Hokej.net Logo

GieKSa straci swoją gwiazdę? Może trafić do ligowego rywala

Jean Dupuy, napastnik GKS Katowice [foto: Klaudia Baron]
Jean Dupuy, napastnik GKS Katowice [foto: Klaudia Baron]

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Jean Dupuy pożegna się z GKS-em Katowice. Otoczenie 31-letniego Kanadyjczyka coraz mocniej bada rynek, a ten fakt zamierza wykorzystać jeden z polskich klubów.

Dupuy jest postacią doskonale znaną polskim kibicom. Sympatię fanów zyskał dzięki waleczności, dużej intensywności gry i umiejętności wykorzystywania świetnych warunków fizycznych (191 cm, 94 kg). To gracz bardzo niewygodny dla rywali, który często punktuje.

W ciągu pięciu sezonów rozegranych w polskiej ekstralidze Kanadyjczyk wystąpił w 230 meczach, zdobywając w nich 181 punktów za 84 gole i 97 asyst.

Do GKS-u Katowice trafił we wrześniu 2024 roku z Podhala Nowy Targ, które zmagało się wówczas z problemami finansowymi. W barwach GieKSy rozegrał 98 spotkań ligowych, zdobywając 34 bramki i notując 27 asyst.

Twardo grającego Kanadyjczyka w swoich szeregach chętnie widzieliby działacze ECB Zagłębia Sosnowiec. Z naszych informacji wynika, że zawodnik prowadził już rozmowy z sosnowieckim klubem dotyczące ewentualnego transferu.

Niektóre nasze źródła donoszą też, że Dupuy nie wyklucza gry poza granicami Polski, w tym w Wielkiej Brytanii.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 25

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • robson_1906
    2026-05-13 16:14:45

    Jeszcze nas do Dupuya dokejacie? Jesli już to Anderson bardziej potrzebny. Środkowych nie mamy :-)

  • narut
    2026-05-13 17:13:43

    smutzeczek tropików tan nasza liga .. Polin-ezja...

  • narut
    2026-05-13 17:13:54

    smuteczek tropików tan nasza liga .. Polin-ezja...

  • Tyski Fan
    2026-05-13 17:43:11

    Elegancko bendzinianka prawie w komplecie jeszcze tak naprawdę tylko ufoludka brakuje.
    Majster pewny ecbbbbb

    • robson_1906
      2026-05-13 17:50:20

      Żeby był majster to nie może być Dupuya. On mistrzostw nie zdobywa 😁

    • PawelPaul
      2026-05-13 23:30:52

      Jak ci poszły egzaminy 8 klasisty?

  • Krzyzak81
    2026-05-13 17:55:40

    Pawlik faktycznie jest jebniety ,mysli ze oslabi rywali i wygra lige hahaahah

    • Tyski Fan
      2026-05-13 18:26:40

      Gość ma taki budżet że spokojnie na dwa kluby by starczyło. Nie ma się co dziwić szałowi zakupowemu. Do boju ecbbb bendzinianka oleeee

    • robson_1906
      2026-05-13 18:43:56

      Jaki ten budżet ?

  • szop
    2026-05-13 20:15:21

    gdyby Gieksa go chciala juz mialby kontrakt a tu sam zawodnik szuka zmiany otoczenia w czym problem? transfer jak kazdy

  • szop
    2026-05-13 20:20:13

    poza tym Nasza liga potrzebuje choc jednego potężnego klubu (patrz Medvescag np lub Acroni Jesenice) moze jakis sukces klubowy spowoduje ruch narodowy zamiast narzekac ze ktos ma i sie mu wiedzie powinniscie sie cieszyc ze w hokeju jest jeszcze pieniadz ale to nie byloby polskie zamiast zazdroscic lepiej dorownac

  • Tyski Fan
    2026-05-13 20:34:46

    robson_1906 myślę, że spokojnie koło 10 baniek się zakręci. No chyba, że uważasz jak większośc swoich kolegów po szalu, że nagle wszyscy pałają wielką miłością do Zagłębia?!!!

    • Mogiel
      2026-05-13 20:37:04

      To myślisz czy wiesz? Bo w swojej pierwszej wypowiedzi stwierdziłeś że wiesz dokładnie jaki jest budżet.

    • innuendo
      2026-05-13 20:55:20

      No, ale to jest jakaś różnica między klubami? Przecież w każdym gracze siedzą za kasę, a nie z miłości. Myślisz, że z Tychami było by inaczej?

    • robson_1906
      2026-05-13 21:06:54

      Ale ty sobie zerknales chociaż czy w wyzszych formacjach jest miejsce dla Dupuya ? Bo jak dla mnie to nie szczególnie. Wzielismy literalnie 2 typów z Oswiecimia i oby na tym pozostalo, a tu jest narracja jakby wzorem Sanoka z lat dawnych pół ligi do nas przyszło.

    • Werxo
      2026-05-13 21:26:11

      Do PP na pewno miejsce sie znajdzie

    • PawelPaul
      2026-05-13 23:24:37

      Myślę, napisał Tyski Fan I zemdlał hahaha

  • uruk
    2026-05-13 20:35:52

    ważne, że miszcz sertop syfy zatrzymał wielką japę Komorowskiego

    • Futrzak
      2026-05-13 22:08:00

      Ta wielka japa zamknęła wam wszystkim ryje na kłódki. Więc nie hopsaj póki co.

  • PanObiektywny
    2026-05-13 21:27:38

    hihihi :) ale zaskoczenie...

  • Futrzak
    2026-05-13 22:09:45

    Zbroi się zagłębię bardzo. Ciekawe co z tego wyjdzie czy faktycznie ugrają coś więcej czy będzie to zlepek indywidualności których „indywidualne blendy” położą rozgrywki. Zobaczymy.

    • robson_1906
      2026-05-13 22:21:26

      mMoglbys tak napisac jakby faktycznie ten Dupuy i paru innych podpisało kontrakty. Takze spokojnie. Póki co bez srodkowych i drugiego GK w hokeja grac sie nie da i to sa faktyczne potrzeby. Skrzydlowych mamy sporo.

  • PawelPaul
    2026-05-13 23:35:47

    Uuuuu Tysovianka Tysovia Tychy, Unia Dwory Oświęcim I 100% Hortex Katowice muszą być złe haha

    • Tyski Fan
      2026-05-14 09:07:06

      Będzin Sosnowiec tego jeszcze nie grali.
      Czany to jednak stan umysłu.

    • Łysy71
      2026-05-14 10:17:51

      Tysovianka Tysovia GKS Tychy jest spokojna. Nic sie nie martw. Czeka nas po prostu kolejna obrona tytułu Mistrza Polski.

© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe