Dziś w Tychach rozpoczęło się zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski. Pekka Tirkkonen, selekcjoner biało-czerwonych, był zmuszony do dokonania zmiany w powołaniach.
Z powodu kontuzji górnych partii ciała na konsultacji szkoleniowej nie pojawił się Bartosz Fraszko. 30-letni skrzydłowy nie wystąpił w ostatnich trzech meczach GKS-u Katowice z Comarch Cracovią (2:3 d.), ECB Zagłębiem Sosnowiec (3:1) i STS-em Sanok (7:0).
"Fracho" w tym sezonie rozegrał 21 ligowych spotkań i zdobył w nich 15 punktów za 6 bramek i 9 asyst. W reprezentacji Polski wystąpił w 32 meczach i strzelił 7 goli.
W jego miejsce powołany został Łukasz Krzemień, który z dobrej strony zaprezentował się podczas Sosnowiec Cup.
Zwieńczeniem zgrupowania będzie udział w Memoriale Tamása Sárközy’ego. "Orły" w Budapeszcie zmierzą się z Francuzami, Włochami i Węgrami. Z "Les Bleus" zagramy 12 grudnia (piątek) o 15:00, dzień później zmierzymy się z Italią (15:00), a na zakończenie turnieju skrzyżujemy kije z "Madziarami" (16:30).
Czytaj także: