Wielka euforia w Nowym Targu! "Szarotki" wygrały pierwszy finałowy mecz
W pierwszym meczu finałowym 1. ligi, drużyna MMKS Podhale Nowy Targ pokonała 4:3 Naprzód Janów Katowice! Podczas środowego spotkania już w 5. minucie gospodarze zdobyli swoją pierwszą bramkę po strzale Dominika Szlembarskiego, tym samym dominując pierwszą część spotkania. Nie zabrakło licznych wykluczeń związanych z ogromnymi emocjami zawodników. Szybką odpowiedzią wykazała się drużyna z Katowic w pierwszej minucie drugiej tercji z golem Tymona Pyriha. Trzecia odsłona była bardzo dynamiczna, drużyna Grzegorza Klicha szukała sposobu na wyrównanie wyniku, jednak kara pod koniec utrudniła im to zadanie, tym samym zamykając spotkanie triumfem "Szarotek".
Pierwsza tercja rozpoczęła się od wykluczeń w obu drużynach. Wynik spotkania otworzył Dominik Szlembarski strzałem z dystansu w 5. minucie spotkania. Zając nie miał prostego zadania, musiał czujnie bronić licznych strzałów przeciwnika. Kolejna gra w przewadze pozwoliła drużynie z Podhala podwyższyć wynik na 2:0 - Słowakiewicz świetnie dobił strzał Jaśkiewicza. Na koniec tercji z ławką kar przywitał się Dawid Wawrzkiewicz, jednak nie wpłynęło to na wynik spotkania.
Druga część starcia rozpoczęła się z przytupem - już w 21. minucie meczu Tymon Pyrih zdobył pierwszego gola dla Naprzodu Janów, tym samym podwyższając tempo spotkania. Obie drużyny groźnie oddawały strzały na bramki przeciwników. Golkiperzy nie mieli ułatwionego zadania. Wymiana ataków następowała bardzo szybko, jednak nie złamało to żadnego z nich, świetnie interweniowali między słupkami swoich bramek.
Szansę na wyrównanie wyniku dostali hokeiści Naprzodu, po podyktowaniu kary dla Pudzisza. Nowotarżanie przetrwali grę w osłabieniu i w 35. minucie niesamowicie sprytnym strzałem Dawida Łojasa, odbitym od pleców Lewartowskiego wyszli na prowadzenie 3:1. Z natychmiastową kontrą opowiedziała drużyna Janowa ze świetnym golem Patryka Koguta.
Ostatnią odsłonę pierwszego finałowego spotkania, rozpoczęła grą w przewadze drużyna z Katowic, aczkolwiek to drużyna z Nowego Targu zmieniła wynik spotkania na 4:2, po strzale Kacpra Kamienieckiego w 42. minucie. Ogromne emocje nie opuszczały lodowiska, obie drużyny walczyły o kolejny celny strzał. Przyniosło to rezultaty w 54. minucie drużynie Naprzodu Janów dobitką Karola Sterbenza, który zdobył trzeciego gola i zaktualizował wynik na 3:4.
Końcówka tercji była na prawdę napięta, Janów starał się o wyrównanie wyniku meczu, jednak Bartosz Schmidt osłabił swoją drużynę na ostatnie dwie minuty, co uniemożliwiło dalej drużynie Janowa zdobycie ważnej bramki. W ten sposób drużyna MMKS Podhale Nowy Targ wygrała pierwsze finałowe spotkanie 1. ligi wynikiem 4:3. Obie drużyny mogły liczyć na wielkie wsparcie ze strony swoich kibiców na lodowisku w Nowym Targu!
Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę 21 marca na lodowisku Jantor w Katowicach.
MMKS Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów Katowice 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
1:0 Dominik Szlembarski - Wiktor Bochnak, Krzysztof Jarczyk (05:34, 5/4)
2:0 Adrian Słowakiewicz - Oskar Jaśkiewicz, Dawid Majoch (17:07, 5/4)
2:1 Tymon Pyrih - Aleks Menc (21:00)
3:1 Dawid Łojas (35:20)
3:2 Patryk Kogut - Tymon Pyrih (36:39)
4:2 Kacper Kamieniecki - Dawid Łojas, Szczepan Żółtek (42:32)
4:3 Karol Sterbenz - Tymon Pyrih, Patryk Kogut (54:21)
Sędziowali: Maciej Gąsienica-Makowski, Marcin Majta (główni) - Zachariasz Kadela, Paweł Zięba (liniowi)
Minuty karne: 8-8
Strzały: 30-47
Widzów: 959
Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla Podhala.
Kolejny mecz: w sobotę o 18:00 w Katowicach.
Podhale: K. Zając - D. Majoch, O. Jaśkiewicz, J. Worwa, A. Słowakiewicz, Ł. Kamiński (4) - D. Szlembarski, M. Pudzisz (2), K. Jarczyk, J. Malasiński, W. Bochnak - K. Wikar, K. Kamieniecki, S. Żółtek, D. Łojas, U. Chyrkin - D. Bryniarski, W. Węglarczyk, M. Gach.
Trener: Marek Ziętara
Naprzód Janów: K. Lewartowski - B. Schmidt (2), D. Zielosko, A. Svitac, P. Kogut, P. Ciepielewski - T. Pyrih, A. Kamienieu, A. Menc, J. Kozłowski, M. Nawrocki (2) - O. Włodara, M. Szlomski (2), K. Sterbenz, I. Nikołajewicz, D. Wawrzkiewicz (2) - N. Panasiuk, E. Kieler, B. Gruca, M. Ustynow, O. Rzekanowski.
Trener: Grzegorz Klich
Czytaj także:
- Zostaje w Gdańsku. Roczny kontrakt z doświadczonym obrońcą
- Czekał na powrót po kontuzji. Gdańszczanie przedłużyli kontrakt z młodym napastnikiem
- Pierwszy transfer Fudeko GAS. Utalentowany napastnik zasilił gdański klub
- Kolejny ruch Fudeko GAS. Sawicki zostaje na następny sezon
- Fudeko GAS Gdańsk przedłużyło kontrakt z ukraińskim obrońcą
2025/26 - I liga: Play-off
Ostatnie mecze
| 2026-03-22 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-22 12:00 |
UHT Sabers Oświęcim
Sabers
|
- |
Fudeko GAS Gdańsk
GAS Gdańsk
|
5:2 (0:1, 3:0, 2:1) |
| 2026-03-22 18:00 |
Naprzód Janów Katowice
Naprzód Janów
|
- |
Podhale Nowy Targ
Podhale
|
3:4 k. (0:1, 1:1, 2:1, d. 0:0, k. 2:3) |

Komentarze
Lista komentarzy
PanFan01
Brawo Podhale, co by się nie wydarzyło mamy teraz dowód że cierpliwa praca ze swoimi chłopakami pod ręką pana Marka za jakiś czas przyniesie efekty. Nasza Drużyna na przyszły sezon może być jeszcze mocniejsza. Nie ma co zaśmiecać Podhala jakimiś Du.pa.lajnenami albo Du.pso.nami. hej hej Podhale 💛💙♥️
Super Mario
Oglądałem mecz na YouTubie, i powiem tak dwie bramki to bramkarz zawalił . Jak by Spesny był w bramce to wynik pewnie był by inny. Bo tak to Janów non stop gonił wynik. Tam będą 3 mecze. I zobaczymy jak to się ułoży .