Hokej.net Logo

Zostawił po sobie dobre wrażenie. Zagra w silniejszej lidze

fot. Bartosz Konieczko
fot. Bartosz Konieczko

Niilo Halonen nie musiał długo czekać na znalezienie nowego pracodawcy. Fiński bramkarz, który w minionym sezonie strzegł bramki ECB Zagłębia Sosnowiec, podpisał roczny kontrakt z Lillehammer IK. W przyszłym sezonie 27-letni golkiper będzie występował na taflach norweskiej Fjordkraft-ligaen.

Nowy zespół Halonena zakończył minione rozgrywki na ósmym miejscu w norweskiej ekstralidze. Działacze Lillehammer poszukiwali następcy Theo Roosebooma de Vriesa, który opuścił klub po zakończeniu sezonu. Jak przyznał Lars Bergseng, z pionu sportowego klubu były golkiper Zagłębia od początku znajdował się wysoko na liście życzeń.

Niilo to bardzo doświadczony bramkarz, który występował we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach Finlandii, a także w kadrze seniorskiej. Ma za sobą wiele sezonów w Liidze, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Finlandii – podkreślił Bergseng.

Halonen pozostawił po sobie dobre wrażenie w TAURON Hokej Lidze. W sezonie zasadniczym rozegrał 25 spotkań, notując 92,5 procent skuteczności interwencji oraz średnio 2,16 wpuszczonej bramki na mecz. W fazie play-off jego statystyki były nieco słabsze - skuteczność obron wyniosła 91,7 procent, a średnia straconych goli wzrosła do 2,62 na spotkanie.

Sam zawodnik nie ukrywa zadowolenia z nowego wyzwania. 

To była dla mnie ekscytująca i bardzo dobra okazja. Mam szansę przyjechać do historycznego miasta i grać w hokeja w klubie o silnych tradycjach – zaznaczył golkiper, który ma w swoim dorobku 103 mecze w Liidze.

Niilo Halonen skierował też kilka słów do kibiców swojego nowego klubu.

Fani mogą spodziewać się bramkarza, który zawsze walczy z pełnym zaangażowaniem i daje z siebie wszystko, aby pomóc drużynie odnieść sukces. Moim celem jest, abyśmy jako drużyna osiągnęli jak najlepszy wynik. Z mojej strony chodzi o to, by robić wszystko, co w mojej mocy między słupkami i pomagać zespołowi w odnoszeniu sukcesów – zakończył 27-letni Fin.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 11

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • Mogiel
    2026-06-18 18:01:08

    Powodzenia Niilo!

  • innuendo
    2026-06-18 20:04:07

    Niilo super chłopak. Osobiście żałuję, że go podmieniliśmy na Karolusa. Powodzenia.

    • Werxo
      2026-06-18 22:22:51

      Czysto sportowo w poprzednim sezonie Karolus pokazał więcej. Często w kluczowych momentach Niilo nie dojeżdżał.

    • innuendo
      2026-06-19 00:01:22

      To zobaczysz jak Karolus dojedzie. Z nim jest coś nie tak, to turysta co zmienia kluby po kilka razy w sezonie. W zeszłym sezonie był wyjątek od reguły. Niilo w jakim kluczowym momencie niby nie dojechał? Z Tychami nie mieliśmy szans, z Bytomiem miał jeden mecz słaby tak to trzymał super. O brąz też elegancko.

    • Mogiel
      2026-06-19 00:06:27

      Panowie nie powinniśmy się martwić o Karolusa jestem pewien że dojedzie. Zacznijmy się martwić czy obecna kadra zostanie jeszcze ulepszona o jednego albo dwóch grajków.

    • robson_1906
      2026-06-19 00:18:48

      Czytasz, że Karolus lepszy od Niilo, po czym patrzysz na % w PO i drapiesz się w głowę.

      Zobaczymy, jest u nas, wiec trzeba miec nadzieje, że pomoże, ale mielismy w zeszlym sezonie wieksze kłopoty w defie niż z bramka, a tu oczekiwanych zmian jak na lekarstwo.

    • Mogiel
      2026-06-19 00:29:23

      Nie zmienia faktu że Karolus jedną grę ugrał Jastrzębiu z Tychami a Halonen nie. Dokładasz Karolusowi mecze z Bytomiem i miałby podobny % co Halonen.

  • robson_1906
    2026-06-19 00:58:18

    Luz, wciaz to jest zastepstwo 1 vs 1, nie ma tu upgrade'u. Licze jeszcze na porzadnego defa, no i zobaczymy jak rozwiaze sie kwestia srodkowych. Imo decydujacy bedzie postep w rehabilitacji Seppali.

    • Mogiel
      2026-06-19 01:13:14

      Ja mam jakąś czute że już nic nie będzie. Savilahti jako trzeci centr i jakoś to będzie do playoffów.

    • Werxo
      2026-06-19 06:55:37

      Zarówno Savilahti jak i Dupuy mogą grać jako "C". Nie pożegnaliśmy Roine więc na "coś" czekamy.

  • Kibic1977
    2026-06-19 05:48:42

    A odnośnie Roine, klub poinformował oficjalnie że odchodzi ?

© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe