Hokej.net Logo

KONTROWERSJE. Faul przed pustą bramką. Czy gol powinien zostać przyznany? [WIDEO]

Kontrowersje w Polskiej Hokej Lidze
Kontrowersje w Polskiej Hokej Lidze

W 39. kolejce Polskiej Hokej Ligi nie zabrakło decyzji sędziowskich, które wywołały kontrowersje wśród zawodników. Ich protesty na nic się nie zdały. W materiale wideo przedstawiamy dwie sytuacje z meczów Zagłębia Sosnowiec z Marmą Ciarko STS Sanok oraz JKH GKS-u Jastrzębie z KH Energą Toruń.

 

W pierwszej sytuacji Niko Ahoniemi w 59. minucie i 46. sekundzie wyprzedził Witalija Andrejkiwa i miał przed sobą tylko pustą bramkę. Ukraiński obrońca sfaulował fińskiego napastnika, a sędzia Sebastian Kryś mimo protestów m. in. asystenta kapitana Marmy Ciarko STS Sanok Bogusława Rąpały wysłał zawodnika rywali na ławkę kar, nie przyznał tzw. gola technicznego.

Zajrzeliśmy do przepisów gry w hokeja na lodzie (2023 ver 09).

57.7 PRZYZNANIE GOLA
W sytuacji gdy bramkarz drużyny przeciwnej został usunięty z lodu, a gracz posiadający kontrolę nad krążkiem (lub który ma możliwość wejścia w posiadanie krążka) zostanie sfaulowany w strefie neutralnej lub w strefie końcowej a pomiędzy nim a bramką przeciwnika nie znajduje się żaden gracz drużyny przeciwnej i gracz zostanie pozbawiony realnej szansy zdobycia gola, sędzia główny przerywa grę natychmiast i przyzna drużynie atakującej gola.

W drugiej sytuacji Łukasz Nalewajka wysoko machnął kijem w kierunku głowy Dominika Olszewskiego. Sędzia Mateusz Krzywda najpierw podniósł rękę do góry a następnie rozłożył ręce sygnalizując, że jednak w tej sytuacji nie dopatrzył się przekroczenia przepisów. Na nagraniu słychać zresztą, że krzyczy „nie ma kary”

Mimo długich protestów zawodników z Torunia, kara nie została nałożona. Zobaczmy, jak podobne sytuacje są opisane w przepisach.

60.1 WYSOKI KIJ
Wysoki kij ma miejsce, wtedy kiedy jakakolwiek część kija znajduje się powyżej ramion przeciwnika. Gracz musi mieć kontrolę nad swoim kijem i jest za niego odpowiedzialny. W sytuacji kiedy nastąpi przypadkowy kontakt z przeciwnikiem podczas przygotowania do strzału lub w momencie wykonywania ruchu podczas oddawania strzału lub przypadkowy kontakt ze środkowym, który jest pochylony podczas wznowienia nie nakłada się kary. Nieregularne ruchy podczas próby zagrania „skaczącego“ krążka nie są zaliczane do normalnego ruchu podczas wykonywania strzału i jakikolwiek kontakt z przeciwnikiem powyżej jego ramion podczas takiego ruchu zostanie odpowiednio ukarany.

60.2 KARA MNIEJSZA
Każdy kontakt wysokim kijem uniesionym powyżej ramion jest zabroniony i za takie zagranie powinna zostać nałożona kara mniejsza.


https://hokej.net/storage/filesystem/Zdjecia-do-newsow/Wysoki-Kij-Przepis-Uderzenie.jpg

 

Ocenę sytuacji zostawiamy czytelnikom.

 ODPOWIEDŹ WYDZIAŁU SĘDZIOWSKIEGO:

W związku z pojawieniem się niespójnych z przepisami gry interpretacji mogących wprowadzić w błąd opinię publiczną, Wydział Sędziowski w trosce o kształtowanie jednolitego zrozumienia prezentuje poniżej wykładnię zgodną z wytycznymi IIHF dla dwóch przepisów:

 1. Przepis 60 – Wysoki kij
 2. Przepis 56 – Przeszkadzanie

Przepis 60 – Wysoki kij

W sezonie 2022/2023 zgodnie z wytycznymi IIHF oraz przepisami gry w hokeju na lodzie, jeżeli przypadkowy kontakt wysoko uniesionym kijem (powyżej barków przeciwnika) nastąpił w momencie przygotowania się gracza do strzału, podania oraz wybicia lub po wykonaniu strzału, podania oraz wybicia jako naturalny ruch kija to niezależnie od tego czy gracz oddający strzał trafił w krążek – nie nakłada się w tej sytuacji kary za wysoki kij.

Interpretacja dotycząca tego przepisu jasno i czytelnie została przedstawiona w wydanym przez IIHF „Situation Handbook”. Poniżej zamieszczamy tłumaczenie dwóch przypadków zagrania wysokim kijem:

Sytuacja 60.8

Zawodnik bierze zamach i oddaje strzał a podczas kontynuacji ruchu uderza przeciwnika w twarz powodując kontuzje. Jaką karę nałożyć i gdzie znajduje się to w przepisach?

Odpowiedź:

Nie nakłada się żadnej kary, pod warunkiem że zostało to uznane jako normalne zakończenie ruchu lub kontynuacja ruchu podczas wykonywania strzału. Przepis 60.1.

Sytuacja 60.10

Zawodnik próbując zagrać krążek nie trafia w krążek i na skutek ruchu kijem trafia przeciwnika w twarz powodując jego kontuzje. Jaka jest decyzja sędziego?

Odpowiedź:

Nie ma kary. Jest to normalne zakończenie ruchu lub kontynuacja ruchu podczas wykonywania strzału.

Sytuacje opisane powyżej zostały przedstawione także w klipie wideo – link poniżej:

https://drive.google.com/file/d/15mlCQkbIxPhyrZRNNKzQyMZYphnSU7HL/view?usp=share_link

Przepis 56 – Przeszkadzanie

Przepis 56.8 jednoznacznie określa w jakiej sytuacji sędzia główny powinien przyznać gola w przypadku wykroczenia zgodnie z tym artykułem:

56. 8 PRZYZNANIE GOLA

W sytuacji gdy bramkarz został odwołany z lodu i jakikolwiek członek jego drużyny (uwzględniając bramkarza) będący nielegalnie na lodzie, uwzględniając trenera lub członka sztabu, używając swojego ciała, kija lub jakiekolwiek innego elementu wyposażenia czy obiektu przeszkadza w poruszaniu się krążka lub zawodnika drużyny przeciwnej, który znajduje się w strefie neutralnej lub strefie ataku, sędzia automatycznie przyzna gola drużynie niezawiniającej. Jeżeli takiego wykroczenia dopuści się trener lub członek sztabu, zostanie on automatycznie ukarany Karą Meczu za Niesportowe Zachowanie i uda się do szatni. Incydent zostanie opisany i zgłoszony do właściwych władz w celu podjęcia ewentualnych dalszych działań dyscyplinarnych.

Szczegółowe informacje dotyczące sytuacji, kiedy sędzia przyzna drużynie gola zostały określone w Przepisie 25.1. .

Cytowany przepis 57.7 dotyczy kary za spowodowanie upadku a nie przeszkadzania.

Powyższe interpretacje przepisów zostały przedstawione przed sezonem Sędziom, Klubom oraz zainteresowanym szkoleniem z przepisów Przedstawicielom Mediów.

Mamy nadzieję, że powyższe interpretacje pozwolą rozwiać wątpliwości, które pojawiły się podczas meczu.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Wydział Sędziowski PZHL


 

Rozgrywki w skrócie

2022/23 - Ekstraliga: Regularny

Najbliższe mecze
Ostatnie mecze
Zobacz terminarz
Tabela
Lp. Drużyna GP GF GA GD P PIM
1. Comarch Cracovia 38 153 85 68 85 351
2. TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 38 154 86 68 82 362
3. GKS Tychy 38 119 79 40 75 382
4. GKS Katowice 37 113 86 27 71 350
5. JKH GKS Jastrzębie 39 110 90 20 68 513
6. Marma Ciarko STS Sanok 38 90 106 -16 55 404
7. KH Energa Toruń 38 105 147 -42 37 470
8. Zagłębie Sosnowiec 38 78 134 -56 27 470
9. TAURON Podhale Nowy Targ 38 67 176 -109 13 433
Zobacz tabelę
Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 8

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • JARASSTO
  2023-01-24 20:37:03

  I cóż z tego że pokazujecie ewidentne błędne decyzje sędziów ,skoro nic z tym nie można zrobić?
  Czyli jak w filmie Barei cyt:"Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?"

 • hanysTHU
  2023-01-24 22:30:20

  Sebuś rozhodči Král.

 • Hajnel
  2023-01-24 22:40:58

  Te sytuacje są niezrozumiałe i za bardzo skaplikowane dla 95% polskich sędziów którzy są przyzwyczajeni do własnej nie mającej nic wspólnego z przepisami interpretacji zdarzenia, nawet prosty przepis o spalonym na niebieskiej tworzy zbyt wiele komplikacji. Nic się nie zmieni dopuki obserwatorami będą znajomi sędziów i brak kar za takie błędy. Pewnie lepiej było by wykształcić sędziego z naboru poza zawodniczego nie zarażonego przepisami które już nie istnieją.

 • BernsztajnAlef
  2023-01-24 22:53:24

  Pan Hajnel wie, że nie ma już „spalonego na niebieskiej”? Na pewno wie, wie że jest już tylko spalony lub spalony w polu bramkowym, prawda?

 • gbr22
  2023-01-25 00:21:56

  Przecież sytuacja klarowna, Andrejkiw cały czas był bliżej bramki, więc Ahoniemi nie miał przed sobą pustej bramki, nie wiem o jakim wyprzedzeniu w ogóle mowa, bo to że pierwszy sięgnął krążka nie znaczy że go wyprzedził, mało tego sam faul miał miejsce jak już zgubił krążek(nad którym kontrolę miał przez ułamek sekundy) i nie było realnej opcji na zdobycie bramki.

 • rabarbar
  2023-01-25 10:08:58

  gbr, nic nie zrozumiałeś z artykułu. Gdyby sędzia odgwizdał spowodowanie upadku przeciwnika (a mógł) zamiast przeszkadzania, to do uznania gola technicznego pozostało by już tylko rozstrzygnąć, czy faul nastąpił w chwili, gdy Ahoniemi już wyprzedził Andejkiwa, czy ułamek sekundy wcześniej. Głupoty, jakie wypisujesz świadczą o tym, że nie potrafisz używać przycisku pauzy albo że ta gra jest dla ciebie za szybka. Proponuję bierki

 • Hajnel
  2023-01-25 21:27:50

  Berensztajn Hajnel wie ale większość sędziów nie gwiżdżąc wskazują pozycję spaloną.

 • Patrick Albert Dole
  2023-01-26 22:20:40

  1. Slashing + interference (2min+2min=5min in penalty box) + penalty shot

  2. 2min highsticking

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • wpv: Wyniki będą uzupełnianie w miarę na bieżąco u nas, a jeśli chodzi o wynik na żywo, to jest dostępny na polskihokej.eu. Jeśli chodzi o składy, to w większości to są składy drużyn z MHL-u
 • emeryt: dawno nie wchodziłem na typera...zmieniło sie cos? dalej samochód do wygrania?
 • szop: tak:D w tym sezonie Porsche 911
 • PanFan1: Co i jak dziś stawiamy w PHL, sprawy wyglądają na dość oczywiste? no może być ciekawie w Jastrzębiu, ale myślę że Wronka z Kapicą postarają się zagrać Selekcjonerowi na nosie 😉
 • szop: ja sadze ze Katowice Unia 4 bramki i Toruń tak zagralem
 • PanFan1: hmmm dość pazernie Szopie
 • szop: hmmm bo?
 • Luque: Ważne, że Jean wraca do gry ;)
 • Luque: A torman Sanoka ma jakąś kontuzję? Bo widzę kolejny szpil broni Świderski
 • PanFan1: Podhale gra w Toruniu ❗DWUNASTOMA❗zawodnikami - ten cały Zaręba nie jest tylko yebnięty, on jest qurwa niebezpieczny ❗
 • PEL52: A Worona w Levice 1 tercja juz 2 bramy
 • PEL52: Vorona
 • PanFan1: To chyba też pokazuje, że słowacka druga liga, jest tylko słowacką drugą ligą, o tak to ujmę.
 • PEL52: Szop dzisiaj PHL zajebi,,,sty jak na razie
 • PEL52: PanFan1.NT w dwunastu ale bramke juz strzelili
 • szop: PEL52 mi Sanok juz zalatwil kupon ha
 • Polaczek1: Alexa czemu znow nie ma ?
 • kłapek: Mógłby ktoś powiedzieć realizatorowi w Toruniu żeby nie robił zbliżeń obrazu cały czas bo nic nie widać co się na tafli dzieje
 • emeryt: można nęcić!!!!!!!
 • Antekoś: Pięknie Jaszczembie byle tak do końca.
 • RafałKawecki: No to Tychy muszą wysłać jakieś browary do Sanoka.
 • jastrzebie: Kasperlik dostał w czambo od Urbana.
 • rober03: Wie ktoś dlaczego Lakso i Szczechura nie grają?
 • szop: Sanok zalatwil kupon wiecc czteropak conajmniej s ie nalezy :D takim skladem hahahaha
 • jastrzebie: Cracovia specjalnie przegrała.
 • gbr22: Wg. flashscora bramkę dla Unii zdobył jakiś M.Silent, cóż to za transfer z nienacka? ;)
 • omgKsu: Tak , transfer " po Cich(y)u :)
 • Luque: Haha dobre ;D
 • gbr22: Dobrze to ująłeś omg.
 • emeryt: można łowić!!!!!!
 • jastrzebie: Ciekawe czy karny Wronki był prawidłowo strzelony.
 • emeryt: Zupa w wpuść żesz tego Kowala
 • omgKsu: "Podejście" naszych zawodników do tego meczu to jest masakra 🙃🙃🙃
 • RafałKawecki: I dlatego nie chodzę na mecze z dołem tabeli :)
 • emeryt: z takim rywalem przy takim wyniku trzymanie Kowala na ławie zastanawia,chłop rdzewieje a za chwile może być mus zastąpić Kevina i znowu bedzie jazda po Robercie że nie w formie
 • RafałKawecki: Tego typu mecze jasno pokazują dlaczego PHL ma tak słabą oglądalność. No po prostu na trzeźwo się nie da.
 • Antekoś: Nowy napastnik Unii M. Silent najlepszy na tafli😂
 • swojak: Masakra, żadnej poprawy w grze. 3 przewagi, żadna nie wykorzystana. Za to w III tercji "pięknie" stracone 2 w osłabieniu.
 • emeryt: minimaliści
 • omgKsu: Dobrze że następny mecz za 2 tygodnie , może coś sie z grą poprawi bo ciężko sie to ogląda
 • Union: swojak zapomniałeś tylko, że jedna bramka strzelona w osłabieniu. Ależ ci kibice UNII to ... . O żadnej masakrze nie ma mowy. Unia ustawiła sobie wynik i tylko szaleńcy graliby jakby chodziło o puchar Stanleya. Weźcie się ogarnijcie. Trzy kropki oznaczają jedynie znak pisowni w języku polskim i proszę się niczego nie doszukiwać.
 • jastrzebie: Sędzia odgwizdał uwolnienie, a Rac oddał strzał na pustą bramkę. Czy powinien dostać karę. Bo nie dostał.
 • Zaba: Co to? Katowice wola grać z Cracovią niż z Unią? Dziwne, mając w pamięci ostatni Play Off. Ja tam mimo ostatniego finału, zdecydowanie w ewentualnym półfinale wolalbym zmierzyć się z Katowicami niż Tychami... No cóż poczekajmy do PO.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Kara za niesportowe zachowanie.
 • wiemswoje: Zaba Katowice z taką formą muszą przejść pierwszą rundę a nie myśleć z kim zagrają potem
 • swojak: Union (jakiś świeżaczek na SB?) nie Puchar Stanleya ale przyzwoitość nakazywała grać III tercję inaczej. Zwłaszcza z dziurawym Lipińskim w bramce Sosnowca. A dzięki takiemu minimalistycznemu podejściu jesteśmy teraz na II a nie na I miejscu. I tu uprzedzę Twój tekst, że nie mogli wszystkiego wygrywać. Wszystkiego nie ale z Podhalem i Toruniem punkty oddane i teraz ich zabrakło.
 • Union: Swojak: A może i świeżak, bo jak czytam to towarzystwo wzajemnej adoracji na SB to mi się robi niedobrze. Jak Ci coś nie pasuje, nie musisz czytać moich komentarzy. Akurat Lipiński nie był taki "dziurawy" w tym meczu. Ja oczywiście też nie muszę czytać SB ale napisać to jeszcze chyba nie jest zabronione. Na koniec powiem tylko tyle tyle, to może przeanalizuj wyniki i dowiesz się, że z tzw. słabeuszami to nie tylko Unia traciła punkty.
 • Polaczek1: Union racja. Każdy tracił pkt z "dolem" tabeli. Nam zabrakło do pierwszego miejsca ( chociaż matematyczne szanse są) punktów ze stycznia z gora tabeli. Wszystkiego wygrać się nie da wiadomo moim pocieszeniem jest słaba dyspozycja w styczniu a nie końcówka lutego.
 • Polaczek1: Co do play off zdecydowanie wolałbym teoretycznie rzecz biorąc Giekse niż Tyskaczy w półfinale ;) 😉
 • PanFan1: 12 lat czeka Boston, doczeka się w tym roku ❓

  https://youtu.be/pf4oVEqeOQg
 • Beta: "jastrzebie: Cracovia specjalnie przegrała"
  rozwiń
 • hubal: się tak nie rozpędzajcie z tym półfinałem , wpierw cza się tam dostać
 • hanysTHU: Medale już rozdane.
 • hanysTHU: ...🤦
 • Beta: hanys ...jak co roku :)
 • Simonn23: ultrasi gieksy zawieszają protest, akurat na playoff :P
 • emeryt: pytanie jest jedno...z kim Unia w finale,w sumie posowałoby z Tychami bo najbliżej
 • Jersan1: Kilku mnie będzie przeklinac, kilku chwalić, obstawiam finał Craxa - Tychy ,pod warunkiem ze nie trafią na siebie w pół finale ...
 • Luque: Pytanie poza konkursem, czy w tym sezonie znowu są możliwe wybory rywala w PO czy, po prostu jest drabinka?
 • Jersan1: Wybory
 • Luque: Bezsensowny przepis, który zaprzecza rywalizacji w zasadniczym...
 • Jersan1: Oglądając wczorajszy mecz to albo trener Płachta przesadził z obciążeniami albo stary skład Katowic ma już dość sezonu.Jeśli zagrają z JKH wcale nie będą faworytem..
 • Jersan1: Luq tak się tabela układa ze nie będą wybierać tylko chyba zostaną pary jak bez wyboru
 • Luque: Cracovia raczej nie będzie kombinować i weźmie Sosnowiec, ale Unia już może wziąć Sanok, żeby nie jeździć do Torunia
 • Luque: Z drugiej strony Nasi czyli Tychy muszą wygrać ostatnie dwa mecze, bo możemy zaczynać od razu PO z Jastrzębiem
 • Simonn23: wcale sie nie zdziwie jesli JKH przejdzie Katowice
 • Simonn23: bo zapewne Tychy nie dadzą sobie wyrwać trzeciego miejsca już. Katowice same sobie są winne.
 • DwaTrzy: Luqu, do Torunia z Oświęcimia jest całe 20 minut dłużej niż do Sanoka. A końcem lutego chyba lepiej jeździć całą trase A1, niż rozbijać się po podkarpackich wioskach po zjeździe z A4
 • Luque: DwaTrzy w sumie to chyba masz rację ;)
 • Luque: Simonn23 Kato mają jeszcze 3 mecze: Podhale, Sosnowiec i Toruń, a Tychy dwa: Jastrzębie i Sanok... więc to Nasze 3 miejsce wcale nie jest takie pewne jak Nam się noga powinie np. z JKH
 • szop: Gieksa odpadnie z JKH
 • hubal: z Jastrząbkami każdy może wtopić
 • Zaba: Luque... Powiedz mi proszę w jaki sposób, cytując Ciebie... wybieranie zaprzecza rywalizacji w sezonie zasadniczym?
 • Zaba: Zaprzecza czemu? Układaniu się? Specjalnemu przegrywaniu meczy, żeby nie trafić na niewygodnego przeciwnika? Chciałbym zrozumieć dlaczego ten przepis zaprzecza rywalizacji?
 • Krzyzak81: jak slysze ze ktos nie chce jechac tam czy gdzies bo jest 600 km to mnie smiech biere ,ludzie to sa niby zawodowcy ,zeby zrobic majstra trza wygrac z kazdym
 • Luque: Żabo po prostu lepiej jak to tabela decyduje kto z kim gra, bo po to się gra ten zasadniczy, tylko tyle :)
 • PanFan1: Przepis o wyborze rywala w play-off jest niedorzeczny.
 • Zaba: Luque... po to się walxzy caly sezon zasadniczy, aby mieć lepsze rozstawienie przed play offami...
  PanFan... a poza epitetami, możesz rozwinąć na czym polega ta niedorzeczność?
  Póki co to czytam tylko, że przepis, jes glupi, niedorzeczny, wypacza rywalizację etc... Natomiast jesxcze nikt nie napisal żadnych argumentów, że przepis jest zły...
 • emeryt: Żabo jesteś prokuratorem? Każdy może mieć swoje zdanie prawda?ciągle przywołujesz sb-ków do porządku i oczekujesz wyjaśnień,pozdro,bez napinki
 • Zaba: Oczekuję merytorycznych wypowiedzi... ale masz racje... Moje oczekiwania są zupełnie bezpodstawne....
 • J_Ruutu: Przepis o wyborze rywala jest bardzo dobry, premiuje drużyny będące wyżej w tabeli i jednocześnie zmniejsza ryzyko "ustawek" w ostatnich meczach sezonu zasadniczego.
  Ale można sobie wybrać rywala "wg tabeli" - nie jest to przecież zakazane :D
 • Zaba: @Emeryt... Jak widać powyżej, jednak można merytorycznie uzasadnić swoje zdanie... 😀
 • emeryt: tym bardziej że zgodne z Twoim tokiem rozumowania,brawo
 • emeryt: jedno jest pewne kochani,w faze PO Unia wjedzie jak dzik w żołędzie
 • Luque: Wiadomo jak zgodne z moim zdaniem to merytoryczne, jak przeciwnie to są to od razu inwektywy ;P
 • Luque: No ale cóż każdy ma swoje zdanie, jakby tak nie było to życie by było nudne prawda?
 • Zaba: Luque... Litości... znasz różnicę znaczenia słów epitet i inwektywa? Jak nie to poszukaj 😀
  Emeryt... to nie chodzi o to czy jest zgodne z czyjąś opinią. Tylko o uzasadnienie opinii. My podaliśmy dlaczego ten przepis jest w naszej opinii zasadny. Ogranicza oddawanie meczów, aby ustawić tabelę pod swoje oczekiwania... Wy napisaliście, że przepis jest bz[****] i wiele innych określeń, jednak nie pisząc ani słowa o tym naczym polega ta bzdurność. Tyle... Nie ma co doszukiwać się podtekstów
 • omgKsu: Dzisiaj Trzyniec - Kladno , wybiera sie ktoś zobaczyć mgr Jagra w akcji? :)
 • Zaba: A masz bilet?
 • omgKsu: Tak Żabo :)
  Własnie wracamy , na meczu sporo Polaków , byli kibice z Oswiecimia , Gks Tychy , Sosnowiec czy Bytom . Szkoda że jest tak zeby wypić piwo i pogadać o hokeju z kibicami "zwaśnionych" drużyn trzeba jechać za granice naszego kraju :)
 • PanFan1: Mam tak od kilkunastu lat @omgKsu - na meczach Elite League (UK) spotykam sympatyków niemal każdej polskiej drużyny i ZAWSZE jest fajna przyjazna atmosfera pomiędzy nami. Jestem pewien że ta "waśń" o której wspomniałeś, jest tylko czystą imaginacją, lub też wynikiem jakichś celowych prowokacji. A może to po prostu to o czym już wcześniej wielokrotnie pisałem, w internetach każdy mądrala i kozak, chętny naubliżać i zmieszać z błotem. Przy bezpośrednim spotkaniu ta napinka mija.
 • PanFan1: ... @omgKsu - wystarczy odejść kilka kroków za granicę i może, jeżeli nawet nie po bratersku, to na pewno z przynajmniej z obustronnym szacunkiem, pozdrawiam.
 • PanFan1: @zaba - tak krótko o moim zdaniem niedorzeczności przepisu o wyborze przeciwnika w P-O, patrząc ta dzisiejszą tabelę PHL, jakie twoim zdaniem będą pary pierwszej rundy P-O ❓
 • omgKsu: PanFan mieszkałem tez w UK i jezdziłem na Sheffield i tak jak piszesz spotykało sie kibicow roznych polskich klubów hokejowych i zawsze było ok :) Dzis pod lodowiskiem w Trzyncu nawet duzy autokar GKS TYCHY ;)
 • Zaba: @PF1... Czyli nawet sam nie wiesz na czym na niedorzeczność polega, skoro nie potrafisz tego wyjaśnić ;) Wiesz, że przepis jest niedorzeczny, ale tak właściwie to nie wiesz dlaczego ;)
 • gieksa76: Kibice z Katowic też byli na meczu
 • PanFan1: @zaba - spokojnie bracie, odpowiedź na moje pytanie, a mój pogląd na tę sprawę stanie się dla ciebie jaśniejszy.
 • omgKsu: gieksa76 noi super , trzeba przyznać ze inne klimaty jak na "naszym" podwórku ;)
 • RECplayer: PanFan1 w jakim miescie ogladasz Elite?
 • PanFan1: Nottingham
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2023 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe