Hokej.net Logo

Twardy jak skała! Fin dołączył do Zagłębia. Ma być liderem defensywy

Twardy jak skała! Fin dołączył do Zagłębia. Ma być liderem defensywy

Joel Olkkonen został nowym zawodnikiem ECB Zagłębia Sosnowiec. Obrońca, który może pochwalić się 185 meczami w fińskiej Liidze, podpisał z ekipą znad Brynicy roczny kontrakt.

Olkkonen to dobrze zbudowany obrońca (190 cm, 98 kg), który ma 33 lata i gra prawym uchwytem kija. Jest defensorem, który najlepiej odnajduje się w roli zawodnika odpowiedzialnego za destrukcję, walkę pod bandami i grę w osłabieniach. Jego atutami są przede wszystkim siła fizyczna i doświadczenie.

Dość powiedzieć, że w fińskiej ekstralidze rozegrał 185 spotkań, w których zdobył 7 bramek i zanotował 16 asyst. Znacznie lepsze liczby "wykręcał" na poziomie Mestis, czyli bezpośredniego zaplecza Liigi. W 224 meczach zgromadził na swoim koncie 118 punktów za 30 goli i 88 kluczowych zagrań. Z kolei na taflach szwedzkiej Allsvenskan wystąpił 77 razy, notując 10 punktów.

W ostatnim sezonie występował na zapleczu SHL w zespole Östersunds IK, którego był nawet kapitanem Jego licznik zatrzymał się na 50 meczach, sześciu asystach i 19 minutach karnych. W istotnej dla wszystkich defensorów klasyfikacji plus/minus wypadł na -7.

Kadra Zagłębia na sezon 2026/2027

Bramkarze: Karolus Kaarlehto i Gabriel Kaczkowski.

Obrońcy: Joel Olkkonen, Matthew Sozanski, Karol Biłas, Bartosz Ciura, Michał Kotlorz, Michał Naróg, Jakub Wanacki i Oskar Krawczyk.

Napastnicy: Ołeksandr Peresunko, Ville Heikkinen, Eero Savilahti, Joni Piipponen, Erkka Seppälä, Väinö Sirkia, Michał Bernacki, Sebastian Brynkus, Aron Chmielewski, Jakub Musioł, Adrian Gromadzki i Olaf Zachariasz.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 12

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • Kibic1977
    2026-05-13 10:48:03

    Dzisiaj Zagłębie oficjalnie pożegnało:Jokinnena,Alanena, Bjorkunga i Enlunda.

  • Mogiel
    2026-05-13 10:58:03

    Witamy Fińskiego "zabijakę"! Co do innych odejść o których wspomniał Kibic1977 to żal mi tylko Alanena.

    • innuendo
      2026-05-13 11:04:57

      Mnie też. Duża strata, która ciężko zastąpić. Reszta ruchów do przewidzenia.

    • torello1906
      2026-05-13 11:14:55

      Oprócz Alanena mnie to jeszcze szkoda Björkunga.

    • Hokej_Fan_GKS_TYCHY
      2026-05-13 17:51:35

      To niech ci nie będzie żal. Chłop gra dobrze w zasadniczym, a na PO gaśnie.

  • Werxo
    2026-05-13 11:24:25

    Czyli zostaje pozycja bramkarza i 2/3 do przodu. Nie pożegnaliśmy jeszcze Ciepiela i Roine.

    • Mogiel
      2026-05-13 11:27:18

      Moim zdaniem potrzebujemy jeszcze obrońcę o aspektach ofensywnych.

    • Werxo
      2026-05-13 12:01:10

      Myślę, że pozyskamy jeszcze środkowego, mocno pracującego skrzydłowego i młodzieżowca. Nie wiadomo co z bramkarzem. Jeśli przyjdzie obrońca to dopiero bliżej PP/PO.

  • robson_1906
    2026-05-13 11:59:46

    Taki to przyjdzie na PO, jak teraz Victor.
    Patrzac po tym jak budujemy to z obrona juz koniec.

    Zostaje miejsce dla:

    - klasycznego centra za Alanena z dobrym bulikiem i defensywa. ( oby nie DOT)
    - mlodego centra/ który zabezpieczy temat na czas kiedy Seppala bedzie wracal do formy ( Ciepiel?)/ ktos nowy
    - czekamy na decyzje Patryka
    - dwójka do bramki, o która martwie się najbardziej.

    • Mogiel
      2026-05-13 12:05:12

      Tymon Pyrih nadal jest u nas na kontrakcie? Robił dobre wrażenie w Janowie a ma dopiero 20 lat.

    • Werxo
      2026-05-13 12:11:04

      On czasem nie byl u nas na bazie porozumienia z Janowem? Nie wydaje mi się, że miał kontrakt.

    • Mogiel
      2026-05-13 12:13:48

      Możliwe kolego Werxo że masz racje nie wiem dokładnie jak to wygląda ale jeden mecz dla nas zagrał w sezonie.

© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe