Hokej.net Logo

Inwestycja w przyszłość. Utalentowany 17-latek podpisał kontrakt! 

fot: cracovia-hokej.pl
fot: cracovia-hokej.pl

Szymon Gumiński podpisał trzyletnią umowę z Comarch Cracovią. Wejdzie ona w życie w przyszłym sezonie.

Gumiński jest wychowankiem Cracovii, ale teraz swój talent ma okazję prezentować również w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Katowicach, do której uczęszcza. Jest też młodzieżowym reprezentantem Polski. 

17-letni napastnik latem miał okazję wystąpić w barwach "Pasów" w sparingowym meczu z EC Będzin Zagłębiem Sosnowiec i zaprezentował się w nim z dobrej strony.

Myśląc o przyszłości pion organizacyjno-sportowy zdecydował się podpisać umowę z Szymonem Gumińskim, co w polskim hokeju nie jest jeszcze częstym posunięciem. 

Gumiński zawodnikiem pierwszego zespołu stanie się oficjalnie od lipca 2025 roku, a jego umowa ważna będzie przez trzy następne lata.

Szymon jest naszą inwestycja w przyszłość. Cały czas realizujemy przyjętą strategię i chcemy, aby w naszym klubie występowało jak najwięcej wychowanków. Szymon trenował u nas od najmłodszych lat i jest jednym z największych talentów. Życzę mu powodzenia i samych sukcesów – zaznaczył Łukasz Sikora, dyrektor operacyjny sekcji hokeja.

Przede wszystkim towarzyszą mi niesamowite emocje, zarówno radość ze spełnienia jednego z marzeń, jak i myśl, że trud, poświęcenie i ciężka praca, którą włożyłem w wiele lat mojego szkolenia, owocują podpisanym kontraktem – dodał z kolei 17-letni zawodnik.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 2

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • mario.kornik1971
    2024-10-11 17:14:27

    jest umowa, która jeszcze nie obowiązuje, czyli tak jakby jej nie było

    • maślanka
      2024-10-12 17:55:40

      użycie mózgu to jednak zbyt ciezka rzecz... no tak kto by sie spodziewał

© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe