Hokej.net Logo

Gwiazdor mistrza Polski odrzucił transfer. Ma dwie opcje

fot: Paulina Stępień
fot: Paulina Stępień

Zwycięzca klasyfikacji kanadyjskiej sezonu zasadniczego, Hannu Kuru, postanowił odrzucić propozycję dołączenia do ECB Zagłębia Sosnowiec. Doświadczony środkowy rozważa teraz dwie opcje. 

Według naszych informacji, 32-letni fiński napastnik odrzucił ofertę sosnowieckiego klubu, mimo ogromnego zainteresowania i bardzo atrakcyjnej propozycji finansowej.

Na dziś w grze pozostają dwa scenariusze dotyczące przyszłości jednego z najlepszych napastników minionego sezonu TAURON Hokej Ligi. Pierwszą jest powrót do ojczyzny, a drugą pozostanie w GKS-ie Tychy.

To z pewnością ważna wiadomość dla mistrzów Polski, którzy wciąż liczą na zatrzymanie swojego lidera. Kuru był jedną z kluczowych postaci drużyny Pekki Tirkkonena i zawodnikiem, od którego często rozpoczynało się zestawianie składu. Grał w przewagach, osłabieniach, brał na siebie odpowiedzialność w ważnych momentach i imponował inteligencją.

Fiński środkowy wyróżniał się świetnym przeglądem pola, spokojem umiejętnością utrzymania krążka. Rzadko popełniał błędy i był motorem napędowym ofensywy tyszan, co świetnie potwierdzają liczby.

W sezonie zasadniczym zdobył 18 bramek i zanotował 34 asysty, sięgając po triumf w klasyfikacji kanadyjskiej oraz miano najlepiej podającego zawodnika ligi. W fazie play-off dołożył 14 punktów (3 gole, 11 asyst) w 13 meczach, z czego aż sześć oczek wywalczył podczas gier w przewadze.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 35

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • Pabloo
    2026-04-22 21:52:59

    Hannu czas zdobyć potrójną koronę :))

  • Andrzejek111
    2026-04-22 21:53:27

    No to kolejną odsłonę sosnowiecki - tyskiej naparzanki czas zacząć.

  • Infernalism
    2026-04-22 22:05:58

    Nie wie nawet czy zostanie w obecnym klubie, ale już ma pewność, że nie pójdzie do Sosnowca.

  • Neutralny88
    2026-04-22 22:21:44

    A w jakim języku miał by się tam z kimś dogadać? Jak to za granicą jest

  • Neutralny88
    2026-04-22 22:22:41

    Ani to Finlandia, ani to Polska

    • Hokej na nowo
      2026-04-23 09:27:22

      .. a to czasem nie wy krzyczycie głośno wszem i wobec ze slunsk to nie Polska?

  • Pabloo
    2026-04-22 22:32:51

    czas na kogiel mogiel

  • TMF
    2026-04-22 22:36:13

    Ej sosnowieckie, może zamiast kibicować Pawlikowi w podbieraniu zawodników z Tychów podpowiedzcie mu, żeby trochę więcej kasy poszło na szkolenie. Tak w tym sezonie wyglądaliście w rozgrywkach młodzieżowych z Tychami:

    [U12] MOSM Tychy - UKS Zagłębie 9:3
    [U12] UKS Zagłębie - MOSM Tychy 1:23
    [U12] UKS Zagłębie - MOSM Tychy 1:8
    [U12] MOSM Tychy - UKS Zagłębie 15:2
    [U14] UKS Zagłębie - MOSM Tychy 5:12
    [U14] MOSM Tychy - UKS Zagłębie 17:1
    [U14] UKS Zagłębie - MOSM Tychy 1:20
    [U16] MOSM Tychy - UKS Zagłębie 12:1
    [U16] UKS Zagłębie - MOSM Tychy 1:9
    [U16] MOSM Tychy - UKS Zagłębie 17:1
    [U16] UKS Zagłębie - MOSM Tychy 1:21
    [U18] MOSM Tychy - UKS Zagłębie 8:1
    [U18] UKS Zagłębie - MOSM Tychy 1:8
    W CLJ [U20] nie wystawiliście drużyny (Tychy wicemistrzem Polski)

    13 meczów, 13 zwycięstw tyszan, bramki 179:20. Tu nie ma czego komentować, poza przepalaną kasą na seniorów to was nie ma, 0 pożytku dla hokeja w Polsce. Wstyd, pycha i krótkowzroczność.

    • innuendo
      2026-04-22 22:46:53

      Pycha i krótkowzroczność to raczej u Ciebie. Chyba logiczne, że jak dostawaliśmy od wszystkich lejty w seniorach i nie mieliśmy kasy to młodzi się do hokeja nie garnęli. Wystarczy zobaczyć ilu chłopaków teraz przychodzi na nabory i trenuje, ale ten boom przyniesie rezultaty dopiero za kilka lat. Nie da się dziury w rocznikach zasypać z dnia na dzień.

    • primosz
      2026-04-22 22:51:12

      Krótko mówiąc niezły wpie...dol a może Karolus oferuje bitcoiny, niestety ostatnio tendencja spadkowa.

    • innuendo
      2026-04-22 23:04:41

      A propos pożytku dla polskiego hokeja to patrzę na skład reprezentacji i jest jeden wychowanek Tychów i jeden Zagłębia w składzie. Tyle lat na topie jesteście to gdzie to wasze szkolenie było?

    • Uruk_Hai
      2026-04-23 08:16:22

      Zakup zawodnika to krótktrwały zysk i wcale nie dający gwarancji sukcesu. Zainwestowanie w szkoleniowca dla młodzieży to szansa na wychowanie własnych perełek. Po co kupować jak ma się wychowanków grających na najwyższym poziomie. Jedyny problem to czas. Tego nie da się oszukać. Ale czas ma też to do siebie, że mija szybko.

  • bercikos
    2026-04-22 22:46:43

    Brawo TMF wyjaśniłeś będziniankę
    Ale oni z adrajchu mają pawlika on im wszystko kupi

  • bercikos
    2026-04-22 22:52:03

    SYNU MÓJ GDY DOROŚNIESZ ŚLĄSK JEST TWÓJ CAŁY ADRAJCH WEŚ NA SZNUR A SOSNOWIEC CAŁY SPAL NIECH TE CH... MAJĄ BAL

    • parzyfans
      2026-04-23 11:15:02

      Nie wiem skąd jesteś ale jeśli z Tychów to mi cholernie za takich wstyd , jako kibicowi GKS-u .
      p.s
      Pisze się ALDRAJCH jak już - więc nie kompromituj się podwójnie

  • Parzol_19
    2026-04-22 22:54:30

    Gorol mogiel to się powiesi chyba na taką wiadomość 🤦‍♂️

    • Mogiel
      2026-04-22 23:51:06

      Może to ty powinieneś to zrobić skoro tyle myślisz o jakimś randomie z internetu. Współczuje życia. A co do informacji o Kuru to trudno przyjdą inni.

  • bolo73
    2026-04-22 23:12:00

    tak czytam te wasze wypociny i nasuwa się jedna smutna refleksja: musicie mieć wielki kompleks Zagłębia, który narastał narastał i narastał i teraz są tego skutki że tak potwornie eksploduje i trąci jadem - kuźwa zajmijcie się swoją kuwetą i odpieprzcie się w końcu od Zagłębia bo to jest na dłuższą metę żałosne - przez cały sezon szczekaliście i nadal to czynicie - kurka nawet tutaj nie może być spokoju tylko podziały i sączący się jad jak u polityków - dramat

    • Hokej na nowo
      2026-04-23 09:31:17

      Brawo, to wywyższanie slunska ponad wszystkich nie jest juz nudne ale żałosne..

  • KAZINSKI
    2026-04-22 23:18:37

    uhahhaa LM totalna porazka

    • robson_1906
      2026-04-22 23:24:53

      kolega widze zna już wyniki Tychów w pucharach :-)

      Co niektórym to sie w [****]ch poprzewracalo. Oficjalki nie ma, Kuru w Tychach tez nie ma a swieto,bo Pawlik jednak nie przepłacił, mimo, że wszyscy mu tego życzą z dxiura budżetową wlacznie 😁

      Jak na Mistrza Pokski to ciesza Was bardzo małe rzeczy.

  • PawelPaul
    2026-04-23 07:41:21

    Łola Boga cud, istny cud. Kopacze węgla z Tychowianki po tygodniach modłów, dzisiaj dostąpili prawdziwego zbawienia. Wódz plemienia już ogłosił na dzisiaj wielką procesję, po której mieszkańcy Tychowianki przystąpią do 4 dniowego świętowania. Będą zwyczajowe tańce, zabawy I modły, a wszystko to w tradycyjnych strojach rodem z Lubelszczyzny, Podlasia I Kujaw. Na koniec odpustu, w niedzielne popołudnie, nastąpi uroczyste podziękowanie I wręczenie zebranych darów Panu Mr. Rzeszutko and Mr. Wozniak as they are both really good guys:)))))) Życzę szampańskiej zabawy. Ze sportowym pozdrowieniem hej heja heja Tychowianka mistrzem w hokeja:)))

    • Buku
      2026-04-23 08:31:15

      Daj sobie spokój.
      Ani to nie jest zabawne ani bystre. Troli tu jest i bez Ciebie duzo.

      Co do tematu. Zagłębie pieniądze ma. Skoro dwóch zawodników im odmawia to tera się skoncentrują na kimś innym i będą w stanie przebić każdą ofertę. Można się spodziewać hitu.
      Na szczęście z Unii nie ma już kogo brać :)

    • Tyski Fan
      2026-04-23 10:05:56

      Bendzinianko myślałem, że magiel jest lekko upośledzonyy ale najwidoczniej więcej jest was w tym śmiesznym Zagłębiu.
      Zastanawia mnie jednak coś innego gdzie byłeś gdy Zagłębie zamykało tabelę i było bez kasy? Po meczach półfinałowych Twoja nowoczesność jest zrozumiała też bym siedział cicho po takim nokaucie.

  • Olsen
    2026-04-23 08:45:55

    Idz chlopie do lepszej ligi bo masz duze umiejetnosci i tylko w naszym zascianku sie marnujesz a w ogole to zdiwiony jestem ,ze taki zawodnik tu trafil,chyba za jakies grzechy bo trudno to wytlumaczyc

    • Futrzak
      2026-04-24 15:58:16

      O pomoc takie głupkowate pier do lenie. Niech wszyscy idą w ch uj i nie grajmy w ogóle w hokeja a potem płaczmy nad tym że wszyscy wokół mają super widowiska na poziomie. Czemu mamy się nie cieszyć dobrymi meczami i pokazami umiejętności przez dobrych graczy?

  • Cubix7
    2026-04-23 09:19:24

    Nie wiem po co miałby iść do tego śmiesznego sosnowca, robiliśmy z nimi co chieli pod koniec sezonu i w play off.
    Druga sprawa jak powrót do Finlandii łączy się z grą w LM to sprawa jest jasna, jak nie to warto się sprawdzić na tym poziomie!!

  • Patryk213
    2026-04-23 11:10:53

    Nie wiem czy wiecie ale były dwie opcje do wzięcia Peresunko albo Kuru napewno nie brali pod uwagę tego by ściągać dwóch zawodników o podobnej charakterystyce

    • Buku
      2026-04-23 13:26:51

      Skąd wy bierzecie wiedzę o hokeju. Kuru jest środkowym a Perusenko gra na skrzydle. Oczywiście że ZS chce obu.

    • innuendo
      2026-04-23 13:37:59

      No nie bardzo Patryk. To inne pozycje na lodzie i inne charakterystyki. Peresunko spoko, ale tak naprawdę to brakuje nam klasowych centrów. Trudno trzeba szukać dalej.

    • Patryk213
      2026-04-23 13:58:00

      Chodziło mi o to że obaj są wszechstronnymi zawodnikami

    • Buku
      2026-04-23 14:37:42

      No nieee :)

    • Patryk213
      2026-04-23 15:22:48

      No może macie rację mój błąd

  • Łysy71
    2026-04-23 11:11:34

    Hanu w TPS Turku.

  • manek 1906
    2026-04-23 11:17:41

    A ja myslalem że po....ch kibicow mają tylko skorkokopacze!

© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe