Hokej.net Logo

UHL: Na Ukrainie niepodzielnie rządzi Donbas Donieck. Podsumowanie sezonu (WIDEO)

UHL: Na Ukrainie niepodzielnie rządzi Donbas Donieck. Podsumowanie sezonu (WIDEO)

Trzeci raz z rzędu i szósty raz z kolei, w sześciu ostatnich sezonach, w których występował na taflach Ukraińskiej Hokej Ligi, taki dorobek ma zespół donieckiego Donbasu w zdobywaniu tytułów mistrzowskich w rozgrywkach ligowych za naszą wschodnią granicą.

W czerwcu 2016 roku powołana została do życia zreformowana i odnowiona ukraińska liga. Jej obecna nazwa to UHL (Ukraińska Hokej Liga). Choć organizatorzy borykają się z wieloma problemami natury finansowej, czy też dotyczącej innych sfer funkcjonowania klubów, to jednak działalność ligi należy oceniać ze wszech miar pozytywnie, gdyż rozgrywki za naszą wschodnią granicą zaczynają się powoli odradzać.


Zarówno w pierwszym sezonie istnienia, jak i w drugiej edycji na starcie stanęło 6 drużyn. Jeżeli chodzi o kampanię 2018/19 to kluby mogą składać wnioski o przystąpienie do rozgrywek w terminie do końca maja, przedkładając list gwarancyjny i podpisując kontrakt z ligą, a także spełniając szereg wymogów organizacyjnych i finansowych. W ostatnich dniach zgłosiły się trzy pierwsze drużyny, a są to wszyscy medaliści ostatniej edycji. Z informacji posiadanych przez prezydenta Donbasu Donieck, Borysa Kolesnikowa do rywalizacji chcą przystąpić jeszcze inne ekipy – Mamy zapewnienie ze strony Dniepru Chersoń, że powraca do ligowej rywalizacji, a także wiemy, że ogromną pracę na rzecz wskrzeszenia hokeja wykonano w zespole Sokiła Kijów.


Najlepsze momenty i akcje w UHL w sezonie 2017/18.

W sezonie zasadniczym w rozgrywkach 2017/18 kluby rozegrały 40 kolejek, spotykając się każda z każdą 8 razy. W tej fazie najlepszym okazał się Donbas Donieck, który zgromadził 116 punktów, a było to rekordowe osiągnięcie w lidze ukraińskiej. Hokeiści tego klubu wygrali 37 meczów z rzędu (poprzedni ich najlepszy wynik to 27 kolejnych zwycięstw), a ich serię 22 lutego przerwał Biłyj Bars Biała Cerkiew, pokonując hegemonów 5:2. Drugie miejsce po sezonie zasadniczym zajęła właśnie drużyna „Śnieżnych Panter”, która ustąpiła w tabeli Donbasowi o 32 punkty. Dalsze miejsca zajęły HK Krzemieńczuk, MHK Dynamo Charków, Halickie Łewy Nowojaworowsk i HC Wołki Browary.


Mistrz i wicemistrz sezonu zasadniczego miał zapewniony udział w play-offach od półfinałów, a pozostałe 4 ekipy rozegrały dwa dwumecze ćwierćfinałowe. Charkowskie Dynamo okazało się lepsze od „Galicyjskich Lwów” z Nowojaworowska (2:2, 4:3), a HK Krzemieńczuk odprawił „Wilki” z Browarów (5:1, 5:3). W półfinałach Donbas wprost zmiótł z tafli zespół z Charkowa wygrywając serię 3-0 następującymi wynikami: 6:2, 9:0, 9:2. Drugim finalistą okazała się ekipa z Krzemieńczuka, która również 3-0 pokonała Biłyj Bars Biała Cerkiew, ale w tym przypadku mecze były bardzo zacięte, a dwa z nich zakończyły się wygranymi po dogrywce.


Finał rozgrywek Ukraińskiej Ligi Hokeja 2017/18 okazał się powtórką z poprzedniej edycji. Donbas Donieck kontrolował przebieg finałowej serii, wychodząc na prowadzenie 2-0. W trzecim spotkaniu zaliczył, bądź co bądź nieoczekiwane potknięcie przegrywając 3:4 na wyjeździe, ale już w kolejnym meczu w Krzemieńczuku i następnym rozgrywanym u siebie, Donbas potwierdził swoją dominację na ukraińskich lodowiskach, broniąc zdobytego w poprzednim sezonie tytułu mistrza kraju. W ostatnim, piątym meczu finałowej serii pokonał rywali 3:0.


Skrót decydującego o mistrzostwie UHL meczu Donbas Donieck - HK Krzemieńczuk.


Bohaterem decydującego o tytule mistrzowskim spotkania był 21-letni Witalij Lalka, alternatywny kapitan Donbasu, który przy każdym z trzech goli zdobytych przez jego zespół zaliczał asystę. W play-offach w 8 meczach uzbierał 20 punktów (6G + 14A), a udany sezon uwieńczył zdobyciem tytułu najbardziej wartościowego gracza ligi. Ta nagroda to nie tylko wynik świetnej fazy postsezonowej, bowiem w rozgrywkach regularnych do swoich osiągnięć indywidualnych dopisał jeszcze jeden rekord, a mianowicie 19 kolejnych meczów, w których punktował. Etatowy reprezentant Ukrainy pierwszą cześć sezonu zakończył z dorobkiem 58 „oczek” (33G + 25A) w 31 spotkaniach. W rankingu +/- osiągnął wynik +41. Lalka zajął 4.miejsce w meczowej średniej punktowej sezonu zasadniczego, która wyniosła w jego przypadku 1,87.


Znalezione obrazy dla zapytania vitali lyalka donbass

Najbardziej wartościowy zawodnik UHL, Witalij Lalka z Donbasu Donieck.

Wicelider rankingu najlepszych strzelców, Lalka pomimo swojej imponującej postawy, w sezonie zasadniczym (7.miejsce w rankingu najskuteczniejszych) nawet nie zbliżył się do najskuteczniejszego zawodnika Donbasu, którym okazał się Ilja Koreńczuk, zdobywca 71 punktów (26G + 45A). 23-letni Białorusin w play-offach dołożył jeszcze 8 „oczek” (5G + 3A), a decydujące, finałowe spotkanie z ekipą z Krzemieńczuka skomentował następującymi słowami – Zagraliśmy nasz najlepszy mecz, wszyscy byliśmy w dobrej formie. Tak naprawdę nie było nam ciężko zamknąć tę finałową serię, po prostu robiliśmy swoje i zmierzaliśmy konsekwentnie do wygranej. Dodał także – Nie mogę jednak powiedzieć, że cała seria była dla nas łatwa, pomimo, iż wygraliśmy ją 4-1. Wszystko było osadzone na charakterze naszej drużyny. Teraz wygląda to wspaniale. Wykonaliśmy naszą robotę i obroniliśmy pierwsze miejsce.


Ilya Korenchuk:

Na pierwszym planie z lewej, najskuteczniejszy w ekipie Donbasu, Ilja Koreńczuk, a obok niego Aleksandr Wlad.

Podstawowym bramkarzem mistrzowskiej ekipy był reprezentant Ukrainy (skuteczność obron 88,30% na tegorocznych MŚ dywizji IB), Bohdan Diaczenko, który wystąpił w 39 meczach sezonu regularnego i obronił 93,6% strzałów rywali, a średnio wpuszczał niewiele ponad półtorej bramki w spotkaniu (1,56). W play-offach nieco obniżył loty, ponieważ jego skuteczność wyniosła 92,2%, a w meczu wpadało do jego siatki średnio 1,66 gola. 19-latek docenił klasę zespołu z Krzemieńczuka, stwierdzając – Porównując z poprzednim sezonem, to czuję się teraz o wiele bardziej zmęczony. W serii finałowej miałem znacznie więcej pracy i wymagało to ode mnie dużej koncentracji, ponieważ rywale mocno naciskali. Każdy z nas musiał zaprezentować pełnię umiejętności. Ale za to teraz smak zwycięstwa jest większy.


W mistrzowskim Donbasie na wyróżnienie zasłużyła również grupa „czterdziestek”, czyli zawodników, którzy sezon zasadniczy zakończyli właśnie z takim dorobkiem punktowym. W tym gronie znaleźli się: grający pierwszy sezon poza rodzinną Rosją, Aleksander Kostikow (26G + 14A / 5G + 2A w play-offach), 21-letni Jarosław Swiszczew (22G + 18A / 2G + 3A), rok starszy od niego Władisław Łuchowyj (20G + 20A / 2A) i 20-letni Oleksiej Worona (10G + 30A / 2A), 10.najlepszy asystent UHL w sezonie zasadniczym, pobierający wcześniej nauki w juniorskich drużynach słowackiego HK Michalovce. Na wyróżnienie zasługuje Wiktor Zacharow, kapitan reprezentacji Ukrainy, któremu zabrakło jednego punktu (15G + 24A), żeby powiększyć grono klubu „czterdziestek”, za to świetnie spisał się w play-offach, gdzie uzbierał 13 „oczek” (7G + 6A). Z takim samym dorobkiem fazę postsezonową zakończył 19-letni Andrij Deniskin (5G + 8A), reprezentant Ukrainy do lat 20, który powrócił w rodzinne strony zza oceanu dopiero na ostatnie 10 spotkań sezonu zasadniczego (4G + 6A). Rozgrywki 2017/18 rozpoczął w lidze NAHL w zespole Brookings Blizzard.

Drużkowka zaakceptuje mecz All-Star

Donbas Donieck z pucharem za wygranie ligi UHL w sezonie 2017/18.

W rankingu +/- sezonu zasadniczego pierwsze 4 miejsca obsadzili zawodnicy Donbasu, a w czołowej „10” jest ich aż siedmiu. Całe podium zajęli obrońcy. Wygrał Jurij Szpak (+47), przed Aleksandrem Aleksandrowem (+46) i Filipem Matwijenko (+46).


Na ostatnich MŚ dywizji IB, czyli na naszym obecnym poziomie rozgrywkowym po spadku z wyższej grupy, wystąpiło 6 zawodników Donbasu. Oprócz wymienionych wyżej, bramkarza Diaczenki i napastników Zacharowa i Lalki, byli to obrońcy Kyryło Żownir (1G + 4A / 0), grający jeszcze w sezonie 2016/17 w północnoamerykańskiej lidze WSHL i Dmytro Ignatienko (1G + 27A / 3A), który sezon rozpoczął sześcioma meczami w barwach kazachskiego Ertisu Pawłodar, a także 20-letni napastnik Matwijenko (5G + 16A / 3A), w klubie pełniący role defensywne.


Tegoroczny sukces Donbasu należał do grupy bardzo młodych zawodników. Średnia zespołu wyniosła niecałe 20 lat (19,72), a dla porównania ubiegłoroczny tytuł zdobyła ekipa ze średnią wieku 25,74. Tych nastoletnich mistrzów poprowadził urodzony w Charkowie, ale posiadający również obywatelstwo białoruskie, 43-letni Serhiej Witer, który jak na razie zgarnął wszystkie dwa trofea zreformowanej Ukraińskiej Ligi Hokeja, a w sezonie 2015/16 był asystentem głównego szkoleniowca seniorskiej kadry Ukrainy.


Donbas Donieck to prawdziwy dominator ukraińskich lodowisk. Zawodnicy tego klubu wygrali po raz trzeci z rzędu mistrzostwo naszych wschodnich sąsiadów, co oznacza, że są niepokonani od momentu powrotu do ligi, po trzech latach gry w rozgrywkach rosyjskich, najpierw w VHL, a później już w słynnej, renomowanej KHL. Donbas wygrał, jak na razie, wszystkie 6 finałów ligi ukraińskiej, w których brał udział i był mistrzem kraju w 6 ostatnich swoich startach w lidze tego państwa. Prezydent klubu, Kolesnikow chciałby, żeby jego drużyna nie tylko święciła sukcesy na rodzimych taflach, ale także była w stanie podjąć równorzędną walkę w rozgrywkach europejskich – Mamy duży problem, ponieważ z jednej strony chcemy kontraktować zawodników, którzy zapewnią nam wyrównaną rywalizację z innymi europejskimi drużynami, a z drugiej strony nasze rodzime rozgrywki nie gwarantują jeszcze takiego poziomu, żeby zasadnym było ściąganie do nas tego formatu graczy. Potrzebujemy na Ukrainie co najmniej czterech silnych ekip, ale skoro nawet w piłce nożnej są tylko dwie, to czego spodziewać się po hokeju?


Prezydent Kolesnikow chce nawiązać do wielkich chwil donieckiego hokeja, czyli wygranej w Pucharze Kontynentalnym w 2013 roku. W następnej edycji lepsi okazali się tylko zawodnicy francuskiego Dragons de Rouen. Donbas powrócił do europejskiej rywalizacji w sezonie 2016/17, ale uczestnictwo w Pucharze Kontynentalnym zakończył na turnieju półfinałowym, który był jego pierwszym etapem w tamtych rozgrywkach. Jeszcze gorzej było w ostatniej edycji, bowiem doniecka drużyna odpadła już w 2.rundzie, gdzie mierzyła się między innymi z naszym GKS-em Tychy, który również na tym szczeblu zakończył swoje uczestnictwo.


Znalezione obrazy dla zapytania boris kolesnikov donbass donetsk

Prezydent Donbasu Donieck, Borys Kolesnikow.

Problemy polityczne w okręgu donieckim wywołane obecnością tam prorosyjskich separatystów od 2014 roku, uniemożliwiają Donbasowi rozgrywanie meczów w swojej hali, którą jest Pałac Sportu Drużba. Kibice tej drużyny zmuszeni są jeździć na mecze domowe 100 kilometrów na północ kraju, do miejscowości Drużkiwka, która znajduje się już kontrolowanej przez Ukraińców części państwa. – Marzymy o tym, aby pewnego dnia wygrać mistrzostwa kraju w Drużbie, w ukraińskim Doniecku – z nadzieją i smutkiem w głosie wypowiedział się prezydent klubu, Kolesnikow.


Liga naszych wschodnich sąsiadów ze względu na swoje skromne warunki nie przyciąga zagranicznych hokeistów. Próżno szukać w składach wszechobecnych Kanadyjczyków, Amerykanów, czy też innych popularnych hokejowych nacji. W całej lidze, oprócz 138 Ukraińców, w ostatnim sezonie wystąpiło ośmiu Rosjan i trzech Białorusinów, wśród których znalazł się Siarhiej Mikulczyk znany z gry w sosnowieckim Zagłębiu. 23-latek z Grodna w Polsce grał przez 2 sezony. Najpierw w rozgrywkach 2015/16 wystąpił 31 razy na taflach ekstraklasy, a po spadku Zagłębia do I ligi wystąpił jeszcze 13 razy na zapleczu PHL. Do rozgrywek I ligi 2017/18 został zgłoszony, ale w barwach klubu z Sosnowca nie rozegrał żadnego meczu, za to pojawił się 8-krotnie w sezonie zasadniczym UHL w składzie HC Wołki Browary, gdzie zdobył 2 bramki i 11 asyst, po czym jeszcze rozegrał dwa mecze w fazie play-off, strzelając znów 2 gole i dokładając do tego jeszcze asystę.


Najskuteczniejszym zawodnikiem, królem strzelców i 2.najlepszym asystentem Ukraińskiej Hokej Ligi został Wołodymir Czerdak, kapitan Dynama Charków, który w sezonie zasadniczym zdobył aż 93 punkty (44G + 49A), a wcześniej przez dwa sezony reprezentował doniecki Donbas. 24-latek wygrał też klasyfikację meczowej średniej punktowej, która w jego wypadku wyniosła 2,38. Wiceliderem rankingu najskuteczniejszych i trzecim najlepszym strzelcem, zwycięzcą klasyfikacji asystentów oraz trzecim z najwyższą meczową średnią punktową (1,95) został Rusłan Romaszczenko, kapitan Biłyj Bars Biała Cerkiew, zdobywca 78 „oczek” (28G + 50A) w sezonie zasadniczym, który również ma w przeszłości na swoim koncie występy w Donbasie, co miało miejsce w rozgrywkach 2015/16. Trzecie miejsce wśród najskuteczniejszych zajął Białorusin Koreńczuk z Doniecka, który został 3.najlepszym asystentem sezonu zasadniczego, a w meczu zdobywał średnio 2,03 punktu, co dało mu miano wicelidera w klasyfikacji zawodników z najwyższą średnią punktową na mecz.


Znalezione obrazy dla zapytania volodymyr cherdak

Najskuteczniejszy zawodnik i król strzelców UHL w sezonie 2017/18, Wołodymir Czerdak z Dynama Charków.

Faza postsezonowa niepodzielnie należała w rankingach do Donbasu. Wśród najskuteczniejszych zawodnicy z Doniecka zajęli 17 (!!!) czołowych miejsc. Wygrał Lalka (20), przed Deniskinem (13) i Zacharowem (13), który został królem strzelców (7G) drugiej części sezonu. Tuż za nim znalazł się Lalka (6G) i Sergiej Aleksanjan-Petrowicz (6G) z HK Krzemieńczuka. Wśród asystentów najlepszy był Lalka (14), 2.miejsce przypadło Deniskinowi (8), a najniższe miejsce podium wziął reprezentant Ukrainy Sewastian Karpienko (7) z Krzemieńczuka. Ranking +/- podobnie jak klasyfikacja najskuteczniejszych obsadzony został hokeistami z Doniecka, którzy zajęli 17 czołowych lokat. Wygrał Lalka (+13), a za nim z wynikiem +10 znaleźli się Deniskin, Zacharow i obrońca Andrij Grygorjew.


Zdecydowanie najlepszym bramkarzem sezonu zasadniczego został Diaczenko z Donbasu, który jako jedyny przekroczył granicę 90% skutecznych obron. Dwa kolejne miejsca zajęli bramkarzy klubu Biełyj Bars Biała Cerkiew, z których każdy rozegrał po 20 spotkań. 17-letni Oleksandr Kaczula obronił 89,8% strzałów rywali i wpuszczał w meczu średnio 2,21 bramki, a Sergiej Liulczuk był gorszy o 0,1%, a po krążek do siatki średnio w meczu sięgał 2,74 razy. W fazie play-off Diaczenko znów odjechał konkurentom, bowiem był jedynym, który przekroczył próg 92%, uzyskawszy w 8 meczach 92,2% skuteczności obron i średnią goli traconych w meczu 1,66. Niewiele gorzej wypadł Nikita Petlenko z HK Krzemieńczuk, który w 3 spotkaniach obronił 91,9% strzałów rywali i średnio wpuszczał 2,79 goli. Próg 91% skuteczności obron przekroczyli jeszcze Władisław Wiazowow z Halickich Łewów Nowojaworowsk i Nikita Gordiuszin z HC Wołki Browary. Obaj zagrali po 2 spotkania fazy postsezonowej i uzyskali dokładnie taką samą skuteczność 91,3%.


Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • rawa: Piękne wcisnął.
 • rawa: Ale się meczycho zrobiło.
 • rawa: Wargues ponownie bramka w PP. 3:1
 • rawa: Bob maską broni mocny strzał.
 • rawa: Montour z Kanem trochę potańczyli. Oboje na ławkę kar.
 • rawa: Ekbald dzisiaj dobry mecz gra.
 • rawa: 5:53 pusta brama Edmonton
 • rawa: Ekmam-Larsson kara za wyrzucenie krążka za pleksę
 • rawa: Edmonton bez bramkarza
 • rawa: 3:30 do końca.
 • rawa: Ekbald do pustaka. Należała mu się bramka za bardzo dobrą grę dzisiaj w obronie. 4:1
 • rawa: Jeszcze dwa Kocury. 2 :0 w serii.
  Brawo the Cats🐀
 • rawa: Oby tylko Barkov był cały po tym ataku na głowę.
 • rawa: Evan Rodrigues i Aaron Ekblad dzisiaj dla mnie super mecz zagrali.
 • rawa: https://m.youtube.com/watch?v=cVGSEJ1buOw
 • PanFan1: Wargues rozwalił dziś system 😁
 • PanFan1: Draisaitlowi puściły nerwy pod koniec i wylała się z niego gnojówka - Leon fajny jest jak jest fajnie, jak mu nie idzie to [****]je, typowy niemiec ;)
 • uniaosw: 🚢🇳🇴➡🇵🇱🚢
 • PanFan1: ... ch a m i e j e ...
 • PanFan1: Bob jakby nie ten jeden jedyny farfocel, w dwóch meczach finału bylby doskonały
 • uniaosw: 🏊🏊🏊
 • PanFan1: Nafciarskie Big Guns póki co milczą

  2 : 0 The Cats 💪
 • rawa: Jak tego dryshita nie zawieszą xa ten chamski faul to w następnym meczu Bennett albo Tkachuk go skasuje.
 • redgar: Walny zjazd PZHL zaczął się o 10:30 a z relacji wynika, że 10:50 już się skończył, to co oni tam ustalili?
 • Arma: Przy pustym stole siedzieć nie będą przecież, zara pora obiadowa i te sprawy
 • PanFan1: Forsling widzę doczekał się fajnego przydomka "Gusforce", nie powiem pasuje 👍😉
 • PanFan1: ... co Ty na to Rawa ?
 • Arma: PP w Krynicy o ile się dogadają, no tak średnio bym powiedział
 • PanFan1: A gdzie byś Ty PP lepiej widział ?
 • Arma: PP w Krynicy to fajne wydarzenie, czuć tam głód hokeja ale 4-5 lata, PP w jednym miejscu to zły pomysł
 • Arma: Chcąc się przypomnieć kibicom to Gdańsk, Łódź czy Bytom, obiekt z wyprzedzeniem by się udało ogarnąć
 • rawa: Gusforce fajne. Super grajek.
  PP w tym samym miejscu to słaby pomysł.
 • PanFan1: O Gdańsk i mnie się widzi Arma
 • J_Ruutu: Gdańsk - i Kostecki organizatorem.
  Hahaha...
 • Arma: I co zrobi Kostecki skoro dzisiaj zagrają a jutro już każdy wróci do siebie ?
 • PanFan1: No tak właśnie myślałem, zara przyjdzie Ruutu i wam powie do słuchu ;)
 • PanFan1: Nie chciałbym takiego turnieju u siebie Ruucie ?
 • PanFan1: Ja myślę że byłoby super, chętnie bym się wybrał bo będę na Boże Narodzenie i nowy rok w PL
 • PanFan1: ... tak se tu luźno gru[****] ino
 • hubal: na co zbiera Kostucha ?
 • hubal: na nową taczkę ?
 • Simi71: Czemu ten złodziej i grabarz gdańskiego hokeja dostał w ogóle prawo głosu?
 • Simonn23: Podane statystyki Englunda w artykule są na 100% błędne.
 • Simonn23: Zdecydowanie bardziej wierzyłbym w te podane na flashscore niż eliteprospects
 • Simonn23: Ostatni mecz zagrał z Katowicami w PK, później doznał kontuzji, która wykluczyła go do końca sezonu ;)
 • botanick: https://hokej.net/artykul/gdanski-hokej-znow-na-rozdrozu
 • botanick: Gdzie jest to info?
 • zakuosw: coś dzisiaj 19:46?
 • emeryt: Pontus kręcił sie czas jakis na sb
 • emeryt: ciekawe gdzie trafi J.A
 • emeryt: 92 kg juz wiosłuje,prondy wsteczne spychajo go na Bornholm
 • Oświęcimianin_23: - 14:39 - Przemówienie prezesa Mirosława Minkiny.

  Kurde, już 16:13, a prezes nadal przemawia. Ma chłop gardło.
 • Prawdziwy Kibic Unii: Cale to spotkanie i wiekszosc tych madrosci to bzdury nie z tej ziemi bez pomyslu na dzialanie np haslo sms porazka bo zawodnicy koncza kariery i co dalej …?
  Zrobcie lige akademicka z centralnym finansowaniem niech ci zawodnicy beda mogli swobodnie grac w THL jak tylko umiejetnosci im pozwola niech sie ucza niech dostaja stypendia od pzhl od uczelni i po temacie
  Drugi temat szukanie zawodnikow za oceanem ktorzy jezdza w lewo i prawo no coz za [****]izm tak mlody zawodnik wie o wiele
 • Prawdziwy Kibic Unii: Wiecej o taktyce na lodzie jazde na lyzwach ma lepsza niz 90% zawodnikow krajowych szukac tam korzeni obywatelstwa a tymczasem kierunke bialorus i lotwa no naprawde ! Przyckednoczesnej kpinie z zawodnikow uczacych sie hokeja za oceanem szkoda czytac tych Im.becyli
 • Prawdziwy Kibic Unii: Gdzie jakis nadzor nad trenerami obowiazek podnoszenia kompetencji udzialu w szkoleniach wsparcie tego procesu pomysly no szlam po prostu
 • szop: nadzor to przede wszystkim powinien byc nad wydzialem sedziowskim reszta potem
 • Passtor: A w Tychach dalej cisza transferowa, może trzeba wysłać nasz skauting za most na szkolenie, hymn…
 • Prawdziwy Kibic Unii: 11:00-14:45 i madre glowy marynarki poprawili i kiniec wytezania umyslow 👍🏻🥳 wow
 • KubaKSU: Śledzić fejsa o 19 :46?
 • Prawdziwy Kibic Unii: Nie sadze Kuba
 • Andrzejek111: Kończy się pierwsza połowa czerwca a o karnetach cisza.
 • hanysTHU: Zegarmistrz prawie jak Fidel
 • hanysTHU: Niusów dziś już nie będzie... pewne info.
 • uniaosw: Nastał dzień dzisiejszy
 • hanysTHU: Środa to już prawie piątek także ten tego no...
 • hubal: zaczyna zalatywać pychą
 • Blizzy: CCM oficjalnym sponsorem technicznym Cracovii, co najmniej przez 3 lata brawo !!
 • PanFan1: duże brawo 👍
 • J_Ruutu: Dadzą kije?
 • hubal: taczki :)
 • Jamer: emeryt masz bób..? :)
 • Oświęcimianin_23: Dzisiaj ktoś z trójki DOT, Mark, Kamil?
 • Jamer: To zależy czy emeryt ma bob i zdarzy wstawić… ;)
 • hanysTHU: www.pycha.pl
 • narut: cicho wszędzie, głucho wszędzie...
 • HokejfanNT: 198cm i 110 kg ...Podhale buduje bardzo mocna fizycznie drużynę
 • szop: czeman na oficjalne informacje
 • szop: czekam
 • szop: hanys pycha to 1` z grzechow glownych
 • PanFan1: 2 chciwość ;)
 • PanFan1: https://www.military1st.co.uk/clothing/men/trousers
 • Jamer: 19:46 klikamy w reklamy i czekamy na dobrą wiadomość… :)
 • szop: dokladnie tak Fanie
 • szop: jednak jesli miales na mysli mnie to slabo a to ze kocham siano jak kazdy z Nas to chyba nie argument bo chyba nie z milosci do Wielkiej Brytani nie mieszkasz w NT
 • hanysTHU: 3 pitolenie na sb
 • szop: nie ma transferow nie ma zupy w Oświecimiu o bobie nikt nie mowi no to o czym hanysie innym pitolic bo 4 jest zazdrosc :D
 • emeryt: Jamerze wstawiam bób,chociaz sie jeszcze Hampusem odbija to juz bym cos zjadł
 • Jamer: emeryt: 19:46 jest dzisiaj dla Ciebie… ;)
 • emeryt: Uimuś witaj w domu,dobra nowina Jamerze
 • emeryt: kawoł chłopoka a na lodzie niewidoczny,bezbłędny,klasowy rzemieślnik
 • Jamer: emeryt: wiem że zależało Ci na Nim i jest z Nami… Dobra wiadomość!
 • Arma: To jeszcze Kamil bo płeć piękna się załamie jeśli odejdzie
 • emeryt: ale że Cracovii zalezy na dobrych relacjach z Unio...chyba jeszcze niestrawnosci po Jeżku
 • hanysTHU: I dobry nius na wieczór, defensywa to podstawa.
 • emeryt: no chyba że "zabierzemy Wam chociaz jednego"...
 • KubaKSU: Czyli brakuje jednego defa:)
 • Paskal79: Zgodnie....
 • Paskal79: Kuba czy brakuję, oficjalnie tak ,ale już jestem blisko....,a może być i tak że to nie będzie ostatni,a kierunek to was zaskoczy.....:-)
 • Paskal79: Chodziło mi że jest blisko.....:-)
 • Paskal79: Chyba najbardziej ,,niewidoczny ''obrońca ligi...:-) ale mega obrońca, bardzo dobrze grający zwłaszcza w obronie,się czasem coś ,, ugryzie ''w ataku....
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe