Hokej.net Logo

I liga: A mogło być tak pięknie ....

A mogło być tak pięknie i MMKS mógł po raz pierwszy od dłuższego czasu znaleźć sposób na pokonanie „Gieksy”. Nowotarżanie dominowali i sprawiali dużo lepsze wrażenie od doświadczonych katowiczan.Już od rozpoczęcia meczuprzez głównego sędziego spotkania S. Molendę można było stwierdzić, żebędzie to zupełnie inne spotkanie niż wczorajsze z SMS. Od pierwszychminut gra była szybka. Bliscy objęcia prowadzenia, jako pierwsi byligoście, kiedy to w 4 minucie po dwójkowej akcji Wielocha zKrzysztofikiem ten ostatni minimalnie przestrzelił. W 7 minucie było1:0 dla gospodarzy grających wówczas w przewadze. Po dokładnymrozegraniu zamka Neupauer wykończył akcję swoich partnerów z ataku.Nowotarżanie od tego momentu jeszcze bardziej zagęścili strefę gry,atakowali katowiczan już na ich tercji, starając się odebrać im krążek.W ósmej minucie, gdy MMKS grał w osłabieniu Neupauer popędził ile sił wnogach za krążkiem wybitym przez kolegów. Odrobinę szybszy był wtedykatowicki bramkarz Marek Goj, który kijem wyekspediował krążek w bok,zażegnując tym samym niebezpieczeństwo. W 11 minucie zrobiło sięjednak 1:1, gdy z bliska gola zdobył Frątczak. Drugie 10 minut tejtercji należało do gospodarzy, którzy raz po raz nękali bramkarzagości. Swoje szanse mieli i Neupauer i Szumal, lecz wszystko wyłapywałlub bronił Goj. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1, ale grazwłaszcza gospodarzy mogła się naprawdę podobać. Jeśli tylkonowotarżanie wytrzymaliby tempo gry w dalszej części minut, to sensacjamogła stać się faktem.


Mateusz Michalski

Fot. Maciej Zubek - www.fotosport-podhale.pl

Drugatercja rozpoczęła się jednak od bramki dla Katowic, które zdobyły jąwykorzystując grę w przewadze. Nowotarżanie nie załamali się tymfaktem. Rozgrywający tego dnia doskonały mecz Mateusz Michalski w 26minucie z bliska wpakował krążek pod poprzeczkę. W odpowiedzi Cichońuderzył mocno, lecz Tobiasiewicz się nie dał pokonać. Chwilę późniejkolejną dogodną sytuację miał Michalski, lecz Goj ponownie nie dał siępokonać. Jego kolega z drużyny Petr Jurca postanowił wziąć sprawy wswoje ręce i po wjechaniu w tercje MMKS-u minął wszystkich nowotarskichzawodników i strzałem między parkanami pokonał Tobasiewicza. Na zegarzebyła wówczas 31 minuta. Po tym golu trwał festiwal niewykorzystanychsytuacji po stronie MMKS.


Zaraz po bramce doskonałąszansę miał Woźniak, lecz rozgrywający kapitalne spotkanie bramkarzKatowic obronił. W 33 minucie kolejno K. Sulka, Leśniowski orazNeupauer mieli 100% sytuacje, lecz za każdym razem na ich drodze stawałGoj. „Gieksa” po chwili, co prawda zdobyła czwartego gola, lecz niezostał on uznany, bo wcześniej bramka MMKS była poruszona. Gdy na ławcekar siedział K. Kapica, Artur Woźniak popędził za krążkiem wystrzelonymdo bramkarza Katowic. Bez faulu zdołał mu go odebrać, lecz zabrakłominimalnie, aby zdobyć upragnionego trzeciego gola. Ostatnie pięćminut drugiej tercji przyniosło dwa niezasłużone gole dla gości. Przyobu trafieniach swoje „trzy grosze” dołożył Tobiasiewicz.

Artur Woźniak był dziś blisko zdobycia gola

Fot. Maciej Zubek - www.fotosport-podhale.pl


Od trzeciej tercji trenerMMKS Jacek Szopiński desygnował do bramki Niesłuchowskiego.Nowotarżanie od pierwszych jej minut posiadali na lodzie dwóchzawodników więcej. Na bramkę dla gospodarzy nie trzeba było długoczekać. Mocny strzał z niebieskiej Goj sparował przed siebie, a tam zdobitką czekał już K. Sulka, który nie miał problemów z trafieniemmiędzy słupki. Było, więc 5:3 dla Katowic i nowotarżanie wciąż moglimyśleć o korzystnym wyniku. Nadzieje te zostały jednak szybko ostudzoneprzez 6 bramkę dla gości, zdobytą dwie minuty później. Mimo straconegogola wiara nowotarżan w zwycięstwo w meczu nadal była duża, gdyż wciążatakowali bramkę Goja. Na nic się to zdało, gdyż podobnie jak w IItercji wykazywali się ogromną nieskutecznością. Ani Kapica Kamil, aniSulka ani też Leśniowski nie mogli znaleźć sposobu na Goja. Szkoda, żeMMKS nie miał takiego zawodnika w bramce, bo wtedy o wynik można byłobyć spokojnym. Jak się zdobywa bramki pokazali w 55 minuciekatowiczanie, zdobywając 7 gola. Można było się spodziewać, że MMKS jużnie będzie walczył o następne trafienia i się podda, lecz nic z tego. Wkrótkim odstępie czasu, gdy do końca meczu zostawało 5 minut, MMKSstworzył przynajmniej 3 doskonałe okazje bramkowe, z których 2wykorzystał. Strzał aktywnego Michalskiego otarł się o rękawicegolkipera gości i został na bramce.


Wynik końcowy tego spotkaniato jednak 7:5 dla doświadczonego zespołu z Katowic. Nowotarżanie byli oklasę lepsi, lecz muszą znów przełknąć gorycz porażki. Żal zmarnowanych100% szans, których mieli bez liku. Katowiczanie niczym specjalnym sięnie wyrózniali, ale w odpowiednim momencie z dużą pomocą nowotarskichbramkarzy potrafili strzelić bramki.


Przed nowotarżanami jeszcze ostatni mecz w sezonie zasadniczym – tym razem na wyjeździe – w przyszłą sobotę z Legią Warszawą.


- Wszyscy jesteśmywściekli, bo mecz był do wygrania. Rywale posiadali w składzie starychwyjadaczy ligowych i znowu nas tym cwaniactwem ograli. Na pewno meczbył do wygrania. Mieliśmy dużo sytuacji, ale znów dostaliśmy bramki zniczego. Po II tercji wciąż byłem pewien, że jesteśmy w stanie ichdojść, bo katowiczanom ubywało sił, a my z kolei je wciąż mieliśmy. Wpewnym stopniu odrobiliśmy straty, ale dostaliśmy też bramki. Późniejznowu udało nam się ich dojść i gdyby mecz trwał jeszcze dłużej toprzypuszczam, że doszlibyśmy ich. Ten mecz pokazał, że w tej drużyniejest potencjał. Wyróżnia się Michalski, a pozostali też spisują siędobrze. Ponownie zagrał Olchawski i powoli będzie zbierałdoświadczenie. Potrzebą chwili jest wdrożyć specjalistyczny treningbramkarski. Teraz w końcówce sezonu tego straconego czasu już niebędziemy mogli nadgonić, lecz od nowego sezonu w strategii klubutreningi bramkarskie muszą się znaleźć. – przyznał po meczu trener MMKS Jacek Szopiński.


MMKS Podhale Nowy Targ – HC GKS Katowice 5:7 (1:1 ; 1:4 ; 3:2)

1:0 –06:11 – Neupauer – Michalski – K. Sulka 5/4
1:1 – 10:02 – Frączek – Grobarczyk
1:2 – 23:17 – Bernaś – Kozłowski 5/4
2:2 – 25:54 – Michalski
2:3 – 30:31 – Jurca 5/4
2:4 – 35:25 – Cichoń
2:5 – 38:27 – Frączek – Grobarczyk
3:5 – 40:24 – K. Sulka – Tylka – Neupauer 5/3
3:6 – 42:10 – Belica – Jurca
3:7 – 54:06 – Belica – Wieloch – Sobała
4:7 – 57:02 – Tylka – Leśniowski
5:7 – 58:09 – Kos – Nenko – K. Kapica 5/4


Kary: 14 min. – 12 min.


Sędziowali: Molenda – Niżnik, Smarduch

MMKS:Tobiasiewicz (od 40 min. Niesłuchowski) – K. Kapica, Tylka, K. Sulka,Michalski, Neupauer – Wróbel, Nenko, Szumal, Puławski, Kos – R.Mrugała, Marek, Woźniak, Leśniowski, Olchawski ; Trener: JacekSzopiński

GKS: Goj – Urban, Sobała, Wieloch ,Cichoń, Krzysztofik, Jurca, Grobarczyk, Frączek, Lustiniec, Peksa,Krzesak, Pidło, Bernaś, Rasikoń, Belica, Kozłowski ; Trener: MarianBrusilPrzeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • emeryt: bez mikrofonu , z ksero na plecach...bardzo mnie to boli bo to jest tez mój klub z mojego miasta
 • hanysTHU: Klucze od świetlicy trzyma mosir...
 • hanysTHU: I mówi,że za darmo nie da ...
 • emeryt: gdzie ścianka ze sponsorami?
 • MarioG76: Te wywiady pomeczowe w Oświęcimiu totalna amatorka. Powiedziałbym że totalnie spartolone , jakość obrazu fatalna a dzwięku to nawet nie komentuję. Jak mają tak wyglądać to tego nie róbcie .
 • PEL52: Ten wywiad po meczu mozna porownac do sedziowania tego meczu,amatorka
 • uniaosw: Fakt żenujące to jest
 • Unikatowy99: Bardzo dobry materiał
 • hanysTHU: A na balkonie miejsca w [****]...
 • DallasStars: Srokejowy zawsze i wszędzię na ciebie i hasioka srał będę, znafco dywanów, okazjonalny kibicu...
 • DallasStars: Srajbu -pudło!
 • rawa: Dallasik mega autorytet. D.upsko wyzej niz moher. Uwazej zebys na siebie niezakleksil.
 • szajbu: DallasStars [****] z ciebie i tyle w temacie
 • rawa: Jak sie nie ma za wiele do powiedzenia to sie z dywanami wyjezdza.
 • hubal: a co Wy tacy narwani, chcecie komuś doj3bać to może podpowiem komu , pytajcie
 • DallasStars: Ore, ore szabadaba da amore...dawać cygany dywany.
 • DallasStars: Odsuń lustro srajbu!
 • DallasStars: Rawa nie będę cie naśladował...musiało ci śmierdzieć. Powiedz rzadkie ci pociekło po moherze?
 • Hokejowy1964: rawa szajbu nie ma sensu marnować na DalejSrasz czasu. Dyskusja z takim jak on przypomina zapasy w błocie ze świnią. Po jakimś czasie zauważasz że już Cię to nudzi a świni sprawia to coraz większą przyjemność.
 • szajbu: DallasStars widzę że jak popijesz to wylewny się stajesz tylko nie ma to wcale związku z hokejem
 • statys: Widać, że SB obniża poziom. Do elegancji emeryta, do drażniącego racjonalizmu hubala, do postępowych myśli luqa, tęskno mi Panie.
 • botanick: Stary gazda zawsze godoł,jaki mistrz Polski,taki poziom sb..
 • Hokejowy1964: botanick mądrego to i dobrze posłuchać..... ;))) tyscy zwyzywali u siebie bramkarza, który miał niewątpliwy udział przy dwóch Majstrach śpiewając " Ole, ole ole, Murray c.w.e.l " . Tak że nie pisz już nic więcej boroku bo przebiliście dno żenady.... pięknie okazaliście Johnemu szacunek za lata gry w tyskim klubie, no pięknie....
 • wojtiF1: jeśli coś takiego miało miejsce to było raczej o niejakim Pasiucie śpiewane gdy chciał wymusić decyzje na sędziach a nie o Jaśku więc nie kreuj alternatywnej rzeczywistości. No ale poziom niestety przenoszony jest z piłki na wszystkich lodowiskach więc jest jak jest...nie pochwalam.
 • Hokejowy1964: Na Grzesia to zawsze troglodyci śpiewają, na Jaśka pierwszy raz śpiewali pod koniec meczu. Na transmisji było slychać, kilku kolegów z Tychów potwierdziło co byli na mecze więc Ty nie kreuje alternatywnej rzeczywistości i nie wypieraj tagi co miało miejsce. Zgodzę się że na wszystkich lodowiskach niestety jest podobnie, chociaż we wtorek w Oświęcimiu poza kilkoma bluzgami pod naszym adresem o dziwo nie było bluzgów pod adresem zawodników i to jest na plus dla kibiców Unii.
 • Oświęcimianin_23: Przekleństwa na trybunach były, są i będą, a robinie z siebie świętoszków nie ma najmniejszego sensu :) Podczas spotkania emocje, ale po meczu nie miałbym problemu pogadać z normalnym kibicem Tychów, Kato czy Craxy.
 • Hokejowy1964: Kolos kiedyś w wywiadzie powiedział że " na lodzie jest ostro ale poza lodem jest szacunek bo się wszyscy ze sobą znają od lat" - taki czy podobne słowa. Znam wielu normalnych kibiców z innych klubów, ciekawi mnie ich punkt widzenia i przemyślenia i co ważne odbywa się to w cywilizowanej formie no może czasem z lekką szyderą w obie strony ale zawsze z szacunkiem i o to chodzi, tak powinno być.
 • Szefu1982: lou zaprosiłem Cię do znajomych na PS4
 • uniaosw: A może by tak dać Dziubka do Majkela i Alexa a DC z finami ustawić
 • hanysTHU: AeejaAaooOo!
 • hanysTHU: #zupamakeuniagreatagain
 • J_Ruutu: Póki co Zupa pierwszy oficjalny mecz na ławce Unii przegrał ;)
 • Simonn23: Nie ma Lundina
 • LukaszOsw: Ciężki mecz będzie dzisiaj, mam nadzieję, że zwycięzki
 • Szefu1982: Ktoś wie czemu bez Lundina dziś?
 • LukaszOsw: Oj Kowal...
 • Oświęcimianin_23: Nie można tracić takich bramek w takim meczu...
 • born-for-unia: Takich w żadnym meczu nie wolno tracić
 • Oświęcimianin_23: Można tracić, ale nie takich ;)
 • primosz: Magia cara jeb....ła totalnie.
 • RafałKawecki: A co to się panie w Tychach wyprawia ?
 • WyrwiSzmat: Brawo Salama ! Patrik wróć :( spesny nie blaznowal rzucając się na brzuchu w stronę kibiców... Ale przynajmniej bronił......
 • WyrwiSzmat: 2 lata temu Pan Rudy Radwański mówił o grze wychowankami. Rok później połowa z nich skończyła karierę. Płacicie dalej 600zl wychowankom......
 • wiemswoje: Nie czaisz że u nas w PHL liczy się sezon który jest teraz i wynik. Wychowankowie nie są potrzebni. Za rok przyjdą następni obco dograć do emerytury. Przykre
 • Miletor: W Sanoku ewidentnie ludzią zarządzającym klubem brakuje cierpliwości…. Ilość obco do nie do przyjęcia
 • Miletor: Czas na pierwsze zwolnienia w Tychach… ile się można ośmieszać
 • C!chy: Co do Salamy się zgadzam pochopnie podjęli decyzję o jedynce w bramce tylko dlatego bo miał okres konia w PO ale między nogami puszcza wszystko czy to w meczu czy na treningu
 • wiemswoje: W Tychach pewnie ktoś poleci dla przykładu
 • Arczi: Tak się zastanawiam kiedy strzelimy gola w przewadze, gramy 50 min. w pp, i nic. Toruń pierwsza przewaga i brama i zamiast prowadzić 2-0 to jest 1-1.
 • C!chy: a jeśli chodzi o wychowanków to się nie zgodzę bo kto lepszy to zaraz odchodzi do lepszego klubu np.J.B czy też R.S a dołu tabeli nie chce mi się oglądać a tak dzięki obco są jakieś emocje
 • wiemswoje: Arczi ewidentnie u nas szkoda 5 na 3
 • WyrwiSzmat: Sanok dzisiaj w Oświęcimiu to chyba może trzy razy wygrał wznowienie. Masakra. Źle się to oglada a pamiętam czasy torsanu gdzie klub potrafił 9pkt w sezonie zdobyć
 • WyrwiSzmat: Trzymam kciuki aby jakoś to wyglądało lepiej :D
 • wiemswoje: Nasz zawodnik Mikyska przyznał się że nie był faulowany podoba się takie fair play
 • Arczi: To co my gramy w przewagach to dramat. Toruń gra w przewadze i czuję że padnie bramka z naszą gra w obronie
 • Borek: Bacy po tej nominacji do prowadzenia kolejnego meczu CHL, chyba odbiło... Czekam na powtórki tych kar :) bo z perspektywy TV wygląda to komicznie.
 • Arczi: Jak widzę grę w obronie na radar to śmierdzi brama
 • wiemswoje: U nas w Jastrzębiu gwizdają wszystko jak leci
 • wiemswoje: C[****] z wami pasiakami krowy doić się nadają banda matołów nic więcej
 • Arma: 350 widzów. Tragedia
 • gieksa76: BRAWO DLA MISTRZÓW POLSKI
 • Unikatowy99: Co się dzieje za mostem?
 • botanick: Jeszcze się sezon na dobre nie rozkręcił,a ja już podziękuję.
 • botanick: Pewnie kanapa w szatni za twarda..
 • Unikatowy99: Kolejny turniej PP bez Tych?
 • hanysTHU: HEJ, HEJ NASZ KS!!!
 • Unikatowy99: Hubal pisz co tam się u Was dzieje? Maji nie oddamy. Macie zawsze Bagiśa
 • hubal: 99 nie wiem , mam na głowie inne sprawy
 • Unikatowy99: Ciężkie czasy w biznesie
 • emeryt: w Tychach ogon myrda psem...ci sami ślizgacze co Husaua wyprowadzili,wsparci swoimi czeskimi kolegami...nie chce sie skrobać nie po swoich jajach ale...Panie Wojciechu nie ulegaj im Pan
 • KuzynKSU: Tadek się na razie nie umie wstrzelić. Ale będzie dobrze
 • KuzynKSU: EME Tychy wrócą do gry. Może nie na PP ale na PO napewno. Moje zdanie
 • botanick: Ale z drugiej strony gdzie gra 12 Polaków...sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
 • botanick: Przegrać zawsze można,ale styl.
 • rawa: Netflix nie pękaj. Tychy sie ogarną na PO.
 • PanFan1: Ogląda ktoś Jersey - Rangers ❓
 • Prawdziwy Kibic Unii: Kibice Unii wracając do zapowiedzi jednego z Nas …gdzie ten As ?
 • uniaosw: Wiza
 • Prawdziwy Kibic Unii: Wiza z jakiego kraju …?
 • uniaosw: Z Kambodży
 • Prawdziwy Kibic Unii: Tak myślałem…dla Denyskina jak znalazł partner do ataku 👍🏻
 • Luque: W Tychach bez zmian, dalej grają przeciwko trenerowi i chyba bardzo chcą Nas kibiców do siebie zrazić...
 • uniaosw: A po drugie czy jest sens doprawiać tą zupę jeśli na razie dobrze smakuje? 😁
 • Luque: Ciekawe czy ta plotka z Valtonenem, którą tutaj jeden napisał w komencie jest prawdą...
 • Frasier: Dobrze smakuje,ale przyprawiona dużą ilością Magee była już niejadalna
 • Frasier: Dzisiaj nie było treningu rano...
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Y1IapiSxfOo
 • Luque: Frasier mówisz o naszych Tyskich ślizgaczach? (z tym treningiem)
 • Frasier: Tak
 • Luque: Czyli wychodzi na to, że Sidor zostanie kozłem ofiarnym tej szopki co odstawiali...
 • Arma: Bagiś naprawi sytuację
 • emeryt: wie ktos czy za 100 zł idzie kupic jakis dobry mikrofon?
 • Luque: Bagiś nie weźmie się za trenowanie na stałe, bo doskonale wie, że to go wysadzi z tego klubu prędzej czy później, także będzie asystentem przez kilka lat
 • Frasier: Dlaczego król strzelców poprzedniego sezonu i najlepszy zawodnik ze sparingów nie zmieścił się w składzie? Mamy aż tylu lepszych snajperów? Ale przecież 120 minut bez gola... Ktoś to może rozsądnie wytłumaczyć
 • Luque: Frasier trzeba zwolnić trenera bo: a) nie wywodzi się z tzw. Zachodu i jest Białorusinem, b) treningi są za ciężkie, a do PHL się przyjeżdża po łatwą kasę
 • uniaosw: Ale że Valtonen..
 • jastrzebie: a)
 • botanick: Frasier,może dlatego że Valtonen był Go oglądać?:)
 • botanick: Życzę Bukowskiemu żeby jak najszybciej spieprzał z tej ligi.
 • botanick: A Tyskim sporcie bez zmian,dziś kopacze pokazali charakter..
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe