Hokej.net Logo

Strzelił gola na wagę brązowego medalu. Teraz żegna się z Zagłębiem

fot: Tomasz Gonsior
fot: Tomasz Gonsior

Victor Björkung nie jest już zawodnikiem ECB Zagłębia Sosnowiec. Szefostwo brązowych medalistów poprzedniego sezonu nie przedłużyło kontraktu z doświadczonym szwedzkim defensorem.

33-letni obrońca (183 cm, 85 kg) dołączył do sosnowieckiego zespołu w grudniu i szybko stał się ważnym elementem drużyny. Dobrze radził sobie po obu stronach tafli, a do jego największych atutów należały umiejętność rozegrania krążka oraz skuteczna gra w formacjach specjalnych. W barwach Zagłębia rozegrał 19 spotkań, w których zdobył 4 bramki i zanotował 10 asyst. Średnio spędzał na lodzie 17 minut i 48 sekund.

Björkung szczególnie zapisał się w pamięci kibiców trafieniem w dogrywce meczu o brązowy medal z Unią Oświęcim. To właśnie jego gol zapewnił Zagłębiu zwycięstwo i miejsce na podium TAURON Hokej Ligi.

Przed przyjściem do Zagłębia Szwed występował na zapleczu szwedzkiej ekstraligi (72 mecze), a także w norweskiej Fjordkraft-ligaen (108 występów), słowackiej Tipos Extralidze (91), duńskiej Metal Ligaen (73) oraz we francuskiej Ligue Magnus (48).

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 9

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • dzidzio
    2026-05-13 12:08:58

    Zbytnio to ja nie widzę żeby na stan obecny był skład jakoś wzmocniony. Na razie to mamy jedynie roszady jeden do jednego. Wyjątek może jedynie Peresunko stanowi. Reszta podmianka a czy na lepsze to tu pozostają wątpliwości.

  • PanObiektywny
    2026-05-13 12:44:06

    Pawlik dzwoń, jest wolny !! A nie... wróć :D

    • Mogiel
      2026-05-13 12:47:22

      Ale ty jesteś głupi

    • PanObiektywny
      2026-05-13 12:48:49

      a ty znów sam sobie lajkujesz posty :D ile ty masz tych kont tutaj ?? :D

  • Mogiel
    2026-05-13 12:51:05

    Boli cię że ktoś lajkuje moje posty a twoje nikt? Odpowiem jak to działa amebo umysłowa. Piszesz jak [****] to nikt twoich postów nie lubi.

    • krzychu.553
      2026-05-13 13:35:54

      Mogiel od 20 lat na Unie chodzi!!! Zostawcie go w spokoju. Ma piękną koszulke Wojtarowicza 😉

    • Mogiel
      2026-05-13 13:59:50

      Tak jest! A Teddy Da Costa wynajmował u mnie mieszkanie!

  • PanObiektywny
    2026-05-13 13:13:37

    Pytam ile masz kont? :) "Amebo"... mocne :)

    • Mogiel
      2026-05-13 13:17:41

      Mam jedno konto :)

© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe