Hokej.net Logo

Więcej niewiadomych, niż konkretów

Nowotarscy kibice chcą pomóc klubowi
Nowotarscy kibice chcą pomóc klubowi

Od wielu lat miesiąc maj w nowotarskim hokeju jest okresem nerwowego wyczekiwania na kluczowe decyzje dotyczące budowy zespołu na kolejny sezon. Nie inaczej jest i tym razem.

Nikt nie chce powtórki z zeszłego sezonu, który „Szarotki” zakończyły część zasadniczą na ostatnim miejscu w tabeli i po raz pierwszy od wielu lat, zabrakło ich w fazie play-off.

Było to jednak po części wkalkulowane bo priorytetem miała być – właśnie kosztem wyników sportowych – redukcja zadłużenia, o czym hucznie mówiono – równo rok temu – na konferencji prasowej.

Cel ten do końca nie został jednak osiągnięty, na co wpływ – wedle opinii władz klubu – miała głównie niska frekwencja na trybunach i tym samym niesatysfakcjonujący przychód ze sprzedaży biletów.

W nowym sezonie – w którym Podhale będzie obchodziło jubileusz 90 lecia – władze chciałby aby budżet wynosił około 3 milionów złotych, a celem ma być walka o pierwszą „czwórkę”.

Z Podhalem zostaje firma Tauron. Na dobrej drodze wydają się być rozmowy z dwiema dużymi firmami: jedną lokalną, drugą ogólnopolską. Wsparcie na wyższym poziomie obiecał także burmistrz miasta, choć kwota 1 200 000 zł o jaką wnioskowały władze klubu wydaje się nierealna.

Ze sponsoringu „Szarotek” za to wycofała się firma Bygg Allt, a jej właściciel Krzysztof Koza zrezygnował z członkostwa w zarządzie Spółki KH Podhale.

Wciąż nie wiadomo czy w nowym sezonie trenerem „Szarotek” będzie Białorusin Andriej Gusow. Co prawda ma on ważną umowę, wyraził też chęć dalszej pracy z zespołem, ale z wiadomych względów większość związków i klubów sportowych w Polsce, a także firm inwestujących w polski sport nie życzy sobie ludzi tej narodowości w klubach. Jedyną szansą byłoby przyznanie Gusowowi polskiego obywatelstwa, ale i ta sprawa stanęła w martwym punkcie.

Na wypadek gdyby nie udało się rozwiązać problemu z trenerem Gusowem, władze klubu opracowują już wariant rezerwowy i rozważają jego następcę.

Brany pod uwagę był m.in. Marek Ziętara, ale odmówił. Na 99 procent potencjalnym następcą trenera Gusowa będzie więc trener zagraniczny.

Jednym z kandydatów jest… Philip Barski, Kanadyjczyk który pracował w Nowym Targu już w sezonie 2019/2020. Nie zostawił jednak dobrego wrażenia po sobie głównie z racji sprowadzania na potęgę obcokrajowców, kosztem rodzimych graczy. Tym razem jednak miało by być w tej kwestii zupełnie inaczej. Sam szkoleniowiec wyraził wstępne zainteresowanie powrotem.

Także i teraz zespół ma bowiem opierać się na wychowankach. Poza Filipem Wielkiewiczem i Maciejem Sulką wszyscy Ci którzy grali w zeszłym sezonie mają ważne kontrakty.

Jak co roku wraca temat powrotu kolejnych wychowanków rozsianych po innych klubach. Prowadzone są – w mniejszym lub większym stopniu zaawansowania – rozmowy m.in. z Patrykiem Wajdą, Mateuszem Michalskim (w zeszłym sezonie grali w GKS Katowice), Sebastianem Brynkusem, Łukaszem Kamińskim (Comarch Cracovia) i Kacprem Maciasiem (HC Poruba u20).

Władze klubu chciałby, aby liczba obcokrajowców wynosiła maksymalnie 7.

Wszystko też wskazuje na to że w Nowym Targu sezon 2022/2023 rozpocznie się z małym opóźnieniem.

Powodem jest zaplanowana na wrzesień wymiana band w Miejskiej Hali Lodowej i pierwszych kilka, albo kilkanaście spotkań „szarotki” będą rozgrywały na wyjazdach.

Na 26 listopada zaplanowana jest wielka gala 90 lecia klubu, która odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 13

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • PanFan1
  2022-05-04 05:15:26

  Tak jasne, wywalić Gusova, człowiek grał dla Podhala, zdobywał z nim mistrza Polski, pracował w Tychach itd. A teraz tak po prostu wręczyć mu wilczy bilet, bo co ❓Gusov wojnę wywołał ❓co za idiotyzm❗

 • Hasek1964
  2022-05-04 07:11:38

  Michalski z szansy na gry w lidze mistrzów zrezygnuje żeby pograć z sentymentu i 90lecia w 5 razy biedniejszym Podhalu :D no tak, na pewno tak będzie :D

 • szop
  2022-05-04 07:18:06

  Barski to dobry pomysl jedyny pozytyw z tego calego marazmu

 • Padaka77
  2022-05-04 07:28:26

  PanFan co do Gusova masz Pan sto procent racji, chłop związany mocno z Polska i Nowym Targiem, przemęczył tamten sezon i chce dalej trenować a tu pier...nie o wojnie. Głupota jak fiks, Co do Michalskiego to raz ze liga mistrzów to i tak ma kontrakt dalej aktualny , jeszcze rok. Wajda zagrał jeden sezon w NT , na bank przyjdzie do Nowego Targu klepać biede. Zarząd zrobił dobrą robote bo jednak jakoś ten budżet wyprostował ale co z tego jak brak konkretnego sponsora kolejny sezon. Ile tak można biedzić ? Smutne ale prawdziwe, jakoś ta łajba unosi się na wodzie ale ile można ?

 • szalnt
  2022-05-04 09:45:29

  Nie rozśmieszajcie mnie tym Gusowem - to trener starej daty, zwolennik siłowego rosyjskiego hokeja a poza tym stwierdził że może trzech wychowanków nadaje się do gry mimo że już ich szkoli ponad dwa lata. czyli nie widzi żadnych perspektyw.
  W piłce kopanej też widać że nie koniecznie dobry piłkarz jest dobrym trenerem to samo w skokach narciarskich.

  Porównując: Barski doprowadził Podhale do półfinału a Gusow na dno przy takim samym budżecie (mowa nie o ostatnim ale poprzednim sezonie czyli pierwszym Gusowa w Podhalu).

 • ml3ko
  2022-05-04 10:11:38

  Jak co roku

 • kłapek
  2022-05-04 11:46:21

  Szal troche pojechałeś z tym półfinałem Podhale w ćwierćfinale odpadło z Katowicami

 • Karmel
  2022-05-04 11:59:13

  Rozmawiałem z kolegami z N.Targu na MS w Tychach to tacy trenerzy Jak: Sydorenko,Gusov to co to za szkoła trenerska cały świat idzie w kierunku nowych trendów szkoleniowych a w Polsce dalej PRL.

 • Hokejowy1964
  2022-05-04 12:21:48

  Do redakcji- za każdym razem ma być "Szarotki" a nie raz z dużej, raz z małej. Nie wypada Wam w jednym tekście mylić się kilka razy.

 • gbr22\\/
  2022-05-04 12:50:57

  To są właśnie te absurdy, jak Gusov dostanie papierek to nagle będzie innym człowiekiem, ale bez papierka to wstyd mu spojrzeć w oczy co nie.
  Fajnie że coś się dzieje i jest szansa na sponsorów, a nie dało się zaplanować wymiany band jak należy, w marcu skończył się sezon(ok, jakieś tam obozy czy turnieje jeszcze były później), kupa czasu żeby to zrobić, w końcu od tego jest przerwa techniczna. Z drugiej strony, przynajmniej uniknie się wrześniowych upałów i ewentualnych problemów z lodem/mgłą.

 • PanFan1
  2022-05-04 14:19:28

  Gdyby podstawą do zakończenia współpracy z Gusovem, były kwestie sportowe, to jeszcze potrafię zrozumieć, oczywiście mam wdzięczność dla Andrzeja za jego cały długoletni wkład w Podhale, ale wywalić chłopa po tym wszystkim, bo ma białoruski paszport ❓❗kpina ❗

 • RafałKawecki
  2022-05-04 14:35:54

  Akurat Gusow w sprawie wojny wykazał się cywilną odwagą i potępił najeźdźców. Za to szacun.

 • PanFan1
  2022-05-04 16:37:23

  Weźmy też pod uwagę, że dyskutujemy tu na kanwie powyższego artykułu, pamiętać trzeba, że pisać i umieszczać w internetach, każdemu wolno 😉

Wypowiedz się!
Shoutbox
 • emeryt: zaufajmy Panu Trenerowi Zupie
 • emeryt: Stojanovic,Gracnar
 • Arma: Mogło by się już ruszyć z tymi transferami
 • emeryt: telefon Pana Zupy rozgrzany do czerwoności
 • Luque: Tylko przypadkiem nie kontraktujcie jakiegoś ciemnoskórego zawodnika, bo będzie 'afera bananowa' w szatni..
 • KubaKSU: Tydzień minął..Moze cos domina Zupa..
 • KubaKSU: Dolina*
 • KubaKSU: Dopina ********
 • uniaosw: Dolina karpia?
 • KubaKSU: Słownik....:D
 • emeryt: ponoc jest zeszyt z nazwiskami,Pan Zupa musi sie tylko zapoznac i wydac werdykt
 • emeryt: najbardziej ciekawi obsada bramki z wiadomych względów...
 • botanick: Czy w Polish Ice Hockey Events Department Sp. z o.o. znajdzie się w końcu jakiś inteligentny myśliciel i zakończy farsę pt.”mecze o brązowy medal”?
 • Luque: Hmm... Pani Ginger zatrzymano z narkotykami i dlatego trzeba "odwetowo" zatrzymać Owieczkina, bo jest Rosjaninem? Czy leci z Nami pilot?
 • Luque: No tak Pani Paulina miała przy sobie dwa kilogramy mefedronu (na własny użytek, a jakże!) i niejaki rezydent rp (celowo z małej litery), ułaskawił ją, bo zasłoniła się małymi dziećmi i później przecież wiodła życie zgodne z prawem....
 • Luque: Pewnie wina Owieczkina wszystko i trza go aresztować...
 • Hasek-1964: A u nas taka wielka afera jak kluby rezygnowały z ruskich :D aż dziwne, że te buce z hokej net co nas nazywają onuce :D nie wpadli wcześniej na taki pomysł :D wszystkich zamknąć :D a przy okazji wypuścić wszystkich Ukraińców 😂😂😂
 • Hasek-1964: Do tego wielka międzynarodowa afera na szczycie NATO. Otóż sałatka jarzynowa która pochodzi oryginalnie z Rosji ma nazwę sałatka Rosyjska 🤔🤔🤔 to nie do zaakceptowania i sałatka pod wpływem działaczy zmieniła nazwę na kijowska lub ukraińska 😂😂😂 pierogi już zmienili, teraz sałatka ruska zła. Ciekawe kiedy wezmą się na wódkę Jelcyn 😂😂😂
 • Arma: Przykro się patrzy na to co piszecie.
 • hubal: przykre to jest to jak ludzie pozwalają ładować się w uja garstce gnid Armo
 • Hasek-1964: Otóż to Hubalu
 • Arma: Każdy ma wrogów jakich chce mieć, jak lubisz się przejmować czymś na co nie masz wpływu to czemu nie, jesteś wolnym człowiekiem.
 • Hasek-1964: Pamiętajcie żeby przy okazji jakiegoś wesela, komunii, urodzin czy innej okazji zrezygnować z jedzenia Boeuf Stroganow. Ewentualnie zmieńmy nazwę na Boeuf Bandera czy Załęski albo np potrawka ukraińska i będzie pycha
 • RafałKawecki: Hasek, a mówił ci majster żebyś kask nosił...
 • rawa: Pracuje z Ukraincem, ktory pochodzi i ma czesc rodziny w Charkowie. Sam dzisiaj powiedzial, ze zgineło w wojnie 60000 Ukraincow. Zestawcie sobie to z liczba ponad 100tys Polaków, ktorzy zmarli z braku dostepu do lekarza i nad miarowych zgonów spowodowanych davidkiem19 albo zestawcie sobie to do wojenek prowadzonych przez jankesów i zachód w imie demokracji, poszukiwania bezobjawowej broni masowego razenia jak to bylo w Iraku (Tomcio Blair). Ile ludzi zginelo w Syrii, Iraku itd.
 • rawa: Jakos nie pietnujecie zachodu i jankesow w bezkarnym mordowaniu ludzi. Piora wam czapy swoja propaganda. Klapy na oczach i zerojedynkowy swiat. 447 kto zatwierdzil? Oczywiscie nasi jedyni i sluszni "sojusznicy".
 • botanick: rawa nie ma sensu,każdy może mieć swoje poglądy,a na końcu i tak życie wszysto weryfikuje.
 • botanick: wszystko*
 • rawa: Botanick poglady pogladami ale jako naród użalamy sie nad losem wszystkich innych a swoich rodaków mamy w d...
 • ml3ko: https://zrzutka.pl/97udu3
 • statys: Ja na przykład użalam się nad losem wszystkich innych i NIE mam swoich rodaków w d...
  Zatem pitolisz 3 po 3, chłopie.
 • hanysTHU: I poszedł grosz na zrzutkę.
  Polecam - hanysTHU !
 • emeryt: nie chcesz pomóc ludziom którzy uciekajo przed wojno na Ukrainie twoja sprawa...ale nie wylewaj jadu na tych którzy pomagajo bo teraz jesteś młody piekny i bogaty ale nie wiesz co cie czeka jutro,pojutrze,ile jeszcze potrwa ta twoja sielanka...życie lubi zaskakiwać,a moze to juz jutro to ty bedziesz potrzebować pomocy ,może to ty staniesz sie bezbronny wobec prostych czynności dnia codziennego,karma wraca kochani
 • emeryt: czy możemy zaprzestac polityki na sb??
 • RafałKawecki: Zwłaszcza, że wedle wszelkiego prawdopodobieństwa za 2 lata będziemy mieli wojnę u siebie. Mongolskie hordy się nie zatrzymują.
 • ml3ko: emerycie jak ceny bobu dziś?
 • emeryt: kilku z sb by sie ucieszyło Rafale...
 • emeryt: 13 zeta ml3ku,smacznego
 • ml3ko: widzę regres cenowy z początku tygodnia i jak typowy janusz zaczekam do 10zł :D
 • emeryt: ml3ko witamy w gronie Bobożerców:)
 • emeryt: że tak tylko z ciekawości spytam...z łupino czy bez?
 • emeryt: spożywanie bobu uprzednio pozbawiając go łupiny to profanacja
 • botanick: Teraz jak już wgniecienia po gradzie na całym aucie to łaskawie ALERT wysyłają..DZIĘKUJĘ ,w doope jego mać.
 • ml3ko: z łupiną oczywiści, po co pozbawiać się przyjemności :)
 • ml3ko: botanick szkoda autka, ja w sumie dostałem alert wczoraj na całą Polskę
 • ml3ko: @skh może dobrze by było podpiąć art o zbiórce na głównej żeby się temat nie zatracił z napływu informacji?
 • emeryt: dokładnie,temat zbiórki dla Sanoka niechaj widnieje na głównej , skh
 • wpv: jasne, zrobimy to TOP1 na stronie
 • ml3ko: 👍🏻
 • Andrzejek111: Też wpłaciłem drobną sumkę.
  A po ile truskawki?
 • Andrzejek111: Na Sanok rzecz jasna.
 • Arma: Ciekawe czy karnety będą szybciej niż bramkarz
 • KubaKSU: Wanat ostatni z kadry z zeszłego sezonu :)?
 • uniaosw: Wystarczył telefon od coacha, Darek zdrowia i więcej minut na lodzie
 • emeryt: zdrowia życzyć Dariuszowi
 • emeryt: teraz tylko czekać aż Pan Zupa chwyci za telefon i zeszyt z nazwiskami
 • stary kibic: Craksa podkupiła bramkarza Uni
 • Luque: Emerycie jak tam Ci się podoba niejaki pan Melnyk? Te jego "prywatne opinie" powinny dać do myślenia wszystkim pożytecznym idi0tom...
 • emeryt: polityka w y p i e r d .a ć
 • Hasek-1964: Luque jak nie ma pomysłu na odpowiedź to lepiej zgrywać a politycznego więc ci już nikt nie odpowie na niewygodne pytanie :D
  Po co pytasz przecież wiadomo, że Bandera był bohaterem 😏a My przesladowalismy wtedy Ukraińców zresztą podobnie jak prześladujemy teraz :D
  Cyrk na kółkach, ale co ja tam onuca i foliarz w jednym wiem :D
 • ml3ko: a ty dalej człowieku ciągniesz temat... idź nie wiem na wykop popisać o ukrainie czy tam rosji, a nie dajesz wywody na portalu o tematyce hokejowej
 • Hasek-1964: Mleko idź se połaź
 • Hasek-1964: Do tego Imię i nazwisko tego Pana ( bardzo przypadkowe :D) mówi samo za siebie. Zresztą sam przyznał, że rodzice Rodzice wybrali celowo to imię po tym starym banderowcu.
 • covid19: W każdym narodzie, społeczeństwie, grupie, znajdą się fanatycy i bał-wany którzy znając historię na poziomie podstawowym , będą jątrzyć napuszczać i szkalować jednych na drugich, my mamy paru takich w naszym towarzystwie, długo by pisać ale mam polityki dużo wokół siebie, więc milczałem, ale proszę -dajcie se spokój domorośli geopolitycy pokroju H i L i paru innych. to portal o hokeju, zalogujcie się do kółka różańcowego, politycznego czy innego i tam se piszcie na dany temat
 • Arma: Trudzicie się na marne, od dwóch lat nie dociera że nikogo nie obchodzą tematy polityczne, najpierw było że szczepionki to wałek, potem że zły zachód prowokuje rosje a teraz że Polska chce podlizać się Ukrainie.
 • Arma: Im więcej jest tłumaczenia że ludzie tutaj chcą odpocząc od świata i pogadać na tematy okołosportowe, tym więcej jest gadania o zamkniętych głowach i próbie przekrzyczenia tych "objawionych"
 • emeryt: Bób 24 zeta smacznego
 • emeryt: no mosz...ledwie 14zł,pomyłka ,serdecznie przepraszam
 • ml3ko: za 24 to chyba z karnetem na sezon :D
 • emeryt: Canada ma swojego klonowego liścia,dlaczego klub z phl nie moze miec herbu spod znaku Polskiego Związku Plantatorów Bobu...?
 • emeryt: ew. Reprezentacja Polski
 • Arma: Można byłoby nawet stworzyć jakieś fajne hasełko w nawiązaniu do bobu
 • botanick: Bardziej mi by pasował ogórek gruntowy.Zawsze mówimy że czas między sezonami to "sezon ogórkowy".To tylko moja opinia.Dzisiejsza cena ogórka 5zł kilo.
 • unista55: Bób zapłać :)
 • botanick: Bobu dzięki?
 • Arma: Bobie, ufam tobie
 • botanick: Bób,Honor,Ojczyzna..
 • emeryt: MPV sezonu -Order Wielkiego Bobu Koronnego
 • Arma: Minkina w kostiumie bobu, daje kapitanowi drużyny która wygrała mistrzostwo wielki puchar w którym jest 5kg bobu. Wszyscy zawodnicy na lodzie próbują jak smakuje, zero złych emocji, wszyscy się bawią
 • emeryt: fajerwerki,wata cukrowa,kiszone ogórki...to nie jest gł.pie Armo
 • emeryt: trzebaby jeszcze dotrzec do mediów...moze jakas twarz akcji,jakis celebryta...
 • ml3ko: na sb wielu celebrytów emerycie wystarczy napisać i jeden z drugim się ujawnią ;)
 • Hokejowy1964: Hm....chłopaki z Oświęcimia nie wiem co Wy tam palicie ale to jest niezły towar jak widzę po wpisach :) . Dobrze że Wam też humory dopisują Zdecydowanie wolę to jak ta pier....na polityka. Podpisuję się obiema rękami pod hasłem "Zero polityki na hokejnet i sb" !
 • botanick: A jak barman poda mi golono i browara,a ja celebruję konsumpcje to mogę o sobie mówić celebryta czy zwykły pasibrzuch?
 • emeryt: golono tylko owłosione w przeciwnym wypadku profanacja
 • ml3ko: @Hokejowy1964 -Radomskie, ale są też Camele
 • hanysTHU: https://youtu.be/tNo4v1lsp6s
 • botanick: ta,lekko przypolone kudły,dopny gnat i ciaper kapusta..1,5kg szczęścia prostego chopa
 • uniaosw: 🇸🇪🇫🇮🇸🇮🇱🇻
 • emeryt: ale że łapacz 197 cm...
 • hanysTHU: Ze świni lesbijki.
 • rawa: Bobersi sa nie do podrobienia:)
 • emeryt: https://swiezoznawcy.wp.pl/artykul/bob-zielone-ziarno-mlodosci
 • emeryt: kto wie,może kiedys doczekamy grupy/stowarzyszenia -Bobersi z Hokej.Net
 • Arma: A za 10 lat na HN "Bobersi - tajna grupa rządząca hokejem w PL ? (NASZE ŚLEDZTWO)"
 • emeryt: taaa...a może kiedyś sam Bogusław Wołoszański nakręci o tym film
 • emeryt: Masoni,gruba Bilderberg,Bobersi...
 • Arma: Sami bogacze tutaj muszą się udzielać skoro 600 zł to "tylko"
 • hubal: znam jednego niejaki PanFan emigrant
 • Hokejowy1964: ml3ko jak Camele to Franz palił
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe