
Najpierw przebojem wdarł się do seniorskiego hokeja, teraz czeka go zupełnie inny egzamin. Tobiasz Jaworski przedłużył kontrakt z Polonią Bytom na sezon 2026/2027, a dziś rozpoczął zmagania z... maturą.

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Złoto w tym roku powędrowało do UKS Niedźwiadków MOSiR Sanok, które w finale pokonało Cracovię 8:6, chociaż przegrywały już 1:4. Brąz natomiast powędrował do MOSM-u Tychy po triumfie nad KTH Krynica-Zdrój 5:4.

To może być moment zwrotny dla całego środowiska. W Tychach nie było wielkich słów bez pokrycia, ale konkrety. Plan, kierunek i wyraźna deklaracja: koniec improwizacji, czas na system.

Za nami faza grupowa turnieju Mistrzostw Polski Młodzików, która dostarczyła wielu emocji, zwrotów akcji i wysokich wyników. Teraz czas na najważniejszą część rywalizacji – fazę finałową, w której cztery najlepsze zespoły powalczą o medale.

W dniach 7–12 kwietnia 2026 roku w Katowicach-Janowie oraz Tychach odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików – jedno z najważniejszych wydarzeń dla młodych talentów tej dyscypliny w kraju.

W MMKS Podhale Nowy Targ emocje sięgają zenitu. Klub, który od lat jest sercem hokejowej pasji w regionie, stoi przed kolejnym burzliwym momentem organizacyjnym. Już dziś, 26 lutego, w Sali Tradycji przy ul. Parkowej odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, a temat numer jeden to zmiany w statucie klubu.

Ponad 50 tysięcy złotych – tyle potrzeba, by młodzi zawodnicy UKH Unia Oświęcim mogli spełnić swoje sportowe marzenia i zagrać w międzynarodowych turniejach. Rodzice dzieciaków rozpoczęli zbiórkę, która ma umożliwić udział w trzech prestiżowych turniejach w Polsce i za granicą.

Jest nowa decyzja Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) w sprawie reprezentacji Rosji i Białorusi. Wiemy już czy będą mogły wystąpić na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata. Niewykluczone, że spór w tej sprawie rozstrzygnie sąd.

Środowisko hokejowe Polonii Bytom straciło jedną z ważnych postaci. Nie żyje Robert Pawłowski, od lat związany z grupami młodzieżowymi niebiesko-czerwonych. Miał 55 lat.

Reprezentacja Polski w poniedziałek rozpocznie zmagania w Mistrzostwach Świata Dywizji IB, które zostaną rozegrane w Mediolanie. Andriej Gusow, selekcjoner naszej kadry, zabierze na nie 23 zawodników.

Kacper Malasiński zdobył gola w wygranym 4:3 meczu Comarch Cracovii z liderem tabeli ECB Zagłębiem Sosnowiec, rozegranym w piątek 21 listopada. Był to jego pierwszy gol na najwyższym szczeblu rozgrywek hokejowych Polsce. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem nie krył radości ze strzelonej bramki i podkreślał, że będzie pamiętał ten moment do końca życia.

Drużyna Young Hockey Koszyce ze Słowacji triumfowała w V edycji Turnieju Niepodległości w kategorii U10. Zawody zorganizowane przez Polskie Centrum Hokeja na Lodzie we współpracy z MMKS Podhale Nowy Targ zgromadziły 11 zespołów, które rywalizowały w systemie "każdy z każdym". Zwycięzcy okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie swoje spotkania. Podium uzupełniły ekipy Cracovii oraz Podhala Nowy Targ.

Po latach posuchy MMKS Podhale Nowy Targ chciałoby znowu wyszkolić przyszłych kadrowiczów. W tym celu klub zaprezentował trzyletni program odbudowy, który ma być realnym planem.

Aleksandr Szkrabow nie jest już zawodnikiem KH Energi Toruń. Były młodzieżowy reprezentant Białorusi pożegnał się ze "Stalowymi Piernikami" z przyczyn rodzinnych.

Utytułowany klub młodzieżowy UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok pozyskał sponsora, który pozwoli dalej rozwijać się młodym adeptom hokeja. Zarząd podkarpackiego klubu ogłosił wsparcie od firmy ORLEN S.A. Oddział PGNiG w Sanoku.

Chwile grozy przeżyli nastoletni hokeiści wracający z meczu ligowego. Ich autokar na drodze stanął w płomieniach i spłonął doszczętnie.

Reprezentacja Polski do lat 18 wystąpi pod koniec obecnego miesiąca w tradycyjnym turnieju na Węgrzech.

Kuriozalne sceny rozegrały się podczas letniego turnieju z udziałem nastoletnich hokeistów. Nerwowo nie wytrzymała matka jednego z młodych graczy, która wtargnęła na taflę krzycząc i wykonując obsceniczne gesty.

Szefostwo Unii Oświęcim ogłosiło, że zakończyło kompletować obsadę bramki. O miano drugiego golkipera biało-niebieskich z Igorem Tyczyńskim ma powalczyć Jan Kusak, który podpisał dwuletni kontrakt.

Po dwuletniej przerwie do MMKS-u Podhala Nowy Targ wraca Ryszard Kaczmarczyk. To jedna z najważniejszych postaci w historii szkolenia młodzieży na Podhalu.