 3 Polaków w ekstraklasie czeskiej....
 • Luque: 4 prawie, bo Zygmunt nie grał dzisiaj
 • kunta: Aaa i jeszcze Zygmunt....A dotychczas były epizody z Klisiakiem i chyba jeszcze ktoś tam krótko...
 • Luque: Leszek Laszkiewicz kiedyś grał w ekstralidze
 • Luque: I w DEL też grał
 • kunta: No to Jastrząbki sobie komplikują...
 • Luque: Prowadzili 3-1 a przegrywają 7-4..
 • Luque: Sawicki ich załatwił ;p
 • PEL52: dobrze ze wykupilem Sanok -Jastrzebie bo bylo co poogladac.Graty Sanok
 • Zaba: Kolusz tez grał w Trzyncu
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe