Hokej.net Logo
Wszystkich zarejestrowanych użytkowników prosimy o zresetowanie hasła. Na maila otrzymacie Państwo nowe hasła, które potem będzie można zmienić w swoim panelu użytkownika.

Więcej ligowego hokeja w TVP Sport?

Więcej ligowego hokeja w TVP Sport?

Dyrekcja TVP Sport od września planuje pokazanie na swojej antenie jednego lub dwóch spotkań tygodniowo. W zeszłym sezonie 35 transmisji przyciągało przed telewizory średnio 32 tysiące widzów.

Od stycznia tego roku mogliśmy oglądać jedną lub dwie transmisje tygodniowo. TVP Sport planuje kontynuować ten schemat także od początku nowego sezonu. Mecze telewizyjne byłyby rozgrywane w czwartki o 18:30 oraz w niedziele o 13:45.

Sytuacja wyjaśni się pod koniec lata – powiedział nam Stanisław Snopek, komentator TVP Sport.

Pewnie wielu kibiców interesuje fakt, jak przedstawia się oglądalność ligowego hokeja?

W tym roku była minimalnie lepsza niż w poprzednim. Średnia widownia z 35 meczów transmitowanych w tym sezonie wyniosła blisko 32 tysiące widzów, a w poprzednim nieco ponad 31 tysięcy. Mieliśmy w tym sezonie dosyć stabilną widownię, czyli rozrzut wyników pomiędzy poszczególnymi meczami był niewielki – wyjaśnił Snopek.

Największą widownie zgromadził grudniowy finał Pucharu Polski pomiędzy Comarch Cracovią a GKS-em Tychy. Jego średnia widownia wyniosła 65 tysięcy widzów.

W tak zwanym piku, czyli minucie o największej oglądalności, ten mecz śledziło 176 tysięcy widzów. Finały play-off GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice oglądała za każdym razem bardzo zbliżona liczba widzów, a biorąc pod uwagę średnią najwięcej miał mecz numer dwa, bo 42 tysiące. Z kolei największy pik był podczas dogrywki meczu nr 5 i wyniósł on 92 tysiące widzów – poinformował komentator TVP Sport.

Tymczasem w kwietniu czeka nas 10 transmisji z Mistrzostw Świata Dywizji I Grupy A z Budapesztu. Wszystkie mecze Polaków i pięć innych grupowych zobaczymy na antenie TVP Sport.

W maju natomiast będą pokazywane Mistrzostwa Świata Elity z Danii. Telewizja Polska w 2015 roku wykupiła prawa do hokejowych Mistrzostw Świata aż na 8 lat, więc hokej w tym wyda będzie transmitowany aż do 2023 roku.

Czekamy na mistrzostwa świata i mecze naszej reprezentacji. W tym przypadku zainteresowanie widzów jest zawsze większe (powyżej 100 tysięcy, a podczas mistrzostw rozgrywanych w Polsce nawet powyżej 200 tysięcy). Mecz z Węgrami będzie pokazywany także na antenie regionalnej TVP3. Mistrzostwa Świta Elity przyciągają średnio 60 tysięcy widzów, także jest spore zainteresowanie – zakończył Stanisław Snopek.

Plan transmisji z Mistrzostw Świata IA Budapeszt:

Niedziela 22 kwietnia:

16:00 Węgry – Kazachstan (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

19:30 Polska – Włochy (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Poniedziałek 23 kwietnia:

16:00 Słowenia – Polska (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

19:30 Włochy – Węgry (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Środa 25 kwietnia

12:30 Włochy – Kazachstan (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

16:00 Wielka Brytania – Polska (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Czwartek 26 kwietnia

19:00 Polska – Węgry (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Piątek 27 kwietnia

16:00 Kazachstan – Słowenia (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Sobota 28 kwietnia

12:30 Kazachstan – Polska(TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

16:00 Słowenia – Włochy (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2021 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe