Hokej.net Logo

Okiem Kojota. Co możesz zrobić, by Krzysiek Maciaś trafił do NHL?

Zdjęcie dla Hokej.Net wykonał Mark Peterson/Prince Albert Raiders
Zdjęcie dla Hokej.Net wykonał Mark Peterson/Prince Albert Raiders

Jako kibice, jesteśmy najczęściej obserwatorami tego, co poczynają zawodnicy i włodarze. To podobnie jak w polityce, tyle że jeśli w hokeja nie umiesz, to tracisz robotę. Oczywiście mamy jakiś tam pośredni wpływ na to, co dzieje się z naszymi ulubieńcami. Kibice przestaną chodzić na mecz drużyny NHL – ta się przeniesie albo po prostu przestanie istnieć. Kibice przestaną chodzić na mecz drużyny THL? Ta może i tak dostanie dotację i nie będzie musiała się przejmować tym, czy ktoś przychodzi na mecz. Dążę do tego, że możemy zrobić różnicę. Wyślijmy wspólnie Krzyśka Maciasia do NHL!

Dał nam przykład Pat Rokicki, jak naciskać mamy

Kilka lat temu, gdy wszyscy czekaliśmy na to, co najlepsza liga świata pocznie z grającym wówczas w lidze OHL Alanem Łyszczarczykiem, redaktor Rokicki słusznie stwierdził najwyraźniej, że od siedzenia to można najwyżej dostać hemoroidów. Zakasał więc rękawy i wysmażył post na platformie Twitter, gdzie zachęcił jeden klub NHL do pozyskania „Łychy”. Następnie po kolei nominował kolejnych kibiców z Polski, by ci zarzucili portal społecznościowy wpisami o polskim napastniku w ten sposób kreując ruch w sieci, który prowadził do młodego zawodnika.

Oczywiście, że już w momencie pisania artykułu usłyszałem grono ekspertów i kanapowych strategów mówiących „no i gówno z tego wyszło. Kojot”. Łyszczarczyk nie dostał się do najlepszej ligi świata, a obecnie odrzucił chyba propozycje zza granicy, by kontynuować karierę w barwach GKS Tychy. Niemniej na polskim hokejowym Twitterze było o nim głośno, kibice z Ameryki Północnej również mieli okazję natknąć się na wzmianki o naszym zawodniku. Od razu odpowiadam na pytanie skąd u mnie optymizm, że ktoś z USA lub Kanady czyta rzeczy od polskich kibiców hokejowych? Jeśli wiralowym stał się mój wpis, gdzie zagroziłem, że przestrzelę sobie jaja pistoletem do gwoździ jeśli Utah Hockey Club dostaną pierwsze miejsce w nadchodzącym drafcie, to merytoryczne wpisy o zawodnikach mogą z pewnością dużo więcej.

Wysłanie Krzyśka do NHL to tylko część planu

Podczas tegorocznych MŚ Elity raczej mało kto spodziewał się, że nasza reprezentacja wygra ten turniej. Ba, jeśli ktoś wykonał taki zakład u bukmachera, to stawiając nawet 100 zł, w razie wygranej, mógłby o końca życia produkować gazy w element umeblowania służący do siedzenia. Czy powstrzymało to polskich kibiców od tłumnego przyjścia na mecze, kibicowania i zwrócenia uwagi fanów tych najlepszych ekip? Ani trochę. W ten oto sposób bardzo wielu Szwedów, Norwegów i Kanadyjczyków dowiedziało się, że w kraju niedźwiedzi polarnych i mamutów jest liga, są zawodnicy i jest zainteresowanie. Udział kadry był jedynie jednym z elementów promocji, na który złożyliśmy się wszyscy.

Na to właśnie zapewne liczy Rokicki pisząc na Twitterze do wszystkich ekip NHL. Nie pytajmy zatem, co Patryk może zrobić dla Maciasia. Spytajmy co my możemy zrobić dla naszego największego hokejowego talentu od czasu Mariusza Czerkawskiego.

Spamuj, truj, reprezentuj

Po pierwsze wykorzystaj swoje zasięgi, jakie by one nie były, do zwiększenia popularności naszego zawodnika. Oczywiście, bramki zdobyte w kadrze zrobią robotę, ale do ludzi z NHL bardziej trafiają osiągnięcia dokonane na ich ziemi. Wchodzimy zatem na profile Prince Albert Raiders, obecnej ekipy Krzyśka i szukamy zdobywanych przez niego goli (a trochę ich było). Udostępniamy, chwalimy, dodajemy polskie flagi. Fakt, że Polska nie kojarzy się z natłokiem talentu hokejowego nie pomaga, ale jeśli oznaczeń biało-czerwonych będzie coraz więcej, to przestaniemy się kojarzyć jedynie ze szpachlowaniem bitych aut i przekręcaniem liczników w passerati a dołączymy w końcu do mapy miłośników najlepszego sportu na świecie

Wykorzystajmy porażkę piłkarzy

Nie znam się na piłce nożnej ani troszkę, ale obejrzałem radosną twórczość naszych kopaczy. Przez chwilę było mi smutno, bo wiadomo - „niby człowiek wiedział, a się łudził”. Po chwili jednak dotarło do mnie, że skoro im nie zależy (a ewidentnie mają tę kadrę gdzieś), to trzeba na ich plecach promować hokej. Nie bójmy się zatem stwierdzeń w social mediach, że „piłkarzom nie zależy, ale hokeistom tak”, albo że mamy w naszym świadku takiego Lewego, ale z chęciami. Tak, słyszę was, zagorzali kibice kadry, którzy już rzucacie we mnie inwektywami obraźliwie określającymi pracę ciałem.

Nie zmienia to faktu, że każdy z was przynajmniej uśmiechnął się na widok memu, który mówi, że gdyby Milik strzelał do Tupaca, to dziś raper miałby 58 lat. Tak więc darujmy sobie jakieś udawane sentymenty i wykorzystajmy fakt, że piłkarzom się nie chce. Krzyśkowi się chce, więc oznaczajmy, hasztagujmy wszystko co związane z piłką i piszmy o młodszym z braci Maciasiów. Czy jest to pozyskiwanie elektoratu negatywnego? Z całą pewnością, ale kibice piłki nożnej potrafią być lojalni i oddani jak mało kto, a takich w hokeju nigdy za wiele.

Oznacz, przekierowuj, decyduj

Pozostaniemy w temacie mediów, bo cały czas mówimy o kibicach przebywających w ojczyźnie, w której prąd drożeje mimo, że wszędzie indziej tanieje. Dziennikarzy hokejowych o dużej renomie jest wiele, ale znajdźmy w Internecie takich tuzów jak Elliott Friedman, Greg Wyshynski, Craig Morgan czy Kevin Weeks. Są to luzie o potężnych zasięgach, insiderskich informacjach i niesamowitym szacunku w społeczności. Niech pod ich wpisem znajdzie się cokolwiek o Maciasiu. Napiszą, że Jason Woll z Toronto podpisał nowy kontrakt? Dopisz, że tego samego życzysz Krzysztofowi Maciasiowi z Prince Albert Raiders. Napisz cokolwiek pozytywnego, by nazwisko Maciaś już niedługo stanowiło wyzwanie dla czołowych komentatorów hokejowych, jak nazwisko Aśki Jędrzejczyk stanowiło wyzwanie dla Dany White’a i Bruce’a Buffera. Jeśli myślisz, że nie masz wpływu robiąc takie rzeczy to pomyśl o tym, w jaki sposób popularność zdobyła ostatnio „hawk tuah girl” jeśli nie ustawicznym pisaniem o niej? Jakim cudem ciągle mówimy o Davidzie Beckhamie, piłkarzu który poważnie nie grał od tysięcy lat? Bo się o nich mówi. Oczywiście, Krzysiek to żaden celebryta, ale zdecydowanie osobowość. Mówi świetnie po angielsku, więc wytnij fragment jego wypowiedzi albo wrzuć uśmiechnięte zdjęcie. Gość zachęca do patrzenia na niego i słuchania jego wywiadów  trzeba to tylko pokazać.

Kojot, a ty nie decydują czasem umiejętności?

Tak, ale nie tylko. Łyszczarczyk nie dostał się do NHL i być może brakowało mu umiejętności. Trzeba jednak pamiętać, że draft to także konkurs popularności. Dla porównania (dziwnego, ale ja inaczej nie umiem), gdy co roku odbywają się castingi do Dallas Cowboys Sweethearts czyli cheerleaderek drużyny Cowboys z NFL, to taniec to jedynie część ich CV. Są one lustrowane pod kątem edukacji, wypowiedzi a nawet błysku w oku i codziennych zajęć.

Dużo trudniej jest zyskać pełen obraz zawodnika, który przyjechał do Ameryki Północnej z dalekiego kraju. Tak więc musimy im w tym pomóc. Trzeba wrzucić Krzyśka jak się uśmiecha, jak mówi coś śmiesznego, cokolwiek. Jeden z czołowych dziennikarzy pisał do mnie w zeszłym roku pytając o Maksymiliana Szubera ponieważ informacji o nim było tak mało, że dzieciak mógł zniknąć. Jeśli ktoś spyta mnie o Krzyśka to zrobię wszystko, by przedstawić go jako Thermomixa wśród napastników i Rolexa wśród osobowości, ale póki tak się nie stało  wszyscy „spamujmy” media zachodnie jego osobą. O Alanie Łyszczarczyku tak czy siak wiedziano zbyt mało, było o nim zbyt cicho a to utrudnia agentom zadanie.

Co ty zrobiłeś, Kojot?

Prawdę mówiąc, ciągle niewiele. Zainspirował mnie Patryk, który dzielnie ciągnie lokomotywę na stację Maciaś w NHL. Obiecuję poprawę i zmotywowany przez Patryka, zamierzam truć lidze o istnieniu rodaka, z którego dumny jestem jak jasna cholera.

Zawsze coś możemy. Jesteśmy zepsuci przez polski hokej i mamy w głowie przekonanie, że nie mamy wpływu na hokejowe podwórko. Otóż mamy i mieć musimy. Jeśli uda nam się wspólnymi siłami przyczynić się do tego, że Krzysiek zagra w NHL, wszyscy sobie o nas przypomną, znowu będziemy mieć niedzielnych kibiców, piknikowców i przyszłych zapaleńców.

Kibice piłkarscy czekają na to, by dowiedzieć się o hokeju, o sportowcach, którym się chce i którzy nie wykonują potrójnego salta z fikołkiem i stójką na fiu*** kiedy ktoś zmierzwi im włosy łokciem.

Liczba komentarzy: 16

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • mario.kornik1971
  2024-06-25 00:22:47

  ale leje wodę

  • kaem-k1
   2024-06-25 07:37:36

   Myślę, że dużo racji jest w tym co pisze. Nie marudź tylko daj lajka, nic Cię to nie kosztuje.

  • kijek
   2024-06-25 22:09:04

   Facet pier.... jak poparzony. Porównuje zaciąg do cheerleaderek do draftu do ligi. To może Maciaś niech komuś loda zrobi albo du.. wypnie to się załapie? Taka możliwość dostania się do cheerleaderek też jest.
   Draft to nie konkurs popularności, kto ma ile lajków. Sztaby szkoleniowe patrzą na jakość, a nie ile wpisów jest na twitterze. Już szybciej aspekt ekonomiczny może byłby brany pod uwagę, ale ilu Polaków kupuje bluzy po 175 USD za sztukę?
   A tekst o kibicach piłkarskich to już totalne dno :D Mogą się brechać z Milika ale Maciasia maja głęboko w czterech literach.

 • agiejkin1
  2024-06-25 11:56:39

  Panowie panie z innej beczki naszego Podhala już raczej nie ma tylko czekać na info o rozwiązywaniu kontraktów😭😭😭

  • narut
   2024-06-25 13:11:26

   na jakichś, nie daj Boże (!), realnych przesłankach to opierasz (piszesz), czy to tylko taki już tradycyjny obrządek względem Podhala ?

 • narut
  2024-06-25 13:09:11

  super by było gdyby się udało, choć szanse ma jakie ma - niemniej warto go i nasze kibicowskie pragnienia wesprzeć w taki chociażby spsób jaki nam sugeruje Kojot, także Panowie do roboty (!) a z innej beczki - ciekawe w jakim klubie wyląduje, bo póty co cisza, nie wiem czy ma jeszcze szansę na jeden sezon w WHL - realne szanse bo że teoretycznie takie mam to zdaję sobie z tego sprawę.. a jeśli nie tam to fajnie by było aby zagrał w jakimś dobrym w dobrej lidze seniorskim klubie, zdobywał swoje kolejne szlify, swój talent szlifował... tak czy inaczej trzymam jak mogę za Krzyśka (!)

 • agiejkin1
  2024-06-25 13:33:12

  Narut nie moge powiedzieć od kogo wiem ale uwierz mi że jest kupa i to straszna kasy brak MMKS kładzie swoje kłody łącznie z panią Natala czarne chmury wiszą i to bardzo

  • Tomunio82
   2024-06-25 14:26:29

   Jesli Ma jebn,ac, to teraz... Nie w sezonie...
   Przykre...🥺🥺🥺😔😔😔

  • narut
   2024-06-25 14:44:33

   tak jak napisałem - nie daj Boże (!) bo to byłby coś nie tylko w samo Podhale ale i w cały calusieńki polski hokej.. na takie straty nas nie stać (!)

 • agiejkin1
  2024-06-25 16:24:35

  Narut wkrótce będzie oświadczenie klubu i dowiemy się kto rozwiązał kontrakt ale raczej całą mocna grupa zawodników wtedy dowiecie się dlaczego ja nie mogę tego napisac

 • szop
  2024-06-25 17:04:40

  pozyjemy zobaczymy tylko ciekawe na kogo wyjdziesz jesli to nieprawda

  • agiejkin1
   2024-06-25 19:03:28

   Na chwilę obecną jest tak jak mówię,też jestem kibicem szarotek i to bardzo boli co się dzieje pani Natala wraca do klubu jakby nigfy nic się nie stało i śmieje się w oczy wszystkim.Obecny prezes KH też ma wszystko w nosie i myśli o podaniu się do dymisji jest taki bajzel że nawet kibice sobie sprawy nie zdają.Oby było tak że moi informatorzy się mylą wtedy wszystkich przeproszę ,ale wiem że się nie mylą są w tym od środka.

  • szop
   2024-06-25 19:07:20

   nie strtasz nie strasz bo sie ......

  • Tomunio82
   2024-06-25 20:21:35

   Szopie, jesli podpisywali Bo kasa "miala" byc, a nie, ze jest, to moze tak byc Jak kolega pisze....
   Poczekajmy....

  • szop
   2024-06-25 20:42:28

   jeśli lub moze byc mnie nie przekonuje stanie sie uwierze

 • szop
  2024-06-25 19:08:59

  nie mmks to co innego sa inne mlodzi w Polsce

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • hubal: fenks eme
  szefu pisał , że Ty też
 • Szefu: Hejka będziemy pracować tak żeby każdy mniej więcej przepracował tyle samo godzin i tyle samo siedział w domu. Zaczęliśmy dzisiaj 2 hale działają na 100%. Reszta na razie stoi do 3 tygodni chcemy uruchomić 3 hale największą. A część sprawnych maszyn pozostaje bez hali szef szuka hali na tymczasowe wynajęcie dopóki nie odbuduje spalonych hal. Tyle co wiem na chwilę obecną. Najważniejsze że nikt pracy nie stracił i nie straci.
 • emeryt: to dobre wiesci,zwykle konczy sie to zwolnieniami przynajmniej na czas jakiś...Pan Klęczar dobry czlowiek
 • emeryt: a tymczasem...pojawiła sie rozpiska sparingów klubów thl,dzęki kochani z HN
 • Luque: Sanok ma tylko jeden sparing rozpisany...
 • emeryt: ale jest też wyraźny sygnał Pani Prezes ze wystartujo w lidze
 • emeryt: skromnie ale wystartujo...
 • emeryt: wie ktoś czy NT uregulował już zaległosci?
 • szop: wciąż zalegają
 • HokejfanNT: Koniec hokeja w Nowym Targu !!!!zapiszcie zapamiętajcie.
 • szop: ale ty g.l.u.pi
 • szop: napewno z mmks he
 • RodrigoFlorin: szop powiem tak
  bizub nie będzie nr1 a pzu przelało na zaległości
 • Padaka77: https://podhaleregion.pl/na-komisji-sportu-o-terazniejszosci-i-przyszlosci-pilki-noznej-i-hokeja/
 • Padaka77: Rodrigo ponoc częśc zaległości, raczej bym spokojnie jeszcze poczekał z takimi informacjami bo dalej licencji brak i informacji że sponosr jest.
 • mały hokeista: Rodrigo nick sobie z wcześniejszego zmieniłeś bo za dużo osób Cie zna haha, co do pierwszego jak i drugiego słabe masz info
 • Blizzy: Kadra stranieri Comarch Cracovii na sezon 24/25 to 6 Szwedów, 1 Kanadyjczyk
 • emeryt: straszne kłótnie w tym NT,konflikty interesów,wzajemne animozje,może przerwa w THL na czas jakiś uzdrowiłoby nieco sytuacje...
 • szop: zareba sabotazuje Podhale od dluzszego czaSU z Natalka kto nie wyslal dokumentow do PZU
 • szop: a raczej przez kogo nie zostaly wyslane na czas
 • emeryt: spółki skarbu państwa wycofujo sie ze sponsoringu...no mosz
 • emeryt: taka Stal Mielec straciła i PGE i PZU ,dubeltowo
 • emeryt: z Lubina za chwile zawinie sie KGHM
 • Arma: Sponsorzy przychodzą i odchodzą, naturalny cykl życia w sporcie
 • Andrzejek111: Sytuacja, w której politycy decydują który klub dostaje miliony z państwowej (naszej) kasy jest conajmniej niezdrowa.
 • narut: póty co sponsorzy bardziej odchodzą aniżeli przychodzą - w ogólnym bilansie...
 • emeryt: Andrzeju ale taka sytuacja miała/ma miejsce od zarania dziejów
 • Luque: To jest raczej odpowiedź rynku na to jaki bigos został nawarzony...
 • Arma: Jeśli chodzi o hokej to sponsorzy ciągle przychodzą ale nie są aż tak duzi jak PZU czy kopalnie, przez co mniej docenia się takich ludzi bo jak odejdą to budżet niewiele straci.
 • Luque: Przebijanie się polityków w socjalnym rozdawnictwie zawsze w końcowym rozrachunku zostanie przerzucone na społeczeństwo, które nie jest świadome tego że jest sponsorem tego rozdawania...
 • narut: na propagandę trzeba łożyć, politykom to się opłaca Luque..
 • Luque: Druga strona medalu jakby policzyć ilu jest tzw. urzędników w kraju, którzy niczego nie produkują a trzeba im płacić pensję i emerytury to możnaby się pewnie nieźle zdziwić... to też są konkretne koszty
 • szop: jak ktos myslal ze rzad mu cos moze dac no to wybaczcie to wszystko sobie i tak od Nas biora rzad nie ma nic oprocz naszej kasy Naszej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • szop: wystarczy zeby do polityki szli tylko milionerzy albo multi jak w USA korupcja rodem z pis wykluczona na wstepie
 • Luque: Szopie żebym nie był gołosłowny to tzw. nowy rząd przyklepał z poprzednim 800+, a sam wprowadził podwyżki dla nauczycieli i powiększył deficyt z 165 na 185 mld, mówi Ci to coś?
 • szop: niestety na Podhalu same pisiory a to tez nie pomaga
 • Luque: Szopie kiedy mój dobrowolny zus, powrót dk starej zryczałtowanej składki zdrowotnej i paliwo po 5,19 zł? Ciemny lud pyta...
 • szop: podwyzki dla nauczycieli to sluszna inicjatywa
 • szop: 800 + pisu tez
 • szop: ale tylko dla pracujacych powinno byc nie dla patoli
 • szop: a jak pis i m.i.n fundusz sprawiedliwosci itp byloby lepiej
  wystarczylo zeby nie kradli no ale to sie im nalezalo przeciez
 • Andrzejek111: Naprawdę Szopie sądzisz, że jak Brown ma 10 milionów to nie chce jedenastego?
 • Luque: Szop zbytnio nie kuma że jedni złodzieje zamieniają się z drugimi...
 • szop: wiem ze dla wyborcow pisu a raczej wyznawcow to nic wielkiego no ale bo przeciez wszyscy kradna a konfederacja to po jednych pieniadzach z pisem
 • szop: Luq nie zaskoczyl mnie Twoj wpis ale mafia nigdy jeszcze nie byla rzadem :) wazne ze wy rozumiecie ja wole w ten sposob nie myslec
 • szop: wiec dla was moge nie rozumiec :)
 • Luque: Ty chyba masz 18 lat że nie pamiętasz co oni wyprawiali w czasach swoich 8 lat rządzenia...
 • szop: a Ty chyba jestes ulomny ze sadzisz ze bylo gorzej jak teraz :D
 • szop: wspolczuje ale pozdrawiam trzeba byc de....em zeby tego nie widziec :)
 • Luque: Fakt roczniki lat 80 to de...le że wyjeżdżali masowo za granicę z tej zielonej wyspy... drugiej Irlandii ;)
 • szop: bylem za granica
 • emeryt: oo coś o tuskaszence głośniej...Polska to aktualnie jedyny kraj w tzw europie gdzie aresztuje sie przeciwnikow politycznych
 • szop: moge byc dla Ciebie [****] malo mnie to interere
 • emeryt: a dlaczego tuskaszenko nie zlikwidował socjalu,przeciez sie nim tak brzydzil hmm?
 • Luque: Oj a to dlaczego uciekłeś z "zielonej wyspy" :/
 • szop: eme przyklady kogo
 • emeryt: socjal to normalna forma pomocy państwa na zachodzie
 • szop: Luq az tak dobrze sie nie znamy :D ale wracam na Nia regularnie niedawno wrocilem
 • Luque: Socjal rozleniwia eme...
 • Luque: Regularnie wracasz czyli nie pracujesz w PL...
 • szop: pracuje
 • szop: skad wysuwasz te wnioski
 • szop: jestem zatrudniony rowniez w PL
 • szop: place podatki i tu i tam i wiem ze socjal jest konieczny i wiem jaki socjal jest za granica ale tam nie kradna jak PIS
 • emeryt: Luq a życie ma polegac na zap.laniu...?mam inno filozofie zycia,złodziei zamykać,potrzebujacym pomagac,szumowiny palowac...np te szumowiny co pojechaly lżyc Polskim żołnierzo przy granicy z Bialorusio
 • Luque: To po co ta zagranica skoro tutaj było wtedy tak dobrze, a jak odkręcałeś kran to leciał Johnny Walker...
 • szop: i np stac ich na socjal dla bezrobotnych wystarczy ze jestes obywatele tego kraju masz socjal do konca zycia
 • szop: po to zeby mogl sobie zadac to pytanie :)
 • szop: hej przygodo jak to mowia rozumiesz
 • szop: czy Twe widelki tolerancji tego nie puszczaja :D
 • Luque: Eme rozumiem że Ci potrzebujący skaczący przez płot lub płynący na łódkach to też socjal rozdawać...
 • Luque: "Hej przygodo" czyli chcę więcej zarabiać bo u Nas wysokie bezrobocie, pisz normalnie jak było, nie musisz nikomu wciskać kitu
 • szop: socjal nalezy sie glownie obywatelom bezrobotnym itp a nie ze tracisz prace a masz bezrobocia od 3 do 6 miesiecy a nieroby z dziecmi pijaki i patola ma na dziecko 800
 • szop: co miesiac
 • Luque: Na zachodzie też tylko tym pracującym rozdajo? Jakoś mam inne informacje od swojej rodziny, znajomych czy nawet kontrahentów...
 • szop: czyli jednak nie miesci sie :)
 • szop: czlowieku przeciesz pisze ze nie nie umiesz czytac w Belgii masz w zasadzie socjal dozywotni wystarczy ze jestes Belgiem a jak chcesz miec lepiej idziesz do pracy na wakacje kazdy zameldowany w Belgii dostaje 3 kola euro
 • szop: placa tam wiecej od deszczu budowlanka w wakacje nie moze pracowac smieci malowanie pasow latanie dziur dzieje sie w nocy
 • szop: *przeciez
 • szop: i socjalu tam nie zaluja kredyty 0,02 procent
 • szop: tylko rozumieja go inaczej dla pijakow minimu i lenii
 • szop: dla dzieciorobow i patoli mniej
 • szop: dla ludzi wykazujacych aktywnosc zawodowa najwieksze przywileje
 • szop: widzisz roznice?
 • szop: pamietam jak Polacy z Belgii jezdzili do Anglii brac kredyty bo tam nawet do 10000 tys funtow nie scigali :)
 • szop: oczywiscie jak nie pojawiles sie wiecej juz w Anglii
 • szop: bilet w jedna strone :)
 • szop: milo sie gadalo milego wieczoru
 • J_Ruutu: "Shoutbox - wypowiedz się o hokeju"
 • J_Ruutu: Zmieńcie ten nagłówek, bo to pic na wodę.
 • Luque: Szop ciekawe tylko że Ci "hojni" Belgowie nie chcą w 3/4 tych leni i nierobów z nielegalnej imigracji...
 • Luque: Bo rozdawanie pieniędzy tylko za to że żyjesz nigdy nie jest mądre, bo jednak ktoś musi na to zarobić, a zwykle jest to ludność tubylcza...
 • Luque: A z hokejowej beczki to ciekawe co będzie z Cracovią skoro nowy właściciel w Comarchu
 • Luque: Bo w sumie cała ta dyskusja z szopem to wyszła z finansowania sportu ze spółek SP...
 • KopalnianyRyll: Co z Trkulja i Marklundem
 • KopalnianyRyll: Wiadomo coś ?
 • mario.kornik1971: ponoć sprawy formalne
 • Andrzejek111: Minęło osiem dni bez Opery. Nie polecam nikomu.
 • xniebiescyx: Dzisiaj wieści z CH4 lub w poniedziałek jeśli śpią 😁
 • hanysTHU: Jeeeeeszczeee jeeeden!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe