Wenker z rocznym kontraktem
Kolejny dzień przynosi kolejny kontrakt w ekipie KH Energi Toruń. Tym razem kontraktem do końca sezonu 2023/2024 związał się 20-letni napastnik, Jakub Wenker.
Wenker to wychowanek toruńskiego klubu, MKS Sokoły Toruń. Nic zatem dziwnego, że najwięcej czasu spędził na zapleczu Polskiej Hokej Ligi. Występował tam od sezonu 2018/19, aż po ten miniony, w którym to w 17 spotkaniach zainkasował aż 22 bramki i 14 asyst, z czego aż 11, to asysty pierwszego stopnia.
Pierwsze kroki w PHL-u stawiał natomiast w sezonie 2021/22. Wówczas w KH Enerdze Toruń rozegrał 14 meczów i ani razu nie udało mu się wpisać do protokołu meczowego. Z kolei w tym sezonie w 35 starciach zdobył 4 asysty. Na ławce kar spędził dwie minuty, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na +2.
Kadra KH Energi Toruń na sezon 2023/2024
Bramkarz:
Markus Ekholm Rosén, Mateusz Studziński.
Obrońca:
Oskar Bajwenko, Jakub Gimiński, Adrian Jaworski, Eryk Schafer, Mateusz Zieliński.
Napastnik:
Mikałaj Syty, Michał Kalinowski, Kamil Kalinowski, Szymon Maćkowski, Jakub Wenker.
Czytaj także:
- Nie żyje człowiek, którego znał każdy kibic Unii Oświęcim. Miał 73 lata
- Reprezentacja Polski będzie w darmowej TV! "Domagali się tego". Porażka Polsatu
- Inauguracyjny sparing za nami. Gospodarze pokazali klasę!
- Oto ceny biletów i karnetów na mecze Unii. Są rabaty dla wiernych kibiców
- Bryk: Nic nie odda treningu hokejowego. Wszyscy cieszymy się jak małe dzieci

Komentarze