Rewanżu nie było. GieKSa ponownie ograła "Pasy"! [WIDEO]

Radość hokeistów GKS Katowice po bramce (Foto: Klaudia Baron)

GKS Katowice pokonał Comarch Cracovię w spotkaniu 14. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Wszystkie bramki padły dopiero w trzeciej tercji, a decydujące dwa trafienia zdobył kapitan gospodarzy Grzegorz Pasiut.

Po wysokiej przegranej w Superpucharze Polski zawodnicy Comarch Cracovii ponownie mierzyli się z GKS-em Katowice w "Satelicie". Pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem, ale to gospodarze byli bliżej objęcia prowadzenia. Najgroźniejszą okazję po strzale z niebieskiej linii w 16. minucie miał Patryk Krężołek, ale krążek zatrzymał się na słupku bramki Cracovii.

W drugą tercję zdecydowanie lepiej weszli krakowianie, ale długo nie mogli znaleźć przepisu na pokonanie Johna Murray'a. Ostatecznie żaden zespół nie znalazł sposobu na bramkarza przeciwnika i dalej mieliśmy remis. Cracovia nie wykorzystała gry w podwójnym osłabieniu GieKSy, a po stronie mistrzów Polski najlepszą okazję zmarnował Shigeki Hitosato, który przegrał pojedynek z bramkarzem "Pasów".

Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać do 47. minuty. Brandon Magee posłał znakomite uderzenie prosto w okienko bramki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Radość gospodarzy trwała zaledwie chwilę. Roman Rac zdecydował się w przewadze liczebnej na rajd od własnej bramki i płaskim strzałem po lodzie wyrównał. W 54. minucie Grzegorz Pasiut okazał się najprzytomniejszy pod bramką gości i ponownie wyprowadził GieKSę na prowadzenie, którego katowiczanie nie wypuścili już do końca meczu. Jeszcze w 59. minucie kapitan mistrzów Polski zaliczył dublet po strzale do pustej bramki.

GKS Katowice - Comarch Cracovia 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
1:0 Brandon Magee - Bartosz Fraszko (47:22)
1:1 Roman Rác (49:07, 5/4)
2:1 Grzegorz Pasiut - Brandon Magee (54:00)
3:1 Grzegorz Pasiut - Bartosz Fraszko - Jakub Wanacki (58:37 - do pustej bramki)

Sędziowali: Robert Długi (główny), Patryk Kasprzyk (główny), Maciej Byczkowski (liniowy), Grzegorz Cytawa (liniowy)
Minuty karne: 8-8
Strzały: 37-44
Widzów: 482

GKS Katowice: J. Murray - M. Rompkowski (2), N. Mikkola, B. Fraszko, G. Pasiut, B. Magee - K. Maciaś, J. Wanacki, C. Blomqvist (2), T. Pulkkinen, P. Krężołek - M. Kruczek, P. Wajda (2), H. Olsson (2), J. Monto, S. Hitosato - D. Musioł, P. Ciepielewski, M. Bepierszcz, I. Smal, J. Prokurat.
Trener: Jacek Płachta

Cracovia: R. Stojanovič - A. Ježek, S. Kinnunen, M. Kasperlík (2), R. Rác, R. Sawicki - P. Husák (2), E. Němec, P. Wronka, V. Polák, D. Kapica - J. Šaur, J. Gula, S. Brynkus, M. Račuk, Š. Csamangó - M. Bdžoch (2), D. Tynka, M. Michalski, R. Arrak (2), A. Dziurdzia.
Trener: Rudolf Roháček

GKS Katowice - Comarch Cracovia 3:1 (21.10.22)