Hokej.net Logo

Wygrana rodziła się w bólach (WIDEO)

Dzięki dwóm golom w trzeciej tercji hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ pokonali 2:1 JKH Jastrzębie i tym samym są już w połowie drogi do półfinału.

Długo wcale nie zapowiadało na sukces nowotarżan w tym spotkaniu. Po pierwszej tercji to goście prowadzili 1:0 po golu zdobytym w 16 min w momencie ich gry w liczebnej przewadze. Dominik Paś oddał strzał w kierunku bramki Podhala, krążek po drodze jeszcze rykoszetem odbił się od jednego z zawodników gospodarzy i wpadł za plecy Marisa Jucersa. Wcześniej to nowotarżanie mieli lepsze sytuacje bramkowe, ale m.in. Mateusz Michalski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Tomasem Fucikiem.

W drugiej tercji gole nie padły, choć powinny. Obie drużyny seryjnie marnowały jednak dogodne ku temu okazje. Najpierw dwie sytuacje by podwyższyć prowadzenie mieli goście. Za pierwszym razem Tomas Kominek nie trafił w krążek mając przed sobą pustą bramkę, a po chwili Kamil Świerski – jadąc 2 na 1 z Kominkiem - z bliska nie dał rady Jucersowi. Potem to Podhalanie doszli do głosu. Najlepszą sytuację na wyrównanie zmarnował Jarosław Różański, z bliska przerzucając krążek nad bramką. Jeszcze po strzale Jarmo Jokili krążek otarł się o słupek.

W trzeciej tercji Podhale przechyliło szalę zwycięstwa, dzięki dwóm wykorzystanym okresom gry w liczebnej przewadze. Najpierw – w 47 min - mocnym uderzeniem spod bandy Fucika pokonał Zapała, a w 58 min zwycięskie – jak się okazało - trafienie dla gospodarzy zaliczył Damian Tomasik, finalzując świetne podanie od Jarosława Różańskiego. W końcówce karę złapał Zapała. Trener JKH wycofał też bramkarza i goście przez ostatnie 64 sekundy grali sześciu na czterech, ale mimo że kilka razy mocno zakotłowało się pod nowotarską bramką, wyrównać nie zdołali.

- Spodziewaliśmy się, że będzie jeszcze trudniej niż wczoraj. Rywale grali jeszcze bardziej zdyscyplinowanie, a nam szło jak po grudzie. Najważniejsze, że w trzeciej tercji wpadły dwa gole, co jak się okazało wystarczyło do zwycięstwa – przyznał Zapała, który swojego gola zadedykował urodzonemu 14 lutego synkowi.


- Bardzo podobne spotkanie do pierwszego. Znów niewiele zabrakło nam do szczęścia. Niestety o naszej porażce zadecydowały kary. Dwie rzeczy: po pierwsze sędzia powinien sam podejmować decyzję, a nie sugerować się reakcjami kibiców, a po drugiej wszędzie na świecie jest tak, że za atak na bramkarza jest kara. Przegrywamy 0:2 w rywalizacji, ale na pewno na swoim lodowisku będziemy walczyć – ocenił drugi trener JKH, Rafał Bernacki.

- Kolejny typowy mecz play-off. Dużo twardej, męskiej walki. Nam w tym meczu przez dwie tercje nic nie wychodziło. Czasami tak się zdarza. Byliśmy lepszym zespołem, stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji, ale byliśmy bardzo nieskuteczni. Trzeba też oddać zasługi bramkarzowi JKH, który bronił jak w transie. Walczyliśmy jednak do samego końca i nagroda spotkała nas w trzeciej tercji - ocenił trener Podhala, Marek Rączka.

Dwa kolejne mecze – w sobotę i w niedzielę – odbędą się w Jastrzębiu.

TatrySki Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Bramki: 0:1 Paś (Kulas, Laszkiewicz) 16, 1:1 Zapała (Haverinen, Jaśkiewicz) 47, 2:1 Tomasik (Różański, Hattunen) 58.

Sędziowali: Zbigniew Wolas z Oświęcimia i Paweł Meszyński z Warszawy. Kary: 10 – 14 min.

Widzów: 1500. Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 2:0

Podhale: Jucers – Haverinen, Jaśkiewicz, Jokila, Zapała, Iossafov – Tomasik, Radziński, Hattunen, Bryniczka, Różański – Łabuz, Sulka, M. Michalski, Neupauer, Wielkiewicz – K. Kapica, Wojdyła, P. Michalski, Siuty, Svitac.

JKH: Fucik – Lendak, Gimiński, Ł. Nalewajka, Laszkiewicz, R. Nalewajka – Charvat, Latal, Kominek, Kulas, Świerski – Matusik, Kubes, Jarosz, Paś, Pelaczyk – Balcerek, Michałowski, Blichta, Kącki, Bryk.



Czytaj także:

Galeria zdjęć

TatrySki Podhale - JKH GKS 2:1 (22.02)

Zobacz galerię

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • szop: tez glownie piszesz [****]y ;)
  • Roy: Misiu jak ja chodziłem na mecze to Ty na chleb mówiłeś byb a na księdza Zorro
  • szop: ale ograniczonym umyslowo ja ty arma sie zdarza w koncu jestes z pis :)
  • szop: to dopiero trza miec wyprany beret
  • Roy: Szopie PiS to okropna nacja
  • MisiuYogi: No to właśnie pokazałeś wiedzę stwierdzeniem, że Gieksa z taką grą odpadnie po pierwszej rundzie, brawo 👏👏👏
  • kunta: Raku piszesz, że w razie zwycięstwa Unia wyprzedzi GKS w tabeli, a tu nadal status quo...
  • ZiggyStardust: Emocjonujący mecz dzisiaj. Wygraliśmy głównie dzięki Linusowi. Nieźle też wyglądała organizacja gry w obronie. Za przejście z obrony do ataku katastrofa. Ciężko było wypracować jakąś sytuację bramkową. W 3 tercji prawdziwy nalot dywanowy. Jak będziemy tak grać w PO, to odpadniemy. Tak można wygrać jeden mecz z Katowicami, ale nie cztery
  • szop: ZS a kogo to obchodzi
  • ZiggyStardust: Inteligentnych ludzi, którzy chcą pogadać o hokeju. Źle trafiłem?
  • Roy: ZS Katowice się wyłożą w pierwszej rundzie PO
  • szop: zdecydowanie
  • MisiuYogi: ZS słuchaj znafcy 😉
  • szop: nie widzialem tu napewno nikogo inteligentnego jak do tej pory
  • kunta: Ziggy dzisiaj wygrali (nie śmy, bo ja nie grałem) dzięki nieudolności katowiczan i w miarę poprawnej grze w obronie jak na polskie realia. A że tylko 2:1 to "dzięki " ka ta stro fal nej nieudolności Unitów.
  • szop: MY Ciebie? ja ja znawce sie nie uwarzam
  • szop: ja za
  • szop: za to znafcow tutaj nie brak :)
  • ZiggyStardust: a ja tak. Szkoda, że d..ile, którzy też się pojawiają skutecznie zniechęcają tych mądrzejszych do aktywności
  • Roy: Szopie dobrze że nie jesteś za PiS tylko szkoda że za Katowicami
  • szop: nie wiedz ZS ze [****] w zyciu lzej? :) z tym ze [****] to nie [****] :D
  • ZiggyStardust: @kunta - to prawda, że kilka kontrataków zaprzepaściliśmy, ale Katowice tez miały mnóstwo okazji
  • Roy: ZS Ty również za PiS???
  • MisiuYogi: Szop, ja o Tobie nie pisałem, jest tu super znafca co twierdzi, że Gieksa jest słaba
  • ZiggyStardust: Pasiut dzisiaj nie schodził z lodu. Chyba był na nim ze 30 minut :)
  • szop: nie wiesz Zs ze id.yota w ziu lzej z tym ze idyota to nie debyl
  • kunta: Dawno dawno temu była na tym ShBo taka zasada, że ignorowało się the billi.
  • szop: czyli Ciebie kunta
  • MisiuYogi: Gdyby nie Linia to na początku drugiej tercji byłoby po grze... A o sytuacji Bartka Fraszki...
  • MisiuYogi: *Linus
  • Roy: Katowice mają tylko pierwszy atak
  • ZiggyStardust: i jeszcze jedna rzecz na minus Unii. Przegrane wznowienia. Jak się przegrywa prawie wszystkie wznowienia we własnej tercji, to ciężko wyjść z niej z krążkiem
  • ZiggyStardust: W Katowicach in minus widze dzisiaj Wronkę. Strzelił ładnego gola, ale później to jeździec bez głowy. Jak nie on, bo wiem, że potrafi robić pożytek z dryblingu. Nie pierwszy raz fajnie zagrał Sokay. A Brandon Magee dał z siebie wszystko w walce o krążek. Mega walczak
  • kunta: @ziggy no właśnie to wynika z mojego wpisu. I gdybanie tu jest bez sensu, bo gdyby wszystkie gdyby co powinny wejść weszły, to byłoby może z 15:14.
  • kunta: Marzę o tym, żeby kiedyś obejrzeć taki mecz...
  • PanFan1: Kto się wybiera na EIHC do Sosnowca ? przyznawać się ! 😉
  • Arma: Myślałem że Lauri wygryzie Hampusa, a tu taka niespodzianka
  • kunta: TY! Zgadłem?
  • Roy: Sosnowiec jest w Schengen??
  • ZiggyStardust: no właśnie a jak oceniacie pierwszy występ Huhdanpää'y w KSU
  • ZiggyStardust: jak dla mnie słabo wypadł w przewagach. Nie dał nic ekstra, a w dodatku 2 razy stracił krążek
  • ZiggyStardust: Tak trochę marudzę na ta Unię, ale to w trosce o PO ;) Fajnie, że są 3 punkty na Katowicach. Gra lepsza niż wcześniej i chyba lepsza atmosfera. Z boksu Unii cały czas dobiegał doping dla zawodników, którzy byli na lodzie. Co chilę stukanie w bandę. Fajny prognostyk
  • PanFan1: Nie tylko że jest życie na zewnątrz Schengen i EU, ale nawet jest ono piękne @Roy ;)
  • Roy: PanFan1 masz rację
  • Arma: Jak Lauri wygryzie kogoś z dwójki Hampus/Sam to spokojnie można proponować kontrakt na nowy sezon
  • ZiggyStardust: @Arma - to nie będzie trudne ;)
  • Roy: PanFan1 gdzie Ty urzedujesz?
  • Alex2023: Zamostowi jak w niedzielę Jastrząbki was połkną u siebie , to w ćwierćfinale zagracie z Toruniem 😉
  • PanFan1: A w paru miejscach mnie po trochę, ale głównie w UK Roy
  • Roy: Znam świetne klimaty
  • Roy: PanFan byłeś na meczach Katowic w PK?
  • Prorok: Lauri za deklarował powrót do Sanoka, chyba światło zgasić
  • PanFan1: W tym roku nie bo byłem akurat w Ojczyźnie, rok temu byłem z żoną i dziećmi.
  • PanFan1: REDAKCJO: powtórzę prośbę, bo wczoraj wieczorem był tutaj tłok - Moglibyście spróbować się dowiedzieć kiedy pojawi się rozpiska meczów i bilety na MŚ1A w Sfantu Ghioghie ? Dobrze by było porezerwować loty i pokoje, spora grupa nas się wybiera, a bracia Romany jakoś tak się ociągają, na 1B Esti już dawno bilety sprzedają, że o elicie nie wspomnę.
  • PanFan1: ... z góry dziękuję
  • Rado: Z 15 razy pytaliśmy i cisza. Chcieliśmy to już zamieścić w Niezbędniku. Efekt widać :)
  • narut: nigdzie nie ma żadnego info. zwłaszcza na stronie IIHF *(chyba wszystkie turnieje mające się odbyć w najbliższych miesiącach już są, tylko tego jednego jedynego brak)... terminarz będzie pewnie na 2 tygodnie przed startem... niezła organizacja... powinni przykładnie odebrać im mistrzostwa na kilka lat, przy całej mojej sympatii do nich..
  • Rado: Ale w momencie przyznania im organizacji, były już takie przypuszczenia, że wszystko będzie na ostatnią chwilę. ;)
  • Luque: Teraz możecie ocenić poziom organizacji (nawet w tym fatalnym stanie związku) w Polsce i w Rumunii ;)
  • PanFan1: Serdeczne dzięki Rado
  • PanFan1: Bruins v Avs są chętni ?
  • MisiuYogi: PF1 ja dopiero chyba 22
  • Prorok: Colorado ciśnie i wyciśnie, a może i nowy nabytek zapunktuje
  • PanFan1: Ciekawiło mnie jak Avs będą wyglądać bez Rantanena
  • PanFan1: ... na razie nic w sieci ale Avs cisną mocno
  • PanFan1: No i jeden Avs - wisiało to w powietrzu
  • Prorok: I jest wyciśnięta pierwsza brama
  • Prorok: A wiesz może czy Landeskog w ogóle jeszcze wróci do hokeja?
  • Prorok: Bo ja prorokuje ino polska ligę
  • PanFan1: Nie mam pojęcia Prorok, nic o nim nie gadają komentatory, on chyba jest gdzieś w Europie
  • PanFan1: Lubię oglądać Avs, fajny hokej grają
  • PanFan1: Na razie braku Rantanena nie znać
  • PanFan1: w sumie ten Necas też sroce spod ogona nie uciekł
  • Prorok: No tak, mocny gracz
  • Prorok: Tez lubie głównie dla MacKinnona
  • PanFan1: Tak Nathan to jest absolutny top
  • Prorok: Gdzie te gole...
  • Prorok: Albo chociaż jakieś kary
  • PanFan1: Makara też się super ogląda, niby def ale wjeżdża tak często pod bramkę oponenta że jak ktoś nie wie że to def można go potraktować jak napadziora
  • Prorok: Jest kara, ciekawe jak to rozegraja
  • PanFan1: Pasta mocno spuścił z tonu ostatnio
  • PanFan1: Avs zwykle dobrze grali przewagi ostatnio
  • Prorok: Dziś akurat nie
  • PanFan1: Tę grają tragicznie :)
  • Prorok: No prawda był taki moment co pasta ciągnął boston winnery w dogrywkach dawał i dużo ważnych goli, ostanio słabiej
  • Prorok: Colorado chyba jeszcze powinno pomyśleć o obronie bo 3 para obrońców wygląda słabo
  • PanFan1: W Denver się ostatnio trochę chyba kasa nie zgadza, tak coś tu komentatory przebąkują
  • PanFan1: Dobra trzecia może być, Misie grają u siebie, jest ino jeden w plecy, będą walczyć.
  • Prorok: Raczej do 0 będzie 🦍
  • PanFan1: No to mamy mecz
  • PanFan1: Fajna ta TD Garden jest
  • Prorok: A jednak, pasta znowu ratuje
  • PanFan1: Wybierasz się na któryś mecz EIHC do Sosnowca ?
  • PanFan1: Ale poklepali Misie 2:1
  • Prorok: Pasta top
  • Prorok: Wątpię, a kiedy sa w ogóle te mecze?
  • Prorok: Planuje jechać do Czech na play offy zobaczyć trochę lepszy poziom niż w naszej phl
  • PanFan1: Geekie drugi raz stał tam gdzie trzeba, Pasta zaszalał i 2:1
  • PanFan1: 06 - 07 - 08 luty
  • PanFan1: Ja będę na Polska/Węgry 08go
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe