Hokej.net Logo
KWI
19
MAJ
3

Okiem Kojota. Moje "ale" a propos Gali Przeglądu Sportowego

Mirosław Minkina, Krystian Dziubiński, Wiesław Jobczyk.
Mirosław Minkina, Krystian Dziubiński, Wiesław Jobczyk.

Nie podpiszę się pod marudzeniem malkontentów twierdzących, że to straszna lipa, że Krystian Dziubiński nie załapał się do pierwszej 10-tki plebiscytu Przeglądu Sportowego. Fakt, że pojawił się w tym konkursie hokeista to już nie lada wyczyn. To trochę tak, jak gdyby na sportowca roku w USA startował kapitan reprezentacji w bandy („mutanta” powstałego z połączenia hokeja i piłki nożnej). Nie urażę chyba nikogo pisząc, że „Dziubek” dostąpił zaszczytu nie tyle jako znany hokeista, co jako kapitan reprezentacji Polski, tak więc symbolizuje wszystkich zawodników kadry. Są jednak rzeczy w ramach tego konkursu, na które mam szczerą ochotę ponarzekać.

Czy na pewno się należało?

Mam znajomych, którzy naprawdę zadawali mi to pytanie. Kibice piłki nożnej, żużla a nawet dyscyplin okołosportowych jak skoki narciarskie uważali, że hokeiści niczym takim się nie zasłużyli. Trzeba było uświadomić im, co oznacza awans do Elity i czym ta Elita jest. Trzeba było używać porównań do kadry piłkarskiej i kazać kibicom wyobrażać sobie, że odnosi ona jakieś sukcesy, a kapitan jest takim liderem z krwi i kości. Ten argument powoli docierał i w końcu okazywało się, że Dziubiński znajdował uznanie w oczach ludzi z hokejem niezwiązanych.

Więc do czego chcesz się przyczepić?

Na początek muszą polecieć pochwały. Krystian Dziubiński wyglądał na tej gali świetnie, bardzo reprezentatywnie. „Znawcy” dyscypliny mogli spodziewać się zblazowanego, bezzębnego troglodyty, który rzuci się na każdego, kto powie do niego cokolwiek w języku innym niż polski. W zamian dostali jednak świetnie ubranego, świetnie wyglądającego gościa, który wiedział, że jego miejsce jest na tej gali. Zupełnie dobrze wyglądał na tle żywych legend jak choćby Joanna Jędrzejczyk. Odniosłem wrażenie, że czuł się pewnie jak wspomniana „JJ”, a jednocześnie był skromny jak Bartosz Zmarzlik. Na co dzień cholernie zaczepny, nieustępliwy i momentami wredny na lodzie zawodnik (za co go uwielbiam i uważam za naszego Brada Marchanda w najlepszym możliwym kontekście), z całą pewnością przysporzył nam dumy i dał powody do zadowolenia. Zrobił co mógł, by nasza dyscyplina miała godną reprezentację podczas tak szacownego eventu.

Jedną z wielu rzeczy, na których się totalnie nie znam, jest piłka nożna. Oczywiście musiałbym mieszkać na Jowiszu, żeby nie znać nazwiska Lewandowski i tym większą satysfakcję miałem z tego, że Dziubiński wyprzedził piłkarskiego geniusza. Trochę zdziwiła mnie niska lokata Lewego, ale Krzysztof Stanowski napisał na Twitterze, że jego celem na 2024 rok będzie znalezienie się w pierwszej 10-tce najlepszych piłkarzy…FC Barcelony. To trochę wyjaśniło mi status głosowania. Jednak fakty są takie, że Dziubek „pozamiatał”.

Mój problem z hokejową częścią imprezy pojawił się, gdy zobaczyłem z niej zdjęcia. Od razu dodam, że nigdy wcześniej ta gala mnie nie interesowała, a tego rodzaju eventy zawsze omijałem szerokim łukiem. Nie mam nic przeciwko nim, ale po pierwsze ścianki i kreacje mało mnie interesują, a po drugie zdarzyło mi się usłyszeć wypowiedzi ulubionych sportowców co niechybnie dekapitowało moje zainteresowanie tą osobą. Czasami lepiej popatrzeć na osiągnięcia i zdobywane szczyty, a światopogląd sobie wyciszyć i kliknąć „forward”.

Do rzeczy Kojot

Z okazji udziału naszego hokeisty przeglądałem sobie z bólem serca zdjęcia z wydarzenia, a konkretnie tę nieszczęsną ściankę. Ponownie, nie znam się i może, a nawet na pewno, wiele pominąłem i wiele nie zobaczyłem. Rzecz w tym, że o ile zdjęcie samego Krystiana wygląda świetnie, a on jest trochę takim hokejowym Agentem 007, o tyle zdjęcie „grupowe” już wywołało moje mieszane uczucia. Uspokajam zwykłych hejterów gotowych na jakieś obelgi i tym podobne. Nie chodzi mi o wygląd Krystiana, prezesa Minkiny czy Wiesława Jobczyka. Chodzi mi o sam skład tej fotki „klasowej”.

Pewnie wynika to z mojej niewiedzy i ignorancji, ale nie widziałem wielu zdjęć sportowców pojawiających się w towarzystwie członków związków sportowych. Raczej wyglądało to dla mnie jak zdjęcia z partnerkami i partnerami życiowymi, przyjaciółmi czy też innymi sportowcami. Tymczasem Dziubiński pojawia się w towarzystwie prezesa i emerytowanego hokeisty. Promocyjna wartość jest dosyć niewielka.

A co ty byś zrobił, mądralo?

Mam kilka pomysłów. Uważam, że w oficjalnych mediach związku powinno znaleźć się zdjęcie Krystiana Dziubińskiego w towarzystwie żony. Nikogo by to nie zabolało. Wręcz przeciwnie - mam wrażenie, że ludzie chętnie oglądają takie „ciepłe” fotografie.

Drugi pomysł jest nieco bardziej „szalony”, a używam takiego słowa, bo wymagałoby to pomyślunku o naszych Paniach grających w hokeja, co polskiemu hokejowi ewidentnie nie idzie. Dziewczyny muszą robić zbiórki, aby móc jeździć na mecze, za swoją grę dostają uścisk dłoni szefa i uśmiech bąbelka, tak więc docenienie w jakiś ciekawy i dobry promocyjnie sposób byłby czymś. Tak więc, gdyby tak „Dziubek” pojawił się na ściance w towarzystwie kapitan Reprezentacji Polski Kobiet, Karoliny Późniewskiej? Świetna, wymowna fotografia dwóch świetnie wyglądających ludzi wysłałaby w świat polskiego sportu komunikat o treści „tak, istniejemy”. Niestety, jak mówiłem, kobiecy hokej jest zapomnianym bastionem w naszym kraju więc idę o zakład że nikt na ten pomysł nie wpadł.

Drugi pomysł jest dużo bardziej przyziemny. Bo gdyby tak postawić koło Dziubka, na przykład Grześka Pasiuta i Johnny’ego Murraya albo Maćka Miarkę? Albo któregokolwiek z zawodników, dzięki którym będziemy drzeć mordy na lodowisku i przed telewizorami ekscytując się meczami Polski w Elicie?

Okej, obecność prezesa można jakoś zrozumieć, bo to w sumie najważniejszy człowiek w strukturach. Jednak, przy całym szacunku dla dokonań Wiesława Jobczyka, to jego wkład w awans kadry do najwyższej grupy rozgrywkowej jest dokładnie taki, jak mój. Ubiegając pytania niezorientowanych – nie, nie mam wkładu w ten sukces, no chyba, że wliczamy w to krzyczenie "strzelaj!" na cały regulator. Zaryzykuję stwierdzenie, że jeśli już musi być to legenda polskiego hokeja niezwiązana z ostatnimi dokonaniami kadry, to postawiłbym na Mariusza Czerkawskiego, ponieważ jest on rozpoznawalny jako legenda hokeja, ale też z telewizji, biznesu i obecności w social mediach. Będąc sobą (tak więc ironicznie i pewnie prowokacyjnie) postawiłbym też na Krzysztofa Oliwę, ale przypuszczam, że samym wspomnieniem o takim pomyśle spowodowałem u niektórych problemy z nadciśnieniem tętniczym. Ponownie, przy całym szacunku dla Pana Wiesława i pamiętając o walce na lodzie przeciwko ZSRR, nie znajduję uzasadnienia jego obecności przy tej okazji.

Czy to sukces czy porażka?

Sukces. Sukces reprezentacji Polski. Jasne, super byłoby widzieć Krystiana odbierającego wyróżnienie podczas finałowej gali w imieniu reszty chłopaków i personelu działającego wokół kadry, ale hej – w końcu hokeista pojawił się na językach czytelników Przeglądu Sportowego! Zawodnicy nie słyną z reguły z chęci do udzielania wywiadów, pojawiania się na „czerwonym dywanie” i medialnej obecności, więc tym bardziej kapitanowi należą się wielkie brawa za to, jak reprezentował naszą dyscyplinę podczas tego wielkiego wydarzenia.

 

Liczba komentarzy: 15

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • KuzynKSU
  2024-01-08 20:02:13

  10/10.
  Zgadzam się

 • beny77
  2024-01-08 20:05:11

  Racja, ale to pokazuje miejsce naszej dyscypliny. Dalej mentalnie w poprzednim systemie, najważniejsi są zasłużeni działacze. Całkiem inaczej jest w innych dyscyplinach.

 • Janusz99
  2024-01-08 20:16:35

  Mam nadzieję że w 90 plebiscytcie będziemy mogli pochwalić się utrzmaniem w elicie a w wśród nominowanych drużyn będzie Katowicka Gieksa jako zdobywca Pucharu Kontynentalnego . Małymi kroczkami wstąpimy na salony z naszą ukochaną dyscypliną.

 • unista55
  2024-01-08 20:16:35

  Równie dobrze, zamiast Jobczyka mogła tam stać Zawadzka, więc nie narzekajmy :)

  • kesenda.
   2024-01-08 21:37:26

   Hahagaaaaaaaa dobre w H. Uśmiałem sie.

 • Ixat
  2024-01-08 20:22:46

  Zgoda w 100%, szczególnie w kwestii zdjęcia z żoną jak i z kapitanką kadry kobiecej. Hokej trzeba promować na każdej płasczyźnie, a o sportach nietradycyjnie kobiecych jest teraz głośniej w mediach.

 • franek_dolas
  2024-01-08 21:26:39

  Pieniądze jakie PZHL ze sponsoringu Taurona na PLHK to jest śmiech na sali.
  Brakło nawet naszywek na dwa komplety koszul i nie mówimy tu o 20+2.
  Dramat.
  Dopóki związek będzie reprezentował poziom kołchozu lyb PRLowskiego PGRu to nasza dyscyplina nie ruszy z miejsca.
  Za parę lat nue będzie komu grać w reprezentacji.

 • swojak
  2024-01-08 21:29:39

  Jak zawsze (do tej pory ;) ) w punkt.

 • Tomunio82
  2024-01-08 21:50:47

  A co dla polskiego hokeja zrobil czerkawski? Albo oliwa ? Nie rozumiem czemu Tam mieli by byc?. ???

 • J_Ruutu
  2024-01-08 22:03:09

  "Mój problem z hokejową częścią imprezy pojawił się, gdy zobaczyłem zdjęcia z imprezy. Od razu dodam, że nigdy wcześniej ta impreza mnie nie interesowała (...).

  Popracuj kolego trochę nad stylem, felieton to nie gadanie ze szwagrem przy piwku.

  • beny77
   2024-01-08 22:11:19

   Mnie się takie gadanie że szwagrem podoba

 • Union
  2024-01-08 22:16:27

  I po balu mistrzów Pan Krystian jakby nigdy nic, gra w meczu ligowym na najwyższych obrotach. Dodatkowo jeszcze strzela bramkę decydującą o wyniku meczu. Pokażcie mi drugiego takiego Mistrza. Nie ma, nie było.

  • Tomunio82
   2024-01-08 22:44:58

   W Punkt!

  • mar62
   2024-01-10 09:27:54

   Jaki on mistrz Mistrzem było statnio ze 6 lat temu z Cracowią , w tym sezonie może zostać z niczym

 • mario.kornik1971
  2024-01-08 23:31:15

  kojot, chcesz iść pod prąd ale...

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Paskal79: Sawicki ciekawa opcja .... zależy jak się ceni....?
 • Simonn23: Ja napisałem
 • Simonn23: Wywiad z Markiem Zietarą, stąd info
 • szarotekNT: Sawicki juz w gorach jest..Kapica wyladuje u Ziętary w Krakowie...tam ma dom,zona tam mieszka caly czas a syn chodzi do szkoly..za kase Kapicy mozna naprawde sprowadzic nietyzinkowego grajka...ale ja bym sie niezdziwil jakby soe ukázal artykol že zostaje w NT
 • Simonn23: Myślę że dla niego to będzie najlepsza opcja czyli powrót do Krakowa. Choć to raczej będzie wiązać się z brakiem walki o medale (chyba)
 • emeryt: a chłopaki z Sanoka czekajo...
 • emeryt: Biłas,Filipek,Florczak
 • szarotekNT: Eme mysle ze sa juz tez po slowie z Craxa przynajmniek Florczak i Bilas
 • emeryt: też tak myśle,łakome kąski,jeszcze młodzi a już doświadczeni,kadrowicze
 • emeryt: to okienko transferowe wybitnie na dobry piniondz dla ślizgaczy,towaru mało a popyt duży
 • Arma: Bo ostatecznie tylko paru grajków ma wiele ofert do wyboru, reszta dostaje jedną propozycję albo wcale i muszą brać co jest
 • Simonn23: W Mestis do wyboru do koloru
 • Simonn23: https://www.eliteprospects.com/player/395076/joni-airo
 • szarotekNT: Ja bym sie tez bardziej skupil na Ameryce Północnej...przyklady Sadlochy i Szčzerby pokazuje ze mozna tam za stosunkowo mala kase wylowic fajne perelki
 • Simonn23: https://youtu.be/AKDj6Ad2p7o?si=ggEPWL0CwJo5zTUt
 • AdaM1234: Podeśle ktoś link do strony gdzie zakupię bilety na sparing Słowacji z Polską, który odbędzie się w Zylinie?
 • Zaba: Pamiętajcie, zw w obronie musimy zachować jeszcze miejsce dla Kacpra Prokopiaka... Nawet jak będzie na początku popełniał błędy powinien się ogrywać i łapać jsk najwięcej minut. Widziałbym go w 3 obronie z jakimś doświadczonym obrońcą. Tak swego czasu ogrywaliśmy Piatka cz
 • omgKsu: https://www.ticketportal.sk/event/Pripravny-zapas-Slovensko-vs-Polsko
 • omgKsu: Tutaj masz , o ile cos zostało ;)
 • Simonn23: Zaba myślę, że sezon zasadniczy a szczególnie po drugiej rundzie(kwalifikacja do PP) to można, jak najbardziej
 • Zaba: Czy innych młodych naszych obrońców ustawiając ich w parze z Aleksiejewem czy Markiem Cholewą. Sławek Czerwik, który był jednym z najbardziej wysmiewanych (niestety) przez kibiców obrońców juz jako doświadczony obrońca przeszedł taka metamorfozę, że ocierał się o kadrę na koniec kariery
 • emeryt: ze starymi wygami grali też Kozak,śp. Szymon Urbańczyk i chyba Gabryś ,to dobra droga,występy tylko w 4 piątce przytłacza i zatrzymuje w rozwoju
 • Zaba: Nur jestem zwolennikiem ustawiania w 4 obronie dwóch najsłabszych obrońców. Choć ciągle liczę, że Milosz będzie grał na poziomie Patryka.
 • Luque: Ja tam bym się przyglądnął tym z u18 co grają w Polsce i dawał im szansę w PHL
 • Zaba: *nie jestem
 • emeryt: Luq ale oni chyba jeszcze fizycznie nie so gotowi
 • AgniechaNT: w przypadku Damiana decydujące będzie ile zaoferuje mu cracovia @szarotek
 • AgniechaNT: z krakowa do nas nie jedzie się już tak długo godzina z małym chaczykiem i jesteś
 • emeryt: problem z młodymi tez jest taki ze sponsor płaci chce wyników tu i teraz,raczej nie patrzy na ogrywanie młodych bo woli doswiadczonego który gwarantuje wynik...paradoksalnie im słabszy zespół czyt malo kasy tym wieksze szanse na ogrywanie młodych bo "ktoś musi grać a piniondza brak"
 • Luque: Eme jakoś w Czechach tak robią i taki np. Krzysiek Maciaś wystąpił w kilku spotkaniach w wieku 17 lat
 • Luque: A poziom dużo wyższy
 • AgniechaNT: a w zeszłym roku o tej porze zaoferowali mu tyle że nawet po tylu wspólnych pięknych chwilach skończyły się sentymenty
 • Andrzejek111: A tymczasem w Pardubicach 3-0
 • emeryt: Maciaś rodzynek,Czesi potrafo łowić talenty
 • Paskal79: Bo u nas to się wszystkiego boją,chodzi mi o Polskę zawszę się boją młodych dać do składu,chyba że muszą.....
 • AgniechaNT: także w przypadku Damiana zwyczajnie przemówią pieniądze @szarotek
 • Luque: Młody Majak niech się tam szkoli w Czechach, widać że to może być dobry obrońca
 • Simonn23: Pamiętam jak w grudniu byłem na Trzyniec - Sparta i w karnych strzelał chłopak z rocznika 2006
 • emeryt: Vzechoslowacja to chyba na ten moment jedynie słuszna droga
 • Paskal79: U nas był Janek i nie zawszę grał a ograny i dobry chłopak, może teraz nie będzie taniej presji bo zdobyli majatra,to może kilku młodych dostanie więcej szans,a tych co wymieniłeś eme to tylko Gabryś to etatowy elsrraligiwiec,ale on miał serducho i poświęcał się Kozak grał gdy Unia miała pakę i miał ciężko zaistnieć..... choć warunki super i prawy kij
 • Arma: Unii nic nie zmieni jeden czy dwóch młodych w składzie, to nie jest tak że jeden czy drugi sam przegra mecz a niech łapią doświadczenie. Przy dobrym trenerze będą się błyskawicznie rozwijać, o ile tylko głowa nadązy i będą chęci by się uczyć
 • Luque: Popatrzcie na Kacpra Maciasia... grał a nie otwierał boks i dzisiaj jest już w innym miejscu
 • Paskal79: Powini wprowadzić takie coś że w 4 atakach grają sami młodzi typu 18-20lat i z góry powinni mieć określoną wypłatę by nie było przebijania i sztucznego zawyżania kontraktów, jakąś średnia może 3-4 tys, może Max 5
 • Arma: Jak w czwartej piątce śmigają 32 latkowie kosztem młodych to jest spory problem
 • Luque: Paskalu pytanie czy trenerzy będą wypuszczać taki 4 atak...
 • Paskal79: Dam wam przykład Może nie którzy pamiętają jak młody Tomek Piątek wchodził do drużyny Sidora, chłopak chciał walczył i sam mocno trenował,a i Sidor nie był jego zwolennikiem, ale ciężka praca został potem jednym z podstawowych obrońców w Uni i reprezentacji
 • Paskal79: Lugue przymus z centrali i wszyscy by mięli takie piątki więc sprawiedliwie,tak jak teraz z młodzieżą że muszą być dwóch,a jak nie grają to kary pieniężne czy inne ,lub jakieś bonusy....
 • Paskal79: Takie Jake w ekstraklasie jak nie grają młodzieżowcy określoną ilość minut to kluby płacą duże kary a kto ma ich na więcej dostaje za to kasę na koniec sezonu, powiecie że PZPN to nie PZHL i kasy u nas nie ma,ale coś podobnego zrobić....
 • Luque: Paskalu tu związek powinien znaleźć sponsora/sponsorów którzy by sfinansowali takie nagrody dla klubów i np. byłyby takie które mogłyby być tym zainteresowane
 • Paskal79: No ja wiem , dało by się to ogarnąć ,ale u nas w hokeju to bieda niestety.....
 • Paskal79: W takim przypadku taki Sanok mógłby dostać duża kasę....bo ogrywają młodych....
 • Paskal79: Jak kogoś stać tak jak Raków w piłkę bo mają zapłacić chyba ok 400 tys , choć mogę się mylić a taki górnik dostanie no nie pamiętam pewnie ok 300-400 tys za młodych, a Ci co wygrają to pewnie oke500-700 tyś może mniej bo nie pamiętam ile dokładnie ,ale można to sprawdzić....
 • Paskal79: Wiadomo piłka to nie hokej,ale trzeba coś z tym zrobić bo za5-10 lat nie będzie kim grać w reprezentacji,chyba że podciągami z za Oceanu i
 • Paskal79: Chyba w Norwegii w ekstraklasie w hokeju są limity płacowe dla młodych grajków co grają w seniorach,by nie było przeginania płacy, można by to jakoś przenieść do nas...
 • KubaKSU: Brawo Heiki ! :) ciekawe kto jutro ;P ?
 • unista55: Brawo Heineken :)
 • Luque: Jaromersky i Jaśkiewicz oficjalnie odchodzą z GKSu Tychy
 • Paskal79: Przecież to było już kilka dni temu że podpiszę.....
 • Paskal79: Lugue u wase strasznie czystki,chyba będzie Tychy Suomi w nazwie....
 • KubaKSU: Dziś jest oficjalnie i tego się trzymajmy;)
 • Paskal79: Trener to podstawa.....
 • Luque: Paskal sam jestem ciekaw kto będzie grał w GKSie w przyszłym sezonie
 • Polaczek1: Kase macie to pewnie jedna mocna polska piątka w ataku Komora Łyżka i Aron ? W kolejnej Vitanen Turkin i Olaf. A resztę ściągnie pewnie Kołcz od siebie i w 4 upcha limit Polaków
 • PanFan1: Kto jeszcze nie widział tej widowiskowej interwencji Bobrovskiego, ten niech nacieszy oczy ;)

  https://youtu.be/vGHEqwyFrRU?si=moVL3On753_Qi-Jy
 • omgKsu: Super że zatrzymaliśmy TOPowych 🇫🇮 , wszak sąsiedzi zza miedzy robili podchody :)
 • Polaczek1: Na papierze juz Ci to mowie Luq będziecie mocni. Tylko pytanie czy będzie chemia i zalotnik to poukłada.
 • Luque: Polaczek jaki Olaf?
 • BOBEK: omgKsu:

  ty jesteś z zarządu Unii ? ze wiesz o podchodach Tyskich ????
 • narut: I Włosi mają problem z Korea Południową w towarzyskim meczu, póty co 3-2 dla Koreii, natomiast Francja prowadzi po I tercji ze Słowenią choć z gry lepiej się prezentują Słoweńcy..Francuzi natomiast szybko wykorzystali przewagę, bez zabawy zbytniej w rozgrywania krążka..
 • Prawdziwy Kibic Unii: Bobek ta informacja byla o Radka ze tak bylo wobec naszych Fin i Katowickich wiec omg nie jest podejrzany :)
 • 6908TB: Nitra 1:1. Kibicuje z kubkiem klubowym Nitry z zeszłego roku, niech tworzą historię.
 • narut: obrona Bobrovskiego - coś niesamowitego, on jeszcze tyłem ten krążek obronił.. niesamowite..
 • BOBEK: on nie pytał o zawodników tylko jak sie kobitom mieszka w Polsce to też sprawdzona info chce zone sprowadzić
 • narut: surrealizm.. na pełnej...
 • Prawdziwy Kibic Unii: Bobek …masz racje 🤥
 • BOBEK: na tą chwile Tychy w przyszłym sezonie na poziomie Sanoka bez urazy
 • omgKsu: Panie Bobku przepraszam że uraziłem .
  Jestem sponsorem Unii lecz nie jestem w jej zarządzie.

  Pozdrawiam
 • Prawdziwy Kibic Unii: Podchody pod Ahopelto rozpoczely sie w lutym Bobku i moja informacja jest 100% rozmawialismy wiec utnijmy ta dyskusje
 • Prawdziwy Kibic Unii: Tak samo bylo z Valtolą
 • PanFan1: Fajna czterdziestka siódemka Jets-òw za dosłownie parę jurkòw
 • PanFan1: https://www.muziker.pl/winnipeg-jets-nhl-47-sure-shot-snapback-navy
 • 6908TB: Nitra mistrzem z 8. miejsca po sezonie zasadniczym
 • omgKsu: Czyli jednak nieprzepraszam :)
  Sezon ogórkowy w pełni 😁

  Fanie fajna czapa , wolałbym coś w barwach Toronto :)
 • omgKsu: Magnitogorsk wygrał KHL .
 • Paskal79: Potwierdzam to co piszę OMGksu były podchody trenera Tychy pod naszych Finów....
 • PanFan1: Capsi za 7 dyszek
 • PanFan1: https://www.muziker.pl/washington-capitals-nhl-47-mvp-branson-navy-blue
 • PanFan1: Maple Leafs trochę droższe
 • PanFan1: Muziker. pl fajna stronka
 • PanFan1: Bluzy hokejowe POLSKA na eBay
 • PanFan1: https://www.ebay.co.uk/itm/185821043788?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=DJq1sl0WSA6&sssrc=4429486&ssuid=MvYB1mP6Tri&var=&widget_ver=artemis&media=COPY
 • PanFan1: https://www.ebay.co.uk/itm/184198679833?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=DJq1sl0WSA6&sssrc=4429486&ssuid=MvYB1mP6Tri&var=&widget_ver=artemis&media=COPY
 • PanFan1: ... i jeszcze taka
 • PanFan1: 👇
  https://www.ebay.co.uk/itm/266772264778?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=MvYB1mP6Tri&sssrc=4429486&ssuid=MvYB1mP6Tri&var=&widget_ver=artemis&media=COPY
 • omgKsu: Fajna strona Fanie , niewidziałem jej jeszcze.
  Póki co mamy przyjemnośc w Osw chodzic w czapkach z napisem Mistrz Polski :)
 • BOBEK: ok mój błąd
 • omgKsu: Pytanie co teraz ? 🙃
 • Prawdziwy Kibic Unii: Omg jak to co po slowiansku wysle kolega karton ulubionej substancji na adres klubu Mistrza Polski z dopiskiem dla Omg przepraszam i po temacie 🤓
 • omgKsu: Uważam pomysł kolegi za znakomity :)
  A tak na serio to zróbmy tak jak pisze pewien szanowny użytkownik tego portalu :
  "Miłujmy sie" 😁

  Dobrej nocy.
  Pozdrawiam
 • BOBEK: Dobranoc
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe