Hokej.net Logo

“Święta Wojna”, czyli półfinał naznaczony walką o każdy centymetr lodu [Zapowiedź i szczegółowe statystyki]

fot. Jarosław Fiedor
fot. Jarosław Fiedor

Półfinałowej rywalizacji pomiędzy TAURON Re-Plast Unii Oświęcim a GKS-em Tychy nie trzeba szczególnie zapowiadać. To będzie klasyka play-offowego gatunku. Starcia z wieloma podtekstami, w których będziemy świadkami twardej i męskiej walki, a także taktycznych zawiłości.

Trochę historii…

Starsi kibice z pewnością wiedzą, co wydarzyło się w 2005 roku. To właśnie wtedy skończyła się “złota era” oświęcimskich hokeistów, którzy do tego momentu wywalczyli aż siedem tytułów mistrzowskich z rzędu. Triumfalny marsz przerwał GKS Tychy, boleśnie pokonując w finale play-off oświęcimian 4:0. 

Tamtą rywalizację i gęstą atmosferę pomiędzy oboma klubami doskonale pamięta Andriej Sidorienko, który był wówczas trenerem Unii i “pojedynkował się” z Wojciechem Matczakiem - obecnie pracującym jako kierownik hokejowej sekcji tyskiego klubu.

Zresztą zawodnikami tamtego GKS-u byli wtedy Michał Woźnica, Adam Bagiński i Krzysztof Majkowski. “Wozik” i “Bagiś” pracują teraz w sztabie trójkolorowych, a “Majak” znalazł się teraz po drugiej stronie barykady i jest asystentem Nika Zupančiča, sprawującego pieczę nad drużyną z Chemików 4.

Dość powiedzieć, że biało-niebiescy również kolejne play-offowe rywalizacje z tyszanami kończyli na tarczy. Zresztą do klubowej gabloty Unii nie trafiło żadne trofeum, choć okazji ku temu było sporo. Oświęcimianie przegrywali bowiem batalie w finale Pucharu i Superpucharu Polski, a w lidze pozostawały im medale pocieszenia: srebrne i brązowe. 

Tyskie piętno

Nie da się ukryć, że półfinał z GKS-em Tychy to dla ekipy z zachodniej Małopolski idealna szansa na to, żeby w końcu pozbyć się tyskiego piętna. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby wicemistrzowie Polski awansowali do półfinału? Przede wszystkim muszą oni nawiązać do swoich występów z drugiej i trzeciej rundy sezonu zasadniczego. Wówczas imponowali dobrą grą na całej szerokości tafli, uważnie strzegli dostępu do własnej tercji i skutecznie radzili sobie podczas gier w przewagach i osłabieniach. 

Sporo w tej rywalizacji zależeć będzie od dyspozycji Kevina Lindskouga i linii defensywnej. Nie da się ukryć, że biało-niebiescy w starciu z rywalem zza miedzy muszą zaprezentować twardszy, agresywniejszy i dojrzalszy hokej niż miało to miejsce w ćwierćfinałowej rywalizacji z KH Energą Toruń, która zakończyła się po pięciu meczach. 

Ważny będzie też aspekt skuteczności i “instynkt kilera”, a co za tym idzie dyspozycja takich zawodników jak Krystian Dziubiński, Teddy Da Costa, Pawło Padakin, Erik Ahopelto i Michael Cichy. Każdy z nich potrafi strzelać ważne bramki i sztab szkoleniowy mocno na nich liczy.

Przygotowując się do rywalizacji z GKS-em Tychy skupiliśmy się przede wszystkim na elementach, które prawdopodobnie będą decydujące w tej serii. Mam tu na myśli grę w obronie, przewagi i skuteczność – zaznaczył Krzysztof Majkowski, drugi trener TAURON Re-Plast Unii.

I dodał: – Siła tyszan tkwi w ich zespołowości. Mają cztery wyrównane formacje i dobrego bramkarza, który jest ich podporą. Skupiają się głównie na grze w defensywie.

Porządek i dyscyplina

Z jego słowami trudno się nie zgodzić. Mocnym punktem tyskiego zespołu jest Tomáš Fučik, który w sezonie zasadniczym nie miał sobie równych pod względem indywidualnych statystyk. Przez wielu został uznany najlepszą “jedynką” w naszej lidze i był też głównym architektem zwycięstwa w Turnieju Finałowym Pucharu Polski.

Dobrze funkcjonuje też linia defensywna, która pełni ważną rolę przy inicjowaniu kontrataków. Ważną rolę odgrywa w niej August Nilsson, należący do grona trzech najlepszych obrońców występujących w Polskiej Hokej Lidze. A trener Andriej Sidorienko ma też do dyspozycji Alexandra Younana, Olliego Kaskinena czy potrafiącego huknąć spod linii niebieskiej Bartłomieja Pociechę.

Trzeba też dodać, że tyszanie mają kim postraszyć w przodzie. Ciężar zdobywania bramek spoczywa na tercecie Christian Mroczkowski – Alexandre Boivin – Jean Dupuy. Gdy ten tercet zainicjuje kontrę, często kończy się ona zdobyciem bramki. Zresztą zawodnicy Unii wielokrotnie się o tym przekonywali. Pod bramką rywali wolnego miejsca nie wolno zostawiać też Filipowi Komorskiemu, Romanowi Szturcowi czy Bartłomiejowi Jeziorskiemu. Zresztą “Jezior” w tym sezonie uwielbia grać przy Chemików 4, bo w trzech ligowych starciach zdobył aż cztery gole!

Zresztą tyszanie w tym sezonie wygrali z oświęcimianami cztery z pięciu ligowych meczów. Unia triumfowała tylko raz i to w pierwszej rundzie - wygrywając na wyjeździe 4:2. Później znacznie lepiej prezentowali się trójkolorowi i to oni wydają się być delikatnymi faworytami tej rywalizacji. 

Oczywiście lepiej gra się w serii z zespołem, z którym podczas sezonu się wygrywało. Z drugiej strony nie przywiązywałbym do tego większej wagi, bo play-offy rządzą się swoimi prawami – wyjaśnił Radosław Galant, doświadczony środkowy GKS-u Tychy.

Znamy mocne strony Unii, ale nie będziemy o nich głośno mówić. Postaramy się je zneutralizować na lodzie – dodał.

Mecze z udziałem biało-niebieskich i tyszan to gwarancja emocji zarówno na lodzie, jak i na trybunach oraz kawałek dobrego widowiska sportowego. O losach takich meczów decyduje dyspozycja dnia, postawa bramkarzy oraz umiejętność rozgrywania przewag i bronienia osłabień. A play-offy to także kwestia charakteru.

Ciekawostki

* Andriej Sidorienko, obecny trener GKS-u Tychy, pracę w Polsce rozpoczął od prowadzenia Unii Oświęcim. To on zbudował potęgę biało-niebieskich i poprowadził ich do trzech tytułów mistrzowskich (1998, 1999 i 2000).

* Obecni zawodnicy trójkolorowych, a mianowicie Bartosz Ciura i Filip Komorski mają w swoim CV grę w ekipie Unii. Z kolei grający obecnie dla zespołu z Chemików 4 Michael Cichy, Alexander Szczechura i Teddy Da Costa zakładali bluzy meczowe GKS-u Tychy.

* Z grona półfinalistów GKS Tychy najgorzej radzi sobie w formacjach specjalnych. Podopieczni Andrieja Sidorienki rozgrywają przewagi ze skutecznością oscylującą w granicach 11,8 procent, z kolei ich procent wybronionych osłabień wynosi 70,6 

* Oświęcimianie po raz ostatni wygrali play-offową rywalizację z trójkolorowymi w sezonie… 2003/2004! W półfinale play-off pokonali tyszan 3:2, a później w finale uporali się z Podhalem Nowy Targ.

* Tyszanie są prawdziwą solą w oku oświęcimian. Oświęcimianie swoją złotą erę na przełomie wieków zakończyli w 2005 roku podczas finału, w którym przegrali właśnie z GKS-em Tychy. 

Na nich warto zwrócić uwagę...

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim

* Pawło Padakin
– 28-letni skrzydłowy potrafi zmotywować się na ważne mecze. Pokazał to choćby w starciach Pucharu Kontynentalnego i Turnieju Finałowego Pucharu Polski. W fazie play-off radzi sobie równie dobrze, mając w swoim dorobku pięć bramek, które zdobył w pięciu meczach z KH Energą Toruń. 28-letni skrzydłowy jest niezwykle waleczny, ambitny, dobrze kontroluje krążek i nie boi się niekonwencjonalnych rozwiązań.

* Erik Ahopelto
– Wydaje się, że to jeden z najmniej docenianych zawodników w Polskiej Hokej Lidze. Gracz, który potrafi zająć się “czarną robotą”, popracować w defensywie, powalczyć o krążek, a przy tym jest niezwykle kreatywny i sprytny w ataku. Cechuje go też dobra produktywność. W fazie play-off ma na swoim koncie siedem “oczek” za 2 gole i 5 asyst. 

* Krystian Dziubiński
– Od dyspozycji “Dziubka” w tej serii będzie sporo zależeć. To ważny element w trenerskiej układance Nika Zupančiča. Zawodnik, który w każdym meczu gra “grube minuty”. Przy Chemików 4 liczą na jego doświadczenie, determinację, cechy przywódcze i przede wszystkim skuteczność! To właśnie Dziubiński z dorobkiem 22 trafień został najlepszym strzelcem sezonu zasadniczego. 

 

GKS Tychy

* Tomáš Fučík
– Zdaniem wielu ekspertów, to najlepszy bramkarz występujący w Polskiej Hokej Lidze. Nie wykonuje zbędnych ruchów, jest szybki, zdecydowany i dysponuje świetnym refleksem. Jego atutem jest też to, że bramkarską rękawice trzyma w prawej ręce. W sezonie zasadniczym był prawdziwą opoką trójkolorowych. Bronił ze skutecznością oscylującą w granicach 93,6 procent i wpuszczał średnio 1,96 bramki na mecz. W fazie play-off na razie nie notuje tak dobrych liczb, ale w rywalizacji z Unią może się wykazać.

* August Nilsson
– Mówiąc najkrócej - takiego defensora chcieliby mieć w składzie wszyscy trenerzy z naszej ligi. Nilsson dobrze radzi sobie po obu stronach tafli przez co jest niezwykle pożyteczny dla zespołu. Potrafi przerwać akcję, uruchomić kolegę dalekim podaniem oraz oddać soczysty strzał. W czterech meczach z Marmą Ciarko STS-em Sanok strzelił dwa gole i miał dwie asysty.

* Alexandre Boivin
– Początek sezonu nie był w jego wykonaniu zbyt dobry i rozważał nawet opuszczenie GKS-u Tychy. Gdy się już się rozkręcił i poznał wymagania trenera Andrieja Sidorienki, wyrósł na czołową postać zarówno trójkolorowych, jak i całej Polskiej Hokej Ligi. Jego głównymi atutami są zmysł do kombinacyjnej gry, przegląd pola i niezwykle celne dogranie. Dobrze rozumie się ze swoimi kolegami z ataku, a są nimi Jean Dupuy i Christian Mroczkowski.

GARŚĆ STATYSTYK

Sezon zasadniczy

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim

Bilans bramek: 164-91

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 38
- w osłabieniu: 8
- do pustej bramki: 4
- w I tercji: 38
- w II tercji: 68
- w III tercji: 50

Bramki stracone:
- w przewadze: 6
- w osłabieniu: 18
- do pustej bramki: 2
- w I tercji: 28
- w II tercji: 32
- w III tercji: 29

Liczba oddanych strzałów: 1412
Liczba minut na ławce kar: 397
Skuteczność gier w przewadze: 24,20 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 86,76 %

Najlepiej punktujący:
39 – Krystian Dziubiński (22 G + 17 A)
39 - Andrij Denyskin (18 G + 21 A)
38 – Teddy Da Costa (18 G + 20 A)
38 – Michael Cichy (15 G + 23 A)
35 – Erik Ahopelto (14 G + 21 A)

Najlepsi strzelcy:
22 bramek – Krystian Dziubiński
18 – Andrij Denyskin, Teddy Da Costa
15 – Michael Cichy
14 – Erik Ahopelto
13 – Pawło Padakin

Najlepiej podający:
23 asyst – Michael Cichy
21 – Sebastian Kowalówka, Pawło Padakin, Erik Ahopelto, Andrij Denyskin
20 – Teddy Da Costa
18 – Aleksandrs Jerofejevs, Filipp Pangiełow-Jułdaszew
17 – Krystian Dziubiński

Najwięcej punktów wśród obrońców:
24 – Filipp Pangiełow-Jułdaszew (6 G + 18 A)
19 – Aleksandrs Jerofejevs (1 G + 18 A)
14 – Roman Diukow (3 G + 11 A)

Najwięcej minut karnych:
62 – Andrij Denyskin
43 – Pawło Padakin
37 – Aleksandrs Jerofejevs

Najlepszy plus/minus:
+21 – Peter Bezuška, Roman Diukow
+20 – Aleksandrs Jerofejevs
+19 – Teddy Da Costa
+18 – Łukasz Krzemień

Najgorszy plus/minus:
- 4 – Dariusz Wanat
- 2 – Alexander Szczechura, Miłosz Noworyta
- 1 – Kamil Paszek
+1 – Krzysztof Dudkiewicz, Adrian Prusak

Bramkarze:
Kevin Lindskoug
mecze: 23
skuteczność interwencji – 91,99 %
średnia wpuszczonych bramek – 2,35
czyste konta: 2

Linus Lundin
mecze: 6
skuteczność interwencji – 94,77 %
średnia wpuszczonych bramek – 1,5
czyste konta: 2

Robert Kowalówka
mecze: 11
skuteczność interwencji – 91,25 %
średnia wpuszczonych bramek – 2,36
czyste konta: 0

GKS Tychy

Bilans bramek: 128-87

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 30
- w osłabieniu: 6
- do pustej bramki: 6
- w I tercji: 34
- w II tercji: 41
- w III tercji: 55

Bramki stracone:
- w przewadze: 1
- w osłabieniu: 24
- do pustej bramki: 2
- w I tercji: 18
- w II tercji: 34
- w III tercji: 34

Liczba oddanych strzałów: 1397
Liczba minut na ławce kar: 444
Skuteczność gier w przewadze: 17,86 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 83,67 %

Najlepiej punktujący:
40 – Christian Mroczkowski (15 G + 25 A)
32 – Jean Dupuy (16 G + 16 A)
31 – Alexandre Boivin (8 G + 23 A)
28 – Bartłomiej Jeziorski (17 G + 11 A)
28 – Filip Komorski (11 G + 17 A)

Najlepsi strzelcy:
17 bramek – Bartłomiej Jeziorski
16 – Jean Dupuy
15 – Christian Mroczkowski
11 – Filip Komorski
9 – Ondřej Šedivý

Najlepiej podający:
25 asyst – Christian Mroczkowski
23 – Alexandre Boivin
19 – Ondřej Šedivý
17 – Filip Komorski
16 – Jean Dupuy

Najwięcej punktów wśród obrońców:
21 – Alexander Younan (8 G + 13 A)
14 – Bartłomiej Pociecha (3 G + 11 A)
13 – August Nilsson (4 G + 9 A)

Najwięcej minut karnych:
51 – Filip Komorski
48 – Filip Starzyński
35 – Bartłomiej Pociecha

Najlepszy plus/minus:
+ 21 – August Nilsson
+ 17 – Christian Mroczkowski
+ 16 – Alexander Younan
+ 15 – Filip Komorski, Jean Dupuy

Najgorszy plus/minus:
- 5 – Bartłomiej Ciura
- 4 – Mateusz Gościński, Jakub Bukowski
- 3 – Oskar Jaśkiewicz
- 2 – Jan Krzyżek

Bramkarze:
Tomáš Fučík
mecze: 34
skuteczność interwencji – 93,62 %
średnia wpuszczonych bramek – 1,96
czyste konta: 2

Kamil Lewartowski
mecze: 8
skuteczność interwencji – 90,57 %
średnia wpuszczonych bramek – 2,58
czyste konta: 0

Play-off

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim

Bilans bramek: 23-11

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 7
- w osłabieniu: 2
- do pustej bramki: 3
- w I tercji: 8
- w II tercji: 10
- w III tercji: 5

Bramki stracone:
- w przewadze: 0
- w osłabieniu: 3
- do pustej bramki: 0
- w I tercji: 5
- w II tercji: 3
- w III tercji: 3

Liczba oddanych strzałów: 175
Liczba minut na ławce kar: 53
Skuteczność gier w przewadze: 35 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 82,35 %

Najlepiej punktujący:
9 – Pawło Padakin (5 G + 4 A)
8 – Andrij Denyskin (2 G + 6 A)
7 – Erik Ahopelto (2 G + 5 A)

Najlepsi strzelcy:
5 bramki – Pawło Padakin
2 – Andrij Denyskin, Erik Ahopelto, Krystian Dziubiński, Teddy Da Costa, Alexander Szczechura, Tommi Laakso
1 – Michael Cichy, Roman Diukow, Filipp Pangiełow-Jułdaszew, Sebastian Kowalówka, Jan Sołtys, Łukasz Krzemień

Najlepiej podający:
6 asyst – Andrij Denyskin
5 – Erik Ahopelto
4 – Michael Cichy, Pawło Padakin, Roman Diukow, Filipp Pangiełow-Jułdaszew

Najwięcej punktów wśród obrońców:
5 – Roman Diukow (1 G + 4 A)
5 – Filipp Pangiełow-Jułdaszew (1 G + 4 A)

Najwięcej minut karnych:
10 – Andrij Denyskin
6 – Teddy Da Costa
5 – Krystian Dziubiński

Najlepszy plus/minus:
+ 5 – Krystian Dziubiński, Pawło Padakin
+ 4 – Michael Cichy, Aleksandrs Jerofejevs, Erik Ahopelto
+ 3 – Peter Bezuška, Filipp Pangiełow-Jułdaszew, Andrij Denyskin, Kristaps Jākobsons

Najgorszy plus/minus:
- 2 – Teddy Da Costa
- 1 – Łukasz Krzemień, Alexander Szczechura
0 – Kamil Paszek, Miłosz Noworyta

Bramkarze:
Kevin Lindskoug
mecze: 5
skuteczność interwencji – 93,39 %
średnia wpuszczonych bramek – 1,97
czyste konta: 2

Robert Kowalówka
mecze: 1
skuteczność interwencji – 86,36 %
średnia wpuszczonych bramek – 3,26
czyste konta: 0

GKS Tychy

Bilans bramek: 17-11

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 2
- w osłabieniu: 1
- do pustej bramki: 0
- w I tercji: 4
- w II tercji: 9
- w III tercji: 3

Bramki stracone:
- w przewadze: 1
- w osłabieniu: 5
- do pustej bramki: 0
- w I tercji: 2
- w II tercji: 4
- w III tercji: 5

Liczba oddanych strzałów: 164
Liczba minut na ławce kar: 94
Skuteczność gier w przewadze: 11,76 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 70,59 %

Najlepiej punktujący:
8 – Alexandre Boivin (4 G + 4 A)
6 – Jean Dupuy (2 G + 4 A)
4 – August Nilsson (2 G + 2 A)

Najlepsi strzelcy:
4 bramki – Alexandre Boivin
2 – Jean Dupuy, August Nilsson, Bartłomiej Jeziorski
1 – Roman Szturc, Filip Komorski, Christian Mroczkowski, Szymon Marzec, Bartłomiej Pociecha, Alexander Younan, Ondřej Šedivý

Najlepiej podający:
4 asyst – Jean Dupuy, Alexandre Boivin
3 – Roman Szturc
2 – Filip Komorski, Christian Mroczkowski, Emil Bagin, August Nilsson

Najwięcej punktów wśród obrońców:
4 – August Nilsson (2 G + 2 A)
2 – Bartłomiej Pociecha, Alexander Younan (1 G + 1 A)

Najwięcej minut karnych:
27 – Szymon Marzec, Alexander Younan
8 – August Nilsson
6 – Roman Szturc

Najlepszy plus/minus:
+ 8 – Alexander Younan
+ 7 – Jean Dupuy, Alexandre Boivin
+ 3 – Emil Bagin, Olli Kaskinen, August Nilsson

Najgorszy plus/minus:
- 1 – Bartosz Ciura, Mateusz Gościński, Oskar Jaśkiewicz, Ondřej Šedivý
0 – Radosław Galant, Filip Starzyński, Roman Szturc, Jouka Juhola
+ 1 – Olaf Bizacki, Jakub Bukowski

Bramkarze:
Tomáš Fučík
mecze: 3
skuteczność interwencji – 91,46 %
średnia wpuszczonych bramek – 2,14
czyste konta: 0

Kamil Lewartowski
mecze: 1
skuteczność interwencji – 81,82 %
średnia wpuszczonych bramek – 4
czyste konta: 0

BEZPOŚREDNIE MECZE

GKS Tychy - TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
TAURON Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
GKS Tychy - TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 d. (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)
TAURON Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 4:6 (1:3, 3:2, 0:1)
TAURON Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim:

Bilans bramek: 12-17

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 4
- w osłabieniu: 1
- do pustej bramki: 0
- w I tercji: 2
- w II tercji: 7
- w III tercji: 3

Bramki stracone:
- w przewadze: 2
- w osłabieniu: 3
- do pustej bramki: 1
- w I tercji: 5
- w II tercji: 8
- w III tercji: 3

Skuteczność gier w przewadze: 23,53 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 81,25 %

Najwięcej punktów przeciwko GKS-owi Tychy:
5 – Michael Cichy (3 G + 2 A)
4 – Teddy Da Costa (2 G + 2 A)
4 – Andrij Denyskin (0 G + 4 A)

Najlepsi strzelcy Unii w meczach z GKS-em:
3 – Michael Cichy
2 – Teddy Da Costa, Krystian Dziubiński

Najlepiej asystujący zawodnicy Unii w meczach z GKS-em:
4 – Andrij Denyskin
2 – Erik Ahopelto, Michael Cichy, Teddy Da Costa, Aleksandrs Jerofejevs, Filipp Pangiełow-Jułdaszew

Najwięcej minut na ławce kar:
31 – Andrij Denyskin

Bramkarze:

Linus Lundin – 93,94 % (obronił 31 z 33 strzałów) – czas gry 60 minut
Kevin Lindskoug – 87,01 % (obronił 67 ze 77 strzałów) – czas gry 177 minut i 52 sekundy
Robert Kowalówka – 84,62 % (obronił 22 z 26 strzałów) – czas gry 58 minut

GKS Tychy:

Bilans bramek: 17-12

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 3
- w osłabieniu: 2
- do pustej bramki: 1
- w I tercji: 5
- w II tercji: 8
- w III tercji: 3

Bramki stracone:
- w przewadze: 1
- w osłabieniu: 4
- do pustej bramki: 0
- w I tercji: 2
- w II tercji: 7
- w III tercji: 3

Skuteczność gier w przewadze: 18,75 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 76,47 %

Najwięcej punktów przeciwko Unii:
6 – Jean Dupuy (3 G + 3 A)
6 – Alexandre Boivin (1 G + 5 A)
5 – Bartłomiej Jeziorski (4 G + 1 A)

Najlepsi strzelcy GKS-u w meczach z Unią:
4 – Bartłomiej Jeziorski
3 – Christian Mroczkowski, Jean Dupuy

Najlepiej asystujący zawodnicy GKS-u w meczach z Unią:
5 – Alexandre Boivin
3 – Alexander Younan, Jean Dupuy

Najwięcej minut na ławce kar:
33 – Filip Komorski

Bramkarze:

Tomáš Fučík – 91,55 % (obronił 130 ze 142 strzałów) – czas gry 300 minut i 17 sekund

Opracowali: Radosław Kozłowski i Mikołaj Hoder

Liczba komentarzy: 1

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • Hajnel
  2023-03-11 16:10:32

  Moim faworytem są Tychy które mają lepszego bramkarza i obronę od Oświęcimia który w sezonie zasadniczym grał głównie z kontry.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • PanFan1: Bennett i Tkachuk - chociaż tam chyba przy strzale Tkachuka też Sasha kij dołożył
 • PanFan1: W sobotę o 20:00 jest Red Wings v Panthers
 • rawa: Leciałeś już kiedyś z Heathrow? Zastanawiam sie jak odprawa przeboega na tym molochu.
 • PanFan1: Nigdy tam nie byłem
 • PanFan1: Ale wiele razy byłem na cargo przy tym lotnisku i widziałem że tam dosłownie co minutę coś ląduje albo startuje, to pewno ludzi w terminalach do wiwatu
 • rawa: To napewno.
 • rawa: Ukko dobrze broni
 • PanFan1: Zaraz pewno ktoś im go skubnie
 • PanFan1: Co to za kara na tego Mikkolę, jakiś żart rodem z THL chyba
 • rawa: Wzorują się na najlepszych😉
 • PanFan1: Rodrigues też pierwsze kroki w NHL robił u szabli
 • PanFan1: Montour, Reinhart
 • rawa: Liście z Vegas 1:3
 • PanFan1: Ciekawe ile Rycerze ugrają w tym sezonie
 • PanFan1: Sunrise piękna hala, będziesz miał frajdę
 • rawa: Myślę, że ciężko będą mieć wygrać swoją konferencję
 • rawa: W Dallas też będzie fajnie.
 • rawa: Zdałoby się wcisnąć teraz trzecią w tym PP
 • PanFan1: To na pewno, w Dallas jest fajny doping
 • PanFan1: 11 minut, odpowiedni moment na pieczątkę
 • rawa: Montour przypięczetował.
 • rawa: Fajny mecz też będzie w Dallas
 • PanFan1: Tak jest już chyba po ptokach
 • PanFan1: Flyers wysoko prowadzą z Tampą, ważna wygrana jeżeli dowiozą w kontekście PO
 • PanFan1: A Wings młucą stołecznych bez litości
 • rawa: Vegas z Liściami 4:2
 • rawa: Buffalo dalej walczy 3:2
 • PanFan1: Thomson i mamy mecz
 • PanFan1: Thompson
 • PanFan1: Wings 8:3 w sobotę będzie fajny mecz i o dobrej godzinie
 • rawa: Zajefajny bedzie
 • PanFan1: A Buffalo poczuło krew i ciśnie
 • rawa: Muszą cisnąć bo 2 minuty zostały
 • PanFan1: Empty Net
 • PanFan1: nie jeszcze nie
 • rawa: Vegas rozjechało Liście 6:2
 • PanFan1: Koty prezesem na wschodzie po dzisiejszym
 • rawa: No i miodzio.
 • PanFan1: Czas lulu, dobrej nocy Bracie - do zaś
 • rawa: Ide troche przykimać.
  Do zaś Brachu
 • Padaka77: Już nie mogę się doczekać piątku. Nareszcie Podhale gra w play off :)
 • Oświęcimianin_23: Przy pełnej hali w NT, Tychy nie będą miały łatwo.
 • Padaka77: no myślę że będzie hala wypełniona do ostatniego miejsca
 • hanysTHU: Bilety zakupione. Czuwaj!
 • hanysTHU: Mam nadzieję na trzy tysie...
 • emeryt: dr.Rudi cwany lis,napewno przygotuje czarcio zapadke na Unie
 • Krakowski : Eeee tam, czym mógłby on Was zaskoczyć teraz?
 • emeryt: to bedzie bardzo trudna przeprawa
 • emeryt: jeszcze jedno -DOT liczba minut karnych-0
 • hanysTHU: Nie ma Dota we wsi nad Daniela.
 • hanysTHU: Cała hala robi falę...
 • emeryt: DOT-cie zwątpiłem,nie jestem godzien wymieniać imienia Twego...
 • unista55: DOT bez ani jednej kary w sezonie. Aż trudne do uwierzenia.
 • hanysTHU: #dotnextseasonsmustbe
 • Andrzejek111: Ściskałem kciuki żeby strzelił i nie złapał głupiej kary. Jedno się udało
 • Andrzejek111: Aaa, bilet kupiony.
 • Padaka77: Jak to jest że kibice z Tych do Nowego Targu są wpuszczani na mecz a dla nas nie będzie miejsca. Wstyd. Hokej dla kibiców!!!
 • Matteus: Katowice, Nowy Targ, Cracovia i Toruń. Ciekawe te półfinały będą.
 • Alex2023: Padaka77@a kto Ci broni przyjechać do Tychów ? Zakup sobie bilet i kibicuj , a nie płacz - co roku masz ten sam problem.
 • Padaka77: Alex2023 inaczej jest wejść grupa i kibicować tak żeby było nas słychać i widać :) I nie mów że płacze bo klub który zdobył troche medali w ostatnich latach, ma duży budżet itp nie był w stanie przyjąc kibiców drużyny przyjezdnych. Wstyd i tyle.
 • Luque: Dokładnie kup sobie bilet i usiądź w miejscu dla przyjezdnych, nikt Ci nie zabroni. Czasem byli kibice Podhala i jakoś nikt im krzywdy nie robił
 • Padaka77: Luque u nas krzywdy też nikt przyjezdnym nie robi i jak chcą to wchodza na nasze sektory. Wczoraj też byli ludzie z Jastrzebia między naszymi kibicami w kosuzlkach. To normalne. Jednak na play off żeby nie było miejsca to inna sprawa
 • Padaka77: ALex2023 i nie pieprz głupot że co roku mam ten sam problem bo jak interesujesz się hokejem to wiesz że ostatnimi czasy to Podhale o play off mogło tylko marzyć ;)
 • Alex2023: Padaka77@ Cieszę się w ocu gracie w Play Off. Ale Ty już nie perwszy raz poruszasz ten sam temat - wstępu kibiców przyjezdnych na naszą hale. Tak jest a nie inaczej. Skoro chce was przyjechać kilkaset osób ,to po prostu kupcie bilety i tyle , a na pewno wejdziecie. A zrobienie teraz sektora dla kibiców przyjezdnych i dostać wszystkie zgody i odbiory , to nie jest takie proste.
 • Luque: Tak ogólnie to szanujmy się bardziej jako zwykli obywatele, bo Ci sprzedajni politycy już przebierają rączkami jak Nas wcisnąć do wojny, bo ludzie zaczynają protestować przeciwko ich chęci urządzenia Nam "zielonego łagru"
 • Arma: Ale kto pytał ? To jest SB na stronie o hokeju, to dotrze kiedyś ?
 • Luque: Przyjdzie prawdziwa bieda to do Ciebie na pewno dotrze, a druga strona nie zrozumiałeś jak widać, bo napisałem o wzajemnym szacunku...
 • Arma: Ciebie nikt nie wciśnie do wojny bo już ją macie od 2 lat i dość słabo wam idzie. Zaraz PO więc skup się na sporcie a nie na polityce
 • Luque: Lecz się chłopie na nogi, na głowę już dawno za późno.
 • emeryt: kupia papużka Nimfa w stanie dobrym
 • Alex2023: Padaka77@ Cieszę się w końcu gracie w Play Off. Ale Ty już nie perwszy raz poruszasz ten sam temat - wstępu kibiców przyjezdnych na naszą hale. Tak jest a nie inaczej. Skoro chce was przyjechać kilkaset osób ,to po prostu kupcie bilety i tyle , a na pewno wejdziecie. A zrobienie teraz sektora dla kibiców przyjezdnych i dostać wszystkie zgody i odbiory , to nie jest takie proste.
 • emeryt: Św. Linus był drugim z kolei papieżem, bezpośrednim następcą św. Piotra Apostoła. Pochodził z Toskanii (Tuscii), być może z Volterry i był synem Herkulanusa. Nic jednak nie wiemy o nim do momentu objęcia urzędu po św. Piotrze. Legenda podaje, że to z jego rąk przyjął chrzest święty i prawdopodobnie przez św. Piotra został wskazany jako jego następca.
 • J_Ruutu: Cosik mi mówi że jeśli Cracovia gładko odpadnie z Unią, to dr Rudi dostatnie wypowiedzenie. Nie ma już profesora, który go najwyraźniej lubił i trzymał bez względu na wyniki.
  No chyba że w testamencie zapis zrobił gwarantujący Rudiemu posadę na x lat.
 • botanick: Na ctsport oglądam piłkarskie derby Pragi ..takiej murawy jak na Slavii nie widziałem w Polsce.Jak perski dywan.
 • botanick: Wracając do hokeja to Tychy będą miały ciężko w Nowym Targu,a Unia wbrała Cracovię? Hmm..
 • botanick: JKH też się pomęczy.
 • PanFan1: To zależy czy wróci do gry Damian Kapica, jak poważna jest kontuzja Szczechury i czy Themar zdąży się coś rozkręcić po kontuzji - botanicku - poza tym nawet jeżeli zagramy najlepszym obecnym naszym składem, rywalizacja skończy się co najwyżej 4:1 Tychy
 • botanick: Mistrzostwo wygrywa się bramkarzem oraz 3 i 4 piątką.Według mnie.No i gry w przewagach.
 • Luque: Bot umówmy się, że Nasi powinni prezentować formę z Pucharu Polski na PO
 • hanysTHU: #inZupa.we.trust
 • Polaczek1: Czy jest jeszcze jakiś podstawowy/kluczowy zawodnik w lidze który ma 0 powtarzam Zero minut karnych ? Bo jak dla mnie to aż niepojęte w tak kontaktowym sporcie
 • Luque: Z ciekawości sprawdziłem i Fraszko ma tylko 2min, więc też prawie na 0, a raczej sporo przebywa na tafli
 • Gleb_Łucznikow: https://gazetakrakowska.pl/comarch-cracovia-zaczyna-playoff-rudolf-rohaczek-zostaje/ar/c2-18345811
 • Polaczek1: Oki Dzięki Luq to i tak pewnie idzie policzyć na palcach jednej ręki
 • emeryt: Szwedzi w thl nie zawodzo,sprawdzajo sie w Polsce
 • emeryt: w Krakowie trza uważać na Berlinga i niechcianego w Tychach Younana
 • Gleb_Łucznikow: Za to Sanok w THLu zawodzi
 • PanFan1: Miał swoje problemy, przetrwał je i oby teraz było tylko lepiej z STSem
 • Gleb_Łucznikow: Niech im Bóg błogosławi
 • Gleb_Łucznikow: Z 13 graczami juniorami
 • Hrabouski_Oceanic: Sanok grał młodymi zawodnikami, bez obcokrajowców
 • Gleb_Łucznikow: Ty, Grabowski to napisz jak do tego doszło
 • Hrabouski_Oceanic: W ostatnim meczu mieli 3 piątki
 • Gleb_Łucznikow: I jak a dokładnie za co ściągną ich w nowym sezonie
 • Gleb_Łucznikow: Kasy nie mają
 • Hrabouski_Oceanic: Ambitnie grali do końca ;)
 • Gleb_Łucznikow: Szczególnie w Sosnowcu 8:0
 • Hrabouski_Oceanic: W Sosnowcu przegrali 0-8, a powinna być tam naprawdę dwucyfrówka
 • Hrabouski_Oceanic: *tak
 • Gleb_Łucznikow: Tak
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe