Hokej.net Logo
Mecze na żywo
Ekstraliga
Podhale
godz. 18:00
Unia
Ekstraliga
STS Sanok
godz. 18:00
GKS Tychy
Ekstraliga
Zagłębie
godz. 19:00
JKH GKS

Okiem byłego zawodnika. Grzegorz Piekarski przed sezonem

Grzegorz Piekarski w programie TVP3 Katowice (Foto: TVP3)
Grzegorz Piekarski w programie TVP3 Katowice (Foto: TVP3)

Zaczynamy nowy cykl "Okiem byłego zawodnika". Grzegorz Piekarski, były reprezentant Polski, będzie oceniał w nim wydarzenia w polskim hokeju, które miały miejsce w minionych tygodniach. Zapraszamy na jego pierwszy, obszerny felieton.

Każdy kibic powoli odlicza dni do rozpoczęcia nowego sezonu 2022/23. Na razie jesteśmy świadkami wyścigu zbrojeń, bo polskie kluby nie próżnują i co jakiś czas dochodzi do ciekawych zagranicznych transferów. Oby były to wzmocnienia, które podniosą poziom naszej ligi i przyciągną na trybuny jeszcze większą liczbę kibiców. Widać, że kluby coraz częściej poszukują wzmocnień z północnych stron Europy coraz więcej zawodników przyjeżdża do naszej ligi z Finlandii i Szwecji.

Być może dzięki temu mecze hokejowe będą częściej transmitowane w telewizji, bo bez tego ciężko będzie pozyskać nowych sponsorów, co może się przełożyć na rozwój hokeja w Polsce. A polski hokej pilnie potrzebuję kolejnych młodych utalentowanych zawodników pokroju Pawła Zygmunta, Jakuba Bukowskiego, Damiana Tyczyńskiego, Kamila Wałęgi i Dominika Pasia.

Wróćmy do sezonu, bo ten zapowiada się bardzo ciekawie. Można śmiało powiedzieć, że będzie on historyczny sezon, w którym po raz pierwszy w elitarnych rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów nasz kraj będą reprezentowały dwa kluby: GKS Katowice jako mistrz Polski oraz Comarch Cracovia jako zwycięzca Pucharu Kontynentalnego.

Czy uda się tym ekipom powtórzyć sukces z poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, drużyny JKH GKS-u Jastrzębie, który w tych bardzo wymagających rozgrywkach pokazał kawał dobrego hokeja? Hokeja, który oglądało z wielką przyjemnością, hokeja na naprawdę wysokim poziomie? Mam taką nadzieję i tego życzę działaczom klubów, kibicom, a przede wszystkim samym zawodnikom.

Oczywiście, żeby odnieść sukces - czy to na arenie międzynarodowej, czy to w naszej lidze - bardzo ważna jest budowa zespołu i ciężka praca w sezonie letnim.

Kibice mistrzów Polski odetchnęli z ulgą, kiedy w mediach pojawiła się informacja, że Grzegorz Pasiut w końcu podpisał kontrakt i to aż do 2025 roku. Przecież nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważnym elementem w układance dla Jacka Płachty jest kapitan katowickiej GieKSy. Bo Grzegorz to nie tylko lider katowickiego klubu, ale moim zdaniem najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu naszej ligi. Zawodnik wszechstronny i kompletny. Ale niestety będzie musiał sobie radzić w ataku bez Patryka Wronki, który wzmocnił ofensywę Comarch Cracovii.

Zresztą gra „Pasów” w Lidze Mistrzów wymusiła zmianę polityki transferowej, bo trener Rudolf Roháček buduje bardzo mocny skład już od początku sezonu, a nie jak to miało miejsce w poprzednich sezonach, kiedy wzmacniał drużynę na fazę play off. Taki obrót spraw pokazuje, że Comarch Cracovia w tym sezonie będzie walczyła o najwyższe cele, a transfery właśnie Patryka Wronki, Jacka Walkera, Vojtěcha Poláka (5 spotkań w NHL, 117 w KHL oraz 105 w fińskiej Liidze), Mateusza Michalskiego, Radosława Sawickiego, Patrika Husáka, Daniela Krejčíego czy Roka Stojanoviča byłego bramkarza reprezentacji Słowenii tylko to potwierdzają.

Jednym z ciekawszych wydarzeń przedsezonowych jest powrót na ławkę trenerską do Re-Plast Unii Oświęcim słoweńskiego szkoleniowca Nika Zupančiča, który prowadził biało-niebieskich w sezonie 2019/2020.

Budowa drużyny w Oświęcimiu zapowiada się bardzo ciekawe. Za sprawą transferów Micheala Cichego i Alexa Szczechury „Święta Wojna” nabierze dodatkowego smaczku. Mam nadzieję, iż ich przenosiny dadzą taki sam efekt, jak miało to miejsce w przypadku Johna Murraya, kiedy odchodził z Tychów do Katowic i śmiało można powiedzieć, że rozegrał rewelacyjny sezon. A trzeba oddać temu duetowi, że potrafi zrobić różnicę na lodzie. Co ciekawe również z Tychów przenosi się Krzysztof Majkowski, który obejmie funkcję drugiego trenera.

Jeżeli do tego dodamy ostatnie fińskie wzmocnienia za sprawą Erika Ahopelto, Tommiego Laakso, doświadczonego łotewskiego defensora Aleksandrsa Jerofejevsa, mającego w swoim bogatym CV udział na 7 Mistrzostwach Świata Elity, ukraińskiego napastnika Pawło Padakina, ukraińskiego obrońcy Filippa Pangiełowa-Jułdaszewa czy szwedzkiego bramkarza Linusa Lundina – to widać dobitnie, że Oświęcimiu praca transferowa rozpędza się. Podejrzewam, że wkrótce można spodziewać się kolejnych nowych graczy.

Oby tylko były to transfery trafione, bo w ostatnich sezonach każdy kibic z Oświęcimia wie, że nie zawsze bogate hokejowe CV przekładało się na hokejową jakość. Mam też nadzieję, że młodsi oświęcimscy hokeiści dostaną więcej czasu na lodzie, bo z młodzieżą w Oświęcimiu jest jak jest…

GKS Tychy również nie próżnuje. Andriej Sidorenko w poprzednim sezonie tylko utwierdził hokejowe środowisko, że jest wybitnym szkoleniowcem, bo wyciągał z kryzysu trójkolorowych i praktycznie finał miał na wyciągnie ręki. Oczywiście, gdyby nie pamiętna bomba w dogrywce Jakuba Wanackiego.

Jestem więc przekonany że tyszanie mają szansę wrócić na fotel lidera, biorąc pod uwagę warsztat trenerski Sidorienki, który potrafi wynieść na wyżyny chcących ciężko pracować młodych zawodników czy przeprowadzić udane transfery.

Tu na pewno ważnym wydarzeniem był powrót Filipa Komorskiego i Bartosza Ciury oraz pozyskanie z Sanoka Jakuba Bukowskiego, który nie tylko był objawieniem poprzedniego sezonu ale najlepszym strzelcem sezonu zasadniczego. I to wieku 21 lat!

Czy to był dobry ruch z jego strony? Absolutnie tak, przy Sidorience tylko rozwinie się jako zawodnik, bo talentu temu chłopakowi nie brakuję.

Do wyżej wymienionego grona drużyn, które powalczą o najwyższe cele, trzeba dodać też drużyny z Jastrzębia-Zdroju czy Torunia.

JKH GKS Jastrzębie jest przykładem jak ciężko połączyć grę w Hokejowej Lidze Mistrzów z rywalizacją o najwyższe laury w PHL. W tym sezonie Róbert Kaláber będzie miał ułatwioną sytuację, bo będzie mógł się skupić wyłącznie na rozgrywkach ligowych i pracy z kadrą narodową.
Poprzednie sezony tylko pokazały, że słowacki trener zna się na swojej pracy, bo pod jego sterami JKH GKS Jastrzębie, jak i reprezentacja gra bardzo nowoczesny hokej oparty na znakomitym przygotowaniu motorycznym, dyscyplinie taktycznej, a co najważniejsze trener Kaláber nie boi się stawiać na młodych ambitnych zawodników tu za przykład weźmy choćby Dominika Pasia czy Kamila Wałęgi.

Niestety klub z Jastrzębia nie dysponuje tak pokaźnym budżetem, jak wyżej wymienione drużyny. Ma jednak pomysł budowy drużyny: oparty na ciężkiej pracy, mentorze i dyrektorz sportowym z prawdziwego zdarzenia. Leszek Laszkiewicz ma ogromny wpływ nie tylko na budowę projektu JKH GKS Jastrzębie, ale również na szatnię i rzecz jasna atmosferę, jaka w niej panuje.

Zresztą transfery w Jastrzębiu zawszę są przemyślane i w większości trafione. W klubie znad czeskiej granicy wymaga się przede wszystkim od obcokrajowców. Więc jestem przekonany, że trener Róbert Kaláber na nowo poukłada hokejowe puzzle i włączy się do walki o medale.

Natomiast w Toruniu kontynuują fiński kierunek, zatrudniając na ławkę trenerską Teemu Elomo, jak również fińskich zawodników. I bardzo dobrze rozumiem działaczy z Torunia, że ponownie obrali tę drogę, bo poprzedni sezon potwierdził, że to dobra decyzja. Udział w finale Pucharu Polski jest naprawdę dużym sukcesem.

Mieszanka zawodników z Finlandii, Ukrainy, Estonii, Łotwy oraz polskich młodych, a także doświadczonych zawodników zapowiada się bardzo ciekawie. Wydaje mi się, że szczególnie z Torunia będzie ciężko wywieźć komplet punktów. Każdej drużynie.

Ważnym, o ile nie najważniejszym wydarzeniem przed sezonem PHL, jest udział w rozgrywkach klubu z Sanoka. Lokalne środowisko hokejowe, działacze i włodarze miasta stanęli na głowie, aby przystąpić do rozgrywek po tym jak z główny sponsor - firma Ciarko zrezygnowała ze wsparcia finansowego.

I całe szczęście, że tak się stało, bo hokejowe środowisko - już przecież ubogie - nie może pozwolić sobie na utratę kolejnej hokejowej drużyny. A tym bardziej w miejscu takim jak Sanok, w którym kibice zawszę licznie przychodzą dopingować swoją drużynę. To fani, którzy naprawdę żyją hokejem.

A plan w Sanoku na budowę ciekawego zespołu z pewnością jest. Jeżeli w przyszłości pojawi się kolejny młody zawodnik pokroju Bukowskiego, to będzie to najlepszy znak, że warto walczyć i wspierać lokalne inicjatywy. 

Cieszy również fakt, że po problemach natury organizacyjno-finansowej do rozgrywek przystąpią drużyny z Nowego Targu i Sosnowca.

Teraz nie pozostaje nic, jak czekać z niecierpliwością na rozpoczęcie nowego hokejowego sezonu, który zapowiada się bardzo ciekawie. Sezonu, w którym bardzo ciężko wskazać jednoznacznie faworyta do złota. Na razie przedsmakiem tego, co czeka nas w nowym sezonie będą sparingi, które w jakimś niewielkim stopniu dadzą przedsmak tego, czego możemy się spodziewać już we wrześniu.

Grzegorz Piekarski (ur. 19 grudnia 1978 roku). Obrońca i wielokrotny reprezentant Polski. Występował pięciokrotnie na mistrzostwach świata w barwach biało-czerwonych. Przez całą swoją karierę reprezentował 11 klubów (Olimpia, KTH Krynica, Zagłębie Sosnowiec, Podhale Nowy Targ, GKS Katowice, TKH Toruń, Unia Oświęcim, Comarch Cracovia, GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie) w tym jeden zagraniczny (MsHK Żylina). Zdobył osiem medali Mistrzostw Polski: cztery srebrne i cztery brązowe. Obecnie ekspert TVP Sport i felietonista Hokej.Net.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 3

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • Hokejowy1964
  2022-08-07 20:45:02

  Ciekawy felieton, jednak mam wrażenie że Panu Grzegorzowi "zapodział się" gdzieś akapit omawiający wzmocnienia u Mistrza Polski bo poza przedłużeniem kontraktu przez Profesora w felietonie cisza o naszych wzmocnieniach :). Z drugiej strony - niech oni sami przemówią na lodzie- tak będzie najlepiej.

 • Andrzejek111
  2022-08-08 09:41:16

  Co to za polski klub ta Olimpia?

 • operatorSJZ
  2022-08-08 09:53:03

  "okiem" byłego zawodnika i od razu akcją z Kralem mi się przypomina

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • wpv: @redgar, jest ustawiona liga mistrzów na dzisiaj, ze względu, że polskie drużyny w niej dzisiaj występują
 • omgKsu: Paski mogą dostać bencki jak Szwedzi zagrają na maxa , ale za to Gksu Katowice niestawiałbym na straconej pozycji.
 • Luque: Liczę, że Katowice zrobią ku ku ekipie od Pana Kartkówki ;)
 • hubal: sam Kapi pie3dolnie że 3 tory
 • hubal: a Grześ że 4y
 • Polaczek1: Jest gdzieś w internetach mecz ?
 • Simonn23: jest i Kevin treneiro ;D
 • rdietrich: http://onhockey.tv/
 • Arkos_Snk: pokazują na Polsacie Sport News
 • jastrzebie: Nasi sędziowie są gościnni w CHL.
 • Prawdziwy Kibic Unii: VRC na rezerwie JS nie gra ale u nas nie zostali …
 • hanysTHU: Przewagi aż oczy bolą.
 • hubal: Giełda dostaje od Madziarów? toż to koniec świata
 • hubal: Gieksa "
 • wiemswoje: Jeżka granie to co najwyżej się nadaje na naszą PHL do tych lepszych mu sporo brakuje. Aż oczy bolą jak chłopa potrafi odpuścić
 • hanysTHU: Żujo i żujo i przeżuć nie mogo...
 • wiemswoje: 15 min grania drugiej tercji Cracovia bez celnego strzału..
 • hokej_fan: Ale ze gumożujca zjechał żelka
 • statys: Czarna rozpacz... jest tyle dobrych klubów w Europie, polskie nie muszą grać w CHL, nie ten budżet, nie ci zawodnicy, niestety.
 • gieksa76: Brawo GIEKSA za walkę za rok będzie lepiej
 • Unikatowy99: Skoro przeciętni Węgrzy ograli Katowice my również to zrobimy w niedzielę
 • gieksa76: Tak jak w ostatnich pięciu meczach
 • gieksa76: sorry 7 meczach
 • Unikatowy99: Jeżeli chodzi o liczbę naszych porażek z Katowicami to chyba 8 albo 7 pod rząd
 • hanysTHU: Nie ma to jak grać u siebie...
 • Hokejowy1964: Pel52 następnym razem napisz przed tym jak będziesz robił jakieś zakłady to może postawisz inaczej....
 • szajbu: GieKSa wygra teraz na wyjeździe
 • Luque: Kato przegrać z Magikiem to normalnie wstyd ;P
 • uniaosw: 111 czekamy
 • Prawdziwy Kibic Unii: Uniaosw prosze Cie zakoncz te plotki bo to juz jest nudne nikogo na tym etapie nie bedzie
 • rober03: Niektórzy napiszą wszystko żeby tylko tu w jakiś sposób zaistnieć. Z początku było to nawet śmieszne ale teraz to pie..przenie delikatnie mówiąc trochę irytuje.Coz demokracja nic nie poradzimy nie bluzga nie obraża a za głupie pisanie niestety nie banują
 • uniaosw: Liczba 111 oznacza plotkę?
 • Andrzejek111: O co chodzi?
 • uniaosw: Spokojnie Andrzejku nie o Ciebie 😁
 • hanysTHU: #inzupawetrust
 • hanysTHU: Co tam piszecie, że co?
 • emeryt: uniaosw dopisz jeszcze że def i czeka na wize,chłopy tak trudno poszukać na ellite o kim uniaosw pisze...?
 • emeryt: Zetik solenizant...zatem mały quiz kochani...w trakcie krórego meczu Zetik pokazał doope zgromadzonej widowni?
 • emeryt: a tymczasem Michalovce pożegnały 2 stranieri zza oceanu,ciekawe czy byli to ludzie Coolena
 • uniaosw: Eme odpuść
 • uniaosw: Podpisze to im gul dopiero skoczy 😁
 • emeryt: taaa,jeszcze meczu w tym sezonie nie zagrał
 • rober03: Od jutra zaczynamy pisać że nowy stranieri tuż tuż. Poczekam parę miesięcy może ktoś przyjdzie to będę się chwalił jaki to zorientowany jestem 😁
 • uniaosw: Jak tak dalej pójdzie z wizą to może temat upadnie i Zupa nie będzie przesolona
 • uniaosw: Eme no nie zagrał ale słuchy chodzą o kontrakcie miesięcznym może to wzmocnienie na puchar kontynentalny
 • unista55: Miesięczny kontrakt haha? A może jednomeczowy? Nic z takich grajków nie ma, co przychodzą w trakcie sezonu, nic nie grali wcześniej, nie znają drużyny i nie wiadomo, czy w formie fizycznej. Jeżeli to będzie def, to kto ma mie grać, któryś Noworyta? Cały sezon zapieprzają, a na Kontynentalny usiądą na ławie, bo jakaś gwiazdka wskoczy?
 • emeryt: nie zagrał ale wzmocnienie hmmm a to ciekawe
 • emeryt: znowu magia cv...
 • walcowy: gks ma 1 formację. ktokolwiek z niej złapie kontuzje to wiecie
 • walcowy: Myślę ze Toruń ICH WTEDY OGRA
 • uniaosw: Miesięczny kontrakt testowy dla poprawki ale ja nic nie wiem
 • emeryt: fajnie gra Jakobsons,ambitny twardy nieustepliwy,hybryda Bezuski
 • emeryt: chodzi az miło patrzeć,widac że przyjechał tutaj do pracy a nie odcinac kupony
 • uniaosw: A Ahopleto? Bardzo inteligentny napadzior plus szybka jazda
 • emeryt: klasowy grajek,dużo widzi
 • Arma: tyle że to nie jest grajek na 4 piątke
 • emeryt: jego asysta w Toruniu stadiony świata
 • Arma: Aż się przypomina Trandin w 4 piątce.
 • Prawdziwy Kibic Unii: Kto ma 4 piatke ….ale Ahopelto juz gra w drugiej
 • Prawdziwy Kibic Unii: Wg mnie to Teddy nie ma dobranych partnerow
 • Prawdziwy Kibic Unii: Bo Denys rozrabiaka do Kowala i Krzemyka pasowal jakos tak robil miejsce dla technicznych ..
 • Prawdziwy Kibic Unii: Ale wtedy kto w 4 piatce…?
 • Prawdziwy Kibic Unii: Moze Soltys Teddy i ktos jak VRC …
 • emeryt: Snikers nadal bez kontraktu,kontuzja?
 • emeryt: w Danii uznana marka,troche dziwi że nikt z nim nie podpisał
 • omgKsu: ŁYSZCZARCZYK dzis szaleje na zapleczu czeskiej , na chwile obecną 4bramki po 2t w meczu ze Slavia Praga
 • emeryt: VRC 8 meczów 7pkt w piratach
 • uniaosw: Ahopelto-VRC-Skinnars ajajaj ale by to żarło
 • emeryt: ooo Panie
 • uniaosw: Padakin z bliźniakami też, podobna jazda na łyżwach i mocno na kiju
 • Prawdziwy Kibic Unii: No to mamy podpowiedzi …
 • Prawdziwy Kibic Unii: A ja bym zostawil finow z Dziubkiem i Teddy ze szwedami Alex z Cichym i Soltysem Padakin z Deniskiem i Kowalem np a Krzemien i juz za duzo …napastnikow nie wymyslimy tego bo kogos bysmy skrzywdzili …ale ktos z tego grona mile widziany skoro Rudolf narzeka na waska kadre :)))
 • hanysTHU: I Juha.
 • hubal: a medale już rozdane ?
 • rober03: Fajne plany i marzenia. Czy realne obym się mylił ale chyba nie. Ktoś by musiał chyba głęboko sięgnąć do portfela żeby to ogarnąć a żadnego profesora chętnego żeby czek wypisać niestety w Oświęcimiu nie widzę
 • Prawdziwy Kibic Unii: Rober03 nam wystarczyłoby mrugnięcie finansowym okiem Pana Sołowowa …tak blisko a tak daleko…oczywiście z zachowaniem Naszych Prezesów aktualnych
 • rober03: Cóż on niestety nie czuje hokeja woli zapach benzyny a faktycznie mógłby pozamiatać w lidze o nawet tego nie poczuć 😁👍
 • Zaba: Nie tylko benzyna... Mało kto pamięta (wie?), że Syntos przez lata był sponsorem Austrii Wiedeń. Nawet był na koszulkach.
  https://www.cksport.pl/pokazWiadomosc/22214_klub_sponsorowany_przez_lata_przez_kieleckiego_miliardera_stanal_na_skraju_bankructwa.html
 • Zaba: *Synthos
 • J_Ruutu: Marzy się wam dobry pan który kupi Unii mistrzostwo? Bo przecież co to dia niego :D
 • Prawdziwy Kibic Unii: Marzy sie nam zeby możni tego Kraju spojrzeli w dół i wyciagnęli palec lokalnie do każdego klubu w Polsce
 • hokej_fan: Prawdziwy Kibic Unii. Jeśli pan Sołowow byłby rodowitym oświęcimianinem to pewnie by kasę dał. Czy Ty będąc oświęcimianinem ale firmę miałbyś w Suwałkach to sponsorowałbyś miejscowy klub czy Unię? Odpowiedz sobie sam
 • hokej_fan: Jakiego możnego masz z Oświęcimia?
 • hokej_fan: Warszawa, Łódź, Gdańsk i wiele innych nie ma klubu hokejowego na przyzwoitym poziomie a chcesz by małe miasteczka miały bogatych sponsorów , niby skąd?
 • hokej_fan: To co obecnie robi pan Sibik dla naszego klubu, po prostu czapki z głów!
 • Prawdziwy Kibic Unii: Hokej_fan Pan Sibik to nie ma słów czapka z głowy, Pan Sołowow nie sponsoruje nic poważnego a ja miałem na myśli firmy zarabiające w danym mieście czy regionie i właśnie dlatego wspomniałem właśnie w taki sposób Firma Chemiczna jest z Oświęcimia, Fiat Tyski jest Włoski, a Tyskie piwo jest w niepolskiej Grupie itd.
 • AdaM1234: Orientuje się ktoś czy niezbędniki kibica na obecny sezon zostały już wysłane?
 • hokej_fan: Pan Sołowow nie sponsoruje bo nie czuje się Oświęcimianinem, pytałem się ciebie czy ty byś sponsorował klub z innego regionu Polski?
 • hokej_fan: Jak była Firma Chemiczna i prezesem był człowiek z Oświęcimia to kasa była!
 • emeryt: za Ingielewicza też była a chłop z Warszawy
 • Luque: Póki co w PZHLu jest kupa kasy... ale do spłacenia...
 • Unikatowy99: Jutro wskakujemy na fotel lidera tam gdzie nasze miejsce
 • hanysTHU: #inzupawe.trust
 • hokej_fan: emeryt to były inne czasy i to nie była Ingielewicza firma tylko państwowa, więc fajnie rozdaje się nie swoje pieniądze
 • hokej_fan: Pan Sołowow przejmując zakłady zrobił referendum w firmie czy pracownicy chcą dalej wspierać Unię, jaka była odpowiedz załogi? Chyba każdy wie...
 • emeryt: fanie ale za Firmy Chemicznej też były państwowe pieniądze,usystematyzuj bo przeczysz sam sobie,pozdro,bez napinki
 • MarioG76: hokej_fan jakie referendum. O czym ty piszesz, Ty na pewno w tej firmie nie pracowałeś jeśli takie głupoty piszesz. Odnośnie firmy to nikt z pracownikami tam się nie liczył a jak teraz jest to nie wiem bo 15 lat tam nie pracuję.
  Tak tam było dobrze po przejęciu firmy przez tego pana .
 • MarioG76: Że wielu ludzi się wolało zwolnić.
 • hokej_fan: MarioG76 pracuje bardzo długo w Firmie Chemicznej u wiem co mówię,pracownicy podpisywali listy czy są dalej za finansowaniem Uni czy nie! Niestety ludzie myśleli że firma nie będzie finansować klubu to kasa pójdzie na pensje od takie laickie myślenie pracownikow
 • hokej_fan: Emeryt wyraźnie napisałem że za Firma Chemiczna była państwowa więc prezes sponsorował klub za państwowe pieniądze czyli nasze, czego nie rozumiesz? Teraz to firma prywatna właściciel nie jest niestety mieszkańcem Oswiecimia
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe