Hokej.net Logo
MAR
20
MAR
22
MAR
27

Nowa formuła Turnieju Finałowego Pucharu Polski?

Nowa formuła Turnieju Finałowego Pucharu Polski?

Na ostatnim spotkaniu roboczym przedstawicieli klubów PHL z władzami tejże spółki rozmawiano o ewentualnych zmianach w formule rozgrywania Turnieju Finałowego Pucharu Polski. Zaproponowano kilka nowych rozwiązań. 

Przed zeszłorocznym grudniowym Turniejem Finałowym Pucharu Polski ten temat poruszył Rudolf Roháček. Trener Comarch Cracovii zwrócił uwagę na fakt, iż terminarz jest łaskawszy dla zwycięzcy pierwszego meczu. Nazwał tę rywalizację “turniejem nierównych szans”.

W poprzednich edycjach półfinały były rozgrywane w jednym dniu, a finał kolejnego. Teraz, kiedy rywalizację rozłożono na trzy dni, zwycięzca pierwszego półfinału będzie miał dwa dni na regenerację sił przed decydującym starciem. Ekipa, która wygra drugi mecz niespełna dobę. Wypada zapytać, gdzie są zasady fair-play? – mocno akcentował Rudolf Roháček, trener Comarch Cracovii. 

To jest turniej nierównych szans. Zakładając, że nasze starcie z Unią zakończy się dogrywką lub serią rzutów karnych, to - w przypadku naszego zwycięstwa - moi zawodnicy będą w łóżkach grubo po drugiej nad ranem. Jeśli wygrają oświęcimianie, może godzinę wcześniej. Czy ktoś o tym pomyślał? – pytał doświadczony szkoleniowiec.

Temat został poruszony podczas ostatniego spotkania przedstawicieli klubów Polskiej Hokej Ligi z władzami spółki zarządzającej ligą. Padły propozycję do rozważenia, aby mecze półfinałowe odbywały się w innych wcześniejszych terminach niż sam mecz finałowy.

Wcześniej podjęliśmy decyzję, aby rozgrywać ten turniej w ciągu trzech dni. Po to, aby rozpropagować hokej. W pierwszym półfinale zmierzył się zespół, który po dwóch rundach był na pierwszym miejscu i miała to być nagroda za dobrą postawę – wyjaśnił Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Teraz się tak zdarzyło, że GKS Tychy jako drużyna z czwartego miejsca wygrał puchar. Cracovia też miała wątpliwości dotyczące terminarzu, ale patrząc na rozgrywki hokejowe na całym świecie, nawet w elicie tak jest, że jedna drużyna ma dzień przerwy, a druga gra dwa dni pod rząd – dodał.

Padła propozycja, aby mecze półfinałowe rozgrywać wcześniej, a finał dopiero za kilka dni. Sprawa będzie jeszcze dyskutowana.

To wszystko jest oczywiście dopiero dyskutowane, też dużo będzie zależeć od TVP, bo jednak tego hokeja jest mało w telewizji. Pan Roháček powiedział, żeby zrezygnować z jednej transmisji, ale jesteśmy totalnym przeciwnikiem tego pomysłu. Jest pomysł, aby półfinały został rozegrane wcześniej na lodowiskach drużyn wyżej sklasyfikowanych na przykład we wtorek i środę. Wówczas finał byłby 3 lub 4 dni później, ale wciąż byłoby to po świętach, jednak to wszystko jest do ustalenia z TVP – wyjaśnił Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

 

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 13

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • Domin55
  2023-02-05 15:52:18

  Panie Rochaczek co znowu Panu nie pasuje?
  Pana Cracovia i tak odpadła w półfinale podejrzewam że przez indywidualne błedy i nie awansowała do finału PP.Jak byście awansowali do niego i przegrali to wtedy mozna szukać przyczyn tego stanu rzeczy a tak to po co zabierać głos. 🤦‍♂️

 • unista55
  2023-02-05 16:19:16

  Co wy z tym TVP... trzeba im płacić za transmisję, która jest katastrofalnie opakowana. To same studio od x lat. Prowadząca + Piekar. Żadnej informacji w materiałach, zapowiedziach, że będzie pokazywany jakiś mecz hokeja. Były przypadki, że zamiat meczu pokazywali coś innego i kazali oglądać na stronie. A oni jeszcze układają terminarz pucharu i dyktuja godziny spotkań finałów playoff. Katastrofa.

 • Zaba
  2023-02-05 16:36:35

  @Domin55 Wystarczyłoby, abyś nie był z Tychów i już mialbys zdanie takie samo jak Rohacek...

 • Zohan
  2023-02-05 16:50:38

  Czy nie ma już innej telewizji, tylko to TVP ? Nie wiadomo czasami czegoś się spodziewać bo zaplanują mecz a tu nagle przełącza w połowie na powtórkę tenisa z przed roku bo większą oglądalność...

 • RafałKawecki
  2023-02-05 21:25:05

  @Zohan
  Telewizje wprost się zabijają o możliwość transmitowania PHL.

 • Hajnel
  2023-02-05 21:58:52

  Po co rozgrywać PP dla pucharu za parę złotych bo innego znaczenia ten puchar nie ma to samo z SP oba mają znaczenie mniej niż symboliczne. To pozbawienie sportowego znaczenia PP zawdzięczamy Panu Minkinie i reszcie zarządu PHL którzy pozbawili zdobywcę PP możliwości gry w Pucharze Kontynentalnym inne rozwiązania tyczące rozgrywek PP są nieistotne.

 • JajcoW
  2023-02-06 09:50:25

  Jeżeli PP ma być dodatkową promocją polskiego hokeja, to formuła powinna być zbliżona do formuły PP w kopanej..... rozumiem, że pomiędzy II ligą, MHL i PHL jest przepaść, ale może taka formuła byłaby o wiele ciekawsza, choćby z tego względu, że może drużyny z niższych poziomów rozgrywkowych miałyby szansę szerzej zaistnieć w mediach, a nie tylko na poziomie regionalnym, w sezonie przybyło by spotkań, jednocześnie byłaby zachęta do rozwoju hokeja, dlaczego nie spróbować takiej, sprawdzonej w innych dyscyplinach formuły, bo tak faktycznie PP jest tylko dla "wybrańców" z PLH.

 • Damian03
  2023-02-06 16:46:11

  Zaba wystarczyło mieć takie zdanie przed PP, bo każdy normalny nawet z Tychów uważał że to idiotyzm, ale problem się pojawił dopiero jak skorzystała z tego 4 drużyna, jakby Katowice weszły do finału to już git bo przecież z 1 miejsca to uczciwe. Temat można było poruszać od chwili momentu ogłoszenia regulaminu rozgrywek, ale wiadomo że lepiej teraz swoje nieudacznictwo tłumaczyć i to jeszcze wiecznie ten sam płaczek który nawet swojego półfinału nie umiał wygrać.

 • RafałKawecki
  2023-02-06 19:05:28

  Ja bym w sumie zlikwidował ten PP. W USA nie ma "Pucharu USA" i jakoś tam żyją. Inflacja rozgrywek rozwadnia ich prestiż. A prestiż PHL i tak już jest bardzo rozwodniony...

 • hubal
  2023-02-06 21:21:07

  taa , zlikwidować PP , SP , MP i nie będziesz miał o czym marudzić ...

 • Andrzejek111
  2023-02-07 10:12:48

  PP można zlikwidować jak TV będze pokazywać mecz z każdej kolejki MP. (Marzenie)Na razie jest to jedna z trzech okazji do promocji ligowego hokeja (SP,PP,PO ligi). Reprezentacji nie liczę.

 • Zaba
  2023-02-07 15:26:40

  @Damian03
  Czego nie zrozumiałeś w powyższym czy wcześniejszych artykułach? Przecież Rohacek swoje zdanie wyraził przed PP... Po przegraniu półfinału już go ten temat nie interesował...

 • jakub_f
  2023-02-08 08:39:11

  A wystarczyło zając 1 miejsce. kto komu bronił to zrobić?

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • RafałKawecki: @eme Mówię ci, że zostanie i jeszcze ze swojego dopłaci by u nas grać. Profesjonalizm klubu zrobił na nim piorunujące wrażenie.
 • Darson97: Ahopelto gość nie od statystyk ale co chłop robi robotę i jak mądrze gra
 • Darson97: Dziwi mnie fakt ze taki Wanat czy Prusak nie mając tak wysokich umiejętności zagrali sercem i ofiarnością co oddaje więcej niż umiejętności a grali mniej niż obco którzy maja wnosić więcej do gry
 • RafałKawecki: Dyskusje o zawodnikach mają sens do ostatniego gwizdka w sezonie. Dla nas ten gwizdek już wybrzmiał. Teraz piłka (krążek) jest w ogródku tych co tych zawodników zatrudniają.
 • Darson97: i ciekawi co sami wybiorą jeśli będą oferty od innych bo Craxa rzuci się na Denyskina Padakina Jułdaszewa … a co za tym idzie przekonał się Pan Wronka Sawicki Kasperlik Rac i wiele innych gwiazdeczek patrzący na zyski finansowe
 • RafałKawecki: A na co mają patrzeć ? Na "markę klubu" ? Szanujmy się trochę ;)
 • Darson97: Sadzać po tym ze Dupuy wybrał Klub tworzy na charakterze w przeciwieństwie do Wrony. Jak widać ma to znaczenie
 • Darson97: Tworzony
 • RafałKawecki: @Darson97 - to tylko ty kierujesz się w życiu wyłącznie szlachetnymi pobudkami. Reszta to nastawiona na zysk swołocz :)
 • Darson97: Kończę rozmowę powodzenia w walce o brąz. Ucinam temat bo jak widać do niczego to nie prowadzi.
 • RafałKawecki: 100% racji. Dipłi gra w Tychach właśnie dla tego charakteru. Gdybyśmy my mieli lepszy charakter to grałby u nas ;)
 • RafałKawecki: Czy prowadzi czy nie, to zależy od podejścia do dyskusji... ;) "Walka o brąz" brzmi trochę jak nazwa terapii przeciwko zatwardzeniu :)
  Dobrego weekendu.
 • Darson97: Już nawet szczerym nie można być i życzyć dobrze kolegom zza między :) ehhh wyłączam internet
 • Pupil1920: Darson97 ..
 • Pupil1920: Nie ma sensu tłumaczyć. Chłop z Oświęcimia wyjdzie a Oświęcim z chłopa nigdy 😏
 • Darson97: Ja już się nie wypowiadam nie znam się jestem za młody
 • RafałKawecki: Pupil, ty już zacząłeś tłumaczyć czy coś przeoczyłem ?
 • emeryt: piniondza szkoda,stracony sezon,jeno kibiców szkoda którzy tak licznie stawiali sie na meczach...cieszyć sie że wogóle mamy rozrywke w mieście pt. hokej,szacunek dla dobrodziei
 • RafałKawecki: @eme Więcej optymizmu ! Z porażki można się nauczyć więcej niż ze zwycięstwa :)
 • RafałKawecki: Akurat piniondza to klub trochę na tym półfinale zarobił... Szkoda, że reszta sezonu nudna jak flaki z olejem. Z tym by trzeba coś zrobić...
 • emeryt: ta reszta sezonu czyt. PK czy PP też na tarczy...jedyne co udało sie wygrać to chyba faktycznie frekwencja,tutaj na plus
 • hubal: zapraszam na finał , nudno nie będzie
 • hubal: tylko te godziny szpili gowniane
 • emeryt: może zbyt duże oczekiwania...chociaż patrząc na skale dotacji i innej pomocy to w finale należało sie zameldować
 • RafałKawecki: eme, po raz bodaj szósty powtórzę na tym portalu głębokie zdanie pewnego średniego trenera ale za to wybitnego myśliciela Monsieur Constantina. (Cytuję bez skrótów) "Na sukces składa się wiele drobnych elementów". Choć w Unii gołym okiem widać postęp, to wiele drobnych elementów u nasz nie działało. I one zadecydowały. Poprawi się i będzie git. Tylko jest jeden konieczny warunek. Trzeba umieć przyznać, że błędy BYŁY.
 • emeryt: Kev światowiec wie co mówi,z niejednego pieca chleb jadł ale też niejedno widział...
 • emeryt: Trener Zupa na początku przygody w Oświęcimiu zmienił/ożywił kilka rzeczy które kulały
 • Luque: Niejeden wykład przeprowadził i nie jedną kartkówkę zrobił...
 • Luque: niejedną*
 • RafałKawecki: ... nie chcę wchodzić w szczegóły bo rany jeszcze nie zaschły. Więc tylko napomknę, że parę rzeczy ożywił ale niestety kilka uśpił. Nic więcej nie powiem.
 • RafałKawecki: A też trzeba przyznać, że za to "uśpienie" nie tylko on jest odpowiedzialny.
 • uniaosw: Uśpienie dobre określenie sami siebie uśpliliśmy
 • RafałKawecki: I to jest właśnie jeden z tych szczegółów. Oczekiwałbym, że zarząd po sezonie ten aspekt przeanalizuje.
 • hubal: przestańcie ze sportu fizykę kwantową robić , wygrywa na daną chwilę lepszy i tyle w tym filozofii czy innych teorii naukowych
 • RafałKawecki: Chopy, ostatnie łaty śniegu w tym sezonie zostały. Dechy do bagażnika i na Czarny Groń !
 • hubal: dawaj Rafa , ja już sezon zakończyłem
 • Unikatowy99: hubal więc jutro i w niedzielę macie spacerek
 • Luque: Unikat weź spoważniej... spacerkiem to chyba jedynie przyjdziemy na lodowisko
 • Unikatowy99: mam specyficzne poczucie humoru mimo że macie przewagę lodu to jak dla mnie nic nie znaczy. Katowice w drodze do finału z 4 wygranych meczy wygrały 3- krotnie w Krakowie. Więc tak na poważnie musicie spodziewać się ciężkiego meczu.
 • Unikatowy99: tz Ciężkich meczy z Katowicami
 • Krzyzak81: a wam jeszcze emocje nie opadly ,oswiecimioki co se juz medale na karku wieszali
 • Unikatowy99: Tak to już u nas wygląda mogę przypasować do naszej postawy jedno powiedzenie " krowa która dużo ryczy mało mleka daje" uważam że tak to można podsumować
 • Unikatowy99: Mike Tyson zawsze uśmiechał się po nokaucie nigdy przed reasumując.
 • botanick: Polacy jak zupka chińska,3 minutki i gotowi.
 • Luque: Czesi do toho!
 • Figowiec22: Jak to jest ze inni juz się martwią o nas w finale?
 • Figowiec22: Że przewaga wlasnej hali...lód zweryfikuje wszystko i dyspozycja ,,
 • Figowiec22: powiem wiecej spodziewamy bardzo ciężkich meczy
 • Figowiec22: się
 • Slavomirio: Finały czas zacząć i niech wygra czysty sportowy hokej
 • Luque: Wielka reprezentacja Polski w piłce kopanej pokazała znowu klasę, a Mati dalej myśli jak tu premie wypłacić...
 • hubal: oglądałem na czeskiej tv bo tych 2 kr3tynów na polskiej już przerosło d3bila sracowskiego
 • J_Ruutu: Czekam kiedy tv wprowadzi komentarz 10-cio osobowy.
 • statys: TVP Sport pokaże mecze finałowe. Ze względu na wulgaryzmy i morze chamstwa lejące się z trybun, szczerze mnie to dziwi. Inne telewizje nie mają najmniejszego zamiaru w to wchodzić.
 • Arma: Pewnie dlatego że hokej ogląda 15 tysięcy osób w Polsce i to max więc kasa by się nie zwróciła za kupno praw.
 • Luque: Kibole Lecha zdemolowali stadion w Łodzi na 150 tyś, więc nie gadajcie jak to na hokeju jest źle...
 • poncjusz: dziś święto polskiego hokeja! Miłego dnia wszystkim, którzy czekają na ten finał. Zapewne są to kibice GKSu i Gieksy :). Powodzenia gieksiarze, oby wygrał lepszy!

  Naprzód Tyszanie!
 • emeryt: jak mawiał klasyk...jeszcze będziemy płakac za Czesławem x 3
 • Luque: Jak konie cherlawe to nawet najlepszy woźnica nic nie zrobi...
 • szop: przeciez nie umiemy grac w pilke czego nie rozumiecie gosc nie nauczy 30 letnich chlopow przyjac i podac pilke to w tym wieku za takie pieniadze jakie dostaja powinni umiec
 • szop: wlaczylem mecz wczoraj w 3 minucie i nie moglismy ze znajomymi powstrzymac sie od smiechu bo bylo juz po wszystkiemu hahahah
 • szop: pilkarze ktorym przeszkadza pilka :)
 • emeryt: poprostu jestesmy dzi.adami,nie wiem skąd w nas to poczucie wyższości,poczucie że musimy lać wszystkich bo sie nam należy...Lewandowski to wybryk natury a reszta rozpieszczeni wyrobnicy,pieszczochy znajomych pismaków i innych Kołtoniów
 • Luque: Eme zapomniałeś dodać jakie zarobki mają te gwiazdeczki. Patrząc na ich poziom to jest kpina. Mam nadzieję, że to dzielenie premii na długo będzie się ciągnęło za nimi i nie awansują na żaden turniej, bo po prostu tam nie pasują...
 • szop: Luq w sedno ino wstydu robia a poziomem nie doruwnują tam nikomu sa najbrzydziej grajaca druzyna chyba na calym swiecie i to raczej nie przesada...
 • szop: a dzis Gieksa bierze mecz
 • szop: a piłkarze sa ciency jak d..a węża
 • Luque: Ja tam liczę na Nasz GKS ;)
 • szop: taka szpileczke chcialem Ci wbic bys zareagowal wybacz
 • Luque: Podhale nie gra to możesz być za kim chcesz ;P
 • szop: Luq to byl cios Gołoty :D z tym ze mnie rozbawil niczym wczorajszy wynik po wlaczeniu meczu w 3 minucie hahaha
 • Luque: Hehe, taka mała szpileczka ;)
 • szop: kto mieczem wojuje..... hahah udalo Ci sie to
 • szop: zycze sobie 7 meczy i cos czuje ze wlasna hala nie bedzie nikogo atutem
 • szop: ale w polfinale konsekwentnie na Tyskich i Giekse dzis juz tyskie strzelilem przed meczem teraz sprzatanie i znajomi na meczyk NT jak widzisz ponad podzialami
 • Luque: Jak będzie 7 meczów to liczę, że tym razem to Tyszanie strzelą tego decydującego
 • Luque: A no lepiej jak popatrzysz na finał niż na żelków bez ambicji ;)
 • szop: no tak macie za co sie odegrac żelki mi daly nauczke na przyszlosc ogladac od 1 sekundy przynajmniej do 3 minuty
 • szop: Luq zy cze samych pozytywnych emocji niech bedzie ostro emocjonujaco i sportowo lece sprzatac kwadrat pozdrawiam
 • botanick: Według loży faworytem są Katowice,no i dobrze..Tychy walczyć.
 • PanFan1: TVP łaskawie wyemituje final PHL, "no i nie wiem, piłem" ❓
 • PanFan1: Po wczorajszym występie polskich piłkarzy, powiem tyle: pomijając hajs jaki koszą w klubach za swoją przeciętność wymieszaną z bylejakością - kto chce niech im płaci, nie moja sprawa - państwo polskie, na koszt podatnika, ładuje w nich ogromny pieniądz, zapewniając ogrom melasy i status olimpijskich bóstw. Gdyby komuś przyszło do głowy, krytykować reprezentację polskiego hokeistów, warto wpierw zważyć proporcje, porównać warunki i osiągane wyniki sportowe obu reprezentacji ...
 • PanFan1: ... i nie pomylę się twierdząc, że hokeiści zważywszy na proporcje stwarzanych warunków, mimo wszystko wypadają lepiej ❗
 • PanFan1: (miało być POLSKICH HOKEISTÓW, mało pojętny mam chyba telefon 😉)
 • botanick: A jak tam na wyspach,pokazuje hokej państwowa tv?
 • PanFan1: Chyba nie, choć sumie nie wiem, nie oglądam TV.
 • PanFan1: ... a hokej w UK oglądam przez neta, albo z trybun
 • PEL52: Fanie,ale godziny transmisji takie zeby malo ludzi ogladalo!A teraz nie wiem co ogladac Boston czy Tychy
 • botanick: 52!Co?! Co to jest Boston?
 • emeryt: zasiąde przed tv i bede nasłuchiwał kulturalnego dopingu ze strony przyjaciół z Tychów ,człowiek uczy sie wszak całe życie
 • Figowiec22: zawsze siadasz przed tv podczas meczu swojej drużyny więć i dzisiaj to nikogo nie dziwi
 • botanick: To jest hokejowa wojna emerycie,wyłącz fonie,ale butelek chyba nie będzie
 • Luque: Oświęcim zagra o medal z kartofla i to go boli...
 • jack_daniels: Wersalu na de Gaulle nigdy nie było i nie będzie, a tym bardziej na spotkaniach z ........
 • calan: To już dziś to już za chwilę, finał play-off. Oby na sportowo i bez wtrącania sędziów. Niech wygra lepszy. Do boju Tyszanie 💚🖤❤️
 • PanFan1: pierwsze kilka sekund i jeeeest 🤣 : "gieksa to stara [****]"
 • PanFan1: PELu masz chyba rację: Bruins v Lighting robi poważną konkurencję
 • PanFan1: ole ole, ole ola, gieksa to ... co oni tam śpiewją ❓❓😁
 • LukaszOsw: To pewnie sabotaż, takie teksty wg nich tylko w Oświęcimiu :D
 • LukaszOsw: Jeden GieKSa
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2023 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe