Hokej.net Logo
Mecze na żywo
Ekstraliga
STS Sanok
godz. 18:00
Cracovia
Ekstraliga
Unia
godz. 18:00
GKS Katowice

Do trzech razy sztuka? Nie tym razem. MMKS nadal bez wygranej z Mazowszem.

Spotkanie pomiędzy nowotarskim MMKS-em a warszawskim Mazowszem zapowiadało się bardzo emocjonująco. Nowotarżanie bardzo chcieli po raz pierwszy w tym sezonie wygrać z tą drużyną. Przez 40 minut nic nie zapowiadało, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty karne.Pierwszatercja była bezbramkowa, ale nie oznacza to, że na lodzie nic się niedziało. Już w 3 minucie nowotarżanie stanęli przed szansą otworzeniawyniku spotkania. Przez niespełna minutę grali z przewagą 2 graczy, aleStrąk zachował czyste konto. W 6 minucie swoją szansę mieli z koleihokeiści z Warszawy, lecz Bepierszcz mocnym strzałem tylko sprawdziłczujność Tobiasiewicza. W odpowiedzi uderzył Woźniak, jednak Strąkrównież nie dał się zaskoczyć. W kolejnych minutach hokeiści MMKS-umieli sporo sytuacji, po których mogli zmienić bezbramkowy wynik.Swoich szans nie wykorzystali zarówno Michalski, jak i Mrugała. W 12minucie Bepierszcz bezskutecznie próbował szczęścia pod nowotarskąbramką. Na 4 minuty przed końcem tercji nowotarżanie byli najbliżejzdobycia gola, jednak Puławski zbyt późno zorientował się, że ma kołosiebie krążek i zdołał oddać tylko lekki strzał w parkany warszawskiegogolkipera. Zatem mimo kilku sytuacji z jednej i z drugiej strony nikomunie udało się trafić pomiędzy słupki bramek.


Mateusz Bepierszcz z UHKS Mazowsze Warszawa otworzył dziś wynik meczu.

Fot. Maciej Zubek - www.fotosport-podhale.pl

Druga tercja to już wyraźnadominacja przyjezdnych. Mimo to MMKS mógł zacząć od zdobycia gola,gdyby w 21 minucie Kos zdołał pokonać Strąka. Na nieszczęście dla niegoi jego kolegów trafił jedynie w parkany bramkarza. To, jak się zdobywagole pokazali warszawianie w 24 minucie, kiedy to grając 4 na 4 wyszlina prowadzenie. Skutecznym strzałem spod niebieskiej popisał sięBepierszcz i Mazowsze prowadziło 1:0. Dwie minuty później ten samzawodnik mógł zdobyć drugiego gola, lecz tym razem Tobiasiewicz byłczujny. W 31 minucie było już 2:0 dla hokeistów ze stolicy po golu zniebieskiej Wardeckiego. Nowotarżanie jeszcze nie otrząsnęli się postracie drugiej bramki, kiedy przegrywali trzema. W 34 minucie krążek wtaki sposób odbił się przed Tobiasiewiczem, że gdy trafił na łopatkękija Rostkowskiego ten nie miał problemów z umieszczeniem go w siatce znajbliższej odległości. Podrażnieni stratą bramki hokeiści MMKSruszyli do zdecydowanych ataków. W 35 minucie Tylka zapędził się podbramkę Strąka i mimo asysty obrońców Mazowsza udało się mu oddaćstrzał, jednak krążek ugrzązł w parkanach ostatniej instancjiprzyjezdnych. W końcówce tercji w podobnej akcji był Neuapauer, lecz woddaniu strzału skutecznie przeszkodzili mu warszawscy zawodnicy. Tenbardzo ambitny zawodnik po powrocie do boksu zmienił kij, co jak siępóźniej okazało było dobrym posunięciem.

Bartłomiej Neupauer był pierwszoplanową postacią w swojej drużynie w meczu z Mazowszem.

Fot. Maciej Zubek - www.fotosport-podhale.pl

W trzeciej tercji trener MMKSJacek Szopiński zdecydował się na zmianę bramkarza i Tobiasiewiczazastąpił Niesłuchowski. W tej tercji oglądaliśmy inne Podhale niż w IItercji – agresywnie walczące i za wszelką cenę dążące do zmianyniekorzystnego rezultatu. W 42 minucie Leśniowski wymanewrował obrońcówMazowsza, lecz ostatecznie jego strzał po raz kolejny ugrzązł wparkanach Strąka. Minutę później mocny strzał Wróbla zatrzymał się napoprzeczce. Po chwili kolejną sytuację miał Michalski, jednak po razkolejny w tym meczu lepszy okazał się Strąk. Napór MMKS-u przyniósł wkońcu rezultat w postaci pierwszej bramki. Strzelił ją Neuapuer, którywykorzystał dokładne nagranie Michalskiego. MMKS grał wówczas zprzewagą jednego zawodnika. W 48 minucie Wróbel zdecydował się nasamotny rajd prawą stroną, lecz Strąk nie dał się pokonać.

Ostatnie 10 regulaminowych minutnowotarżanie zaczęli od gry w osłabieniu. Hokeiści ze stolicy szybkozrobili zamek i zaczęli posyłać na bramkę Niesluchowskiego kanonadęstrzałów. Ten jednak wyszedł z opresji bez szwanku. W tym samym okresiewszędobylski Neupauer , który chyba najwięcej przebywał na lodzie,postarał się o indywidualny rajd na warszawską bramkę. Był bardzoblisko zdobycia drugiego gola, lecz krążek zatrzymał się ostatecznie naparkanach bramkarza. W 54 minucie MMKS grał w przewadze i ponownietorpedował swoimi strzałami bramkę Strąka. Jednak ani Kamil Kapica zbliska ani Cecuła z daleka nie zdołali umieścić krążka w bramce gości.Następna akcja MMKS-u w okresie gry w przewadze zakończyła się golemkontaktowym. Kos uderzył z niebieskiej, Strąk zdołał go sparować, leczprzy słupku znajdował się Neupauer, który z zimną krwią posłał krążekdo siatki. Nowotarżanie jeszcze bardziej podkręcili tempo i po chwilina tablicy był remis. Niemożliwe stało się możliwym. Będący w świetnejformie [a trzeba dodać, że miał jeszcze przed sobą dziś studniówkę]Neupauer zdecydował się na indywidualną akcję, po której Strąk musiałskapitulować. Do końca regulaminowych 60 minut nikt nie zdołał zmienićjuż wyniku meczu.

Grzegorz Rostkowski z Mazowsza i Bartłomiej Neupauer z MMKS

Fot. Maciej Zubek - www.fotosport-podhale.pl

Konieczna była, więc dogrywka. Wniej ponownie następował atak za atakiem hokeistów z szarotką napiersiach. W 62 minucie Komorski z Mazowsza celowo ruszył swoją bramkę,kiedy nowotarżanie byli blisko zdobycia 4 gola. Za ten umyślny czynsędzia podyktował rzut karny. Do jego wykonania podszedł Neupauer,który jednak nie wykorzystał sytuacji. Kolejne strzały Michalskiego iWróbla, a po drugiej stronie Stajaka nie znalazły się w siatkach.Dodatkowy czas nadal nie ustalił zwycięzcy tego dramatycznego meczu,toteż oba zespoły przystąpiły do wykonywania rzutów karnych.


W pierwszej serii Leśniowskinie zdołał pokonać Strąka, a hokeista gości Bepierszcz znalazł sposóbna Niesłuchowskiego. Do drugiej serii z graczy MMKS-u do wykonywaniarzutu karnego podszedł Neupauer, lecz jego uderzenie zatrzymało się naspojeniu słupka z poprzeczką. Grzegorz Rostkowski z Mazowsza trafiłmiędzy słupki nowotarskiej bramki, kończąc tym samym spotkanie.


Nowotarżanie powinni ten meczrozstrzygnąć już dawno na własną korzyść. Niestety w bramce Mazowszafenomenalnie spisywał się Strąk. Skutkiem tego była już 3 minimalnaporażka z podopiecznymi Stanisława Małkowa. Kolejną szansę napoprawienie bilansu z tym zespołem nowotarżanie będą mieć 6 lutego wWarszawie.


Wcześniej jednak MMKS czekajeszcze parę spotkań ligowych oraz zaległy mecz z GKS-em Katowice. Towyjazdowe spotkanie zaplanowane jest na środę 13 stycznia na godz. 19.

Po meczu powiedzieli:

Stanisław Małkow (Trener UHKS Mazowsze):Za wcześnie uwierzyliśmy w to, że wygraliśmy ten mecz i nie potrzebnieodpuściliśmy. Później było nam już bardzo ciężko się zmobilizować,kiedy to przeciwna drużyna jest "w gazie". W karnych pomógł nam naszbramkarz, który jest ważnym elementem drużyny.

Jacek Szopiński (Trener MMKS Nowy Targ):
Wiadomo, że Bartek Neupauer jest liderem tej drużyny, ale nie możnapowiedzieć, że to dzięki niemu mieliśmy dzisiaj jakieś szanse nazwycięstwo. To cała drużyna walczy na lodzie i to dzięki temu dzisiajudało nam się doprowadzić do karnych. Generalnie nie zagraliśmy złegospotkania. W pierwszej tercji posiadaliśmy przewagę, lecz zagraliśmymało skutecznie. W drugiej tercji Legia zagrała lepiej od nas iwykorzystała te sytuacje, które miała. Podczas przerwy powiedziałemchłopakom, że ten mecz możemy jeszcze wygrać, no i udało siędoprowadzić do karnych, ale tam lepsi okazali się goście.


MMKS Podhale Nowy Targ – UHKS Mazowsze Warszawa 3:4 k. (0:0 , 0:3 , 3:0 , d. 0:0 , k. 0:2)

0:1 – 23:36 – Bepierszcz – Wąsiński
0:2 – 30:26 – Wardecki – Stajak
0:3 – 33:46 – Rostkowski
1:3 – 45:57 – Neupauer – Michalski (+1)
2:3 – 54:12 – Neupauer – Kos (+1)
3:3 – 55:26 – Neupauer
3:4 – 65:00 – Rostkowski (decydujący rzut karny)


Karne: 0:2


I seria: 0:1


Leśniowski (MMKS)– strzał w bramkarza


Bepierszcz (Mazowsze) – kiwa Niesłuchowskiego i przy słupku pakuje krążek do siatki


II seria: 0:1


Neupauer (MMKS) – trafia w spojenie słupka z poprzeczką


Rostkowski (Mazowsze) – pokonuje Niesłuchowskiego i daje wygraną swej drużynie


III seria nie potrzebna


Kary: 18 min. – 30 min.


Strzały: 36:29 (I t. 11:4 ; 2 t. 8:11 ; 3 t. 10:9 ; dogr. 5:3 ; kar. 2:2)


Sędziowali: Molenda – Witek, Dutkiewicz


MMKS: KonradTobiasiewicz (od 40 min. Bartłomiej Niesłuchowski) – Kamil Kapica,Dominik Cecuła, Artur Woźniak, Bartłomiej Neupauer, Mateusz Michalski –Szymon Wróbel, Władysław Bryniczka, Łukasz Szumal, Marek Puławski,Kacper Kos – Robert Mrugała, Michał Marek, Andrzej Nenko, MateuszTylka, Mateusz Leśniowski oraz Krzysztof Sulka Trener: Jacek Szopiński; Kierownik: Paweł Bachulski


Mazowsze:Michał Strąk – Maciej Stępski, Dimitri Bogus, Mateusz Bepierszcz, RafałStajak, Jarosław Grzesik – Mateusz Wardecki, Kamil Floriańczyk, TomaszGrunwald, Grzegorz Rostkowski, Patryk Wąsiński –Marcin Pawłowski, KamilNowiński, Filip Komorski, Paweł Garbarczyk, Mateusz Wiśniewski Trener:Stanisław Małkow ; Kierownik: Wiktorian Pawłowski

Tekst: Szymon Pyzowski


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Zaba: Druga bramka w osłabieniu:)
 • Simonn23: Co tu się dzieje!
 • emeryt: żadnych zbednych ruchów,wyrachowany,cwany...im starszy tym lepszy
 • Simonn23: Będzie ogień we wtorek
 • hanysTHU: Kupujcie już gumę do żucia, bo we wtorek zabraknie.
 • Oświęcimianin_23: Bałem się tego meczu, Toruń wygląda bardzo słabo. Chyba, że to Unia taka mocna... weryfikacja z Kato.
 • Paskal79: Ja powiem 🇸🇪😁
 • hanysTHU: Kozłowski i Kaczmarek...hmmm
 • Simonn23: W piątek z Sanokiem też lekko nie będzie
 • Paskal79: Panowie zostawicie amunicję na wtorek 🕳️🏒bo ciężkie meczycho się szykuje 👍
 • C!chy: to co wyrabia polski hokejtv to jest smiech na sali
 • C!chy: człowiek kupuje transmisje a wzamian dostaje pokaz slajdów zamiast video
 • uniaosw: Paskal chyba nie piszesz o johanie
 • Simonn23: O kurde, Macias z bramka w barwach Vitkovic
 • Zaba: Cichy zmień dostawce internetu. Ja mam płynny obraz
 • Oświęcimianin_23: Cichy, o jakim spotkaniu mówisz?
 • Zaba: Cichy... sorry rozpędziłem się:) Zapomniałem o innych meczach :)
 • botanick: Ooo i to jest info,te o Maciaś.
 • Paskal79: No bramka w debiucie i to z mistrzem na jego terenie gratulacje
 • Simonn23: Rocznik 2004, może coś będzie z niego, oby
 • szop: brawo Podhale
 • uniaosw: Lundin top
 • PanFan1: Mamy to ❗tylko do Podhale ❗
 • uniaosw: Kolejny dzień w biurze, ma ktoś info o rekordzie braku straty gola w osłabieniu?
 • PanFan1: https://youtu.be/rTI6d4p5foM
 • Simonn23: Lundin w sezonach 10/11 albo 11/12 i byłby mistrz wtedy za Aksamu.
 • Luque: Brawo dla Maciasia, ładnie przymierzył pod poprzeczkę z kąta ;) Niech się synek rozwija
 • PanFan1: Dziś wszystko po mojemu, Panthers też góra 💪
 • szop: PanFan czesto cos obstawiasz?
 • szop: mozna powymieniac spstrzezenia jesli bedziesz miec chec
 • PanFan1: Sporadycznie, ale dziś siadło 😁
 • PEL52: Fan,a mi polozylo Podchale wszystkie kupony
 • PEL52: Podhale oczywiscie
 • szop: ja dzis nie gralem ale w piatek gralem Unie i Jastrzebie i Podhale jak wygralo w Jastrzebiu
 • szop: dzis mialem grac na Podhale ale jakos sie nie zdecydowalem
 • PEL52: ja dzisiaj,Ujpest wchodzi,Vitkowice siadlo,L.Mikulas wszedl Unia weszla a Podhale polozylo bo dalem na Zaglebie 1-4,5
 • szop: Podhale jest jak granat bez zawleczki ja lubie zaryzykowac bo dobrze placa gram glownie PHL i kosza na tercje live
 • szop: ale mozna przed kolejakami wymienic sie typami :)
 • Simonn23: Ale to Macias wsadzil, jak wytrawny profesor
 • botanick: Brawo Sanok.
 • Simonn23: Trzyniec fatalny początek sezonu
 • botanick: Żeby się czasem nie okazało że byyła zrzuta przed sezonem na Mistrza Polski:)
 • botanick: W sumie..
 • Simonn23: No Sanok ma solidny skład przecież
 • wiemswoje: A gdzie Hokejowy po porażce ?
 • Simonn23: A Hasiok?
 • botanick: Coś z netem..
 • rawa: Graty Sanok! My dzisiaj mega nieskuteczni.
  Botanick zas cedzisz te smuty o necie. Podnieciles sie nasza porazka. Kas byl po Waszych trzech wtopach?
 • Arma: Był tu przy każdej porażce. Można wiele powiedzieć o kibicach Tychów ale nie chowają się po porażkach.
 • Arczi: To co gramy w 3 tercji to jakaś kpina, wszystko zaczęło się od głupiej kary Bryka
 • Gepoq: Botanik razem z innymi w Sanoku więc nie szarp się za bardzo
 • Gepoq: Gratulacje Sanok fajne meczycho jeszcze paru pewniaków odeślecie z kwitkuem
 • rawa: Arma to ze Wy siedzicie 24h po Waszym meczu nie znaczy ze kazdy musitak robic. Jedziecie po hasku, ktorego juz tu nie ma od jakiegos czasu, a potem wywolujecie go po porazce. Moze dal sobie spokuj z sb. Zycie to nie tylko ten portal.
 • Gepoq: Arma nikt się nie chowa ale gwarantuje ze jak tylko znajdzie chwile po powrocie to skutecznie cie uciszy
 • Gepoq: Rawa niech się cieszą chwila ;)
 • rawa: Mecz mogl sie roznie skonczyc co nie umniejsza wygranej Sanoka.
 • botanick: Zobaczymy czy to chwila:)
 • rawa: Gepoq dokladnie, psy szczekaja a karawana jedzie dalej.
 • Gepoq: Nawet jeżeli nie to napewno nie będziemy wyrzucać zali na SB
 • rawa: Botanick ogladales mecz? Jak nie to skup sie na swoich.
 • botanick: I nie podniecam się waszą przegraną tylko pogratulowałem Zanikowi wygranej..jakiś uraz macie?:)
 • botanick: Sanokowi*
 • Gepoq: Po co na swoich jak on zyje tylko dzieki takim chwilom jak kato przegrywa...gdyby nie to juz dawno by umarl😂
 • botanick: Cysty gupek..
 • Gepoq: No botanik...cysta głupkowata wstawka o necie😂
 • botanick: Może i głupkowata,ale musisz przyznać..działa
 • Gepoq: Nie działa....ciezko jechac i Ci odpisaywac ale biorę to wyzwanie
 • botanick: Stwarzasz zagrożenie na drodze
 • rawa: Gepoq, ilu GieKSiarzy w Sanoku?
 • Gepoq: Kolo 20 ale bardzo sympatyczny wyjazd i mile przyjecie
 • Gepoq: Nie martw się botanik jak widzisz jeszcze żyje...dzieki za troske😉
 • rawa: Bylo Was slychac momentami.
 • Gepoq: No ciezko hale przekrzyczeć...ale fajnie ze choc parę razy dali nam szanse;)
 • szajbu: botanik ponownie jak piłeś to nie pisz tych swoich wypocin, graty dla Sanoka
 • Hokejowy1964: Gdybym jeszcze raz....urodzić się miał... ;) Sanok gratulacje i dzięki :) Do następnego !
 • szajbu: Gdybym jeszcze raz.....
 • PanFan1: ... to tylko we Lwowie 😉
 • botanick: Coś te dziołchy z Katowic ostatnio strasznie nerwowe.
 • botanick: Okres się spóźnia pewnie?
 • Hokejowy1964: szajbu nie dziw się co do botanicka- on jest szczęśliwy bo wczoraj nie przegrali ;)))) i z tej okazji łoi jakieś piwopodobne bełty więc chłop jest w alkoholowej euforii
 • JajcoW: Hej #vpw lub #skh w typerku zmieńcie datę Superpucharu, bo to w ogóle się nie trzyma koopy, ani doopy
 • Andrzejek111: Doczekamy się na skróty z Sanoka i Krakowa??
 • Hokejowy1964: PanFan1 nie...to nie to...
 • skh: Andrzejek111 - już są skróty w newsach meczowych.
 • PEL52: A jak wpadla 6 bramka dla Cracovi bo na video jest 5 i przeskok na 7
 • Zaba: Jest limit na 10 bramek tylko w skrótach ;)
 • Luque: Hmm zawsze się umówi, że u Nas przekleństwa na trybunach itd.. a co powiecie o Zlinie? ;P
 • Luque: mówi* głupia autokorekta
 • Oświęcimianin_23: Obrońca na drugim miejscu w kanadyjce. Zła reklama naszych napastników czy ewenement na skalę światową? ;)
 • Prawdziwy Kibic Unii: A gdzie ten AS czy Asy zapowiadane przez lepiej doinformowanych …?
 • emeryt: w Katowicach sie na Valtoli nie poznali...a sumie niewiele brakowało żeby Kalle grał w Unii poniewaz negocjowano jego przenosiny po ogłoszeniu wycofania sie Sanoka z ligi,tak sie jednak nie stało i to kibice z Sanoka czerpio radośc z Jego gry i dobrze
 • Oświęcimianin_23: Dopadł go tzw. syndrom Murray'a ;)
 • uniaosw: Valtola fajny grajek szczególnie w przewagach na niebieskiej
 • uniaosw: Ale te koszulki meczowe mają dziwnie znajome kolory 😆
 • uniaosw: Dziwnie to będzie wyglądało jak tam pojedziemy na wyjazd
 • uniaosw: A tymczasem Likwidator na granicy.. blisko coraz bliżej
 • Oświęcimianin_23: 111 kg? Czy inna waga?
 • emeryt: #OwacjaDlaZupy
 • Prawdziwy Kibic Unii: Jeszcze johan skinnars, bracia, i Asy 😂 cos czuje kolego ze to niestety pusta zapowiedź …
 • emeryt: przeżyjmy to po raz setny...pancejnik Zupancić

  3:05
  https://www.youtube.com/watch?v=XlY-kUz-xhU
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe