Czeski napastnik dołączył do Stalowych Pierników. Ma hokejowe geny
Hokeiści KH Energi Toruń zdecydowali się wzmocnić siłę ataku. Dziś do drużyny "Stalowych Pierników” dołączył Zdeněk Sedlák.
Sedlák (190 cm, 95 kg) ma 25 lat i urodził się w Zlinie. Może występować zarówno na prawym skrzydle, jak i na środku ataku.
W jego CV można znaleźć 8 meczów w czeskiej Tipsport Extralidze (1 gol) oraz 2 w fińskiej Liidze. Znacznie częściej i z lepszym skutkiem występował na ich bezpośrednich zapleczach. W pierwszej lidze czeskiej rozegrał w sumie 136 spotkań, zdobywając w nich 30 bramek i notując 27 asyst. Z kolei w Mestis wystąpił w 131 starciach, księgując 85 punktów za 35 goli i 50 kluczowych zagrań
Miniony sezon spędził w zespole Berani Zlin. W MAXA Lidze wystąpił w sumie w 51 konfrontacjach. 10-krotnie wpisał się na listę strzelców, a 8 jego podań otworzyło drogę do bramki zawodnikom "Szewców".
Warto dodać, że dobrym hokeistą był jego ojciec - Zdeněk Sedlák senior, który miał okazję występować na najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Czechach, Finlandii, Danii, Austrii i na Białorusi. Jego wujek – Pavel jest trenerem młodzieży.
Czytaj także:
- Nie żyje człowiek, którego znał każdy kibic Unii Oświęcim. Miał 73 lata
- Reprezentacja Polski będzie w darmowej TV! "Domagali się tego". Porażka Polsatu
- Inauguracyjny sparing za nami. Gospodarze pokazali klasę!
- Oto ceny biletów i karnetów na mecze Unii. Są rabaty dla wiernych kibiców
- Bryk: Nic nie odda treningu hokejowego. Wszyscy cieszymy się jak małe dzieci

Komentarze
Lista komentarzy
gandisc
Toruń chyba bardzo przeżywa porażkę w Sosnowcu skoro kontraktuje kolejnego przeciętnego gracza
rafbo
Wrestlera niech lepiej zatrudnią przed rewanżem
Zbigniew Zamorski
Przydał by się rasowy strzelec z wysokiej półki