Hokej.net Logo

Nowa formuła Turnieju Finałowego Pucharu Polski?

Nowa formuła Turnieju Finałowego Pucharu Polski?

Na ostatnim spotkaniu roboczym przedstawicieli klubów PHL z władzami tejże spółki rozmawiano o ewentualnych zmianach w formule rozgrywania Turnieju Finałowego Pucharu Polski. Zaproponowano kilka nowych rozwiązań. 

Przed zeszłorocznym grudniowym Turniejem Finałowym Pucharu Polski ten temat poruszył Rudolf Roháček. Trener Comarch Cracovii zwrócił uwagę na fakt, iż terminarz jest łaskawszy dla zwycięzcy pierwszego meczu. Nazwał tę rywalizację “turniejem nierównych szans”.

W poprzednich edycjach półfinały były rozgrywane w jednym dniu, a finał kolejnego. Teraz, kiedy rywalizację rozłożono na trzy dni, zwycięzca pierwszego półfinału będzie miał dwa dni na regenerację sił przed decydującym starciem. Ekipa, która wygra drugi mecz niespełna dobę. Wypada zapytać, gdzie są zasady fair-play? – mocno akcentował Rudolf Roháček, trener Comarch Cracovii. 

To jest turniej nierównych szans. Zakładając, że nasze starcie z Unią zakończy się dogrywką lub serią rzutów karnych, to - w przypadku naszego zwycięstwa - moi zawodnicy będą w łóżkach grubo po drugiej nad ranem. Jeśli wygrają oświęcimianie, może godzinę wcześniej. Czy ktoś o tym pomyślał? – pytał doświadczony szkoleniowiec.

Temat został poruszony podczas ostatniego spotkania przedstawicieli klubów Polskiej Hokej Ligi z władzami spółki zarządzającej ligą. Padły propozycję do rozważenia, aby mecze półfinałowe odbywały się w innych wcześniejszych terminach niż sam mecz finałowy.

Wcześniej podjęliśmy decyzję, aby rozgrywać ten turniej w ciągu trzech dni. Po to, aby rozpropagować hokej. W pierwszym półfinale zmierzył się zespół, który po dwóch rundach był na pierwszym miejscu i miała to być nagroda za dobrą postawę – wyjaśnił Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Teraz się tak zdarzyło, że GKS Tychy jako drużyna z czwartego miejsca wygrał puchar. Cracovia też miała wątpliwości dotyczące terminarzu, ale patrząc na rozgrywki hokejowe na całym świecie, nawet w elicie tak jest, że jedna drużyna ma dzień przerwy, a druga gra dwa dni pod rząd – dodał.

Padła propozycja, aby mecze półfinałowe rozgrywać wcześniej, a finał dopiero za kilka dni. Sprawa będzie jeszcze dyskutowana.

To wszystko jest oczywiście dopiero dyskutowane, też dużo będzie zależeć od TVP, bo jednak tego hokeja jest mało w telewizji. Pan Roháček powiedział, żeby zrezygnować z jednej transmisji, ale jesteśmy totalnym przeciwnikiem tego pomysłu. Jest pomysł, aby półfinały został rozegrane wcześniej na lodowiskach drużyn wyżej sklasyfikowanych na przykład we wtorek i środę. Wówczas finał byłby 3 lub 4 dni później, ale wciąż byłoby to po świętach, jednak to wszystko jest do ustalenia z TVP – wyjaśnił Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

 

Liczba komentarzy: 13

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • Domin55
  2023-02-05 15:52:18

  Panie Rochaczek co znowu Panu nie pasuje?
  Pana Cracovia i tak odpadła w półfinale podejrzewam że przez indywidualne błedy i nie awansowała do finału PP.Jak byście awansowali do niego i przegrali to wtedy mozna szukać przyczyn tego stanu rzeczy a tak to po co zabierać głos. 🤦‍♂️

 • unista55
  2023-02-05 16:19:16

  Co wy z tym TVP... trzeba im płacić za transmisję, która jest katastrofalnie opakowana. To same studio od x lat. Prowadząca + Piekar. Żadnej informacji w materiałach, zapowiedziach, że będzie pokazywany jakiś mecz hokeja. Były przypadki, że zamiat meczu pokazywali coś innego i kazali oglądać na stronie. A oni jeszcze układają terminarz pucharu i dyktuja godziny spotkań finałów playoff. Katastrofa.

 • Zaba
  2023-02-05 16:36:35

  @Domin55 Wystarczyłoby, abyś nie był z Tychów i już mialbys zdanie takie samo jak Rohacek...

 • Zohan
  2023-02-05 16:50:38

  Czy nie ma już innej telewizji, tylko to TVP ? Nie wiadomo czasami czegoś się spodziewać bo zaplanują mecz a tu nagle przełącza w połowie na powtórkę tenisa z przed roku bo większą oglądalność...

 • RafałKawecki
  2023-02-05 21:25:05

  @Zohan
  Telewizje wprost się zabijają o możliwość transmitowania PHL.

 • Hajnel
  2023-02-05 21:58:52

  Po co rozgrywać PP dla pucharu za parę złotych bo innego znaczenia ten puchar nie ma to samo z SP oba mają znaczenie mniej niż symboliczne. To pozbawienie sportowego znaczenia PP zawdzięczamy Panu Minkinie i reszcie zarządu PHL którzy pozbawili zdobywcę PP możliwości gry w Pucharze Kontynentalnym inne rozwiązania tyczące rozgrywek PP są nieistotne.

 • JajcoW
  2023-02-06 09:50:25

  Jeżeli PP ma być dodatkową promocją polskiego hokeja, to formuła powinna być zbliżona do formuły PP w kopanej..... rozumiem, że pomiędzy II ligą, MHL i PHL jest przepaść, ale może taka formuła byłaby o wiele ciekawsza, choćby z tego względu, że może drużyny z niższych poziomów rozgrywkowych miałyby szansę szerzej zaistnieć w mediach, a nie tylko na poziomie regionalnym, w sezonie przybyło by spotkań, jednocześnie byłaby zachęta do rozwoju hokeja, dlaczego nie spróbować takiej, sprawdzonej w innych dyscyplinach formuły, bo tak faktycznie PP jest tylko dla "wybrańców" z PLH.

 • Damian03
  2023-02-06 16:46:11

  Zaba wystarczyło mieć takie zdanie przed PP, bo każdy normalny nawet z Tychów uważał że to idiotyzm, ale problem się pojawił dopiero jak skorzystała z tego 4 drużyna, jakby Katowice weszły do finału to już git bo przecież z 1 miejsca to uczciwe. Temat można było poruszać od chwili momentu ogłoszenia regulaminu rozgrywek, ale wiadomo że lepiej teraz swoje nieudacznictwo tłumaczyć i to jeszcze wiecznie ten sam płaczek który nawet swojego półfinału nie umiał wygrać.

 • RafałKawecki
  2023-02-06 19:05:28

  Ja bym w sumie zlikwidował ten PP. W USA nie ma "Pucharu USA" i jakoś tam żyją. Inflacja rozgrywek rozwadnia ich prestiż. A prestiż PHL i tak już jest bardzo rozwodniony...

 • hubal
  2023-02-06 21:21:07

  taa , zlikwidować PP , SP , MP i nie będziesz miał o czym marudzić ...

 • Andrzejek111
  2023-02-07 10:12:48

  PP można zlikwidować jak TV będze pokazywać mecz z każdej kolejki MP. (Marzenie)Na razie jest to jedna z trzech okazji do promocji ligowego hokeja (SP,PP,PO ligi). Reprezentacji nie liczę.

 • Zaba
  2023-02-07 15:26:40

  @Damian03
  Czego nie zrozumiałeś w powyższym czy wcześniejszych artykułach? Przecież Rohacek swoje zdanie wyraził przed PP... Po przegraniu półfinału już go ten temat nie interesował...

 • jakub_f
  2023-02-08 08:39:11

  A wystarczyło zając 1 miejsce. kto komu bronił to zrobić?

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Arma: Może nie dotarł do ciebie ten fakt Luq, ale Oświęcim nie daje na hokej 6mln. Wiem że ciężko sobie to wyobrazić ale tak wyglądają realia. Mam nadzieję że pomogłem
 • Luque: Co ma 6 mln (czego nie ma w żadnym klubie w PL) z budżetu dla zawodowców do jakości szkolenia w danym klubie...
 • Arma: Pewnie to że hokej w Oświęcimiu parę razy prawie się zawinął. Jak chcesz szukać szkolenia, kadrowiczów to może poszukaj tam gdzie pieniądze leją się strumieniem od lat, napisać Ci miasto czy sam zgadniesz
 • rawa: PF1 nawet jak 20 bedzie grało w każdym klubie naszej ligii to i tak to nic wielkiego dla poziomu naszej kadry noe wniesie. Jakoś szkolenia a nie ślizganie się w lidze. To jest niestety temat długofalowy a nie awansospadek z Elity na już. Jak się nie mo miedzi to się w doma siedzi. Kasa jest potrzebna i ludzinz jajami co się za to zabiorą.
 • Andrzejek111: To może zróbmy tak PF :od następnego sezonu zakaz zatrudniania obcokrajowców. W ten sposób przyspieszymy proces dominacji Polaków w THL. Będą mogli doskonalić grę w przewagach i osłabieniach i w ogóle bębą dostawać więcej minut. Możnaby posunąć się jeszcze dalej (a co tam), zabronić zatrudniania trenerów z zagranicy. Mamy swoich.
 • rawa: Arma boroku napisz miasto.
 • Luque: Andrzejek ale tutaj nikt nie pisze o zakazie dla obco tylko żeby było też miejsce dla swoich, a nie że płacimy gruby hajs obco, a młody i tak nie będzie grał bo płacimy obco, a młodemu grosze żeby tylko mieć młodzieżowca na ławce...
 • Arma: Nie chodziło mi o Katowice więc zbastuj. Obwinianie Katowic czy Oświęcimia kiedy kasa jest od paru sezonów nie ma większego sensu, większe pretensje można by było mieć do Tychów czy Krakowa gdzie są pieniądze od lat i niczego nie brakowało
 • Andrzejek111: To niech sobie młody miejsce wywalczy Luku. Nic za darmo.
 • Luque: Problem też w tym, że nie chcecie też zmusić tych działaczy żeby coś poprawili w tym kierunku, bo chcąc walczyć o wysokie cele będą musieli mieć odpowiednio solidnych graczy krajowych też, a nie tylko łatwizna zza granicy, a oni też nie grają za czapkę śliwek
 • rawa: Arma to dobrze ze maja kase. Niech kazdy ma kase. Za czasów Dworów też miel8scie miodzio. Kluby to jedna rzecz a nieudolny zwiazek to druga. Manekin nie potrafil ogarnac nawet sprzedazy koszulek repry dla kibicow. Sami mogli tez pare groszy z tego miec ale ten beton liczy, ze ktos z kasa przyjdzie sam do zwiazku.
 • 1946KSUnia: Wydaje mi się, że nie mamy odpowiednich osób na odpowiednich stanowiskach. W czasie kiedy awansowaliśmy do elity, a do momentu kiedy te mistrzostwa się zaczęły, paradoksalnie jakoś szczególnie dużo się w polskim hokeju nie zmieniło. Szkoda, bo to jest z pewnością zaprzepaszczona szansa jeśli chodzi o włodarzy PZHL.
 • rawa: Andrzej nikt mlodemu nie broni zawalczyc. Problem jest w tym, ze jest slabo wyszkolony. Co liga ma go szkolic? Kluby jakby nie dotacje z samorzadow to by nie istnialy.
 • Luque: rawa nawet jak jest ktoś niezły i dobrze byłoby mu dać szansę pograć w zasadniczym to u Nas w lidze jest tak że gra obco, bo mu się płaci dużo większą kasę i skoro się płaci to ma grać, proste to jest
 • Andrzejek111: Każdy młody sportowiec, jak chce się wybić, musi znaleźć sobie sponsora. Rodzice, bogaty wujek, jakaś fundacja. A nie od razu zagwarantowane miejsce w drużynie.
 • 1946KSUnia: By w polskim hokeju się coś widocznie zmieniło, przede wszystkim potrzeba gruntownej zmiany infrastrukstury (od władza poczynając). Faktycznie jeśli pomyślimy, ten zapis o co najmniej 6 Polakach w tym 2 młodzieżowców w składzie zbyt dużego sensu nie ma. Szczegolnie abstrakcyjny i nie dopracowany jest zapis z młodzieżowcami, którzy wystarczy, że wyjadą na chociaż 2 sekundy na lód. Jaki ma to sens? Czy to ma być jedynie uciążliwe dla klubów czy jednak z korzyściami dla polskiego hokeja?
 • Luque: Problemem jest moim zdaniem brak pierwszej ligi, zaplecza gdzie zawodnicy mogliby się ograć... a skoro tego nie ma to wypadałoby zastosować jakiś manewr który w jakiś sposób to zredukuje i nie zaniży poziomu po prostu
 • rawa: Ale to już wina trenerów. Z reguły nie grają bo są słabi. Kacper Maciaŝ też na początku w GieKSie dostawał mało minut a teraz dostaje więcej i przedłużyli z nim kontrakt o kolejne 2 lata.
 • Luque: Rawa i to jest dobry przykład że no trzeba dawać tym młodym szansę, jak się nie sprawdzą to brać następnych, ktoś napewno odpali
 • Arma: Dawanie szans ? Tak. Gwarancja gry przez przepis ? Nie.
 • Luque: Jak niby zachęcić młodego człowieka do uprawiania tego sportu jak będzie wiedział, że w seniorach to conajwyżej będzie boks otwierał? Samo to już jest zniechęcające bo i po co się starać skoro i tak nie dostanę szansy albo nie ma kilku miejsc o które mogę rywalizować z innymi
 • szop: o czym Ty Luq piszesz jest cienki to otwiera boks jak bedzie mu zalezec bedzie podnosil swoj poziom jak nie bedzie to bedzie wciaz otwierac boks tak jest na calym swiecie
 • szop: to kwestia ambicji a jesli brak jej u sportowca to zaden sportowiec
 • Luque: No tak od razu będzie grał na poziomie nie wiem np. Dziubka...
 • Arma: Ale to nie wygląda tak że młody wyjeżdza na pierwszą zmianę i już więcej nie zagra w swojej karierze, grajkowie dostają parę szans i skoro każda jest co najmniej mierna to sory, albo poziom jest za duży albo chęci są problemem
 • Ixat: @1946KSUnia, mlodzieżowcy muszą być w skladzie, nie muszą wychodzić na lód - nie ma technicznej możliwości by zweryfikować ich obecność. Nie pamiętasz awantury o to chyba sprzed 2 lat?
  A jak mlodziaka nie ma to drużyna może wystawić tylko 21 seniorów, gdy nie ma 2 tylko 20.
 • szop: jesli nie ma poziomu to nie gra w 1 druzynie proste 20 letni chlop to juz nie junior i jak nic sobie nie prezentuje to nawet bycie w skladzie NHL nie da mu nic dalej nie bedzie soba nic reprezentowac
 • Luque: No cóż przyszłość Nam pokaże gdzie wyląduje kadra i ilu będzie zawodników ale zdaje mi się że jak nie przybędzie krajowych klubów w PHL to będzie równia pochyła...
 • Ixat: @Luque jak będzie dobry to będzie grał. Albo w 4 piątce, albo jak bardzo dobry to w 1-2.
  Ważne jest by byla 1 liga z odpowiednią ilością rund, gdzie bedą limity dla obco (ew. minima Polaków) i dla tzw. graczy lokalnych ( czyli może bez obywatelstwa ale trenujacych przez ileś lat w pl grupach młodzieżowych - to potencjalni kandydaci do naturalizacji). Do takiej ligi junior powinien być wysylany bez większych formalności gdy nie ma miejsca w THL.
 • Luque: Ixat tylko no pokaż Nam tą pierwszą ligę...
 • PanFan1: Nawet ta fucha otwieracza długo nie potrwa, bo się znajdzie inny rówieśnik, może jeszcze nie z wielkimi umiejętnościami, ale za to z dużymi yayami do rozwoju - niech żyje rynek
 • Arma: Młody ma wyjść i dać z serducha wszystko co może, umiejętności nie mają znaczenia, jak jeszcze wywalczy krążek albo zrobią na nim karę to ma pewność że będzie regularnie wychodzić na lód. Takie są realia, zaraz rocznik kończy kariery to się zwolni miejsce w drużynach i kluby będą musiały dać młodych, wystarczy się starać i przykładać się do tego co się robi.
 • Luque: Arma który rocznik kończy kariery?
 • Ixat: A czy to moja winna, że jej nie ma? To chyba zadanie PZHL by wspierać ośrodki, które nie mają drużyn seniorskich by chociaż w tej I lidze startowały.
 • Arma: no pewnie ten 36+ skoro kończy kariery.
 • Luque: Heh oni nie skończą karier, pograją sobie do 40stki na luzie, conajwyżej Pasiut z Koluszem zakończą karierę reprezentacyjną
 • Arma: Więc to dobry test dla młodych, to chyba tak działa że młode wilczki naciskają na stare wygi, Kolusze i reszta będą coraz słabsi, lepszej okazji by wygryźć ich już nie będzie
 • PanFan1: Rzecz w tym żeby kluby przymusić do dawania szans swoim, inaczej zawsze łatwiej będzie przywlec drugoligowego Fina na próbę, dać parę miesięcy kontraktu jak się nie wykaże to następny
 • Luque: Heh jak Kolusze i Pasiuty będą dobrze zarabiać to i tak dalej będą grać, bo u Nas tylko wynik się liczy to wiesz ciekawe masz marzenia
 • unista55: A ja uważam, że nie będziemy mieli lepszej Reprezentacji nawet jak będzie wymóg 15 Polaków w klubie. Teraz jeżeli jesteś Polakiem i chcesz coś znaczyć w swojej drużynie, to musisz na prawdę ciężko pracować i być na prawdę dobry, by Cię wypuszczali na przykład na powerplay, przy tylu obcokrajowcach. Jak zrobimy 15 Polaków, to każdy z zasady dostanie miejsce w składzie + kontrakt, więc mało kto będzie ciągnąć w tej lidze w góre. Problem jest gdzie indziej. Ale to moje zdanie
 • Luque: Ale tutaj nikt nie wymaga 15 w składzie i że ma się należeć...
 • unista55: Problem zaczyna się już, jak Ci przyszli zawodnicy mają po 5-6 lat i zaczynają jeździć na łyżwach, oswajać się z kijem, treningiem. Gdy już mają po 20 lat, to już nie da się niczego madrobić, doszkolić, nawet gdyby dostawali 30 minut czasu na lodzie.
 • unista55: Trzeba zacząć budować od postaw, oddolnie, a nie od samego wierzchołka, bo to nic nie da. Ale żeby zacząć coś budować oddolnie, to trzeba mieć chęci, pomysł, cierpliwość i pieniądze. U nas brakuje wszystkich 4 elementów.
 • Luque: Pieniądze to raczej są tylko, że nie tam gdzie być powinny...
 • Ixat: @unista55 dokładnie!
 • szop: a moim zdaniem obowiazkiem klubow powinno byc posiadanie wlasnek szkolki mlodziezowej na ktore rocznie kluby dawalyby 10% budzetow
 • Ixat: Coś takiego jest w wymaganiach licencyjnych. Ale raczej nie jest to 10% budżetów 😀
 • szop: dany klub z calej swojej mlodziezy powinien wybierac najlepszych z danego rocznika i podpisywac mlodziezowy kontrakt pieniadze z klubu ida na campy dla tych graczy na finansowanie wyjazdu za granice i klub go utrzymuje
 • rawa: 1) wyd.upcyć manekiny ze związku.
  2) Mariusz z Grutem weźcie się za to. Wam będzie łatwiej pozyskać środki na system szkolenia.
  3) I liga do ogrywania polskiej młodzieży
  4) My na trybunach kończyny z wzajemnym obrzucaniem się g..., dywanami, dzbanami i innymi. Rodziny z dzieciakami mają przychodzić na mecze by była z tego kasa i narybek do szkółek hokejowych
  5) Eme zmienio woda po wymoczeniu talizmanów
 • szop: punkt 4 musimy realizowac od teraz choc widac ze Podhale i Tychy troche wczesniej zaczely
 • Szefu: Wystarczyłoby obowiązkowo 6 wychowanków aby grało w składzie w tym 2 do lat 19 i 2 do lat 21. I żeby mieli obowiązkowe dla 19 latkow 5 minut a dla 21 10 minut na lodzie i to zmuszało by kluby do inwestowania w młodzież.
 • szop: Podhale Gieksa tez kultura jest
 • szop: koniec pilki noznej na trybunach to podstawa
 • Andrzejek111: No nie. Nie da się tego czytać o przymuszaniu klubów.
 • Andrzejek111: I do tego sześciu ze stoperami, żeby mierzyć czas gry poszczególnym młodzieżowcom szefie. Ręce opadają.
 • unista55: Najlepszym przykładem jest Szwajcaria. W latach 80. laliśmy ich po 10:1. Tam właśnie zaczęli reformować oddolnie, zaczęli od wyszkolenia trenerów, którzy mają przekazywać wiedzę najmłodszym, opracowali koncepcje rozwoju każdej grupy wiekowej począwszy od 4 - latków (!) i wiele, wiele innych stworzonych schematów. Reforma trwała tam 30 lat !!!. Teraz mają mocną ligę składającą się w 90% ze Szwajcarów, kilku zawodników w NHL, sukcesy na MŚ, zwycięstwa w Lidze Mistrzów.
 • rawa: Dokładnie szop. Skopana na stadionach a nie na halach hokejowych.
 • Andrzejek111: Ok. A skąd wzięli pieniądze?
 • unista55: A u nas jedynym pomysłem zarządzających na uzdrowienie hokeja jest wymóg 10 Polaków w klubie i 10 obcokrajowców, by była równowaga... na tym chęci i pomysły się kończą.
 • szop: rawa za granica Nasi razem kibicowali u siebie nie potrafia kultury zachowac
 • Andrzejek111: Przy okazji muszę się trochę pokajać. Przed mistrzostwami przepowiadałem że dostaniemy trzy dwucyfrówki. Biję się w piersi. Zagrali dużo lepiej niż przypuszczałem.
 • Andrzejek111: Unista, skąd Szwajcarzy wzięli pieniądze na te reformy
 • szop: i to maly powod do radosci wszystkich Nas zaskoczyli i co jak co ale ambicja i serce byla widoczna dziekujemy
 • unista55: Andrzejek - ale na co? Na opracowanie strategii rozwoju? Henryk Gruth nie raz wspominał, że służy doświadczeniem, bo właśnie takie oprawowywał w Szwajcarii, ale nikt do niego nawet nie zadzwonił. Pieniędzy to można szukać na rozbudowę lodowisk, infrastruktury, ale do ministerstwa też trzeba przyjść z jakimś gotowym projektem dopracowanym od A do Z, z jakąś koncepcją. Również żaden sponsor nie będzie pakował pieniędzy w ciemno, na słowa "daj, to może coś z nimi zrobimy".
 • KubaKSU: Mistrzostwa i po mistrzostwach, sezon ogórkowy w pełni :)
 • Arma: Pan Henryk przybędzie na białym koniu do centrali by opracować plan odbudowy hokeja w Polsce, piórem z gęsi spisze zasady i nakazy jakimi musimy się wszyscy kierować by dojść na koniec tęczy, do skarbu, i zrobi to wszystko za darmo, nawet centa nie weźmie za to wszystko.
 • Andrzejek111: W pana Henryka większość wierzy tak jak w Sidora dwa lata temu
 • emeryt: kochani nasze miejsce jest tam gdzie właśnie spadliśmy,awans do elity to był wybryk natury bo jak to można nazwac mając 200 zawodników w Polsce,kilka lodowisk,marne zaonteresowanie mediów...naprawde nie wypada chodzic nam na poważne przyjęcia w krótkich spodenkach
 • emeryt: filozofia stoików-żyj chwilo myśl chwilo
 • rawa: Je.bać stoików. Liczy się pragmatyzm i myślenie długofalowe i na pokolenia.
 • narut: macie rację Panowie
 • rawa: A co to Szwajcar jakiś nadczadczłowiek? Dali radę oni to co my nie możemy. Trzeba skończyĉ z tym dziadostwem w Polsce. Koniec z akceptacją bylejakości i postkomuszej układziarskiej mentalnoŝci.
 • Andrzejek111: Oo widzę pierwszego sponsora
 • narut: trza tylko rękawy zakasać i do realnej roboty się zabrać, bez intryg drobnych i kombinacji, tylko praca praca i praca ku jasno wytyczanemu celowi..proste zasady...
 • Arma: Siłę tego środowiska pokazała sprawa z sędziami, dokładnie to że nic się nie zmieniło i klubom pasują ślepe pasiaki
 • rawa: Narut My kibice musimy zacząć od punktu nr 4 jak pisałem powyżej. Naszym zadaniem jest zachęcaĉ jak najwięcej ludzi, dzieciaków do przychodzenia na mecze. Trzeba tępić kibolstwo na naszych halach.
 • rawa: Arma ale pokazała równiež że pomimo różnic potrafimy się zjednoczyć.
 • Andrzejek111: Kłopot z sędziowaniem jest taki, że my kibice przepisy gry znamy lepiej od sędziów, tylko nie chce się nam zakładać łyżew
 • hanysTHU: Przebudzenie widać.
 • PanFan1: Dokładnie tak Rawa, od nas kibiców masę zależy, cała ta impreza bez licznej i kulturalniej publiki przestaje mieć sens.
 • PanFan1: Zgadzam się Hanys, lekko dygnęło i teraz na to trzeba chuchać i dmuchać żeby nie opadło, a nawet żeby dalej rosło.
 • PanFan1: To taki zaklęty krąg: dobry poziom przyciąga kibica, licznie zgromadzony kulturalny kibic przyciąga sponsora, w naszym hokejowym kręgu brakuje jednego arcyważnego elementu to jest infrastruktury.
 • Arma: To by się w sumie zgadzało, w piłce chłopy biegają z nożami na ustawki, co mecz wyzwiska i życzenia śmierci i przez to brak pieniędzy w sporcie. To wiele tłumaczy
 • hanysTHU: Oczy uleczone, choć do końca meczu jeszcze trochę.
 • hanysTHU: Szwecja moim faworytem.
 • hanysTHU: Zaraz po Unii.
 • hanysTHU: ;(
 • hanysTHU: ;)
 • PanFan1: Zgadza się Hanys, przywieźli Szwedy taką ekipę że daj Boże zdrowie.
 • PanFan1: ... a ogląda się ich na tym turniej prawie tak fajnie jak Florida Panthers w PO ;)
 • hanysTHU: SWE-FIN to będzie hit.
 • hubal: Fińczyki słabe
 • Luque: Szwecja-Szwajcaria to byłby fajny mecz na tych mistrzostwach ;)
 • hanysTHU: Zobaczymy niebawem czy słabe, zawsze bardziej wolałem Suomi ze wszystkich skandynawskich drużyn.
 • hanysTHU: Skład mają nie za mocny na papierze ale to już będzie ćwierćfinał także gra o wszystko a tu może być różnie.
 • hanysTHU: Co nie zmienia faktu ,że Szwecja gromi jak leci. Liczę na świetny mecz.
 • hubal: to nie te Fińczyki co na Igrzyskach
 • J_Ruutu: Szwedzi mają jeden cel - złoto.
 • J_Ruutu: A z innej beczki, galeria "kibice przed meczem o wszystko" i fotka nr 28. :)
 • hubal: co Ty z tą Kozińską , dla Ciebie fotka nr 13 , dla mnie 26 :D
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe