Reprezentacja Polski U20 w świetnym stylu zakończyła turniej Ostrava Cup 2025. Biało-Czerwoni rozbili ekipę HK Nitra U20 aż 7:1 i ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej.
Polacy rozpoczęli mecz od szybkiego trafienia Jakuba Skrzypskiego, ale rywale odpowiedzieli po kilku minutach. Od drugiej tercji na tafli istniał jednak już tylko jeden zespół. Gol Adama Sawickiego w przewadze otworzył prawdziwy worek z bramkami – jeszcze przed drugą przerwą wynik podwyższyli Wiktor Zając i Wiktor Makuła.
Trzecia odsłona to dalsza dominacja podopiecznych Andrieja Gusowa. W krótkim odstępie czasu krążek do siatki wpakowali Mikołaj Osiadły i Tymoteusz Petrażycki, a efektowne zwycięstwo przypieczętował Wiktor Bieda tuż przed końcową syreną. Dzięki tej wygranej Polacy zakończyli turniej z dorobkiem trzech zwycięstw i jednej porażki, co dało im drugą lokatę w całej imprezie.
Polska U20 - HK Nitra U20 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)
1:0 - Skrzypski - Makuła, Janik (05:59),
1:1 - Simko - Svajda (12:04),
2:1 - Sawicki - Hanzel, Stolarski (25:38, 5/4),
3:1 - Zając - Onak (34:33),
4:1 - Makuła - Mościcki (38:56),
5:1 - Osiadły - Last, Cybulski (47:38),
6:1 - Petrażycki - Hanzel (47:54),
7:1 - Bieda - Hanzel, Petrażycki (59:57)
Strzały: 32-21
Minuty karne: 2-4
Polska: Jaworski (Michalski) - Hanzel, Bieda; Sawicki, Stolarski, Petrażycki - Onak, F. Wojciechowski; Zając, Gumiński, Bagienko - Mościcki, Wilczok; Janik, Skrzypski, Makuła - Mętel, Węglarczyk; Cybulski, Osiadły, Last.
Trener: Andriej Gusow
Czytaj także: