Rác: Mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu

Za nami pierwszy sparing polskich ekip. W czwartkowe popołudnie Comarch Cracovia na własnej tafli podejmowała Re-Plast Unię Oświęcim. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. – Był to oczywiście sparing, ale takie spotkanie zawsze jest lepsze niż trening – zaznaczył Roman Rác, środkowy „Pasów”.

– Mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Był to oczywiście sparing, ale takie spotkanie zawsze jest lepsze niż trening. Oczywiście nie wszystko było idealnie, ale dzięki temu mogliśmy zmierzyć się z innym przeciwnikiem i przekonać się jak wyglądamy na tle rywala – zaznaczył Roman Rác.

Spotkanie w 3. minucie otworzył Mateusz Bezwiński zdobywając bramkę po dobrym dograniu od Jacka Walkera.

– Po golu Mateusza Bezwińskiego trener trochę żonglował składem i w związku z tym zagrałem we wszystkich piątkach. Takie coś jednak też jest potrzebne, ponieważ w trakcie długiego sezonu różne sytuacje mogą się zdarzyć i musimy być na to przygotowani – przyznał tegoroczny nabytek „Pasów”.

Na początku trzeciej tercji oświęcimianie wyrównali, jednak krakowianie ponownie wyszli na prowadzenie. Sporym sprytem popisał się natomiast Jan Sołtys, który na niespełna dwie minuty przed końcem meczu zdobył wyrównujące trafienie.

– Zawodnik rywali znalazł się przed bramkarzem i oddał celny strzał. Z pewnością musimy unikać takich sytuacji na przyszłość i zachowywać koncentrację do ostatniej syreny wyjawił 31-letni napastnik.

Po regulaminowych sześćdziesięciu minutach mieliśmy remis, ale dogrywki i serii rzutów karnych nie rozegrano. Żar lejący się z nieba odbił się na stanie tafli, a gra w takich warunkach mogłaby grozić niepotrzebnymi kontuzjami.

W tej chwili ciężko cokolwiek powiedzieć, ponieważ był to dopiero pierwszy mecz. Chodziło przede wszystkim o to, by dużo jeździć na lodzie, poczuć atmosferę meczową, ale i też radość z gry. Teraz z pewnością trener dokona analizy naszej gry i taktyki. Myślę jednak, że mamy jeszcze trochę czasu, by ta nasza gra wyglądała już tak jak powinna. Chcemy wypracować pewne automatyzmy, które będą już prawidłowo funkcjonować w meczach o stawkę – zakończył.

Sparing: Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim 2:2 (04.08.22)