Hokej.net Logo
SIE
31

Oficjalnie. Cichy i Szczechura opuszczają GKS Tychy. Zostaną w Polsce?

Alexander Szczechura i Michael Cichy w barwach GKS Tychy (Foto: Tomasz Gonsior)
Alexander Szczechura i Michael Cichy w barwach GKS Tychy (Foto: Tomasz Gonsior)

Michael Cichy i Alexander Szczechura pożegnali się z drużyną GKS-u Tychy. Nie można wykluczyć, że ten świetnie uzupełniający się duet wciąż będzie występował na taflach Polskiej Hokej Ligi.

 

Obaj zawodnicy sięgnęli z ekipą GKS-u po trzy Mistrzostwa Polski, zdobyli też Puchar i dwa Superpuchary Polski.

Przed startem nowego sezonu sztab szkoleniowy GKS Tychy podjął decyzję o rezygnacji z ich usług – informuje oficjalny serwis internetowy trójkolorowych.

Inna sprawa, że zawodnicy też wysyłali sygnały, że potrzebują nowego bodźca. Takiego, jak John Murray, który przed rokiem zamienił Tychy na Katowice i z nowym klubem sięgnął po mistrzowską koronę.

Z naszych informacji wynika, że w tej chwili Michael Cichy i Alexander Szczechura rozważają dwie oferty. Pierwsza z nich pochodzi właśnie z GKS-u Katowice, a druga od Re-Plast Unii Oświęcim. Decyzja w sprawie ich przyszłości ma zapaść najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Przypomnijmy, że obaj zawodnicy są dobrze znani polskim kibicom i pokazali, że potrafią rozstrzygać o losach meczów. Wspólnie tworzą świetnie uzupełniający się duet.

Cichy jest typem snajpera, który występuje na polskich taflach od sezonu 2014/2015. Od tamtego czasu rozegrał w sumie 389 ligowych meczów, w których zdobył 494 punkty za 213 bramek i 291 asyst. 

Z kolei Szczechura gra w Polsce od siedmiu lat i jest typowym rozgrywającym. W 326 spotkaniach strzelił 130 goli oraz zanotował 253 kluczowe zagrania. 

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 14

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • stasiu71
    2022-05-11 15:02:33

    adios!!!

  • Miletor
    2022-05-11 15:18:53

    W słabym sezonie zdobywają średnio po 0,8pkt na mecz…. Nie ma takich zawodników w lidze, którzy mogą zbliżyć się do takich statystyk. Obawiam się, że Unia w pojedynku z GieKSa stoi na straconej pozycji.

  • hubal
    2022-05-11 15:21:17

    może i adios ale po tych chłopakach zostanie w pamięci kibiców Tychów wiele pieknych chwil , szczególnie horror w Nowym Targu zapadł na wiele lat w pamięci
    dzieki Majkiel i Alex !!!

  • Hokejowy1964
    2022-05-11 15:22:32

    Bez napinki - brać ich do Unii.

  • DwaTrzy
    2022-05-11 15:24:51

    Też mam Hokejowy mieszane uczucia co do tych transferów. Kluczowe pytanie brzmi "za ile?"

  • Arma
    2022-05-11 15:26:34

    Może jednak Craxa się skusi ?

  • Karmel
    2022-05-11 20:04:32

    Sztab trenerski jaki? Człowiek który na szkolenia trenerskie jeździł do Łukaszenki jeśli on zdecydował to ma pojecie o hokeju wspaniałe.

  • Paskal79
    2022-05-11 20:07:23

    Na Polska ligę dobrzy zawodnicy,jest tylko jeden problem mówił o tym były trener Tychów Gusov że jak polskie kanadziory przyjeżdżają w sierpniu na lód to formę mają grudniu ,czyli przyjeżdżają wogole nie przygotowani i dopiero meczami i treningami nadrabiają duże zaległości i gdyby w Tychach był trenerem Coolen a nie Gusov to by formy nie mieli wogole ! Czyli musi być zapis w kontrakcie że jak będą w sierpniu nie przygotowani to po dwóch dniach od razu aut!'Choc raczej jak ich będą chciały Kato to nie wygramy z nimi finansowo.

  • stasiu71
    2022-05-11 22:34:29

    Paskal79
    Dokładnie co roku przyjeżdżali w sierpniu nie przygotowani w treningach nadrabiali i meczach wszyscy w klubie o tym wiedzieli a dalej kontrakty z nimi podpisywali itp a jak na Polską ligę to po co zapiera...kasę brać każdy by chciał ale ciężko trenować robimy się nie chciało ja się cieszę że już ich nie będzie w naszym klubie dziękujemy za grę i powiedzenia w nowym klubie oby przyjeżdżali przygotowani a nie jak to było u nas w Tychach

  • Frasier
    2022-05-11 22:45:26

    Gol "lodowiska świata" Majkela w Lidze Mistrzów, bramka "skoro świt" Pana Szczechury w serii play off w Nowym Targu...Za te i inne chwile podziękowania, a jeśli trafią do Kato, to mają szansę zostać kolejnymi, po Duszanie Adamcziku, zawodnikami tego klubu, którzy otrzymają brawa na Zimowym. Majkel niestety dwa ostatnie sezony słabo jak na jego możliwości, a w meczach o 3 miejsce żal było już patrzeć na jego grę. Pozbycie się Alexa moim zdaniem może się odbić czkawką a'la John, Pan Szczechura w play off chyba grał z niewyleczoną do końca kontuzją. Tak czy siak powodzenia

  • PanFan1
    2022-05-11 22:46:20

    Lepsi, ani młodsi już nie będą, zawodników do niezastąpienia w polskim hokeju nie zauważyłem, oczywiście jedni są lepsi, a inni gorsi, tyska drużyna jest w solidnej przebudowie, widać ktoś woli - i słusznie - zainwestować w młodziutkiego, perspektywicznego i pewno znacznie tańszego w utrzymaniu Bukowskiego, niż nadal płacić Cichemu, któremu lada moment może skończyć się hokejowy tlen. Widać że GKS Tychy budowany jest z głową, powieńszować.

  • Oświęcimianin_23
    2022-05-12 07:40:18

    Dziubiński też miał iść do Kato i wszyscy wiemy jak to się skończyło :-)

  • szajbu
    2022-05-12 09:29:31

    Obojętnie gdzie będą grać Kato czy Oświęcim to Tychy będą za nimi płakać

  • Hokejowy1964
    2022-05-12 11:56:50

    Oświęcimianin_23 No wiesz....na Kolosa czekaliście już z komitetem powitalnym a zagrał u nas :) Ale akurat tych zawodników to bierzcie , bierzcie jak najbardziej- robią liczby z przodu ale też z latami coraz słabsze liczby z w +- , to nie jest przypadek- młodsi już nie będą. Gdyby u Jacka chcieli pracować w defensywie tak jak tego wymaga to ok , problem w tym że oni jednak nie za bardzo chcą ciężko pracować na lodzie. Przewagi rozgrywają najlepiej w lidze to fakt ale przewagi to nie wszystko.

© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe