Hokej.net Logo

Prezes GKS Tychy: Nasza drużyna zawsze jest mieszanką

Prezes GKS Tychy: Nasza drużyna zawsze jest mieszanką

O poprzednim sezonie, medalu pocieszenia, pierwszych wzmocnieniach dokonanych przez GKS Tychy i rozstaniach z zawodnikami porozmawialiśmy z Krzysztofem Woźniakiem, prezesem spółki Tyski Sport.


HOKEJ.NET: – Za nami sezon 2020/2021. Jakie słowo najlepiej określa poprzednie rozgrywki?

Krzysztof Woźniak, prezes spółki Tyski Sport: – W dalszym ciągu słowem kluczowym jest koronawirus. Nie da się ukryć, że zmienił on dosłownie wszystko.

Brakowało nam kibiców na trybunach, bo pełnią oni u nas rolę szóstego zawodnika. W okresie play-offów nasza hala zawsze pękała w szwach, a kibice potrafili zagrzać zespół do walki.

Zresztą ten sezon był o tyle dziwny, że mimo pandemii polskie kluby sprowadziły kilku zawodników z mocnymi nazwiskami i hokejowym życiorysem. W Tychach mieliśmy transfer Paula Szczechury, do Unii dołączyli Victor Bartley i Gilbert Brulé, a Cracovia pozyskała choćby Jeremy’ego Welsha.

A jakiego słowa użyłby pan w celu opisania końcowego wyniku osiągniętego przez tyski zespół?

– W Tychach zawsze walczymy o mistrzostwo Polski i taki właśnie jest nasz cel przed każdym sezonem. Nie osiągnęliśmy go. Dobrze się stało, że wywalczyliśmy brązowy medal, bo nikt z nas nie wyobrażał sobie tego, że zakończymy sezon na czwartym miejscu.

Brąz jest dla was nagrodą pocieszenia?

– Można tak powiedzieć. Może GKS Katowice uznałby taki medal za sukces, my raczej nie możemy tego zrobić. Niemniej warto w tym miejscu podkreślić, że w ciągu ostatnich 21 lat tylko trzy razy nie uplasowaliśmy się na podium. Ostatni raz przydarzyło nam się to w 2012 roku.

W czym zespół Cracovii okazał się od was lepszy? Wiem, że sztab szkoleniowy przedstawił Wam raport i zapewne tam znalazła się odpowiedź na to pytanie.

– Nie chciałbym zdradzać tutaj jego treści, bo to są raporty, które trenerzy przedstawili wyłącznie kierownictwu klubu. Natomiast na końcowy sukces zawsze składa się wiele czynników. Każdy zauważył mechanizm transferowy Cracovii, która dwa miesiące wcześniej była zupełnie innym zespołem. Grudzień – styczeń były dla nich bardzo owocne, bo szefostwo tego klubu sprowadziło wielu zawodników. My przed końcem rundy zasadniczej wygraliśmy z Cracovią 5:1, później mieliśmy „przerwę reprezentacyjną”, a w zasadzie lukę w terminarzu.

Cracovia dobrze zagrała w dwóch ostatnich kolejkach, a później w ćwierćfinałowej rywalizacji z Energa Toruń, wymagającym rywalem, zaprezentowała się bardzo dobrze. Krakowska drużyna w pierwszej rundzie play-off skonsolidowała się i zaczęła grać naprawdę dobrze.

W meczach z nami krakowianie prezentowali się bardzo dobrze w ofensywie i przewyższyli nas fizycznością. Oddawali więcej strzałów, a co za tym idzie – zdobyli też więcej bramek.

Trzeba też pamiętać, że o końcowym wyniku w sporcie decyduje wiele czynników. Czasem jest to dyspozycja dnia czy nawet łut szczęścia.

Wielu ekspertów podkreślało, że sztab szkoleniowy waszego klubu nie trafił z obsadą bramkarza. Za mecze z Cracovią oberwało się sporo Ondřejowi Raszce. Pojawiały się opinie, że powinien bronić w nich John Murray, bo to on jest „zwierzęciem play-offowym”.

– Odnośnie samego składu, to kierownictwo klubu nigdy nie ingerowało w takie aspekty jak zestawienie drużyny na mecze. Główny trener miał całkowitą dowolność w tych kwestiach. Dlaczego? Bo to sztab szkoleniowy na co dzień obserwuje zawodników na treningach, ma ogromną wiedzę na temat ich przygotowania oraz obecnej formy. Wie doskonale, kto się czuje lepiej, kto gorzej, a kto ma drobne urazy. Poza tym to trenerzy biorą odpowiedzialność za wyniki.

Zdecydowaliście, że będziecie kontynuować współpracę z trenerem Krzysztofem Majkowskim. Za tę decyzję sporo Wam się oberwało.

– Na pewno nasz sztab szkoleniowy nabrał doświadczenia po tym sezonie. Jestem przekonany, że trenerzy dobrze podsumują to, co było dobre oraz to, było złe w minionym sezonie i oczywiście – wyciągną odpowiednie wnioski.

Poza tym są to ludzie bardzo mocno związani z GKS-em Tychy i tego nie trzeba podkreślać. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie doprowadzą nas do mistrzostwa i obronią też siebie.

Z drugiej jednak strony w środowisku hokejowym pojawia się też sporo głosów, że nie stawia się na polskich trenerów i nie wykorzystuje się lokalnych autorytetów.

– Mam nadzieję, że nasz sztab szkoleniowy pokaże, że warto było na nich postawić. Ich doświadczenie jest już naprawdę spore. Muszą to teraz przełożyć na wyniki zespołu i zdobyć kolejne, upragnione, mistrzostwo.

W naszym klubie mamy dobry kontakt z naszymi legendami, Mariuszem Czerkawskim i Henrykiem Gruthem. Często się spotykamy, rozmawiamy i wymieniamy uwagi. Myślę, że ich należycie doceniamy.

Na łamach oficjalnej strony klubu mówił pan o waszej filozofii. Nie będziecie budować drużyny za pięć dwunasta?

– Nasza drużyna zawsze jest mieszanką. Chcemy, by w zespole było trochę doświadczenia i trochę młodości. Mamy część składu złożoną w większości z polskich zawodników, są zawodnicy, którzy są naturalizowanymi Polakami i nabyli polskie paszporty.

Sztab przedstawił nam swoją wizję składu, a my staramy się to „ubrać” w umowy z zawodnikami. Z tymi, z którymi się dogadamy, to oczywiście podpiszemy kontrakty. Ale na pewno nie będziemy zmieniać połowy kadry przed fazą play-off.

https://img.tychy.info/2021/04/krzysztof_wozniak_f239.jpg


Przejdźmy zatem do spraw kadrowych. W czwartek pochwaliliście się pozyskaniem dwóch zawodników Jakuba Michałowskiego i Kamila Wróbla. Dlaczego oni?

– Sztab szkoleniowy szukał młodej krwi. Michałowski to obrońca mający dobre warunki fizyczne, grający twardo i dobrze w destrukcji. Mam nadzieję, że jest głodny gry i głodny zwycięstw, więc jeden krążek na pewno mu nie wystarczy.

Wróbel też dobrze punktował, zresztą występował też w ataku z Hovorką i z Philipsem. Dobrze się w nim prezentował i mam nadzieje, że u nas będzie radził sobie podobnie. Zresztą był też jednym z odkryć fazy play-off.

Mam wrażenie, że lubicie pozyskiwać zawodników z Jastrzębia. Kamil Górny i Mateusz Bryk dobrze radzili sobie w waszym zespole...

– My lubimy i wszyscy lubią zawodników, którzy się tutaj sprawdzają i którzy dołożą cegiełkę do sukcesu, jakim jest mistrzostwo Polski (uśmiech). Po to sprowadzamy określonych graczy, aby byli wartością dodaną do zespołu i wnieśli do niego coś pozytywnego.

Ale są też pierwsze rozstania. Do Czech przenoszą się Filip Komorski i Bartosz Ciura, ale to nie wszystko.

– Tak, rozstajemy się z Johnem Murrayem, który spędził w Tychach cztery sezony. Po ośmiu latach z Tychów odchodzi Jarosław Rzeszutko, a ofertę z innego klubu wybrał Patryk Wronka. Z klubem żegnają się też Konsta Mesikämmen, Brycen Martin, Ladislav Havlík oraz Paul Szczechura.

Jak wygląda sprawa z Alexem Szczechurą, Michaelem Cichym i Christianem Mroczkowskim, czyli waszym flagowym atakiem? Mroczkowski przed rokiem miał ofertę z EBEL. Nie ma u Was delikatnego lęku, że wybierze ofertę z silniejszej ligi?

– Komorski i Ciura włożyli do naszego zespołu dużo dobrego. Byli związani z zespołem, ale postanowili spróbować swoich sił za granicą. Poszli do lepszej organizacji, do kraju, w którym hokej jest religią. Rozumiemy to.

Jeżeli Mroczkowski podejmie taką decyzję, a nie inną, czy ktokolwiek inny, to trzeba będzie ją uszanować. Powiedzieć im nie żegnaj, ale do zobaczenia.

Wiem, że przymierzacie się do transferów. Zapytam o dwa nazwiska: Jegora Fieofanowa i Dienisa Sierguszkina. Są blisko podpisania kontraktu z waszym klubem?

– Na razie są w Toruniu, chyba że wyjechali już do Rosji.

Prezes się uśmiecha, więc chyba jest coś na rzeczy.

– Pomidor. Ogłaszamy transfer wtedy, gdy mamy podpisany kontrakt. Dobrze jest też uszanować drugą stronę w momencie ogłaszana. Widziałem spekulacje na waszej stronie, ale nie chciałbym ani im zaprzeczać, ani potwierdzać. A uśmiecham się, bo jestem pogodnym człowiekiem.

Zapowiada się sezon, w którym zabraknie was w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Pucharu Kontynentalnego.

– Żałujemy, że w poprzednim sezonie Liga Mistrzów nie doszła do skutku. Regulamin się zmieniał, a później całkowicie odwołano te zmagania. Szkoda, bo były to naprawdę bardzo fajne i prestiżowe rozgrywki.

Tymczasem w poprzednim roku udział w Pucharze Kontynentalnym był zagwarantowany dla zwycięzcy sezonu zasadniczego, w tym roku takiego przepisu nie było. Szkoda, bo byłaby to fajna nagroda za wygranie sezonu zasadniczego. Nie wiem, jak będzie to w tym sezonie. Wszystko pewnie wyjaśni się 11 maja, bo wtedy zostanie przeprowadzona wideokonferencja na temat najbliższego sezonu.

Jeżeli już jesteśmy przy przepisach, to interpretacja niektórych z nich trąci Bareją. Mam tu na myśli choćby martwy przepis o konieczności gry zawodników młodzieżowych.

– Powtórzę to, co powiedziałem w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. Dla mnie młodzieżowcy, którzy skończyli 23 lata to żadni młodzieżowcy. Tutaj powinno być zastosowane kryterium reprezentacji do lat 20. W piłce nożnej jest to fajnie zorganizowane, że są profity z tego, że stawia się na młodzież.

Tymczasem w fazie play-off mieliśmy kłopotliwą sytuację i wszyscy sprawdzali czy zawodnicy wyszli na lód, czy nie wyszli. Były cztery kamery, a ich nie złapały. Poza tym nie wszystkie spotkania Polskiej Hokej Ligi są pokazywane z czterech kamer. Związek się musi nad tym pochylić i przedstawić swoją koncepcję na ten temat.

Sporo mówi się o tym, by znów wprowadzić limit obcokrajowców. Wielu ekspertów mówi wprost – im szybciej tym lepiej.

– Moje zdanie jest takie, że powinniśmy określić liczbę Polaków występujących w meczu. Możemy mieć w kadrach nawet stu obcokrajowców, ale zdecydujmy się na liczbę Polaków: na przykład dziesięciu.

Cały czas pada stwierdzenie, że obcokrajowiec powinien być lepszy od krajowego gracza. W niektórych zespołach było z tym różnie...

– Wszystko zależy od tego, jaka jest filozofia klubu. My chcemy, żeby ten zawodnik, który przyjeżdża do nas, też związał się z miastem. Część zawodników tu mieszka i chwali sobie Tychy.

Kibice chcą oglądać dobre widowiska, patrzeć na graczy o wysokich umiejętnościach. Natomiast liga powinna mieć na celu podwyższenie poziomu sportowego. To powinien weryfikować Polski Związek Hokeja na Lodzie.

Prezes Mirosław Minkina stwierdził, że w przyszłych rozgrywkach nie dojdzie do zmian w regulaminach. Jednak podzielił się już z opinią publiczną swoim pomysłem na sezon 2022/2023. Zakłada on, że każdy zespół będzie mógł zakontraktować zagranicznego bramkarza i 10 obcokrajowców w polu.

– Umów należy dotrzymywać. Był projekt ligi open na trzy lata, to niech zostanie on zakończony. Niemniej nad dalszymi postanowieniami trzeba podyskutować i wypracować konsensus.

Będzie grało wielu Polaków i to jest dobre.

Wiemy, że Polska Hokej Liga nie jest oglądana przez wielu kibiców. W TVP Sport śledzi ją 30-40 tysięcy widzów, a to w dobie zamkniętych stadionów nie przynosi chluby. Na poważnych sponsorach takie liczby z pewnością nie robią wrażenia. Zapytam wprost: czy pomaga Wam to w negocjacjach ze sponsorami?

– Staramy się działać przede wszystkim lokalnie, ale szukamy też sponsorów poza granicami Tychów. Hokej u nas jest niezwykle lubiany i wiąże się ze sukcesami. Wiele firm od lat wspomaga nas, bo czuje się związana z klubem, ale też z tą piękną dyscypliną sportu. Owszem, sukcesy wpływają na to, że zainteresowanie sponsorów jest większe.

Na koniec zapytam, czy można spodziewać się w Tychach hitu transferowego.

– Zobaczymy, jak wszystko się ułoży.

Rozmawiał: Radosław Kozłowski


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Arma: Dzisiaj przechwyciłem gołębia z wiadomością, było tam pewne nazwisko. Trzeba czekać
 • emeryt: Armo czy doszło do próby przechwycenia ? Czy gołąb był ranny?
 • PEL52: Jutro wtorek wybiore sie na targ moze babsko bedzie to sie cos dowiem
 • Arma: Gołąb miał wyraźne ślady lakieru do włosów na piórach i był delikatny osad węglowy na szyi. Większych obrażeń nie stwierdzono.
 • emeryt: Gps wyraźnie pokazuje że doszło do gwałtownego obniżenia lotu nad Kostuchno
 • gbr22\\/: No i jak obiecali tak zrobili, pisiont groszy wincyj za chleb, a do tego trzeba wykonać gest wyrażający uznanie dla prezesa za obniżenie vatu, pod groźbą karceru.
  Jedzmy ciastka.
  Jutro w końcu pełna kolejka, ciekawe w jakich składach.
 • emeryt: musztarda strasznie poszła w góre
 • Unikatowy99: rząd wprowadza możliwość kupienia musztardy na raty mają pokryć wszystkie odsetki z tego tytułu
 • Yzerman #19: Poczekaj jak wprowadza większy vat na gorczyce :D
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Z4oWDpBHilU
 • emeryt: 14:24 :):)
 • Jamer: eme dzisiaj ogłoszą nowego kocura? :)
 • Jamer: Prawie 3 piątki trenują aż miło!
 • swojak: Dzisiaj spacerując z psem znalazłem taką kartkę. U dołu był dopisek BRAĆ! I nieczytelny podpis. Nie wiem czy to nasze czy może zza Wisły przywiało? https://www.eliteprospects.com/player/47536/daniil-apalkov
 • rober03: Wszystko fajnie tylko jak długo by było trzeba czekać na takiego grajka. Kierunek Rosja równa się czekanie a czasu kluby mają coraz mniej.
 • emeryt: a Jano wciąz czeka na telefon...
 • rober03: Unia już chyba dogra tym co mamy.
 • uniaosw: Oj swojak puknij sie w głowę...
 • hubal: podpis czytelny - "pani brożka" ale swojak na feriach mózg wyłączył
 • Hasek64: Nigdy nie byłem w Ameryce, ale znam kogoś kto był I opowiadał, że niedawno spacerując z kotem na wieczornej kupci spotkał przez przypadek w parku A. Owieczkina i N. Kuczerowa. Poprosił o autograf a gdy podziękował i odszedł kilka kroków znalazł dwa bilety które wypadły Aleksandrowi z kieszeni. Były to dwa bilety do Oświęcimia. Oj co to będą za play offy
 • Hasek64: Kolusz dwie bramki :) widać dobrze mu się gra z Wronesem
 • gieksa76: Jestem spokojny forma wraca
 • Unikatowy99: Gratulacje dla Tych oby tak dalej a będzie bardzo ciekawy play off
 • Hasek64: JTKJ !!!
 • rober03: Ciekawe ile jeszcze meczy będzie nam dane zobaczyć na żywo i czy dograja w tym sezonie do końca Play off
 • Unikatowy99: Uważam jeżeli mają wprowadzić zakazy to tylko dla nie zaszczepionych
 • hokej_fan: Dzisiaj rozmawiałem z moim znajomym taksówkarzem. Opowiadał, że wiózł dzisiaj dwa knedle z dworca na Chemików. Może w piątek zadebiutują.
 • uniaosw: To zmień taksówkarza :)
 • Jamer: uniaosw, będzie dobrze ze wzmocnieniami? :)
 • PEL52: Kto zamawia 2 knedle,przeciez tym nikt nie poje
 • Paskal79: Myślę że będą dwa wzmocnienia do końca stycznia jeszcze jest trochę czasu 👍😁
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Taka mała odpowiedź na JTKJ upośledzonego Haska 64
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Relacja z wyjazdu giełdy do Jastrzębia
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: https://youtu.be/pU8DYKSfrZo
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: 😂😂😂
 • uniaosw: Paskal pozdro
 • uniaosw: Jak mawiał klasyk nie uprzedzajmy faktów
 • uniaosw: I dajmy czasowi czas
 • Yzerman #19: Ejjjj...ale to moje :D
 • emeryt: jako dyżurny cieć tego gremium potwierdzam,powiedzenie "dajmy czasowi czas" to dziecko mana19
 • Hasek64: Tyski dzbanie słabe kopiowanie żałosnych filmików od rywala z gorolowa. Jeszcze jakbyście to wymyślili, ale wy tam u siebie macie problem z myśleniem więc nie dziwne, że nawet takiego czegoś nikt nie zmontował i was :D jedyne co z zmontować to potraficie ustawić się z psami w parku A potem udawać prawilną ekipę hahaha:d
 • Paskal79: Pozdro uniaosw👍
 • Paskal79: Coś na pewno się wzmocniony priorytet obrońca tak jak pisze bo w bo artykule a może będzie bonus 🤔😁
 • Jamer: Pascal79 Trzymamy kciuki za dobre wzmocnienia! Teraz weekend i dwa arcyważne spotkania...
 • Paskal79: No na pewno jak będzie obrońca to już jest dobrze bo w ataku mamy wybór a i jest może z dwóch młodych co mogą dać coś nieprzewidywalnego jak to młodzi więc jest dobrze
 • Paskal79: A co do meczy to b ważne i bardzo ciężkie
 • hokej_fan: Dwa głodne renifery widziane na dworcu PKP w Oświęcimiu. Pytały o drogę na Chemików. Pewne info
 • Paskal79: Hokej fan lepiej by były to pitbulle 😁
 • hokej_fan: Syber.yjski niedźwiedź był w drodze, ale Dr. Rudi go przechwycił
 • Paskal79: No.nie można nic pisać po polsku ani czesku bo rudi.przechwyci i przebiję ofertę choć nie tylko on tak może zrobić.... Bo już byli tacy ...😁
 • hokej_fan: Др. Руди, отпусти это
 • Unikatowy99: ***** ***
 • Luque: Unikatowy czyżbyś poczuł #NowyWał w swojej kieszeni? ;p
 • Unikatowy99: tak zabrać ludziom przedsiębiorczym dać nieudacznikom pisowskiej ciemnocie, która na nich głosuje
 • PEL52: Unikatowy99,nic dodac,nic ujac.Trafione w samo sedno
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Hasek jakie kopiowanie?? Przecież cała Polska wie, że jesteście cyganami, a Persja to wasza ojczyzna. Sam przygłupie się szarpiesz, a później masz pretensje.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Cisniesz tu [****] po wszystkich, a później płaczesz.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Weź swój dywan i leć spać.
 • gieksa76: Tyski dzbanie ale zaimponowałeś
 • hubal: dzbany i dywany jo niy moga Ciule :)
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Gieksa leć na bazar może sprzedasz swój perski
 • Hasek64: Hokej fan ty się lepiej martw o wyniki a nie mydl oczu perskimi dywanami, w tym roku już mistrza przy zielonym stoliku nie będzie 😂😂😂 nie pomoże ani covid ani Sidor. Pozostanie
 • Hasek64: Jedynie płacz I wymyślanie bajeczek o dywanach
 • hokej_fan: Jutro wszyscy na Chemików 4 zobaczyć łowne kocury!
 • Hasek64: Hokej_fan. Co to za kocury będą? :D
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Tato tato kiedy gieksa miała mistrza Polski?? Nie wiem, zapytaj dziadka 😆
 • hokej_fan: Wygłodniałe
 • emeryt: Fanie ten filmik 1 klasa:)
 • hokej_fan: Jutrzejsza obecność na Chemików 4 obowiązkowa
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=pU8DYKSfrZo
 • emeryt: majstersztyk:)
 • hokej_fan: eme dzisiaj czwartek, co tam babka z targu mówiła?
 • emeryt: babsko siedzi na Malediwach
 • Oświęcimianin_23: Chyba na Zanzi.
 • KubaKSU: Hokej fan cygany lubią brąz:D
 • Szefu1982: Hokej_fan bardzo chciałbym jutro być na Ch4 ale mam chrzest córeczki w niedzielę i mam na 19 obowiązkowe spotkanie z facetem w czarnej sukience
 • hokej_fan: To ja cię zwalniam z takiego spotkania
 • Szefu1982: Dzięki ale żona raczej by nie była zadowolona
 • hokej_fan: Są sprawy ważne i ważniejsze
 • Unikatowy99: Panowie
 • emeryt: 99 uczy kultury...
 • Unikatowy99: emeryt jak obstawiasz jutrzejszy wynik naszego meczu?
 • Hokejowy1964: KubaKSU cygana widzisz w lustrze
 • Luque: Dziś prawdziwych cyganów już nie ma.. ;p
 • Oświęcimianin_23: Luque, 11/10
 • KubaKSU: Hokejowy,patrzę i za uja pana Cię nie widzę :D
 • Hokejowy1964: KubaKSU i właśnie widzisz swoją cygańską gębę :)
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Emerycie też się uśmiałem.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Hokejowy ale cała tą dyskusję zaczął upośledzony Hasek pisząc nie zaczepiany "JTKJ"
 • kuba17: Panowie, jak tak patrzę i widzę jakie tutaj głupoty wypisujecie, to naprawdę mi die wydaje, że macie po paręnaście latek :p
 • kuba17: Się*
 • Hokejowy1964: Hokej_fan tego nie wiem, nie śledzę non stop wpisów tutaj co nie zmienia postaci rzeczy od czasu do czasu ktoś tu nie wytrzymuje i pisze dziwne rzeczy.
 • Hokejowy1964: Luque masz rację...a i pustego dzbana coraz ciężej spotkać ;)
 • KubaKSU: Hokejowy , cały czas się tu napinasz ,to co się dziwisz ,ze każdy ma Cię za kogo ma :)
 • Hokejowy1964: KubaKSU nigdy nie zaczepiam nikogo jako pierwszy, reaguję wtedy kiedy ktoś wypisuje prymitywne rzeczy. A już to co o mnie sądzą tu piszący, w przewadze małe zawistne ludziki to mam w....głębokim poważaniu...Ile ty masz lat żeby takich argumentów używać ?
 • Hasek64: JTKJ lolololloloooo!!!
 • statys: Miłość własna niektórych nie zna granic, kosmos wypełnia.
 • Hasek64: JTKJ!!
 • KubaKSU: Nie dyskutuje juz z toba ..z samego początku zachowywałes się normalnie i można było polemizować w kulturalny sposób...natomiast teraz na każdym kroku razem z kolegą Haskiem szukacie zaczepki..Tyle z mojej strony..miłego oglądania dzisiejszego starcia,mi niestety praca nie pozwoli .Pozdro bez napinki:)
 • Cola: a Wy dalej z nimi gadacie?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe