Hokej.net Logo

Klich docenił nowego bramkarza. "Chwała mu za ten występ

Klich docenił nowego bramkarza. "Chwała mu za ten występ

Zagłębie Sosnowiec odniosło ważne zwycięstwo. Podopieczni Grzegorza Klicha pokonali na własnym lodzie KH Energę Toruń 1:0, a zwycięskiego gola zdobył Lukas Lundvald. Udany debiut w sosnowieckiej bramce zaliczył Andriej Fiłonienko, który zachował czyste konto.

Duńczyk gola na wagę trzech punktów zdobył w 17. minucie, kiedy to zachował się najsprytniej w zamieszaniu podbramkowym. Jak się okazało było to jedyne trafienie w tym meczu.

– Wynik na pewno cieszy i komplet punktów, jaki wywalczyliśmy w tym spotkaniu. Tym bardziej cieszymy się, gdyż w tym meczu nie straciliśmy żadnej bramki. Był to dobry weekend dla całego Zagłębia, gdyż zarówno piłkarze, jak i hokeiści wygrali swoje spotkania jedną bramką – wyjaśnił Grzegorz Klich.

 

Na wyróżnienie zasłużył też Andriej Fiłonienko, który w swoim debiucie zachował czyste konto, broniąc 38 uderzeń rywali.

 

 Powiem szczerze, że chciałem go jeszcze przetrzymać na kolejny mecz. Jakiś czas nie trenował, musiał też odbyć kwarantannę, dlatego chciałem, aby wszedł dobrze w ten rytm treningowy. Niestety na porannym rozjeździe Michał Czernik doznał kontuzji i ta zmiana była wymuszona. Chwała mu za ten występ, gdyż pomógł drużynie. Był to jego pierwszy mecz dla Zagłębia i zakończył go z czystym kontem. Za to należy się szacunek – zakończył Klich.

 

We wtorek sosnowiczanie wybierają się do Oświęcimia. Miejscowa Re-Plast Unia w niedzielę przegrała na wyjeździe z Ciarko STS-em Sanok 2:3 i jej seria wynosząca dziewięć meczów z rzędu odeszła w niepamięć.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2021 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe