Hokej.net Logo

Szóstka Hokej.Netu - 22. kolejka PHL

Szóstka Hokej.Netu - 22. kolejka PHL

Andriej Fiłonienko (Zagłębie Sosnowiec), Bartłomiej Pociecha (GKS Tychy), Kalle Valtola (GKS Katowice), Jakub Witecki (GKS Tychy), Sami Tamminen (Ciarko STS Sanok), Bartosz Fraszko (GKS Katowice) – to szóstka najlepszych graczy 22. kolejki Polskiej Hokej Ligi wybrana przez dziennikarzy portalu HOKEJ.NET.

Bramkarz:

 

Andriej Fiłonienko (Zagłębie Sosnowiec)

– Rosły Rosjanin przebojem rozpoczął swoją przygodę z Polską Hokej Ligi. Zagrał tak, że ze wskazaniem najlepszego golkipera nie mieliśmy żadnego problemu. W swoim debiucie zachował bowiem czyste konto, broniąc aż 38 uderzeń rywali. Kilka jego interwencji było wyjątkowo efektownych i zacieramy ręce już na samą myśl, jak zaprezentuje się w kolejnych meczach.

 

 

Obrońcy:

 

Bartłomiej Pociecha (GKS Tychy) [*2]

– W rozgrywanym awansem meczu z Comarch Cracovią, wygranym przez tyszan 4:3, zaprezentował się z dobrej strony. Najpierw zaliczył asystę przy golu Michaela Cichego, a w 57. minucie zdobył zwycięskiego gola. W swoim stylu soczyście przymierzył z dystansu, umieszczając gumę pod poprzeczką. Dienis Pieriewozczikow nie miał przy tym uderzeniu żadnych szans.

 

Kalle Valtola (GKS Katowice)

– GieKSa pokonała na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 7:4. Gdy był na lodzie, jego zespół nie stracił gola. Oprócz dobrej gry w destrukcji z dobrej strony zaprezentował się też w ofensywie. Pokazał, że potrafi wyprowadzić krążek W klasyfikacji plus/minus wypadł na +3. Jego punktowy dorobek powiększył się też o asystę.

 

 

Napastnicy:

 

Jakub Witecki (GKS Tychy)

– Tak grającego Witeckiego kibice trójkolorowych chcieliby oglądać częściej. Dzięki jego znakomitej postawie tyszanie pokonali na wyjeździe Comarch Cracovię 4:3. „Wiciu” zdobył w tym meczu gola na 1:1 i zaliczył kluczowe zagranie przy trafieniu Szymona Marca. Był bardzo aktywny, grał zadziornie i ambitnie.

Sami Tamminen (Ciarko STS Sanok)

– Ekipa z Podkarpacia pokonała na własnym lodzie Re-Plast Unię Oświęcim 3:2. Sporą cegiełkę do zwycięstwa nad wiceliderem Polskiej Hokej Ligi dołożył fiński środkowy, który miał udział przy dwóch golach zdobytych przez swój zespół. Najpierw asystował przy trafieniu Juliusa Marvy, a następnie precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę wykończył dogranie Aleksandra Mokszancewa i tym samym zdobył zwycięskiego gola.

 

Bartosz Fraszko (GKS Katowice) [*4]

– Podopieczni Jacka Płachty pewnie pokonali na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 7:4 i umocnili się na pozycji lidera. Za to spotkanie postanowiliśmy wyróżnić Bartosza Fraszkę, bo miał swój udział przy aż czterech zdobytych bramkach! W 36. minucie wpisał się na listę strzelców błyskawicznie odpowiadając na gola Artūrsa Ševčenki. Asystował też przy trafieniach Grzegorza Pasiuta, Macieja Kruczka i Mateusza Michalskiego.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2021 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe