Hokej.net Logo

Był reżyserem gry Unii. Znalazł się na celowniku ligowego rywala

Daniel Olsson Trkulja / fot: Jarosław Fiedor
Daniel Olsson Trkulja / fot: Jarosław Fiedor

Daniel Olsson Trkulja ma za sobą udany sezon. 35-letni Szwed otrzymał propozycję pozostania w Unii Oświęcim, ale z napływających do nas informacji wynika, że jego sytuację coraz mocniej obserwuje inny klub.

Doświadczony środkowy, który w szwedzkiej ekstralidze rozegrał 170 spotkań, do TAURON Hokej Ligi trafił przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024. Szybko stał się jednym z najlepszych graczy występujących na naszych taflach, prezentując wysokie umiejętności i dobrą produktywność. Rozegrał 152 mecze, zdobył 62 bramki i zanotował 92 asysty.

W minionym sezonie dobrze kreował grę i pokazał, że potrafi brać odpowiedzialność za wynik. Okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem Unii, a w 55 spotkaniach zgromadził 60 punktów za 19 goli i 41 asyst.

Działacze Unii chcieliby zatrzymać doświadczonego centra, ale te zamiary może utrudnić im ECB Zagłębie Sosnowiec. Szefostwo ekipy znad Brynicy po nieudanych negocjacjach z Hannu Kuru zamierza ruszyć po kolejnego napastnika z wysokiej półki, będącego gwarancją jakości. Wiemy, że włodarze Sosnowiczan pytali o status doświadczonego Szweda i nie da się ukryć, że dysponują większymi argumentami finansowymi niż zespół z Oświęcimia.

Ale to nie wszystko. Do Zagłębia ma dołączyć Ołeksandr Peresunko, z którym Olsson Trkulja występował w jednej formacji. To tylko podgrzewa spekulacje wokół możliwego transferu.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 44

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • innuendo
    2026-04-24 09:48:55

    Potrzebujemy centrów wiadomka, ale trochę stary już chłopak. Ja bym odpuścił.

  • PanObiektywny
    2026-04-24 10:10:50

    Pawlik już chyba wszystkich obdzwonił w tej lidze :) ten worek z dukatami chyba nie ma dna :D

    • szop
      2026-04-24 14:57:30

      nie twój worek i nie twoje dutki to co sie martwisz?

  • robson_1906
    2026-04-24 10:11:07

    Duze ryzyko, nie dosc ze lata ma to jeszcze kwestia tego jak bedzie chcial sie adoptowac do innego stylu gry. Ciezko by z marszu dal tyle ile potrzebujemy.

    Rowniez szukalbym gdzie indziej.

  • uniaosw
    2026-04-24 10:17:41

    To już się robi wręcz desperackie Panie Pawlik. Jest to może i zrozumiałe działanie osłabiające drużyny rywali, ale czy tak trudno znaleźć kogoś z poza ligi żeby ta liga miała kogoś nowego?

    • robson_1906
      2026-04-24 10:39:54

      ile jeszcze sie naczytam ze Pawlik nie sciaga ludzi spoza ligi? Poprzednie okienko nie istnialo czy durnie jeden z drugim placzecie dla zasady?

      Halonen Jokinen, Seppala, Roine, Gromadzki to mało?

    • Mogiel
      2026-04-24 10:42:55

      Dodam jeszcze Bjorkunga, Enlunda i Piiponena, Sirkia. Ale Robson doskonale wiesz jak działa ten portal z tymi bezmózgami ja już tylko się śmieje z ich głupoty i tylko współczuje im życia.

  • Polaczek1
    2026-04-24 10:19:33

    Kuru niewypalil, Kielbicki również.
    Więc szukają dalej centrów.
    Szkoda byłoby gdyby odszedł.

  • Rafał Unia
    2026-04-24 10:33:32

    Najlepiej iść najprostszą drogą. Zawodnik sprawdzony, po co ruszyć [****] aby kogoś pooglądać i ściągnąć z zagranicy.

    • Mogiel
      2026-04-24 10:35:59

      No tak czyli zrobić tak jak wy naściągać samego szrotu który zadłuży klub i zakończyć na czwartym miejscu. Hahaha.

  • pgm1301
    2026-04-24 10:35:10

    Szkoda go będzie, no ale z drugiej strony stary trochę jest. Ale nam w [****] dało w tym sezonie kupowanie po raz kolejny zawodników z półki zamiast budowania własnych struktur. Panie Kram trochę refleksji.

  • stary kibic
    2026-04-24 10:59:19

    będziniaczki żebyście się nie posrali razem z waszym łysym byłym kołczem mosiru mysłowickiego....sosnowieckie psy...

  • Paskal79
    2026-04-24 11:17:54

    Po pierwsze Daniel to jeden z najlepszych obco w historii Uni to na100%, jest super zawodnikiem,który ma bardzo wysokie umiejętności, dlatego dobrze byłoby go zatrzymać w Unii! Ale jak Zagłębie wyciągnie,, sakiewkę " to będzie bardzo ale to bardzo ciężko zatrzymać Daniela,nie rozumiem Rac dostał kontrakt na dwa lata, a Szwed na rok a podobny wiek....a jakość i umiejętności raczej poziom wyżej....co do Zagłębia mają kasę to biorą co jest im potrzebne, lepiej sprawdzonego i znającego lige niż kogoś kto tu nie grał i różnie może z tym być....Trzeba liczyć że Daniel podobnie jak Kuru zostanie tam gdzie grał.....

  • Leo
    2026-04-24 11:23:23

    Panie „Mogiel”, darujmy sobie tę żenującą narrację.
    Ściągnijcie do Sosnowca zawodnika z zagranicy na poziomie porównywalnym do tych naszych „gwiazdeczek” – wtedy będzie o czym rozmawiać.
    Na ten moment widać tylko, że horyzonty tego waszego „Pawlika” są wyjątkowo ciasne, skoro cały czas obracacie się w tych samych, mało ambitnych schematach.
    A czy to wypali? Czas pokaże – bo jak historia uczy, nikt nie jest niezastąpiony, a lepsi prędzej czy później i tak zajmują miejsce słabszych.

  • druid
    2026-04-24 12:03:27

    Ten portal nie zasługuje na takie komentarze. Same płaczki tu lamentują że Zagłębie podbiera im zawodników. Dajcie im więcej i zostaną u was a jak wam tak żal d… ściska to idźcie się wypłakać w mankiety żon, kochanek ect.

    • mariolux
      2026-04-24 12:29:45

      druid .....to kapłan Celtycki który za kasę przepowiadał przyszłość 😂🤣
      Szkoda że ty masz tak zryty ten Sosnowiecki beret!!!

    • PanObiektywny
      2026-04-24 12:31:11

      Można mieć mniej kasy i mieć złoty lub srebrny medal albo Puchar Polski. po makale gorole :)

    • Rafał Unia
      2026-04-24 15:24:10

      Może ktoś się wypowie z Sosnowca dlaczego elektrociepłownia daje taką kasę na hokej.

    • Werxo
      2026-04-24 15:28:30

      Rafał Unia 80% daje miasto resztę sponsorzy w tym ecb ale żeby to jakieś wielkie worki były to bym nie powiedział :)

    • innuendo
      2026-04-24 15:45:08

      Rafał ECB to nie jest elektrociepłownia. To jest grupa spółek ze 40 różnych. Konkretnie ta która sponsoruje hokej zajmuje się sprzedażą węgla do elektrowni w całej Polsce, nie w Będzinie. A po drugie to oni dają na waciki. Głównym sponsorem jest miasto.

    • PawelPaul
      2026-04-24 18:10:53

      Dokładnie tak, ECB to jest niewielki % budżetu. Nie ma wielkiego wpływu.

  • Aleks4
    2026-04-24 12:09:27

    Będzinianka jest tak zdesperowana, że pod koniec roku pewnie będą rozsyłać alerty RCB ostrzegające przez możliwością ograniczeń w dostawach energii i wody dla mieszkańców będzino-sosnowca. Aż mi się przypomniało jak kilka lat temu ci [****]i (prezes klubu lub prezydent miasta) coś tam bajdurzył w prywatnych rozmowach, że jak przejdą Katowice w playoff i wejdą do finału to będą mrozić lód na murawie Ludowego. Jak to się skończyło - to wszyscy wiemy.

    Piękny to będzie upadek w przyszłym sezonie :) Pytaniem pozostaje kto spadnie z wyższego konia - Widzew czy Zagłębie.

    • robson_1906
      2026-04-24 13:10:27

      Upadek mial byc w grudniu, potem mialo nie być medalu, takze prognozuj dalej.

    • Aleks4
      2026-04-24 14:28:32

      I jaki ten medal wam wpadł? Fajny jakiś?

    • Paweł1906
      2026-04-24 14:55:34

      Czy to nie ty czasem panie Aleks4 pisałeś po przegranym meczu Zagłębia w Bytomiu jeszcze w sezonie zasadniczym tuż przed play off że po tej porażce Zagłębie straciło szanse na zdobycie medalu ?

    • robson_1906
      2026-04-24 19:12:19

      Aleks, medal zajebisty nie zamienilbym na nic innego, ale syty glodnego nie zrozumie.

  • kesenda.
    2026-04-24 12:27:11

    Moim zdaniem najlepszy zawodnik z zeszłego sezonu. Oby został w Unii.

  • Mogiel
    2026-04-24 13:19:49

    Najwięcej o głupocie i przykrym życiu komentujących świadczy że oni myślą że określeniem "będzinianka" nas obrażają haha. Banda starych grubych chłopków po zawodówce.

    • KrisssK
      2026-04-24 13:33:09
      12
      Zgłoś

      To tak samo jak Ty myślisz, że kogoś obrazisz docinkami na poziomie swojej rynsztokowej inteligencji.

    • emeryt55
      2026-04-24 14:12:54

      Magister się odezwoł

    • krych
      2026-04-24 15:16:03

      O przykrym życiu sam wiesz Moglu najwięcej.
      Jak to jest dowartościowywać się dając sobie samemu lajki frustracie? 🤣

    • Rafał Unia
      2026-04-24 15:40:44

      mogiel, twoje argumenty są jak Wi-Fi w windzie — niby są, ale jak trzeba, to nagle znikają, więc zostaje obrażanie.

    • Parzol_19
      2026-04-24 16:12:18

      Mogiel, ty to jesteś zwykły tępy gorol 🤦‍♂️ to i tak wydaje się być delikatne określenie na twój temat .

  • KuzynKSU
    2026-04-24 14:41:11

    Oby został.
    A Pan mogiel uaktywnia się tylko jak jest na plus.
    Bez napinki.
    Pozdrawiam wszystkich kibiców hokeja

  • szop
    2026-04-24 15:04:29

    dzieki Sosnowcowi inne mocne kluby maja okazje przekonac sie jak to jest jak ktos z wiekszym portfelem zabiera im kluczowych graczy.... jakos nie przypominam sobie takie frustracji kibicow jak Kalaber podebral cala piatke JKH sezon temu... ale w mysl idei Kali ukrasc krowe dobrze Kalemu ukrasc krowe nie dobrze jakie to smieszne nie sadzicie? nie dosc ze nikt Was nie darzy szacunkiem w tej lidze to osmieszacie sie dalej :)

    • Andrzejek111
      2026-04-24 16:39:42

      Kogo szopie nikt nie darzy szacunkiem?,bo pisali pod tym artykułem sosnowieccy,oświęcimscy,tyscy,katowiccy i Ty.

  • stary kibic
    2026-04-24 16:40:53

    Jak to jest Zagłębie ma zdobyć mistrza dla Sosnowca czy Będzina ktoś wie...

    • robson_1906
      2026-04-24 17:12:09

      Takie przytyki byly modne 2 lata temu, stać Cie na wiecej.

  • Uniaunia
    2026-04-24 17:28:50

    Co tu się odwala w komentarzach… w końcu coś się dzieje w tej lidze a wszyscy spłakani że kolejny klub dołączył do walki o top 4… tak narzekaliście że mógłby się ktoś sie ktoś do walki dołączyćale jak już tak jest to płacz bo próbują zakontraktować dobrych zawodników. A co mają robić i jak inaczej niż za pieniądze? Rozumiem że w Tychach gieksie i u nas wszyscy charytatywnie grają. Zagłębie nawet jeszcze porządnego transferu nie zrobiło o tu płacz o pieniądze, nieźle wam w głowach odleciało . Odnośnie artykułu, dobrze żeby Trkulja został, jeden z jaśniejszych punktów w zeszłym sezonie

    • PawelPaul
      2026-04-24 18:16:14

      Poziom dyskusji dno. Poziom hipokryzji Himalaje.

  • druid
    2026-04-24 18:02:54

    Unia. W końcu jakiś normalny komentarz. Ten będzinianka chyba co środę pojawia się na targu z patelniami o dywanach już nie wspomnę, tak mu się ten Będzin podoba.

    • Hokej na nowo
      2026-04-25 08:46:11

      Brawo, niestety masa ludzi zionaca jadem. Zaglebie zagrało w finale pucharu Polski, zdobyło bronz w lidze, cały sezon okupowalo pierwsze miejsce. Mimo to wiecznie ujadacze na swoim stanowisku. Brak słów.

  • uruk
    2026-04-24 20:49:57

    Łuniści, podobno Smalec jest do wzięcia. Info pewne.

    • teemu
      2026-04-25 04:51:32

      A co? Przepłukałeś w końcu tą narośl co masz na szyi??Pewnie skapła tona tego smalcu...

© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe